PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرهنگ تشکر!

+Aren
2011/10/28, 13:18
سلام دوستان عزیزم!
مدت زمانی هست که سرویس تشکر راه اندازه شده است.
سرویس تشکر برای قدر دانی از زحمات نویسنده یک پست مفید است! بیایید با هم فرهنگ صحیح استفاده از سرویس تشکر را ایجاد کنیم:
1. به پستی که صرفا فقط توسط دوستانتان یا مدیران گرامی نوشته شده اند، تشکر ندید!
2. به جای زدن پست های تشکر و دمت گرم و کشت انواع باقالی و اسپم برای یک پست مید فقط کلید تشکر رو بزنید!
3. تشکری که شما می کنید بمانند تایید مطلب هست! سعی کنید مطالب درست را تشکر کنید! اینگونه به کاربران برای پیدا کردن پاسخ صحیح یا بهتر کمک زیادی می کنید!
سپاس

Castiel
2011/10/28, 13:22
البته روح الله جان سرویس امتیازدهی داریم، تشکر هم که راه اندازی شده.

+Aren
2011/10/28, 13:27
میدونم حسام جان!
فقط یک نظر سنجی بین کاربراست! همین!
اصل موضوع ایجاد فرهنگ تشکر هست که بشه برای تشکر کردن ارزش قایل شد و برای هر پستی تشکر نزنیم!
اینجوری وقتی میبینیم یک پست تشکر زیادی داره به درست تر یا بهتر بودن اون پست پی می بریم!
سپاس

Castiel
2011/10/28, 13:32
دقیقا، حق با شماست
باید به دور از دوستی و رابطه، از نویسنده مطالبی که مفید هستند،تشکر کرد.

NinIX
2011/10/28, 13:43
این فرهنگ سازی خیلی خوبه مخصوصا برای من چون تحت هر شرایطی از یک ارسال متن در یک تاپیک خوشم بیاد تشکر می کنم ... اما اگر امتیاز دادن هم کنار این گزینه باشد خیلی بهتره ...

Arsn
2011/11/09, 22:35
والا من دیگه دارم کلافه میشم !

این تشکر هم شده بازیچه !

طرف این همه زحمت میکشه یه مطلب میاره تو سایت که اتفاقا جالب هم هست (مثلا آقای عمرانی ، یا Rajah) بعد کلا 3-4 تا لایک میخوره ولی زمانی که بر فرض یه مدیر چیزی مینویسه با این که جالب هم نباشه ، یه دفعه 200 تا لایک میخوره ! منظور با هیچ کس نیست مثل من به خودتون نگیرید

ولی بیایم این فرهنک تشکر عقلانی هم را بندازیم

من بعید میدونم همه شما وقتی یه نفر بهتون سلام میکنه ، جواب سلام را بدید و سپس تشکر کنید که سلام کرده ! پس بیام توی محیط مجازی هم رعایت کنیم (netiquette) داشته باشیم !!!

rajah
2012/05/14, 15:44
بله درسته بچه ها بیایید تشکرهامون رو هدفمند کنیم بگونه ای که میزان تشکرها نشانگر کیفیت و بار مطلب باشه
اگه میشد سقفی برای تشکرها در هر روز برای هر کاربر مشخص کرد اون موقع بهتر می شد اینجوری هر کاربر می بایست تشکرهاش رو بجا خرج کنه

saeid6574598
2012/05/14, 17:52
اون مقاله " بررسی 7 مانیتور برترips " یادتون هست !

34 نفر از تاپیکش تشکر کرده بودند ! تازگی ها که رفتم ، دیدم 7 نفر تشکر کرده اند .

این حرکت واقعا یعنی چی ؟ برای چی باید تشکراشون رو حذف کنند ! مگه من بدی در حقشون کرده ام !

بماند که بعضی ها تشکر کردن رو " شعار " می دونند ! ( به خودتون نگیریدها ! )

من دوست دارم کاربر از ته دلش در مورد تاپیک نظر بده و تشکر کند ! نه از سر اجبار و دوستی !

dr.zhivago
2012/05/14, 18:01
اون مقاله " بررسی 7 مانیتور برترips " یادتون هست !

34 نفر از تاپیکش تشکر کرده بودند ! تازگی ها که رفتم ، دیدم 7 نفر تشکر کرده اند .

این حرکت واقعا یعنی چی ؟ برای چی باید تشکراشون رو حذف کنند ! مگه من بدی در حقشون کرده ام !

