PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نصب ویندوز روی هارد GPT

h.davoudi
2015/07/09, 10:07
سلام
هارد 3TB و طبیعتا به صورت GPT
هنگام ساخت پارتیشن ها در این حالت متاسفانه برخلاف حالت MBR بخش Volume type نرم افزار Acronis Disk Director 12 (Bootable) وجود نداره که از این قسمت بشه نوع Primary یا Logical و Active بودن پارتیشن رو مشخص کرد!

در نهایت برای نصب ویندوز در چنین هاردی به مشکل بر خوردم و از دوستان راهنمایی میخوام.
تشکر از شما که در تاپیک شرکت میکنید و اطلاعاتتون رو به اشتراک میذارید و همچنین باعث پویایی انجمن خواهید شد.

ARMIN
2015/07/09, 10:15
سلام آقای داوودی،

آیا مادربرد شما UEFI است و می تواند ویندوز را به صورت UEFI نصب کند؟ قاعدتا" اگر مجهز به UEFI باشید باید بتوانید با تنظیم بایوس و نصب ویندوز به صورت UEFI، روی این هارد ویندوز بریزید.

h.davoudi
2015/07/09, 10:33
سلام آقای داوودی،

آیا مادربرد شما UEFI است و می تواند ویندوز را به صورت UEFI نصب کند؟ قاعدتا" اگر مجهز به UEFI باشید باید بتوانید با تنظیم بایوس و نصب ویندوز به صورت UEFI، روی این هارد ویندوز بریزید.

پشتیبانی میکنه. اما اطلاعات کاملی در مورد نحوه نصب ویندوز از روی DVD در این حالت ندارم.
این رو هم اضافه کنم که DVD ویندوزی که در اختیار دارم ورژن 8.1 و حاوی فولدر EFI هست.
هارد هم کاملا خالی و به تازگی با Acronis Disk Director پارتیشن بندی شده.

ARMIN
2015/07/09, 10:47
خوب من مادربرد های MSI رو نمیدونم چطوریه، اما توی بایوس ایسوس، روی درایو بوت اسم UEFI است وقتی توی بایوس روی درایو مستقیم کلیک میکنم، ویندوز رو به صورت UEFI نصب میکنه.

یکسری تنظیمات هم از طریق CSM هست که اونجا شاید بتونی ویندوز رو مجبور به نصب از طریق UEFI کنی، نه به شیوه ی Legacy.

h.davoudi
2015/07/09, 11:09
خوب من مادربرد های MSI رو نمیدونم چطوریه، اما توی بایوس ایسوس، روی درایو بوت اسم UEFI است وقتی توی بایوس روی درایو مستقیم کلیک میکنم، ویندوز رو به صورت UEFI نصب میکنه.

یکسری تنظیمات هم از طریق CSM هست که اونجا شاید بتونی ویندوز رو مجبور به نصب از طریق UEFI کنی، نه به شیوه ی Legacy.

بذار چندتا عکس از محیط قرار بدم که آشنا شیم با هم :دی

ARMIN
2015/07/09, 11:12
خوب همين عكس دوم

Uefi - built in uefi shell

رو بزني وارد نصب ويندوز نميشه؟

h.davoudi
2015/07/09, 11:18
خوب همين عكس دوم

Uefi - built in uefi shell

رو بزني وارد نصب ويندوز نميشه؟

نه متاسفانه!
یه صفحه ترسناکی میاد :دی
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
عکس رو از نت گرفتم و مربوط به سیستم من نیست (اما مشابه همین صفحه است)

h.davoudi
2015/07/09, 11:38
کسی نظری نداره؟

AliYar
2015/07/09, 15:35
پشتیبانی میکنه. اما اطلاعات کاملی در مورد نحوه نصب ویندوز از روی DVD در این حالت ندارم.
این رو هم اضافه کنم که DVD ویندوزی که در اختیار دارم ورژن 8.1 و حاوی فولدر EFI هست.
هارد هم کاملا خالی و به تازگی با Acronis Disk Director پارتیشن بندی شده.

