PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای خرید سیستم تا سقف 8 میلیون برای رندرینگ و کارهای گرافیکی

mteymoori
2015/06/19, 14:34
دوستان سلام .
من قصد دارم سیستمی با سقف قیمت 8 میلیون تومن برای کارهای گرافیکی و رندرینگ (زمینه معماری) تهیه کنم. اطلاعات زیادی در آوردم ولی از جایی که مسلط به موضوع نیستم چند تا سوال برام پیش اومده .

اطلاعات تکمیلی هم بهتون بدم در مورد اینکه چه سیستمی مورد نیاز هست برای کارم .
- تعداد هسته های سی پی یو برام مهمه .
- 32 گیگ رم
- یک هارد اس اس دی 120 گیگ
- یک هارد یک ترا (با توجه به اطاعات من دو تا هارد با هم حدود 400 تومن قیمت دارن)
- کارت گرافیک هم باید کارت نسبتا خوبی باشه ... 4 باشه خوبه اما در مورد مدل ها سوال دارم .

حالا با این توضیحات چند تا سوال کلی دارم ...

1. سوال اولم در مورد سی پی یو هاست ... مدل Core i7 5820 با شش هسته و 12 ترد ... یکی از گزینه هامه ولی قیمتش تقریبا بالاست ...(حدود 3.150.000 تومن) میخواستم بدونم امکانش هست که مثلا به جای این سی پی یو ، از دو سی پی یو ارزون تر استفاده کنم ؟ یعنی چیزی مثل Core i7 4790 که چهار هسته و 8 ترد داره (قیمت حدود 1 میلیون ) که وقتی دوتا ازش داشته باشم 8 هسته و 16 ترد بهم بده ...

سوکت سی پی یو 4790 از نوع 1150 هست و میخوام بدونم مادربردی با سوکت 1150 هست که بشه دو تا از این نوع سی پی رو روش نصب کرد یا خیر؟
و اگر میشه چنین کاری کرد مشکلی نداره ؟ چون چیزهایی شنیدم که اگر سی پی یو دو تا بشه برای پاور و سیستم خنک کننده باید فکر درست و درمونی کرد . یا حتی اینکه ممکنه سیستم کارایی خوبی نداشته باشه در کار با نرم افزارها ...

(قیمت دو سی پی یو برای من 2 تومن در میاد که اگر امکانش انجام کاری که میگم باشه هم هسته های بیشتری دارم هم میتونم تفاوت قیمت این دو سی پی یو با سی پی یو سه میلیونی رو بذارم روی پول مادر برد و پاور و دیگر قطعات ... )

2.سوال بعدیم در مورد کارت گرافیکه ... من شنیدم برای کارهایی مثل کار من، کارت گرافیک های Quadro بهترین گزینه هستن ولی اگر بخوام این نوع کارت گرافیک رو انتخاب کنم به دلیل تفاوت خیلی زیاد قیمت بین مدل هاش تنها گزینه ام PNY Quadro K2200 هست که حدود 1.7 میلیون قیمتشه ... میخواستم بدونم توی سری GTX گزینه های هم رده یا بهتر از لحاظ کارایی (با یکم تفاوت قیمت بالا یا پایین) کدوم گزینه ها هستن ... (امکان نصب شدن کارت گرافیک روی مادربرد رو هم نمیدونم چطور باید متوجه بشم اگر اشتباهی این وسط هست ببخشید.)

3.میخواستم بدونم در مورد پاور ، کیس یا سیستم های خنک کننده چطوری میتونم تصمیم بگیرم ؟ باید بسپرم به فروشنده یا میتونم اطلاعاتی کسب کنم که خودم انتخاب کنم یا حداقل کلاه بزرگی سرم نره این وسط ... :)

4.سوال آخرم هم اگرچه تا حدودی میدونم جوابش رو اینه که DDR در مادربرد و رم حتما باید مثل هم باشه ؟ درسته ؟
یک دنیا ممنون ...

