PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مودم اینترنت با پوشش دهی بالا

invoker
2015/07/31, 00:37
سلام

قصد بنده از ایجاد این تاپیک این بود که ببینم مودمی هست که برد Wi-Fi کیلومتری داشته باشه ؟
مثلا مودم adsl همه ما بردش تا 20.30 متره ولی من چیزی میخوام که بردش حداقل 5 کیلومتر باشه ...
اگه فردی در این زمینه بنده رو راهنمایی کنه ممنون میشم ...

Mohammad Ali X
2015/07/31, 00:45
سلام

قصد بنده از ایجاد این تاپیک این بود که ببینم مودمی هست که برد Wi-Fi کیلومتری داشته باشه ؟
مثلا مودم adsl همه ما بردش تا 20.30 متره ولی من چیزی میخوام که بردش حداقل 5 کیلومتر باشه ...
اگه فردی در این زمینه بنده رو راهنمایی کنه ممنون میشم ...
درود...
یاسین جان امواج وای فای مودم های لینکسیس و سیسکو به نسبت دیگر برند ها برد بالاتری دارد ولی هیچ کدام به ۵ کیلومتر نمی رسد, تنها راه استفاده از ریپیتر است که باعث افزایش برد امواج می شود.

Huawei Honor 3c lite

invoker
2015/07/31, 03:37
مرسی محمد جان

واقیعتش شرکتی که قبلش ازش نت میگرفتم امده بود بالای سره مغازه خودش یه دکل زده بود که با مودم های رادیویی اینترنت رو واسه این شهر به اشترام میگذاشت بردش تا 10 کیلومتر راحت میکشد ... ولی واسه اینکه از این اینترنت بتونسی استفاده کنی فقط با مودم میشود یعنی جوری کرده بودن که با لب تاب یا گوشی نمیشود بهش وصل شود ...
مودم هست که همین کارو واسه گوشی و لب تاب انجام بده ؟

klax0n
2015/07/31, 07:26
دوست عزیز با wifi معمول لپتاپ و گوشی همچین امکانی وجود نداره
برای اون اینترنت ها که معمولا سرویس p2p بهش میگن معمولا از nano station استفاده میشه
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

invoker
2015/07/31, 14:12
دوستان خیلی مختصر من دنبال چیزی هستم که برد بالا داشته باشه
چه مودم های چنین قابلیت های دارن ؟

ایا مودمی هست که فقط بصورت انتن باشه . و به وسیله کابل لن بهش اینترنت داد و اونم بصورت Wi-Fi به اشتراک بذاره ؟

IMAN4K
2015/07/31, 14:30
Ubiquiti NanoStation M5
mikrotik sxt g-2hnd
هیچ مودم-روتر خونگی برای پوشش برد 5 کیلو متر تولید نشده و رده محصولات SOHO قرار میگیره.شما برای این کار باید از یکی از دو رادیو 2.4 که در بالا ذکر شد (یا رادیو های مشابه) استفاده کنید و سورس اون ها رو مودم خودتون قرار بدید

invoker
2015/07/31, 15:14
ایمان جان اتفاقعا مودم قبلی بنده Tp-Link 7510 رادیویی بود که از دکل اصلی اینترنت میگرفت و منم با یه رویتر دیگه به Wi-Fi تبدیل میکردم ...

راسش الان منظوره شما دقیقا" متوجه نشودم ... همین چیزی که بالا گفتم منظورتونه ؟
یا اینکه خودم اینترنت به این مودم بدم که به اشتراک بذاره ؟

میشه یه توضیح کامل بدین ممنون میشم

IMAN4K
2015/07/31, 15:40
من فکر کردم شما میخواین نت رو تا محدوده مورد نظر شیر کنید.
الان شما باید ببینید اون شرکت آنتنش رو چظور کانفیگ کرده.آنتن وایمکسه؟لینک نقطه به نقطه است(بریج)؟قبلا نت رو به چه صورت میگرفتید؟
اضلا باید ببینید داره از اون آنتن خودش نت میگیره ؟طول دکل چقدره تقریبا؟
اگر وایمکس باشه که مودم مخصوص خودش رو میخواد.من حدس میزنم لینک ptmp یا وایمکس راه اندازی کردن
در ضمن مودم روتر های امروزی فقط در حالت WDS اون هم با برند های یکسان میتونن اینترنت دار بشن در غیر اینصورت سورسشون فقط شبکه atm و خط تلفن هست

invoker
2015/07/31, 16:30
امده یه دکل شبیه به این عکس
42473
بالای مغازه زده و از چندین مودم فکر کنم همشون هم Tp-Link باشه در زاویه های مختلف نصب کرده و اینترنت رو به اشتراک میذاره ...

منم قبلا مودمم Tp-link 7510 بود و بالای پشته بام نصب کردم و به طرف این دکل و از اون اینترنت میگرفت ...

ولی هیچ وقت بصورت Wi-Fi نشون نمی داد ( یعنی وقتی با گوشی Wi-Fi سرچ میکردم ... )

حال میخوام بدونم ایا خوده این مودم ها چنین قابلیتی ندارن یا خودشون این کارو کردن که با گوشی و لب تاب بهش وصل نشن ...
و فقط و فقط باید مودم رادیویی باشه که ازش اینترنت بگیره

IMAN4K
2015/07/31, 16:53
این که یه دکله، باید دید چه رادیویی پایین نصب کردن.
اما در هر صورت bts نیست وایمکس هم نیست برای شما رو بریج کانفیگ کردن(ptmp) و تی پی لینک شما هم در حالت client router هست.
در مجموع با یک مودم به تنهایی نمیتونید از سرویس استفاده کنید.گوشی یا لپ تاپ و ... نمیتونن یه ارتباط 7-8 کیلومتری اونم استیبل فراهم کنن.
بعد هم چیپ های گوشی و تبلت و... شاید حداکثر بتونن تا قدرت سیگنال 10 دسی بل خودشون رو سینک کنن بیشتر از اون نمیشه.
همین رادیو خودتون خوب هست و دیگه نیازی به هزینه نیست

ErfanDL
2015/08/01, 10:28
شما باید بری دنبال Nano Station اکثرشون برد بالای 2000 متر دارن

invoker
2015/08/01, 12:25
عرفان جان میشه یه توضیح کامل بدی که چه مدلی رو باید تهیه کنم و چجوری تنظیم باید شه ؟

ErfanDL
2015/08/01, 12:52
UBNT بهترین برند هست

invoker
2015/08/01, 18:09
جسارت نباشه عرفان جان ممنون میشم در خصوص چیزی که پیشنهاد دادی یه توضیح هم بدی ... بنده در این خصوص تجربه چندانی ندارم

و نمیدونم چه مدلی رو باید تهیه کنم با چیزی که مدنظر دارم یا همان کارای ...

اگر پست های بنده و کاربران دیگه رو مطالعه کرده باشین به خوبی متوجه منظورم با چیزی که مدنظر دارم میشین ...

invoker
2015/08/02, 19:07
Uppppppppp