سلام دوست عزیز،

این دیسک نصب ویندوز 8.1 که فرمودین کدام نسخه هست؟ 32 بیتی یا 64 بیتی؟

h.davoudi
2015/07/09, 17:09
سلام دوست عزیز،

این دیسک نصب ویندوز 8.1 که فرمودین کدام نسخه هست؟ 32 بیتی یا 64 بیتی؟

سلام دوست من ، 64bit هست.

AliYar
2015/07/09, 17:46
سلام دوست من ، 64bit هست.

بسیار خوب،

از این جهت پرسیدم که برای نصب ویندوز 8.1 که فرمودین باید حتما نسخه 64 بیتی باشه.

مشخصات سیستم چی هست؟ مادربورد، پردازنده و کارت گرافیکی؟

بقیه سیستم هم باید با ویندوز 8 و 8.1 همخوانی داشته باشه (یعنی compatible) باشه. در ضمن UEFI هم باید نسخه 2.0 به بعد باشه که از روی مطالب و متون مربوط به اطلاعات چیپست و سازنده مشخص میشه.

همچنین باید هارد دیسک کاملا خالی (blank) و بدون پارتیشن باشه تا بتونید ویندوز رو به حالت UEFI نصب کنید. شما گفتید ظاهرا با نرم افزار Acronis درایو رو پاتیشن بندی کردید. عرض کنم که نباید پارتیشن بندی شده باشه. یعنی در واقع باید کل درایو به صورت یک فضای پارتیشن نشده و تخصیص داده نشده (Unallocated space) باشه.

برای این کار می تونید موقع نصب ویندوز از دستورات diskpart و clean استفاده کنید.

در قسمت نصب باید درایو به صورت عکس زیر نمایش داده بشه. در اینجا باید روی New کلیک کنید و Apply کنید تا چهار پارتیشن توسط رابط نصب ساخته بشه.

41781

از بین این چهار پارتیشن باید پارتیشن چهارم یا Primary رو برای نصب انتحاب کنید. مثل عکس زیر:

41782

موقع نصب هم باید درایو UEFI : DVD رو انتخاب کنید و در ضمن برای اینکه سیستم در حالت UEFI واقعی و کامل باشه باید CSM یا همون Compatibility Support
Module رو از BIOS غیر فعال کنید. همین که این کار رو انجام بدید فقط بوت دیوایس های مناسب یا UEFI-aware در لیست انتخاب های بوت نمایش داده خواهند شد. اگر دیسک نصب ویندوز شما U/EFI باشه باید وقتی CSM رو غیرفعال می کنید باید درایو نوری به صورت UEFI : DVD در لیست انتخاب های بوت نمایش داده بشه.

همچنین کارت گرافیکی باید UEFI GOP رو پشتیبانی کنه معمولا کارت های جدیدتر این طور هستند. اگر کارت از این حالت پشتیبانی نکنه و شما CSM رو غیرفعال کنید قبل از بالا اومدن سیستم عامل چیزی روی مانیتور نمایش داده نخواهد شد و باید BIOS رو به حالت Legacy برگردونید.

این موارد رو امتحان کنید دوست عزیز و بفرمایید نتیجه چی شد.

h.davoudi
2015/07/09, 18:38
مشخصات سیستم چی هست؟ مادربورد، پردازنده و کارت گرافیکی؟
(msi - X79A-GD45 (8D
Intel® Core™ i7-3820
msi - N660Ti PE 2GD5/OC

بقیه سیستم هم باید با ویندوز 8 و 8.1 همخوانی داشته باشه (یعنی compatible) باشه. در ضمن UEFI هم باید نسخه 2.0 به بعد باشه که از روی مطالب و متون مربوط به اطلاعات چیپست و سازنده مشخص میشه.ورژن 2 و بالاتر هست

همچنین باید هارد دیسک کاملا خالی (blank) و بدون پارتیشن باشه تا بتونید ویندوز رو به حالت UEFI نصب کنید. شما گفتید ظاهرا با نرم افزار Acronis درایو رو پاتیشن بندی کردید. عرض کنم که نباید پارتیشن بندی شده باشه. یعنی در واقع باید کل درایو به صورت یک فضای پارتیشن نشده و تخصیص داده نشده (Unallocated space) باشه. با همون Acronis پارتیشن ها حذف و فقط به صورت GPT در اومد الان ، بدون هیچ پارتیشنی

موقع نصب هم باید درایو UEFI : DVD رو انتخاب کنید و در ضمن برای اینکه سیستم در حالت UEFI واقعی و کامل باشه باید CSM یا همون Compatibility Support
Module رو از BIOS غیر فعال کنید.
چنین چیزی پیدا نکردم متاسفانه!

