PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه دوربین عکاسی و دوربین گوشی

sayeh
2015/07/03, 22:16
سلام
دوستان کیفیت دوربین عکاسی مثلا 13 مگاپیکسل با کیفیت دوربین 13 مگاپیکسلی ی گوشی موبایل برابره؟
تو بیشتر موارد کیفیت دوربین ی گوشی اون چیزی نیست که براش عنوان میشه!
در کل میخوام بدونم بهتره با هزینه ای که در نظر گرفتم ی دوربین عکاسی بگیرم و ی گوشی رده پایین تر یا کلا ی گوشی خوب با دوربین بالا؟

NAVID OC
2015/07/03, 22:22
سلام
دوستان کیفیت دوربین عکاسی مثلا 13 مگاپیکسل با کیفیت دوربین 13 مگاپیکسلی ی گوشی موبایل برابره؟
تو بیشتر موارد کیفیت دوربین ی گوشی اون چیزی نیست که براش عنوان میشه!
در کل میخوام بدونم بهتره با هزینه ای که در نظر گرفتم ی دوربین عکاسی بگیرم و ی گوشی رده پایین تر یا کلا ی گوشی خوب با دوربین بالا؟

دوست عزیز من ، مگاپیکسل کیفیت تصویر نیست!!! فقط اندازه تصویر است! در کیفیت تصویر عوامل مختلف تعیین کننده هستند مثل اندازه سنسور ، دیافراگم ، نوع لنز ، تراکم پیکسل و ...
دوربین های گوشی های همراه Lumia از کیفیت عالی برخوردار است ، علت آن هم استفاده از لنز کارل زایس است ، بنده به شخصه با وجود داشتن یک عدد دوربین حرفه ای نیکون ، از وقتی Lumia 1520 خریدم ، دوربین دیجیتال خودم را کنار گذاشتم.(البته این نظر شخصی من است و دلیلی هم ندارد که حتماً درست باشد)

sayeh
2015/07/03, 22:28
دوست عزیز من ، مگاپیکسل کیفیت تصویر نیست!!! فقط اندازه تصویر است! در کیفیت تصویر عوامل مختلف تعیین کننده هستند مثل اندازه سنسور ، دیافراگم ، نوع لنز ، تراکم پیکسل و ...
دوربین های گوشی های همراه Lumia از کیفیت عالی برخوردار است ، علت آن هم استفاده از لنز کارل زایس است ، بنده به شخصه با وجود داشتن یک عدد دوربین حرفه ای نیکون ، از وقتی Lumia 1520 خریدم ، دوربین دیجیتال خودم را کنار گذاشتم.(البته این نظر شخصی من است و دلیلی هم ندارد که حتماً درست باشد)

ممنون برای توضحیتون.خب کاربرای معمولی با همین مقیاس سایز تصویر که روی دوربین معمولا نوشته کیفیت دوربین رو میسنجن. اطلاع من در همین بود حداقل.
بازم تشکر برای توضیح مفیدتون دوست گرامی.

Asus.Fonepad
2015/07/03, 23:05
اگه بودجه مورد نظر رو بگین مدیران انجمن بهتر میتونند پاسخ گوی سوال شما باشند......کل بودجتون چقدره؟؟؟آیا اونقدر کیفیت عکس براتون مهم هست که کل بودجه رو صرف دوربین کنید؟؟؟یا اولویتتون رو گوشیه که دارای دوربین خوبی باشه؟؟؟؟یا نه حتما هم دوربین میخواید با بودجه مد نظر و هم گوشی؟؟؟

Oneshot Milad
2015/07/04, 02:12
سلام
هرچند ک این سوال شما در بخش موبایل مطرح شده اما از من خواستین ک جوابتون رو بدم ..

ببینین
لنزهایی ک در موبایل ها به کار رفته
چقدر کوچکتر از لنزهایی هست ک در دوربینهاید یجیتال به کار رفته ..

مگا پیکسل بیشتر به چاپ عکس در سایز بزرگ کمک میکنه ..
مگاپیکسل بیشتر یعنی
نویز بیشتر
درست شنیدین ... هرچقدر مگاپکیسل کمتر باشه قطعا نویز کمتری رو خواهین داشت ..هرچند ک ایین عامل به سنسور هم بستگی داره
مثلا شما ببینین
دوربین 20 مگاپیکسل سونی زد کیفیتش اصلا قابل مقایسه با لومیا 1520 نیست
سونی از نویز بیشتر بخورداره و تو عکاسی در شب ضعیفتر عمل میکنه
اما
اگه کمرا موبایل میخواین که هم دوربین داشته باشین هم موبایل قطعا Lumia 1020
لومیا 1020 مانند دوربینهای سوپر زوم عمل میکنه