(اگر کلا انتخابم برای سی پی یو و هر چیز دیگه ای غیر منطقی هست هم لطفا راهنمایی کنید)
پیشاپیش خیلی خیلی سپاسگزارم برای کمک هاتون ...

third person
2015/06/19, 14:45
سلام. به فروم سخت افزار خوش آمدید.
بیشتر با چه نرم افزاری کار میکنید؟ مونیتور هم دارید یا بودجه مورد نظر تهیه مونیتور رو هم شامل میشه؟

magiteq
2015/06/19, 14:46
موتورهای رندر؟

mteymoori
2015/06/19, 14:53
سلام به دوستان ... کار اصلیم با تری دی مکس ، وی ری، اسکچ آپ و احیانا لومیون هست ... البته این سیستم اگر با کارایی مناسب برای وی ری بسته بشه بقیه نرم افزارها رو هم ساپورت میکنه به نظرم ...
در مورد مونیتور هم اگر سیستم خیلی تفاوت داشته باشه برای مونیتور بودجه جدا در نظر میگیرم ... اما در کل هم نمیخوام مونیتور زیاد گرونی بخرم ... صرفا بزرگ بودنش برای کارم خوبه ... البته باز اگر نظری دارید ممنون میشم ... ولی نظر خودم این بود یه مقدار کمی از این 8 تومن رو برای مونیتور کنار بذارم و فقط یه مونیتور ارزون و صرفا بزرگ بخرم ...

mteymoori
2015/06/19, 15:26
دوستان فکر میکنم قیمت هایی که من دارم خیلی زیاده ... البته از همین سایت قیمت ها رو در آوردم ولی خیلی بیشتر از قیمت های روز بازار هستن گویا ...
مثلا core i7 5820k حدود 1.390.000 هست توی سایت های دیگه ...

magiteq
2015/06/19, 15:29
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

mteymoori
2015/06/19, 15:45
خیلی ممنون از راهنماییتون ... به من این سیستم رو هم پیشنهاد دادن
این سیستم چطوره هم در مقایسه با سیستمی که خودم گفتم هم سیستمی که شما زحمت کشیدید و معرفی کردید ؟
مینبورد :
Asus x99 Deluxe
سی پی یو :
Core i7 5930k haswell-E Processor
کارت گرافیک :
Asus GTX 780 DCCll oc Strix 6 gb GDDR5
رم :
G-Skill Ripjaws4 DDR4 32gb 2800 CL16

سیستمی که شما معرفی کردید با رم 16 بسته شده ولی من رم 32 برام مهمه و اینکه کارت گرافیکی که شما معرفی کردید بهتره یا این کارت ؟ خیلی خیلی ممنونم که لطف میکنید و کمک میکنید ...

mteymoori
2015/06/19, 15:54
یه سوال دیگه ام هم اینه که کیس رو نمیشه ارزون تر گرفت ؟ اگر بشه کیس رو ارزون تر گرفت میشه مثلا رم رو ارتقا داد و اینکه قیمت اس اس دی که معرفی کردید نسبت به قیمت هایی که من در نظر گرفته بودم و معموله ، بیشتره میخواستم بدونم دلیلش چیه ... ممنون

invoker
2015/06/19, 17:31
دوست عزیز

اگه اشتباه نکنم موتور رندر شما بر پایه Cpu بوده ! و در سیستم پیشنهادی اولویت اول بر پایه cpu عالی بوده نه کارت گرافیک !!!!!!
خرید 780 برای شما منطقی نخواهد بود !

دوست عزیز کیس قطعه ای نیست که شما اون رو دسته کم بگیرین ! فردی که 8 تومن داره خرج میکنه منطقی خواهد بود یک کیس با فضای خوب و تهویه هوای عالی خریداری کنه !!!!!

سیتم اقا عطا عزیز به نظره بنده کاملا بلانس بوده ! و مورد خواصی ندارد !

magiteq
2015/06/19, 17:50
خیلی ممنون از راهنماییتون ... به من این سیستم رو هم پیشنهاد دادن
این سیستم چطوره هم در مقایسه با سیستمی که خودم گفتم هم سیستمی که شما زحمت کشیدید و معرفی کردید ؟
مینبورد :
Asus x99 Deluxe
سی پی یو :
Core i7 5930k haswell-E Processor
کارت گرافیک :
Asus GTX 780 DCCll oc Strix 6 gb GDDR5
رم :
G-Skill Ripjaws4 DDR4 32gb 2800 CL16

سیستمی که شما معرفی کردید با رم 16 بسته شده ولی من رم 32 برام مهمه و اینکه کارت گرافیکی که شما معرفی کردید بهتره یا این کارت ؟ خیلی خیلی ممنونم که لطف میکنید و کمک میکنید ...