بماند که بعضی ها تشکر کردن رو " شعار " می دونند ! ( به خودتون نگیریدها ! )

من دوست دارم کاربر از ته دلش در مورد تاپیک نظر بده و تشکر کند ! نه از سر اجبار و دوستی !

وا !
واسه چی حذف کردن ؟
آدرس پستش چی بود ؟
میخوام ببینم مال من سرجاش هست یا نه !

saeid6574598
2012/05/14, 18:04
وا !
واسه چی حذف کردن ؟
آدرس پستش چی بود ؟
میخوام ببینم مال من سرجاش هست یا نه !
تشکر شما هست ! خیلی ممنون ! جالبه حالا که دیدم ، دیدم 15 نفر شده اند .

dr.zhivago
2012/05/14, 18:21
به تاریخ پست اول نگاه کنید

میدونید چرا این پست بعد از این همه مدت اومد بالا ؟

Beni7192
2012/05/14, 18:25
چون نظرسنجی داره یکی نظر داده پست هم اومده بالا!!!

Hessam
2012/05/14, 18:27
به نظرم همشون باید باشن!
تا کاربر بتونه بهترین نتیجه گیری رو با توجه به نظرات و ایده های هر کاربر، بررسی و انتخاب کنه! هر کدومشون به نوعی می تونه کاربر رو راهنمایی کنه برای دریافت پاسخش.
پس وجود همشون باهم، خیلی مهمه و اعتبار و متفاوت بودن سایت هم بالا می بره.
این روزها توی فروم های تخصصی، مدیریت؛ شرط اوله و حرف اول و آخر رو توی روند پیشرفت اون فروم میزنه!
بنابراین؛ باید ایده های نوین رو به وجود آورد تا از فروم های دیگه جلوتر باشیم و بتونیم ادعای حرفه ای بودن بکنیم. هر چند که الان هم حرفه ای هست.

"فرهنگ سازی صحیح، یعنی این"

ya30n
2012/05/15, 14:56
به نظر من یه کلید بزارید به اسمه " خوانده شد " ، چون واقعا خیلی جاها مثلا خوده من یکی برای اینکه مشکلش حل شده یه پست تشکر گذاشته ! خوب من که نمیتونم برم زیرش بنویسم "خواهش میکنم " مجبورم که روی پستش تشکر بزنم نا طرف متوجه بشه که من اون پست رو خوندم !

Arsn
2012/05/15, 18:08
استفاده از دکمه های Like و Dislike و اضافه کردن دکمه Agree و Disagree شاید خیلی این فرهنگ را بهبود بده !

واقعا بعضی از پست ها به خاطر محتوی اسپم یا هرز نویسی یا به یغما بردن تاپیک نیاز دارند dislike بخورند ، و برای تشکر از متن یا مقاله میشه از like استفاده کرد !

برای اعلام موافق بودن یا نبودن هم میتونیم از Agree , disagree استفاده کنیم !

این جوری میشه هم دیده شدن و هم موافق و مخالف بودن و هم تشکر کردن را با هم درست کرد !

ya30n
2012/05/15, 18:17
استفاده از دکمه های Like و Dislike و اضافه کردن دکمه Agree و Disagree شاید خیلی این فرهنگ را بهبود بده !

واقعا بعضی از پست ها به خاطر محتوی اسپم یا هرز نویسی یا به یغما بردن تاپیک نیاز دارند dislike بخورند ، و برای تشکر از متن یا مقاله میشه از like استفاده کرد !

برای اعلام موافق بودن یا نبودن هم میتونیم از Agree , disagree استفاده کنیم !

این جوری میشه هم دیده شدن و هم موافق و مخالف بودن و هم تشکر کردن را با هم درست کرد !

علیرضا جان ، تعدد گزینه ، باعث سردرگمی میشه !

Arsn
2012/05/15, 18:25
علیرضا جان ، تعدد گزینه ، باعث سردرگمی میشه !

درسته !

خب از " تشکر " و agree ، Disagree استفاده کنیم !

آخه اینجوری هم درست نیست ! بچه ها برای اینکه بگن پست تو را دیدم تشکر میکنند ، برای احترام تشکر میکنند ، برای اعلام موافقت تشکر میکنند ، برای تشکر به خاطر حضور در تاپیک تشکر میکنند ! خلاصه که باید به فکری کرد ! خودتون میدونید !

