PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کارت ویزیت جدید من

Arthur
2015/07/05, 14:08
با سلام خدمت دوستان عزیز.میخواستم کارت ویزیت جدید بدم واسه چاپ و تو طرح انتخابی گیر کردم.این شد که گفتم با دوستان گل انجمن مشورت کنم.
کارت ها چاپ لمینیت و مات و دورگرد خواهند بود.
قبل از پیشنهاد طرح هم لطفا نظرتون راجع به کارت کلا انگلیسی بگید.خوبه یا بد؟
و اما طرح ها :
طرح شماره یک که درش از لوگویی که آقا رضا زحمتش رو کشیدند هم استفاده کردم.این طرح به نظرم از بقیه جالب تره.
4163641637

طرح دوم بدون qr code
4164141640
طرح سوم که qr code ش خیلی کوچیک شده.نمیدونم اسکن میشه یا نه.
4163941638

احتمال اینکه شکل qr code رو تغییر بدم هست.چون خیلی روش وقت نگذاشتم.
دوستان هر ایده ای دارید بفرمایید.حتی طرح جدید.خوشحال میشم.
دوستان ویرایشی هم اگر نیاز دارند بفرمایید.
پیشاپیش از تمام کسانی که در این تاپیک شرکت میکنند سپاس گذارم.
پ . ن : دوستان طرح ها از خودم نیست ها! آماده تو نت بوده. :D

aryaiee
2015/07/05, 14:11
مهدی جان هر 3 طرح عالی هستند.زحمت من هم همیشه بر دوش آقا رضا هستش سلیقه ایشان واقعا ستودنی است.من خودم یک کارتی دارم که یک طرف فارسی و یک طرف انگلیسی هستش.با توجه به اینکه هدف شما کاملا مشخصه،نیازی نیست حتما فارسی هم توش باشه به نظرم.

ATA
2015/07/05, 15:01
سلام
مهدی جان اگر اجازه بدی نظرمو بگم
از طرح اولی هر دو طرفش خوبن ولی اون کده یه کمی بزرگ هست / اگر کمی کوچیک بشه به نظرم بهتره
روی طرح دومی با پشت طرح سومی اگه ترکیب بشه هم فک کنم زیباتره یا روی سومی با پشت دومی که اون کده هم موجود میشه
در کل من همون طرح اولی رو به خاطر استفاده از رنگهای گرم و سرد هست رو بیشتر میپسندم

iSteve
2015/07/05, 15:11
طرح اولی رو اگه زمینه ی مشکی پشت و روی کارت رو خاکستری متوسط بکنی بهتر میشه.

Arthur
2015/07/05, 15:39
طرح اولی رو اگه زمینه ی مشکی پشت و روی کارت رو خاکستری متوسط بکنی بهتر میشه.

از همه ی دوستان تا اینجا تشکر میکنم.
ناصر جان خوشحال شدیم نظر دادی.
این رنگ خوبه؟
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

iSteve
2015/07/05, 15:44
از همه ی دوستان تا اینجا تشکر میکنم.
ناصر جان خوشحال شدیم نظر دادی.
این رنگ خوبه؟
قربانت،
این به نظرم خیلی تیره ست.
اگه روی کارت بره بهتر میشه نظر داد، به نظرم این خوبه:

پشت کارت خوب میشه، فقط نوشته های روی کارت با یه فونت و حالت دیگه ای باشه جالب تر میشه.
@};-

AliYar
2015/07/05, 15:48
طرح های خوبی هستند دوست عزیز،

من تخصصی در گرافیک ندارم ولی دو سه نکته به نظرم می رسه که میگم.

اول اینکه خودتون هم گفتید اگر QR کد خیلی کوچک باشه در عین حال محتواش زیاد و پیچیده باشه شاید بعضی device ها نتونن اسکن کنن. در ضمن کلا فلسفه ی QR کد اینه که تا جایی که میشه دیگه واقعا اطلاعات متنی اضافی روی کارت قرار نگیره و به قول معروف طرح خیلی مینیمال و حداقلی و ساده باشه.