یه سوال دیگه ام هم اینه که کیس رو نمیشه ارزون تر گرفت ؟ اگر بشه کیس رو ارزون تر گرفت میشه مثلا رم رو ارتقا داد و اینکه قیمت اس اس دی که معرفی کردید نسبت به قیمت هایی که من در نظر گرفته بودم و معموله ، بیشتره میخواستم بدونم دلیلش چیه ... ممنون

پردازنده پیشنهادی هیچ تفاوتی از لحاظ قدرت محاسباتی نسبت به مدلی که من پیشنهاد دادم نداره , تنها در تعداد مسیرهای PCI-E متفاوت هست که زمانی اهمیت پیدا میکنه که قصد چینش های MULTIGPU داشته باشید اون بالای دو کارت , وگرنه با دو کارت هم تفاوتی نداره
کارت گرافیک پیشنهادی شما معماری قدیمی هست و کارت پیشنهادی من دارای معماری جدید MAXWELL با قدرت پردازشی بیشتر و مصرف کمتر
نیاز به 32GB رو برای کار شما نمیبینم
SSD پیشنهاد در حالت RAID0 هست , یعنی دو SSD هم مدل که در کار رندرینگ تاثیر قابل توجه ای داره

mteymoori
2015/06/19, 18:20
دوست عزیز

اگه اشتباه نکنم موتور رندر شما بر پایه Cpu بوده ! و در سیستم پیشنهادی اولویت اول بر پایه cpu عالی بوده نه کارت گرافیک !!!!!!
خرید 780 برای شما منطقی نخواهد بود !

دوست عزیز کیس قطعه ای نیست که شما اون رو دسته کم بگیرین ! فردی که 8 تومن داره خرج میکنه منطقی خواهد بود یک کیس با فضای خوب و تهویه هوای عالی خریداری کنه !!!!!

سیتم اقا عطا عزیز به نظره بنده کاملا بلانس بوده ! و مورد خواصی ندارد ! شما خودتونم دروست از کارای خودتون هم سر در نمی یارین !!!!

دوست عزیز من در پست اول هم گفتم که CPU برام اولویت داره و اگر کامل پست سوالم رو بخونید متوجه میشید که بر خلاف صحبت شما از کار خودم سر درمیارم ولی اگر سوالی کردم و میکنم برای اینه که طبیعتا در زمینه ای که سوال کردم یعنی سخت افزار و تفاوت مدل های مختلف یک پروسسور یا کارت گرافیک زیاد سررشته ندارم و اگر داشتم مطمئنا سوال نمیکردم فدای شما بشم من . :)

اون سیستم دیگه هم که گفتم رو دوست دیگه ای معرفی کرده بود که با توضیحات دوستان و شما متوجه شدم سیستمی که اینجا معرفی شد بهتره ...
در مورد کیس هم ممنون بابت توضیحاتتون ...

mteymoori
2015/06/19, 18:22
پردازنده پیشنهادی هیچ تفاوتی از لحاظ قدرت محاسباتی نسبت به مدلی که من پیشنهاد دادم نداره , تنها در تعداد مسیرهای PCI-E متفاوت هست که زمانی اهمیت پیدا میکنه که قصد چینش های MULTIGPU داشته باشید اون بالای دو کارت , وگرنه با دو کارت هم تفاوتی نداره
کارت گرافیک پیشنهادی شما معماری قدیمی هست و کارت پیشنهادی من دارای معماری جدید MAXWELL با قدرت پردازشی بیشتر و مصرف کمتر
نیاز به 32GB رو برای کار شما نمیبینم
SSD پیشنهاد در حالت RAID0 هست , یعنی دو SSD هم مدل که در کار رندرینگ تاثیر قابل توجه ای داره

یک دنیا ممنون برای کمکتون ... خیلی لطف کردید که با حوصله جواب دادید ... متشکرم ...

Hessam
2015/06/19, 19:03
سلام - خدمت شما:

سیستم پیشنهادی، خدمت شما:

MB: Asus X99 A/USB 3.1: 1,100,000 -
CPU: Intel Core i7-5930K: 1,910,000 -
RAM: GSkill Ripjaws 4 | 4×8GB=32GB DDR4 2800MHz CL16 Black: 1,450,000 -
760,000 :VGA: Power Color R9 280X OC Turbo Duo 3GB -
760,000 :VGA: Power Color R9 280X OC Turbo Duo 3GB -
SSD: Samsung 850 Pro 128GB: 390,000 -
HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB: 180,000 -
70,000 :ODD: Asus 24X DRW-24D3ST -
CPU Cooler: Noctua NH-U12S: 250,000 -
PSU: EVGA SuperNova 1000W P2 *Platinum*: 820,000 -
Case: Xigmatek Assassin II Gaming: 260,000 -
--------------------------
7,950,000 تومان.