همچنین کارت گرافیکی باید UEFI GOP رو پشتیبانی کنه معمولا کارت های جدیدتر این طور هستند. اگر کارت از این حالت پشتیبانی نکنه و شما CSM رو غیرفعال کنید قبل از بالا اومدن سیستم عامل چیزی روی مانیتور نمایش داده نخواهد شد و باید BIOS رو به حالت Legacy برگردونید. نمیدونم کارتم پشتیبانی میکنه یا نه ، اما حس میکنم پشتیبانی نمیکنه این مورد رو!

این موارد رو امتحان کنید دوست عزیز و بفرمایید نتیجه چی شد.
اگر در مورد غیر فعال کردن CSM بیشتر توضیح بدید ، فکر میکنم گره از کار باز میشه تا حدودی

AliYar
2015/07/09, 21:49
(msi - X79A-GD45 (8D
Intel® Core™ i7-3820
msi - N660Ti PE 2GD5/OC
ورژن 2 و بالاتر هست

با همون Acronis پارتیشن ها حذف و فقط به صورت GPT در اومد الان ، بدون هیچ پارتیشنی
چنین چیزی پیدا نکردم متاسفانه!
نمیدونم کارتم پشتیبانی میکنه یا نه ، اما حس میکنم پشتیبانی نمیکنه این مورد رو!

اگر در مورد غیر فعال کردن CSM بیشتر توضیح بدید ، فکر میکنم گره از کار باز میشه تا حدودی

بسیار خوب دوست عزیز،

طبق اطلاعات سایت شرکت سازنده مادربورد شما کاملا با ویندوز 8 compatible هست. از اون لحاظ نگرانی نیست. راستش من الان دفترچه راهنمای مادریوردتون رو دانلود کردم ولی مطلقا چیزی در مورد حالت CSM و بوت Legacy در اون ذکر نشده و شاید کاملا UEFI هست و اصلا حالت Legacy رو پشتیبانی نمی کنه که البته کمی بعید هست.

منتها در همون عکس هایی که از محیط BIOS گذاشته بودید Boot mode select روی UEFI هست (یعنی همین حالت مدنظر ما برای نصب ویندوز 8) و Boot option #1 هم با عنوان [UEFI CD/DVD] ذکر شده که این هم حالت مدنظر ما هست. شاید در همین بخش میشه کاربر بین حالت UEFI و Legacy یا همون Compatibility Support Module انتخاب کنه. این مورد رو خودتون آزمایش کنید.

اما در مورد به صورت GPT در آوردن هارددرایو با نرم افزار مهم این هست که محیط نصب ویندوز درایو رو به صورتی که عرض کردم (یعنی Unallocated space) ببینه و خودش اون چهار پارتیشن رو روش اعمال کنه.

اگر وارد محیط نصب ویندوز شدید و اونطوری که عرض کردم در عکس هم بود مشخص نبود تمام پارتیشن/ولوم هارو از همون طریق حذف (delete) کنید و روی New کلیک کنید و Apply کنید تا چهار پارتیشن لازم ساخته بشه (یعنی MSR، System، Recovery و Primary) و روی Primary کلیک کنید و Next بزنید. حتی ممکنه پیغام خطا دریافت کنید که «Windows can't be installed on drive 0» ولی مادامی که دکمه Next روشن باشه و بتونید روش کلیک کنید اهمیتی نداره.

