PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد شبکه کردن 9 سیستم

Ali-Star
2015/07/01, 03:35
با سلام

والا ما نه تا سیستم برای یه آموزشگاه تهیه کریم

الان قصد داریم این سیستمارو باهم شبکه کنیم

یعنی از نه تا یکیش سرور و هشت تای دیگه سیستم برای استفاده

میخوام بین سیستمت اینترنتم شیر کنم

چه تجهیزاتی نیاز دارم ؟؟؟؟

کلا چیزی درمورد شبکه نمیدونم

ممنون میشم کامل راهنمایی کنید

cisco
2015/07/01, 04:40
اینارو با یک سویچ یا هاب میشه راحت شبکه کرد ولی اگر میخواهید تخصصی کنید بستگی به نوع کارتون داره

درهرصورت من یک روتربرد میکروتیک رو پیشنهاد میکنم قابلیت های خوبی داره برای شما نیازی هم به سرور نیست برای چکاری هست این سیستم ها؟

Ali-Star
2015/07/01, 05:02
با سلام

یه مکان برای آموزش کامپیوتر

ولی میخواییم با سیستم سرور بشه تمام کامپیوتر هارو مدیریدت کرد

th e nd
2015/07/01, 08:24
1- سلام

2- یک سیستم نیاز دارید که قدرت پردازشی به نسبت بالایی داشته باشه تا روش ویندوز سرور نصب کنید.

3- شبکه را به صورت Domain (دومین) راه اندازی کنید و در اونها کاربر تعریف کنید با سطح دسترسی یوزر

4- برای راه اندازی دومین باید به اکتیو دایرکتوری مسلط باشید.

5- از طریق یک سویچ 16 پورت معمولی و یا یک سویچ لایه دو می تونید اینکارو بکنید. مسلماٌ لایه دو امکان
Wlan رو هم بهتون خواهد داد که می تونه بسیار مفید باشه.

Editor In chief
2015/07/01, 10:29
دوست خوبم سلام

لطفا مورد خود را دقیق تر بگویید تا بچه ها بتوانند به شما بهتر کمک کنند چون مواردی که بچه ها گفتند دقیقا همان چیزی که شما نیاز دارید.

Ali-Star
2015/07/01, 20:10
دوست خوبم سلام

لطفا مورد خود را دقیق تر بگویید تا بچه ها بتوانند به شما بهتر کمک کنند چون مواردی که بچه ها گفتند دقیقا همان چیزی که شما نیاز دارید.

با سلام

همون طور که گفتم یک اتاق میخواییم درست کنیم برای آموزش کامپیوتر

میخواییم این سیستم هارو با هم شبکه کنیم

برای این میخواییم شبکه کنیم چون میخواییم همه کامپیوتر ها اینترنت داشته باشن یا همه سیستم ها از یه پرینتر و یا اسکنر استفاده کنن

و میخواییم که سیستم سرور بتونه بقیه سیستم هارو مدیریت کنه

در این حد انتظار داریم از شبکه

حالا من کلا هیچی از شبکه بلد نیستم .چه تجهیزاتی باید بخرم؟؟؟؟؟

چی کار باید کنم که اینا باهم شبکه بشن؟؟؟؟

کلا راهنمایی کنید منو تو این مورد

th e nd
2015/07/01, 21:01
1- به همه سیستم ها به صورت دستی آیپی می دید و البته باید همه در یک رنج باشن مثل: 192.168.1.1 - 192.168.1.20

2- یک سویچ 16 پورت D-link لایه یک ، هم براتون از اونجاییکه خودتون میگید که آشنایی کافی با شبکه ندارید پس Wlan منتفی هست.

3- همه رو وصل می کنید به سویچ و پالیسی ها رو هم که توسط سرور بهشون میدید. اگر خواستید.

4- Default Gateway همه سیستم ها رو هم آیپی مودم ADSL رو می دید تا به اینترنت دسترسی داشته باشن.