Hessam
2012/05/15, 19:12
باید یه جوری، به یه طریقی مفهوم رو به نویسنده ی پُست رسوند!
بهتر بود این تاپیک، توی قسمت پیشنهادات زده می شد!

sami_1985
2012/05/15, 20:29
جداً اين تشکر روحيه ميده به نويسنده مطلب!
بعضی وقتا نگاه ميکنم ميبينم يه مطلب 50 بار مشاهده شده،اما فقط 3 تا 5 تا تشکر!من که با ديدن همچين چيزی نا اميد ميشم،چون انگار ازين تعداد مشاهده فقط 2،3 نفر خوششون اومده!
ايشالا همه ازين به بعد به هم روحيه بديم
شاد باشيد

Castiel
2012/05/15, 20:43
تشکر یا لایک و دیسلایک مسئله این است که کاربران باید با درک درست به نویسنده تاپیک یا پست بفهمانند که آن نوشته مفید بوده، ممکن است از نظر بنده یک مطلب مفید نباشد ولی کاربران دیگر آن مطلب را مفید بدانند، این مسئله به طرف مقابل برمیگردد نه سیستم لایک و دیسلایک یا تشکر.

Hessam
2012/05/15, 21:11
یا یه امکانی قرار داده بشه که کاربری که وارد تاپیک شده و تاپیک رو دیده، حتماً قبل از خروج، لایک یا دیسلاک رو تایید کنه.:-b
مثلاً موقع بستن تاپیک، یه پیغامی براش بیاد که یه کدوم از این دو مورد رو با توجه به محتوای تاپیک مربوطه، انتخاب کنه و اجباری باشه.:d
حتی میشه مثلاً 5 ستاره گذاشت برای یه مطلب یا 10 ستاره و کاربر طبق ستاره نمره بده به پُست مربوطه. مثلاً از 10 نمره (10 ستاره)!

Castiel
2012/05/15, 22:42
یا یه امکانی قرار داده بشه که کاربری که وارد تاپیک شده و تاپیک رو دیده، حتماً قبل از خروج، لایک یا دیسلاک رو تایید کنه.:-b
مثلاً موقع بستن تاپیک، یه پیغامی براش بیاد که یه کدوم از این دو مورد رو با توجه به محتوای تاپیک مربوطه، انتخاب کنه و اجباری باشه.:d
حتی میشه مثلاً 5 ستاره گذاشت برای یه مطلب یا 10 ستاره و کاربر طبق ستاره نمره بده به پُست مربوطه. مثلاً از 10 نمره (10 ستاره)!

حسام جان فروم ما قابلیت امتیاز دهی به مطالب را دارد، تشکر هم دارد، فقط می ماند لایک و دیسلایک که ممکنه کاربران بر اثر لجبازی با یکدیگر، امتیاز منفی برای یکدیگر لحاظ کنند که مشکل ساز خواهد شد.

Hessam
2012/05/18, 07:57
حسام جان فروم ما قابلیت امتیاز دهی به مطالب را دارد، تشکر هم دارد، فقط می ماند لایک و دیسلایک که ممکنه کاربران بر اثر لجبازی با یکدیگر، امتیاز منفی برای یکدیگر لحاظ کنند که مشکل ساز خواهد شد.

سایت حرفه ایی مثل این سایت، باید به دور از این مسخره بازی ها و لج و لجبازی باشه!
کاربری که لج و لج بازی می کنه مثل بچه ها، باید برخورد و اخطار جدی باهاش صورت بگیره که اینجا سایت تفریحی نیست که هر کسی عضو بشه و هر کاری دلش میخواد، بکنه! باید قوانین رو رعایت کرد! شرایط عضویت همینه.
اینطور نیست؟!
وجود چنین کاربرانی به نظرم، هیچ سودی برای سایت نداره و جز درگیری و دردسر چیز دیگه ای نیست.

Castiel
2012/05/18, 13:21
سایت حرفه ایی مثل این سایت، باید به دور از این مسخره بازی ها و لج و لجبازی باشه!
کاربری که لج و لج بازی می کنه مثل بچه ها، باید برخورد و اخطار جدی باهاش صورت بگیره که اینجا سایت تفریحی نیست که هر کسی عضو بشه و هر کاری دلش میخواد، بکنه! باید قوانین رو رعایت کرد! شرایط عضویت همینه.
اینطور نیست؟!
وجود چنین کاربرانی به نظرم، هیچ سودی برای سایت نداره و جز درگیری و دردسر چیز دیگه ای نیست.