وی ری و تری دی مکس به کارت گرافیک قدرتمندی نیاز ندارن و با کارتی مثل R9 280 هم در سنگین ترین صحنه ها، کارایی بسیار خوبی ارائه میدن.
بیشتر اسکچ آپ و لومیون هستن که به بیش از 16 گیگابایت حافظه نیاز دارن و همچنین GPU Based هستند. خوشبختانه هر دوی این نرم افزارهای نامبرده از پیکربندی های کراس فایر و همچنین به اشتراک گذاری حافظه پشتیبانی می کنند. بنابراین بیشترین بازدهی ممکن رو با استفاده از دو کارت گرافیک AMD به صورت همزمان خواهید داشت!

Reza Eshraghi
2015/06/19, 19:26
سیستم حسام جان با تغییر 5930K به 5820K مناسب هست
با توجه به توضیحاتی که عطاء جان دادند که تا دوکارت فرقی بین 5820 و 5930 نیست مخصوصاً برای این مادربرد که نهایتاًتا 3 کارت بیشتر ساپورت نمی کنه با توجه به نوع چینش اسلات ها روی برد
می تونند همچنین پاور رو به +GP1050B-OC هم تغییر بدهند ولی کیس رو مدل ساید پنل دار همین ASSASSIN Black بخرند 325 -330
با توجه به اینکه سری300 در آستانه ورود هست خرید دو عدد کارت از نسل قبل الآن توصیه نمیشه .

magiteq
2015/06/19, 20:33
با تشکر از حسام جان
دو کارت 280X مصرف وحشتناک 500 وات رو داره
با هزینه SSD هم میشه یک 250GB 850EVO خرید که از لحاظ سرعت هم در تست های دنیای واقعی هیچ تفاوتی نداره 850 PRO

Hessam
2015/06/19, 20:42
بخاطر پشتیبانی از دو عدد پهنای باند 16x پردازنده رو 5930 نوشتم رضا جان. اگرچه فرکانس 5930 هم کمی بیشتر هست. اما به هر صورت در صورت صلاحدید خریدار، می تونه 5820 انتخاب کنه. انتخاب کیس هم 90% سلیقه ای هست.
در مورد کارت های سری 200 با سری 300 هم تفاوت آنچنان وجود نداره! این سری 300 ها بیشتر جنبه ی رقابت با انویدیا رو داشته تا اینکه پیشرفت شگرفی در بحث پردازش گرافیکی برای کاربران فراهم کنه!

عطاجان، TDP هر عدد 280X برابر با 250 وات هست که جمعاً میشه 500 وات. لذا طبق فرموده ی شما که الان متنتون رو ویرایش کردین، هر 280X به تنهایی 500 وات نیست!

یکی از دوستان حرفه ای، اس اس دی های EVO با Pro سامسونگ رو در یک سری نرم افزارهای رندر و شبیه سازی کاملاً دقیق و حساب شده تست و مقایسه کرده بود. بر خلاف تصور و ذهنیت خودم، می گفت کارایی EVO با کلی تعریف و تمجیدی که در پی داشته و از سوی خیلی ها ستایش شده هست در برابر PRO سامسونگ در بسیاری از نرم افزارها می گفت هیچ حرفی برای گفتن نداره و آشغالی بیش نیست!! من خودم هنوز به این باور نرسیدم و قابل هضم نیست برام!
اما گفت همه از روی کاغذ این دو سری رو می بینن و قضاوت می کنن! اما در عمل خیلی تفاوت هست بین این دو که اختلاف قیمتشون رو کاملاً توجیه پذیر می کنه برای افراد حرفه ای!
هرچند بنچمارک ها هم تفاوت کم بین این دو اس اس دی رو تایید می کنن. الله اعلم...

third person
2015/06/19, 21:27
دوستان جسارتا تا جایی که اطلاع دارم ، چینش چند کارت گرافیک برای برنامه Lumion افزایش راندمانی در پی نخواهد داشت. همینطور کارتهای انویدیا به خاطر هسته های Cuda بیشتر مورد استفاده قرار میگیرن.