Devileytion
2015/07/26, 20:57
با سلام خدمت دوستان.
دیگه نخواستم تاپیک جدا بزنم.
دوستان ما برای دفتر جدیدمون برنامه چیندیم به این صورت که 3+1 سیستمه که تقریبا هر کدوم یه خط تلفن جدا و یه اشتراک ADSL جدا دارن و قراره همه اینا با هم شبکه بشن و همدیگرو فول بشناسن.
میخوام یه برآورد هزینه بکنم ببینم چیا لازمه که باید اضافی خریداری بشه.
این مپ شبکه که کلی زدم:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
اون سیستم سیاهه یه جوری که همه باید مثل برنامه remote desktop بشناسنش و بتون تو فایل بریزن و حکم بکاپ و ftp رو بازی میکنه. نمیدونمم چه نرم افزاری نیازه یا چه مقاله ای رو باید قبلش مطالعه کنم.
از اونجایی که اکثر این سیستما رده حرفه ای و نیمه حرفه ای هستن کمی سخته که براشون کارت rj45 اضافه کرد و همشون هم یه پورت lan بیشتر ندارن.
مودم/روتر ها هم چهار پورت و wifi هستن، نمیدونم کمکی میکنه یا نه ولی شاخ نیتسن 100 تومانین؛ نیاز به تعویض دارن؟ همه این سیستم ها هم تو یه اتاق هستن و فاصلشون 5 متر نمیشه و بینشون هم دیواری نیست.

ErfanDL
2015/07/26, 21:31
با سلام خدمت دوستان.
دیگه نخواستم تاپیک جدا بزنم.
دوستان ما برای دفتر جدیدمون برنامه چیندیم به این صورت که 3+1 سیستمه که تقریبا هر کدوم یه خط تلفن جدا و یه اشتراک ADSL جدا دارن و قراره همه اینا با هم شبکه بشن و همدیگرو فول بشناسن.
میخوام یه برآورد هزینه بکنم ببینم چیا لازمه که باید اضافی خریداری بشه.
این مپ شبکه که کلی زدم:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
اون سیستم سیاهه یه جوری که همه باید مثل برنامه remote desktop بشناسنش و بتون تو فایل بریزن و حکم بکاپ و ftp رو بازی میکنه. نمیدونمم چه نرم افزاری نیازه یا چه مقاله ای رو باید قبلش مطالعه کنم.
از اونجایی که اکثر این سیستما رده حرفه ای و نیمه حرفه ای هستن کمی سخته که براشون کارت rj45 اضافه کرد و همشون هم یه پورت lan بیشتر ندارن.
مودم/روتر ها هم چهار پورت و wifi هستن، نمیدونم کمکی میکنه یا نه ولی شاخ نیتسن 100 تومانین؛ نیاز به تعویض دارن؟ همه این سیستم ها هم تو یه اتاق هستن و فاصلشون 5 متر نمیشه و بینشون هم دیواری نیست.
شما یه روتر میکروتیک نیاز دارید که برای هر سیستم routing مشخص کنید روتر میکروتیک هم مدل Mikrotik RB750GL پیشنهاد میشه فقط کانفیگش برای افراد مبتدی یه مقدار مشکله قیمتش هم بین 170 تا 200 هست
برای ftp هم میتونی یه ftp server با ویندوز سرور راه اندازی کنی
Sent from my C6833 using Tapatalk

Devileytion
2015/07/27, 10:00
شما یه روتر میکروتیک نیاز دارید که برای هر سیستم routing مشخص کنید روتر میکروتیک هم مدل Mikrotik RB750GL پیشنهاد میشه فقط کانفیگش برای افراد مبتدی یه مقدار مشکله قیمتش هم بین 170 تا 200 هست
برای ftp هم میتونی یه ftp server با ویندوز سرور راه اندازی کنی
Sent from my C6833 using Tapatalk
ممنون از پاسخت عرفان جان.
من که مبتدیم باید یه فکری به حال کانفیگش بکنم. بعد چه جوری میشه اتصال سیستم ها به مودم ها و به این روتره که معرفی کردی؟