اما اگه
نیاز به دوربینی دارین ک به صورت خانگی مصرف میکنین یعنی بیرون میرید با دوستان و خانواده میخواین ک کیفیت های عکستون بسیار خوب باشه
تو عکاسی خیلی انعطاف پذیر باشه دوربینوت بخاطر قابلیت های مخصوص عکاسی

قطعا دوربین های Bridg میتونه گزینه خوبی باشه
اما اگه
حرفه ای لازم دارین و میخواین از کیفیت عکسهاتون لذت ببرید و تجربه داشتن یک دوربین و حس عکاسی رو تجربه کنین قطعا
Dslr گزینه بهتریه

اگه درمورد دوربین ها سوالی داشتین تو بخش عکاسی مطرح کنین تا پاسختون رو بدم

موفق باشید

sayeh
2015/07/12, 23:11
سلام
هرچند ک این سوال شما در بخش موبایل مطرح شده اما از من خواستین ک جوابتون رو بدم ..

ببینین
لنزهایی ک در موبایل ها به کار رفته
چقدر کوچکتر از لنزهایی هست ک در دوربینهاید یجیتال به کار رفته ..

مگا پیکسل بیشتر به چاپ عکس در سایز بزرگ کمک میکنه ..
مگاپیکسل بیشتر یعنی
نویز بیشتر
درست شنیدین ... هرچقدر مگاپکیسل کمتر باشه قطعا نویز کمتری رو خواهین داشت ..هرچند ک ایین عامل به سنسور هم بستگی داره
مثلا شما ببینین
دوربین 20 مگاپیکسل سونی زد کیفیتش اصلا قابل مقایسه با لومیا 1520 نیست
سونی از نویز بیشتر بخورداره و تو عکاسی در شب ضعیفتر عمل میکنه
اما
اگه کمرا موبایل میخواین که هم دوربین داشته باشین هم موبایل قطعا Lumia 1020
لومیا 1020 مانند دوربینهای سوپر زوم عمل میکنه

اما اگه
نیاز به دوربینی دارین ک به صورت خانگی مصرف میکنین یعنی بیرون میرید با دوستان و خانواده میخواین ک کیفیت های عکستون بسیار خوب باشه
تو عکاسی خیلی انعطاف پذیر باشه دوربینوت بخاطر قابلیت های مخصوص عکاسی

قطعا دوربین های Bridg میتونه گزینه خوبی باشه
اما اگه
حرفه ای لازم دارین و میخواین از کیفیت عکسهاتون لذت ببرید و تجربه داشتن یک دوربین و حس عکاسی رو تجربه کنین قطعا
Dslr گزینه بهتریه

اگه درمورد دوربین ها سوالی داشتین تو بخش عکاسی مطرح کنین تا پاسختون رو بدم

موفق باشید

سلام.تشکر برای توضیحاتتون.
خب من مبلغی حدود 1.300 در نظر دارم اما مرددم بین اینکه ی گوشی با دوربین خوب بگیرم یا ی گوشی معمولی و دوربین بقول شما با مصرف خانگی...
مثلا گوشی لومیا 1020 بهتره یا دوربینی در حدود قیمت و کیفیت Canon Powershot SX520 HS و ی گوشی هم در همین حدود قیمت 600 تا 700 ...
در واقع منظورم مقایسه دوربین و ارزش خرید ی کمرا موبایل با ی دوربین خانگی مثل نمونه ای که مثال زدم هست.

Asus.Fonepad
2015/07/12, 23:24
یه نظر من یه گوشی lg g3 beat یا lg magna + دوربین انتخابی خودتون

حالا که به هر دو نیاز دارید.

Oneshot Milad
2015/07/13, 16:41
سلام.تشکر برای توضیحاتتون.
خب من مبلغی حدود 1.300 در نظر دارم اما مرددم بین اینکه ی گوشی با دوربین خوب بگیرم یا ی گوشی معمولی و دوربین بقول شما با مصرف خانگی...
مثلا گوشی لومیا 1020 بهتره یا دوربینی در حدود قیمت و کیفیت Canon Powershot SX520 HS و ی گوشی هم در همین حدود قیمت 600 تا 700 ...
در واقع منظورم مقایسه دوربین و ارزش خرید ی کمرا موبایل با ی دوربین خانگی مثل نمونه ای که مثال زدم هست.

شما اول باید ملاکهاتون مشخص بشه
مثلا میخواین عکاسی کنین و سریع به اشتراک بذارین ؟
یا میخواین عکاسی کنین و از کیفیت لذت ببرین
یا مثلا
موبایل زیاد حمل میکنین و حمل دوربین کنار موبایل کمی مشکل ساز میشه ؟
و .. .

ملاکهاتون رو بگین تا بیشتر راهنماییتون کنم

اما اینطور ک معلومه یک Camerephone بگیرین خیلی بهتره مثله
لومیا 1020
لومیا 1520
لومیا 930