Hessam
2015/06/19, 21:47
دوستان جسارتا تا جایی که اطلاع دارم ، چینش چند کارت گرافیک برای برنامه Lumion افزایش راندمانی در پی نخواهد داشت. همینطور کارتهای انویدیا به خاطر هسته های Cuda بیشتر مورد استفاده قرار میگیرن.

این در SLI دو کارت انویدیا نوشته third person جان! نه کراس فایر! حتی در چندین جای همین صفحه نوشته Nvidia و SLI تا کسی AMD و کراس فایر رو هم با این شرایط یکسان ندونه!

یکی از اساتید اهل فن در عمل با کارایی مشابه همین خریدار عزیز رو تست کرده و کارایی چشمگیری رو با 3 عدد GPU AMD در پیکربندی کراس فایر تجربه کرده!

third person
2015/06/19, 22:17
این در SLI دو کارت انویدیا نوشته third person جان! نه کراس فایر! حتی در چندین جای همین صفحه نوشته Nvidia و SLI تا کسی AMD و کراس فایر رو هم با این شرایط یکسان ندونه!

یکی از اساتید اهل فن در عمل با کارایی مشابه همین خریدار عزیز رو تست کرده و کارایی چشمگیری رو با 3 عدد GPU AMD در پیکربندی کراس فایر تجربه کرده!

البته بنده اون لینک رو به عنوان مثال آوردم و در بلاگ های دیگه کلا به مسئله چینش چند کارته(فارغ از انویدیا یا AMD) اشاره کرده بود. ولی خوب تجربه بالاتر از مباحث تئوریکه. وقتی شما تجربه کردید دیگه حرفی باقی نمی مونه.

magiteq
2015/06/19, 22:44
بخاطر پشتیبانی از دو عدد پهنای باند 16x پردازنده رو 5930 نوشتم رضا جان. اگرچه فرکانس 5930 هم کمی بیشتر هست. اما به هر صورت در صورت صلاحدید خریدار، می تونه 5820 انتخاب کنه. انتخاب کیس هم 90% سلیقه ای هست.
در مورد کارت های سری 200 با سری 300 هم تفاوت آنچنان وجود نداره! این سری 300 ها بیشتر جنبه ی رقابت با انویدیا رو داشته تا اینکه پیشرفت شگرفی در بحث پردازش گرافیکی برای کاربران فراهم کنه!

عطاجان، TDP هر عدد 280X برابر با 250 وات هست که جمعاً میشه 500 وات. لذا طبق فرموده ی شما که الان متنتون رو ویرایش کردین، هر 280X به تنهایی 500 وات نیست!

یکی از دوستان حرفه ای، اس اس دی های EVO با Pro سامسونگ رو در یک سری نرم افزارهای رندر و شبیه سازی کاملاً دقیق و حساب شده تست و مقایسه کرده بود. بر خلاف تصور و ذهنیت خودم، می گفت کارایی EVO با کلی تعریف و تمجیدی که در پی داشته و از سوی خیلی ها ستایش شده هست در برابر PRO سامسونگ در بسیاری از نرم افزارها می گفت هیچ حرفی برای گفتن نداره و آشغالی بیش نیست!! من خودم هنوز به این باور نرسیدم و قابل هضم نیست برام!
اما گفت همه از روی کاغذ این دو سری رو می بینن و قضاوت می کنن! اما در عمل خیلی تفاوت هست بین این دو که اختلاف قیمتشون رو کاملاً توجیه پذیر می کنه برای افراد حرفه ای!
هرچند بنچمارک ها هم تفاوت کم بین این دو اس اس دی رو تایید می کنن. الله اعلم...