ErfanDL
2015/07/27, 13:28
ممنون از پاسخت عرفان جان.
من که مبتدیم باید یه فکری به حال کانفیگش بکنم. بعد چه جوری میشه اتصال سیستم ها به مودم ها و به این روتره که معرفی کردی؟
ار پشت هر مودم یه کابل میره تو میکروتیک بعد تو میکروتیک روتینگ رو تعریف میکنی. یه کار راحت تر هم میتونی بکنی به هر کدوم از سیستم ها یه کارت شبکه وای فای اضافه کنی و یه اکسس پوینت هم بذاری و رنج آی پی ها رو بذاری 192.168.10.1 تا 192.168.10.10 سرور FTP هم راحت میتونی راه اندازی کنی

Devileytion
2015/07/27, 15:11
ار پشت هر مودم یه کابل میره تو میکروتیک بعد تو میکروتیک روتینگ رو تعریف میکنی. یه کار راحت تر هم میتونی بکنی به هر کدوم از سیستم ها یه کارت شبکه وای فای اضافه کنی و یه اکسس پوینت هم بذاری و رنج آی پی ها رو بذاری 192.168.10.1 تا 192.168.10.10 سرور FTP هم راحت میتونی راه اندازی کنی
خب مثلا سه یا چهارتا مودم از هرکدومشون یه RJ45 بره تو میکروتیک، بعد سیستم ها چه جوری به میکروتک وصل شن؟ 4 تا پورتش مشغوله یه پورت میکرو تک آزاده. یعنی از مودم ها یه سیم دیگه هم میره به هر سیستم؟ از هر مودم دوتا سیم خارج میشه؟ نفهمیدم، نه؟ نفهمم، خودم میدونم. :|. اسمشه 6ترم کاردانی نرم افزار پاس کردیم[-(، شبکه حالیم نیست؛ یادمونم ندادن بدبختی.
اگه بخوام کارتی رو به سیستم ها اضافه اصلا بحث wireless یا wired نیست، بحث ممکنم نبودن اضافه کردن کارت PCI هست؛ usb هم که ماشالله پُره.
عرفان جان؛ مرگ ایمان یه پینت باز کن توش چهارتا مربع مستطیل بکش مارو خلاص کن. خنگم، شبکه تو کتم نمیره! میخوای یه پیرینترم بزار تنگ میکروتکه 5 تا پُرتش پُرشه.
نگا خودم اول چی کشیدم، یکم بخندی:
4تاسیستم - 4تا مودم - 10 تا کابل شبکه - 16+4 پورت RJ45 مشغول!
«ایمان 4 ساله از تهران برامون این نقاشیو فرستاده؛ دستش درد نکنه، احتملا آب قطع بوده. :|»

ErfanDL
2015/07/27, 20:23
عزیز این چه حرفیه ؟!

خدمت شما

42381

sakha
2015/08/23, 18:53
با سلام1 سؤال داشتم
اینکه مودم بیسیم یا Access point برای شبکه کردن 10 تا سیستم جواب میده
نرم افزار netsupport school رو میخوام روشون نصب کنم
میخوان مثل شبکه لن بتونه راحت سیستم ها رو نشون بده و هنگ و ... نداشته باشه و سرعت قابل قبولی در ارسال و دریافت فالی داشته باشه

ErfanDL
2015/08/23, 19:05
با سلام1 سؤال داشتم
اینکه مودم بیسیم یا Access point برای شبکه کردن 10 تا سیستم جواب میده
نرم افزار netsupport school رو میخوام روشون نصب کنم
میخوان مثل شبکه لن بتونه راحت سیستم ها رو نشون بده و هنگ و ... نداشته باشه و سرعت قابل قبولی در ارسال و دریافت فالی داشته باشه
آگر میخواهید هیچ لگ و هنگی نداشته باشید اکسس پوینتی تهیه کنید که استاندارد N با نرخ ارسال داده 300 مگابیت باشه و کارت های شبکه هم استاندارد N با سرعت 300 مگابیت باشه

سخت افزار پیشنهادی

اکسس پوینت: TP-LINK TL-WA801ND 300Mbps قیمت 94,000 تومان

کارت شبکه: TP-LINK TL-WN823N 300Mbps قیمت 44,000 تومان