اما در مورد پشتیبانی کارت گرافیکی از UEFI GOP باید عرض کنم که کارت نسبتا قدیمی هست و ممکنه از این پروتکل پشتیبانی نکنه. در اون صورت شاید لازم باشه BIOS کارت گرافیکی رو به نسخه ی جدیدتر flash کنید. ولی از اونجایی که این کار مقداری ریسک داره و ممکنه در حین اجرای اون مشکل پیش بیاد و کارت کرافیکی به پاره آجر تبدیل بشه می تونید تست کنید و اگر لازم بود و تمایل داشتید نسبت به این کار اقدام کنید.

ltavahid
2015/07/09, 22:39
سلام
ببخشید یه چندتا سوال داشتم
شرمنده میان بحث وارد شدم
البته نمیخوام جسارت کنم پیش استادها
فقط یک هارد 3 ترابایت دارید که میخواید هم ویندوز رووش باشه هم فایل های اضافی؟
یک ویندوز داشته باشید یا چندین ویندوز؟
شما چند تا پارتیشن میخواید داشته باشید؟ البته جزئیاتش رو هم بگید ممنون میشم

h.davoudi
2015/07/10, 00:24
سلام
ببخشید یه چندتا سوال داشتم
شرمنده میان بحث وارد شدم
البته نمیخوام جسارت کنم پیش استادها
فقط یک هارد 3 ترابایت دارید که میخواید هم ویندوز رووش باشه هم فایل های اضافی؟
یک ویندوز داشته باشید یا چندین ویندوز؟
شما چند تا پارتیشن میخواید داشته باشید؟ البته جزئیاتش رو هم بگید ممنون میشم

سلام خدمت شما
خیر ، 2 هارد 3TB هست که یکی تماما برای اطلاعات هست و به صورت پارتیشن های 500 گیگابایتی و هارد 3TB بعدی هم به همین صورت با این تفاوت که یک پارتیشن 70 یا 80 GB برای ویندوز مورد بحث.همچنین 1 ویندوز برام کافیه و شاید در آینده مجدد یک ویندوز دیگه بهش اضافه کردم.

h.davoudi
2015/07/10, 00:41
بسیار خوب دوست عزیز،

طبق اطلاعات سایت شرکت سازنده مادربورد شما کاملا با ویندوز 8 compatible هست. از اون لحاظ نگرانی نیست. راستش من الان دفترچه راهنمای مادریوردتون رو دانلود کردم ولی مطلقا چیزی در مورد حالت CSM و بوت Legacy در اون ذکر نشده و شاید کاملا UEFI هست و اصلا حالت Legacy رو پشتیبانی نمی کنه که البته کمی بعید هست.
2 حالت داره عکس قبلی فقط UEFI (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) انتخاب شده بود و این عکس رو ببینید (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) که حالت دوم یعنی Legacy+UEFI انتخاب شده.

منتها در همون عکس هایی که از محیط BIOS گذاشته بودید Boot mode select روی UEFI هست (یعنی همین حالت مدنظر ما برای نصب ویندوز 8) و Boot option #1 هم با عنوان [UEFI CD/DVD] ذکر شده که این هم حالت مدنظر ما هست. شاید در همین بخش میشه کاربر بین حالت UEFI و Legacy یا همون Compatibility Support Module انتخاب کنه. این مورد رو خودتون آزمایش کنید.

اما در مورد به صورت GPT در آوردن هارددرایو با نرم افزار مهم این هست که محیط نصب ویندوز درایو رو به صورتی که عرض کردم (یعنی Unallocated space) ببینه و خودش اون چهار پارتیشن رو روش اعمال کنه.

اگر وارد محیط نصب ویندوز شدید و اونطوری که عرض کردم در عکس هم بود مشخص نبود تمام پارتیشن/ولوم هارو از همون طریق حذف (delete) کنید و روی New کلیک کنید و Apply کنید تا چهار پارتیشن لازم ساخته بشه (یعنی MSR، System، Recovery و Primary) و روی Primary کلیک کنید و Next بزنید. حتی ممکنه پیغام خطا دریافت کنید که «Windows can't be installed on drive 0» ولی مادامی که دکمه Next روشن باشه و بتونید روش کلیک کنید اهمیتی نداره.

