PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اورکلاک intel e5500

..sajjad..
2015/07/15, 19:01
سلام دوستان من قصد دارم این cpu e5500 رو اور کنم تا هم یاد بگیرم و هم کارایی سیستم بیشتر بشه.

و اطلاعات کمی هم در باره ی اورکلاک دارم و اولین بارمم هست.
ازتون خواهش میکنم وقت گران بهاتون رو بزارید و من رو راهنمایی کنید فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

این نرم افزار ها رو نصب کردم
cpu z
gpu z
core temp
speccy
hw monitor
این هم یه عکس از مشخصات سیستم .
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

فن cpu هم استوک.
نمیخوام اور خیلی سنگین باشه هر جند که با این کولر نمیشه اور سنگین کرد ولی در حدی که یاد بگیرم و یه تجربه ای کسب کنم کافیه.
ممنون از لطفتون
تاپیک در لیون کامپیوتر هم برقرار است.

Ehsan.d
2015/07/18, 16:34
دوست عزیز با اورکردنش زیاد تغییر محسوسی ایجاد نمیشه من قبلا با این سی پی یو کار کردم و تا3.2راحت بدون افزایش چشم گیر دما اور کردم راه اور را دوستان براتون توضیح خواهند داد در ضمن من از طریق مادربورد اور کردم

iSteve
2015/07/18, 23:31
دو سه تا عکس از بایوس سیستم، در قسمت مربوط به تنظیمات اورکلاک cpu و ram لطفا بذارید تا بگم چکاری باید انجام بدین.
توسط نرم افزار تست Wprime حداکثر دمای کاری پردازنده رو اندازه گیری کنید و در حین اورکلاک همیشه چشمتون به دمای cpu و چیپست مادربرد باشه پس حتما یه نرم افزار مانیتورینگ دما رو نصب داشته باشید.
(برای اورکلاک cpu، نرم افزار های cpu-z و core temp و HW Monitor رو نگهدارید و بقیه ی اونهایی که گفتید رو حذف کنید)
مدل پاور شما چیه؟
از سلامت کامل پاور اطمینان حاصل کنید.

دوست عزیز با اورکردنش زیاد تغییر محسوسی ایجاد نمیشه من قبلا با این سی پی یو کار کردم و تا3.2راحت بدون افزایش چشم گیر دما اور کردم راه اور را دوستان براتون توضیح خواهند داد در ضمن من از طریق مادربورد اور کردم

تو هیچ پلتفرمی، مثل سیستم های سوکت 775، با افزایش فرکانس پردازنده شاهد افزایش کارایی نسبت به حالت دیفالت نخواهیم بود.
این cpu به شرط دما و تنظیمات و بچنامبر مناسب(نه عالی)، با همین مادربرد راحت روی ایر تا 4GHz استیبل میشه.
@};-

Ehsan.d
2015/07/19, 01:58
من حداکثر تا3.5تست کردم وقتی دیدم تغییری نداره گذاشتم روی ۳.۲ ولی نمیدونستم تا ۴گیگاهرتز هم میشه ممنون بابت اطلاعاتی ک دادی

iSteve
2015/07/19, 10:31
من حداکثر تا3.5تست کردم وقتی دیدم تغییری نداره گذاشتم روی ۳.۲ ولی نمیدونستم تا ۴گیگاهرتز هم میشه ممنون بابت اطلاعاتی ک دادی
بله، با اورکلاک کردن هیچ وقت افزایش رو کارایی نمی بینیم، اگه:
-ولتاژ به اندازه ی کافی نداده باشیم.
-ولتاژ اضافه داده باشیم.
-به دمای قطعات توجه نداشته باشیم.
-تنظیمات اشتباهی رو در بایوس set کرده باشیم.
-پاور سالمی نداشته باشیم.

اگه همه رو کاملا درست انجام بدیم حتی با 500MHz افزایش فرکانس، افزایش کارایی رو کاملا لمس میکنیم.
@};-