نکته دوم در مورد رنگ ها هست. بهتره ببینید با نوع چاپی که در نظر دارید رنگ ها چطور از کار در میان. بعضی وقت ها روی مانیتور واقعا قشنگه ولی وقتی چاپ میشه و مثلا لمینیت میشه توی ذوق می زنه چون شبیه رنگ اصلی در نمیاد. به همین دلیل در طرح اول بهتره نارنجی و قرمز کنار هم نباشند چون ممکنه از چاپ طوری در بیان که نقریبا یکسان دیده بشن و خیلی متمایز نباشند.

نکته دیگه هم اینکه باید ببینید مخاطب اصلی کارت کیه. اگر داخلی هست که بد نیست فارسی هم داشته بشه. در عین حال برای مخاطب داخلی بعضی اطلاعات زیادی هست مثلا گرمسار، سمنان خودش مشخصه که کجاس و ایران لازم نداره.

یه مساله هم این هست که شما که خودتون دومین و سایت دارید چرا ایمیل روی دومین خودتون ندارید؟ یا اگر هست روی کارت ثبت نشده و ایمیل یاهو درج شده؟ داشتن دومین شخصی و ایمیل روی همون دومین کلاس کار رو خیلی بالاتر می بره تا ایمیل روی سرویس مجانی. در ضمن یک ایمیل مثلا info [at] moafi [dot] net باعث میشه که اون قسمت هم مثل محل سکونت و شماره تلفن یک خطی بشه که این مساله به اصطلاح برای یونیفرم و شکل کلی طرح بهتر هست.

Shahin007
2015/07/05, 16:39
طرح سوم که qr code ش خیلی کوچیک شده.نمیدونم اسکن میشه یا نه.

مهدی جان فقط اینو بگم که QR کد این طرح اسکن نشد با بارکد اسکنر.
ولی طرح اولی اسکن شد.
هر سه تا طرح رو من دوس داشتم خیلی شیک شدن ...
با تماما انگلیسی بودن هم به شدت موافقم.@};-

Arthur
2015/07/05, 19:11
از تمام دوستان خیلی ممنون.
تغییراتی رو که گفتید اعمال کردم.ولی پس زمینه اش بنظرم زیادی روشن شد، نشد؟ :D
البته دوستان با این چاپخانه قبلا کار کردم.کیفیت کارشون خیلی خوبه و فکر نکنم رنگ نارنجی و قرمز یکی بنظر بیاد.به هر حال بینشون فاصله انداختم که اگه هم یک جور شد خیلی ضایع نباشه.نظرتون چیه؟خوبه یا کلا نارنجی رو حذف کنم؟
یه ایده ایی به ذهنم رسید ولی چون تو فتوشاپ نتونستم فارسی تایپ کنم نتونستم انجامش بدم.
اینکه اون QR کد رو حذف کنم و یک طرف اطلاعات رو فارسی بنویسم و طرف دیگه انگلیسی.نظرتون چیه؟یا همین خوبه؟
نظرتون راجع به لمینیت براق چیه؟اونم فکر کنم جالب بشه.پس زمینه رو هم مشکی کنم فکر کنم براق جالب تر بشه.نظرتون در این مورد چیه؟
4164241643

Reza Eshraghi
2015/07/05, 19:29
چطوری مهندس مهدی جون؟! @};-

از تمام دوستان خیلی ممنون.
تغییراتی رو که گفتید اعمال کردم.ولی پس زمینه اش بنظرم زیادی روشن شد، نشد؟ :D
به نظرم خوبه .
البته دوستان با این چاپخانه قبلا کار کردم.کیفیت کارشون خیلی خوبه و فکر نکنم رنگ نارنجی و قرمز یکی بنظر بیاد.به هر حال بینشون فاصله انداختم که اگه هم یک جور شد خیلی ضایع نباشه.نظرتون چیه؟خوبه یا کلا نارنجی رو حذف کنم؟
یه ایده ایی به ذهنم رسید ولی چون تو فتوشاپ نتونستم فارسی تایپ کنم نتونستم انجامش بدم.
اینکه اون QR کد رو حذف کنم و یک طرف اطلاعات رو فارسی بنویسم و طرف دیگه انگلیسی.نظرتون چیه؟یا همین خوبه؟
بدون حذف QR کد با این کار موافقم ! اون QR خودش نصف کلاس کاره ! :D
نظرتون راجع به لمینیت براق چیه؟اونم فکر کنم جالب بشه.پس زمینه رو هم مشکی کنم فکر کنم براق جالب تر بشه.نظرتون در این مورد چیه؟
4164241643