اما در مورد پشتیبانی کارت گرافیکی از UEFI GOP باید عرض کنم که کارت نسبتا قدیمی هست و ممکنه از این پروتکل پشتیبانی نکنه. در اون صورت شاید لازم باشه BIOS کارت گرافیکی رو به نسخه ی جدیدتر flash کنید. ولی از اونجایی که این کار مقداری ریسک داره و ممکنه در حین اجرای اون مشکل پیش بیاد و کارت کرافیکی به پاره آجر تبدیل بشه می تونید تست کنید و اگر لازم بود و تمایل داشتید نسبت به این کار اقدام کنید.

ltavahid
2015/07/10, 01:06
سلام خدمت شما
خیر ، 2 هارد 3TB هست که یکی تماما برای اطلاعات هست و به صورت پارتیشن های 500 گیگابایتی و هارد 3TB بعدی هم به همین صورت با این تفاوت که یک پارتیشن 70 یا 80 GB برای ویندوز مورد بحث.همچنین 1 ویندوز برام کافیه و شاید در آینده مجدد یک ویندوز دیگه بهش اضافه کردم.
خیلی ممنون
الان دقیقا مشکل شما اینه که در محیط نصب ویندوز هارد رو نمیتونید پارتیشن بندی کنید؟ و ویندوز نمیشناسه یا چیز دیگه ای هستش؟ 8-|

h.davoudi
2015/07/10, 01:21
اما در مورد به صورت GPT در آوردن هارددرایو با نرم افزار مهم این هست که محیط نصب ویندوز درایو رو به صورتی که عرض کردم (یعنی Unallocated space) ببینه و خودش اون چهار پارتیشن رو روش اعمال کنه.به عکس زیر نگاه کنید :
منظورتون همین هست دیگه ؟

اگر وارد محیط نصب ویندوز شدید و اونطوری که عرض کردم در عکس هم بود مشخص نبود تمام پارتیشن/ولوم هارو از همون طریق حذف (delete) کنید و روی New کلیک کنید و Apply کنید تا چهار پارتیشن لازم ساخته بشه (یعنی MSR، System، Recovery و Primary) و روی Primary کلیک کنید و Next بزنید. حتی ممکنه پیغام خطا دریافت کنید که «Windows can't be installed on drive 0» ولی مادامی که دکمه Next روشن باشه و بتونید روش کلیک کنید اهمیتی نداره
این هم بعد ساخت پارتیشن با ویندوز :

اما وقتی از ساخت پارتیشن با روشی که گفتید وقتی مجدد با Acronis به پارتیشن ها نگاه میکنم با همچین چیزی مواجه میشم!
همونطور که می بینید حتی با روشی که گفتید وقتی پارتیشن بندی میکنم هارد به صورت MBR میشه و این امکان استفاده از 1 ترابایت سوم رو نمیده!

ltavahid
2015/07/10, 01:28
به نظر من اصلا نیازی به GPT ندارید شما
خیلی راحت میتونید همون MBR پارتیشن بندی کنید
من فکر میکنم چون پارتیشن Primary شما بیش از 4 تا میشه نمیتونید از حافظه باقی مونده استفاده کنید
وگرنه اصلا MBR برای مصارف خانگی مشکلی نداره حتی تا چندین ترابایت ، اکثرا از GPT برای سن استروج ها استفاده میشه

هر مورد رو خواستید من میتونم بهتون بگم یعنی کمک کنم ( GPT یا MBR ) :)

h.davoudi
2015/07/10, 11:55
خیلی ممنون
الان دقیقا مشکل شما اینه که در محیط نصب ویندوز هارد رو نمیتونید پارتیشن بندی کنید؟ و ویندوز نمیشناسه یا چیز دیگه ای هستش؟ 8-|
مشکل اینجاست که هاردی که GPT شده ، نمیشه درش ویندوز نصب کرد.