در این مورد به شدت برخورد می کنم و هر فردی نظم فروم را بر هم بزند، ابتدا اخطار دریافت می کند و سپس ban می شود.

saeid6574598
2012/05/18, 16:58
اینطور نیست؟!
کسی لج و لج بازی نکرده حسام جان ! حالا اگر حرفی هم بوده ، تمام شده و بین خودمان حل کردیم !:-bd

در واقع زیر پوستی داریم حال همدیگر رو می گیریم !!!>:)

Hessam
2012/05/18, 17:42
کسی لج و لج بازی نکرده حسام جان ! حالا اگر حرفی هم بوده ، تمام شده و بین خودمان حل کردیم !:-bd

در واقع زیر پوستی داریم حال همدیگر رو می گیریم !!!>:)

نه می دونم. نگفتم لج و لج بازی شده.
آقا حسام گفت اگه لایک و دیسلاک باشه، کاربرا ممکنه سر احیاناً دشمنی و لج و لجبازی به هم، الکی نمره کم یا دیسلایک بزنن!
منم گفتم باید برخورد بشه با این افراد تا مانع پیشرفت سایت نباشن.
الان یه اقدامی قراره صورت بگیره. ولی ممکنه کسی باشه که چنین کاری کنه. برای همین، (به قول حسام عزیز) دیگه نمیشه این قابلیت رو گذاشت.
ما هم که البته نباید رد یا قبول کنیم. ما تابع مدیر کل سایت هستیم و هر طور صلاح می دونه، همون رو انجام میده.

saeid6574598
2012/05/18, 17:48
آقا حسام گفت اگه لایک و دیسلاک باشه، کاربرا ممکنه سر احیاناً دشمنی و لج و لجبازی به هم، الکی نمره کم یا دیسلایک بزنن!
الان یه اقدامی قراره صورت بگیره. ولی ممکنه کسی باشه که چنین کاری کنه. برای همین، (به قول حسام عزیز) دیگه نمیشه این قابلیت رو گذاشت.
ما هم که البته نباید رد یا قبول کنیم. ما تابع مدیر کل سایت هستیم و هر طور صلاح می دونه، همون رو انجام میده.
هان ! پس از اون لحاظ ! مرسی پسریم !

Castiel
2012/05/18, 19:04

متاسفانه حسام جان فرصتی برای مدیریت لایک و دیسلایک برای من وجود نداره و این سرویس تشکر خیلی کارآمد تر هست و در بین جامعه ایرانی خیلی جا افتاده تر. البته این تشکر در واقع معانی زیادی دارد و فقط مفهوم تشکر نیست، میتواند به معنی رویت پست یا تاپیک باشد که بنده به دلیل اینکه اسپم داخل تاپیکها قرار ندهم، از یک کلید تشکر استفاده می کنم تا هم به فرد ایجاد کننده تاپیک اعلام کنم که تاپیک یا پست را خوانده ام (البته هر پستی هم مورد تایید نیست و ممکن است آن فرد نظر یا مطلب اشتباهی نوشته باشد که تشکر هم نمی کنم!) و هم اینکه از زحمات ایشان تشکر کنم. به هر حال این کمترین کار است که می توانم انجام دهم.

Hessam
2012/05/18, 19:12
نه. خوبه همینجوری. صرفاً من پیشنهاد دادم.
آره. دیگه برای رویت نمیشه کاری به جز تشکر انجام داد. که هز چیزی به جز تشکر، اسپم محسوب میشه. البته به جز نظرات.
من حقیقتش سیستم امتیازدهی سایت رو همین دیروز متوجه شدم! خیلی مخفی بود!:d

Pesar khooob
2012/08/29, 16:25
لایک و دیسلایک باید جالب تر باشه.
معمولا در محیطهای انجمن از تشکر استفاده میشه و لایک و دیسلایک برای سایت هاست.

اما اگه از لایک و دیسلایک استفاده بشه اونموقع هر کسی که ببینه 40 خط متن 50 بار لایک شده و مثلا 5 بار دیسلایک حتما وقت میذاره و اون متن رو میخونه!

من وقتی میبینم یک ویدئو توی بالای 200.000 بار دیده شده و خیلی ها هم لایک کردن، کنجکاو میشم ببینم چی بوده.
من همچین آدمی ام!

THE DARK KNIGHT
2012/09/18, 12:01
به نظر من ایرانی ها تشکر کردن رو ترجیح می دن...

AloneWolf
2013/04/24, 08:26
یه تشکر ویژه از آقا روح الله (+Aren) @};- به خاطر تاپیک زیبا و با محتواشون =D>