جواب یکی دو سؤال رو داخل نقل قول نوشتم
الآن این دو طرح یک رو هستن دیگه ؟
به نظرت ابعادش در حد کارت ویزیت یه خرده زیادی بزرگ نیست ؟!
چون کارت رو به هرکسی بدی اولین کاری که می کنه دست به جیب مبارک میبره دیگه ! :D

Arthur
2015/07/05, 19:34
چطوری مهندس مهدی جون؟! @};-

الآن این دو طرح یک رو هستن دیگه ؟
به نظرت ابعادش در حد کارت ویزیت یه خرده زیادی بزرگ نیست ؟!
چون کارت رو به هرکسی بدی اولین کاری که می کنه دست به جیب مبارک میبره دیگه ! :D

قربون شما مهندس اشراقی. :D
یعنی چی یک رو هستند؟ :D واضح تر بگو.
خوب به ابعادش بزرگه.شما در حد کارت ویزیت در نظر بگیر.کوچیک میشه دیگه.شما 9 در 6 در نظر بگیر. (سانتی متر)

invoker
2015/07/05, 19:49
41644

یالا ... :D
میبینم دست به کار شودی :D

یاد بگیر :D

Reza Eshraghi
2015/07/05, 19:56
اینم ولید از QR اسکن شده طرح سوم در پست اول تاپیک ! :P
41645
پ.ن :شاهین جان مدیونی اگه فکر کنی اینو با G2 گرفتم! =))

invoker
2015/07/06, 02:22
مهدی جان

سعی کنی طراحیت جوری باشه واسه فردی که سواد خواندنش هم نداره طرح کارتت واسش معنا دار باشه !

طراحی یا گرافیک یعنی 99% فکر 1% عمل ... مطمئن باش تاثیر داره

Arthur
2015/07/07, 01:29
خوب از همه دوستان که تا به اینجا بنده رو راهنمایی کردند و زحمت کشیدند در تاپیک شرکت کردند کمال تشکر رو دارم.
راستش رو بخواهید فکر میکنم اگر یک طرف فارسی باشه به قول امیرحسین جان بهتر باشه.خلاصه همه که انگلیسی بلد نیستند و به قول علی آقا اینجا هم وگاس نیست :D
این شد که یک سری تغییرات ایجاد کردم و بالاخره موفق شدم از زبان فارسی استفاده کنم و طرح جدیدی ایجاد کردم.
یک سری تغییرات بر روی کارت ایجاد کردم ولی همچنان به زبان انگلیسی است.
41678
41677
دوستان نظرتون در مورد فونت ها و رنگ ها چیه؟
خصوصا فونت آدرس وب سایت بر قسمت روی کارت خوبه؟بنظرتون مشکلی در خوندش پیش نمیاد؟فونتش قابلیت بولد نداشت وگرنه اینکارو میکردم.اگر فونت بهتری میشناسید لطفا پیشنهاد کنید.
پیشاپیش از تمام دوستان سپاس گذارم.

iSteve
2015/07/07, 11:59
مهدی جان من فردا تعطیلم، امشب یا فردا یه طرحی میزنم شاید بپسندی.

اگه نپسندیدی همینی که گفتی خوبه ولی... اینکه رنگ های قرمز و نارنجی رو از هم جدا کردی هارمونی بین رنگ ها رو بهم ریخت و اون نوار رنگی حالت بدی گرفت.
به نظرم کلا در رنگ بندی اون نوار تجدید نظر کن و از رنگ های هماهنگ استفاده کن.
ترکیب دو یا سه رنگ هماهنگ در کارت ویزیت زیبایی خاصی بهش میبخشه، هر چقدر ساده تر باشه بهتره.

روی یه نکته ی دیگه هم میتونی فکر کنی. مثلا میتونی کسی که کارت ویزیت رو میبینه سورپرایز کنی! به طور مثال با یه فرم خاص هماهنگ با طرح برای کارت ویزیت یا یه طرح کاملا متفاوت برای پشت کارت که کسی که داره کارت رو میبینه انتظار داره پشت کارت سفید باشه یا یه طرح ساده مثل روی کارت باشه ولی یه دفعه میبینه اون چیزی که فکز میکرد نیست! (من برای کارت ویزیت مغازه ام همین کارو کردم و واکنش مشتریان نسبت به پشت کارتم جالب بود برام).