به نظر من اصلا نیازی به GPT ندارید شما
خیلی راحت میتونید همون MBR پارتیشن بندی کنید
من فکر میکنم چون پارتیشن Primary شما بیش از 4 تا میشه نمیتونید از حافظه باقی مونده استفاده کنید
وگرنه اصلا MBR برای مصارف خانگی مشکلی نداره حتی تا چندین ترابایت ، اکثرا از GPT برای سن استروج ها استفاده میشه

هر مورد رو خواستید من میتونم بهتون بگم یعنی کمک کنم ( GPT یا MBR ) :)

به GPT نیاز دارم چون در حالت MBR تنها 2 ترابایت از فضای هارد شناخته میشه در حالی که هارد من 3 ترابایت هست!
برای هارد های بیشتر از 2 ترابایت باید از GPT استفاده کرد که متاسفانه نصب ویندوز در این هارد کمی پیچیده شده.

AliYar
2015/07/10, 13:00
به عکس زیر نگاه کنید :
منظورتون همین هست دیگه ؟

این هم بعد ساخت پارتیشن با ویندوز :

اما وقتی از ساخت پارتیشن با روشی که گفتید وقتی مجدد با Acronis به پارتیشن ها نگاه میکنم با همچین چیزی مواجه میشم!
همونطور که می بینید حتی با روشی که گفتید وقتی پارتیشن بندی میکنم هارد به صورت MBR میشه و این امکان استفاده از 1 ترابایت سوم رو نمیده!

ببینید دوست عزیز،

اول هم عرض کردم چون با نرم افزار دیگه هارد رو آماده کردید ممکنه مشکل باشه و ویندوز نتونه روش نصب بشه. همچنین عرض کردم باید پارتیشن ها رو clean کنید. اگر بیشتر دقت کنید طبق همین عکسی که خودتون گذاشتید این هارد شما (حدقل این درایوی که از صفحه Acronisش شات گذاشتید GPT نیست و MBR هست و پارتیشن بندی هم داره). یعنی با اینکه گفتید تمام پارتیشن بندی رو با اون نرم افزار حذف کردید این اتفاق نیافتاده.

مراحلی که عرض می کنم رو انجام بدید:

1- سیستم رو با دیسک نصب ویندوز بوت کنید و همونطور که قبلا عرض کردم دقت کنید از روی دیوایسی بوت بشه که عنوان هست UEFI : DVD و گرنه رابط نصب ویندوز ارور خواهد داد که The OS cannot be installed to a GPT partition. این قطعاتی که می تونن به صورت UEFI بوت بشن اول نامشون UEFI رو دارند و fhdn به عنوان یکی از انتخاب های بوت (Boot option) نمایش داده بشوند.

2- بعد از بوت شدن از طریق درایو UEFI صفحه نصب ویندوز نمایش داده خواهد شد. کلیدهای Shift + F10 رو فشار بدید تا خط فرمان (command prompt) باز بشه.

3- DISKPART رو تایپ کنید و کلید Enter رو بزنید.

4- List disk رو تایپ کنید و کلید Enter رو بزنید.

5- عبارت # Select disk رو تایپ کنید که در اینجا # شماره دیسکی هست که می خواهید روش ویندوز نصب کیند و کلید Enter رو بزنید (خیلی دقت کنید درایو اشتباه رو انتخاب نکنید چون اطلاعات روی درایو پاک میشه).

6- Clean رو تایپ کنید و کلید Enter رو بزنید، صبر کنید تا عملیات انجام بشه.

7- Convert GPT رو تایپ کنید و کلید Enter رو بزنید، صبر کنید تا عملیات انجام بشه.

8- Exit رو تایپ کنید و کلید Enter رو بزنید.

9- پنجره خط فرمان رو ببندید.

10- روی دکمه Next کلیک کنید.

11- روی دکمه Install now کلیک کنید.

12- سریال نامبر رو وارد کنید و روی دکمه Next کلیک کنید.

13- قسمت موافقت با term و شرایط رو accept کنید و روی دکمه Next کلیک کنید.

14- با کلیک روی گزینه Custom: Install Windows only (advanced)l اون رو انتخاب کنید.

15- درایو مورد نظر رو انتخاب کنید و روی گزینه Drive options (advanced)l کلیک کنید.

16- روی New کلیک کنید و روی دکمه Apply کلیک کنید. باید چهار پارتیشن ظاهر بشه. روی آخرین مورد (پایینی کلیک کنید).

17- روی دکمه OK کلیک کنیدو بعد روی دکمه Next کلیک کنید.

18- از اینجا به بعد طبق دستورالعمل خود رابط نصب پیش برید تا به دستکاپ برسید.

h.davoudi
2015/07/10, 13:13
ببینید دوست عزیز،

اول هم عرض کردم چون با نرم افزار دیگه هارد رو آماده کردید ممکنه مشکل باشه و ویندوز نتونه روش نصب بشه. همچنین عرض کردم باید پارتیشن ها رو clean کنید.
به پست من که در جوابتون ارسال کردم دقت نکردید دوست من
همونطور که گفتم من پارتیشن ها رو clean کردم و این هم از عکسش :

اگر بیشتر دقت کنید طبق همین عکسی که خودتون گذاشتید این هارد شما (حدقل این درایوی که از صفحه Acronisش شات گذاشتید GPT نیست و MBR هست و پارتیشن بندی هم داره). شما عرض کردید که بعد از clean کردن پارتیشن ها ، توسط DVD ویندوز پارتیشن ویندوز رو بسازم که به صورت خودکار خودش 4 پارتیشن ساخته میشه و ویندوز نصب میشه که من هم همین کار رو انجام دادم و این هم عکسش :

اما مشکل اینجاست که وقتی طبق گفته های شما پیش رفتم ، و با DVD ویندوز هارد clean شده رو پارتیشن بندی کردم ، هارد به صورت BMR دراومد و نه به صورت GPT که مورد نیاز ما هست. و در نهایت این هم از عکسش:

AliYar
2015/07/10, 13:43
به پست من که در جوابتون ارسال کردم دقت نکردید دوست من
همونطور که گفتم من پارتیشن ها رو clean کردم و این هم از عکسش :
شما عرض کردید که بعد از clean کردن پارتیشن ها ، توسط DVD ویندوز پارتیشن ویندوز رو بسازم که به صورت خودکار خودش 4 پارتیشن ساخته میشه و ویندوز نصب میشه که من هم همین کار رو انجام دادم و این هم عکسش :

اما مشکل اینجاست که وقتی طبق گفته های شما پیش رفتم ، و با DVD ویندوز هارد clean شده رو پارتیشن بندی کردم ، هارد به صورت BMR دراومد و نه به صورت GPT که مورد نیاز ما هست. و در نهایت این هم از عکسش:

اتفاقا شما به عرایض بنده دقت نکردید،

اگر دیسک نصب شما دیسک UEFI-aware باشه که گفتید هست و اگر از روی درایوی که به صورت UEFI-aware در بایوس شناخته میشه بوت کنید و دقیقا همین مراحل رو طی کنید امکان نداره با وارد کردن دستور clean و convert GPT درایو به صورت MBR پارتیشن بندی بشه دوست عزیز.

دستور clean کلا هارد رو تبدیل می کنه به unallocated space به اندازه ظرفیتش و هر گونه پارتیشن بندی و تقسیم بندی رو حذف می کنه. امکان نداره شما clean و convert GPT رو اجرا کنید در حالی که سیستم به صورت UEFI با دیسک نصب ویندوز UEFI بوت شده و درایو به صورت MBR باقی بمونه.

در ضمن عرض کردم بنده در دفترچه راهنمای مادربورد شما قسمتی مربوط به غیر فعال کردن CSM ندیدم در خود بایوس بگردید و اگر پیدا کردید حالت بوت Legacy یا کلا Compatibility Support Module رو غیر فعال کنید.

حتما در مورد یکی از این موارد و مراحل اشتباه پیش اومده مضافا بر اینکه شما با Acronis و قاعدتا در محیط ویندوزی که MBR هست هارد رو آماده کرده بودید. یا از قبل همین تقسیم بندی روش بوده.

بله عرض کردم در رابط نصب ویندوز پارتیشن هارو delete کنید تا هارد به صورت clean و unallocated space در بیاد ولی ظاهرا این اتفاق نیافتاده. یا رابط نصب نتونسته درایو رو پاک کنه یا اصلا درست به صورت UEFI بوت نشده بوده.

لطفا طبق مراحلی که عرض کردم پیش برید و نتیجه رو گزارش کنید.