حسام جان ویرایش من در ساعت 22:7 دقیقه بود و پست شما 22:12 دقیقه زده شده و دلیل ویرایش هم خطای نگارشی بوده( اون تایم رو که واسه خوشگلی نذاشتن:D)
کجا من گفتم هر کارت 280 مصرف 500 وات؟!
یه ادم کور هم فکر نمیکنم همچین اشتباهی کنه
پرفرمس بیشتر دو یا بیش از دو کارت به واسط 5930 , ایا ارزش 500 تومن بیشتر رو داره؟ یعنی همین 2-3 درصد
سری 200 همون rebrand سری 300 AMD هست و اصلا تفاوتی نباید هم وجود داشته باشه
ولی 280X کارتی هست که تولیدش متوقف شده و از سری 300 جایگزینش شده و البته 280X هم یک REBRNAD از 7970 هست با فرکانس بیشتر
اولویت کار ایشون هم VRAY هست و به گفته مشاوره گیرنده ,
احیانا لومیون

در خصوص SSD هم اگر دقت کنید , دو 850EVO در قالب RAIDO پیشنهاد شده که از لحاظ کارائی اصلا قابل مقایسه با یک عدد 850PRO نیست

ARMIN
2015/06/19, 23:25
اساتید محترم رخصت،

رندرینگ رایت بالایی روی SSD داره، از این جهت مدل Pro که عمر رایتش دو برابر Evo است، ارجهیت داره، اما، در بحث پرفورمنس، RAID 0 دو عدد Evo ارجهیت داره نسبت به یک عدد Pro. با توجه به تقص شدن اطلاعات بین دو درایو، شاید بشه نتیجه گرفت اصتحلاک رایت هم نصف بشه با دو عدد EVO در RAID 0.

بهترین حالت به نظرم استفاده از دو عدد SSD 850 Pro در حالت RAID 0 برای رندرینگه. ولی خوب، خیلی گرون تموم میشه. اگر بودجه نمیرسه، RAID 0 دو عدد Evo توجیه منطقی داره.

Hessam
2015/06/19, 23:35
متاسفانه نقل و قول نکردم اونجایی که نوشتی 280X مصرفش 500 وات هست! بخاطر همین مدرکی برای اثبات ندارم! :D
خب منم بعد از اینکه متن شما رو خوندم، نوشتم آقا اینجوری نیست! معلومه که باید تایمش گذشته باشه! قبلش که نمیشه پیش بینی کنیم! حالا این اصلاً مهم نیست. به کنار...

به قدیمی یا جدید بودن نیستش که عطا جان...! الان شما GTX 580 رو نگاه کن چقدر قدیمی هست! اما هنوز کارتی نیومده که تو برخی از تست ها بتونه باهاش رقابت کنه و هنوز هم داره خرید و فروش میشه!

در مورد پرفورمنس صرفنظر از نوع کاربرد این دوست عزیز؛ اگر شما 2 عدد اس اس دی رید شده با ریسک امنیت بالا* همراه با 5820 و یک عدد 970 با پهنای باند 256 بیت و 4 گیگ حافظه+ 16 گیگ رم 2400 رو در کنار یک کیس بسیار بزرگ E-ATX رو به مراتب قوی تر از یک سیستم با 2 عدد کارت گرافیک 280X با پهنای باند 384 بیت و 6 گیگابایت حافظه همراه با 32 گیگ رم 2800 + سی پی یو 5930 می دونی، من دیگه حرفی برای گفتن ندارم و دست هام رو به نشانه ی تسلیم بالا آورده و سر تعظیم فرود می آورم! ;)

ضمناً آرمین جان استارتر درخواست SSD 128GB رو داشتن... یعنی رید اس اس دی برای ایشون واجب تر از رم 32 گیگ و گرافیک و سی پی یو هست؟! شما رید رو فدای این همه مزایا می کنید؟! به نظر من کمی بزرگنمایی شده در مورد این پیکربندی! واقعاً من احساس می کنم یک عدد 850 Pro کاملاً کار ایشون رو جواب بده در بالاترین سطح! بیش از این هزینه کردن، بی فایده و هزینه ی هرز هست!

خلاصه اینکه دیدگاه استارتر عزیز فکر کنم جمع بندی این گفتگو باشه...

*(که صرفاً برای بهبود سرعت Loading نرم افزارهاست. | حتماً می دونید که در قبال مزیای افزایش کارایی که این پیکربندی داره، رید 0 با از كار افتادن یك درایو، باعث از دست رفتن كلیه اطلاعات خواهد شد که در محیط های حساس به حفظ داده، رید 0 کارایی نخواهد داشت!)

ARMIN
2015/06/19, 23:56
آره اما ریسک از کار افتادن SSD نو در حد صفره، الان شما Newegg رو نگاه کن چند درصد این SSD های جدید سامسونگ رو RMA کردن. لامصب خرابی نداره، 10 سال گارانتی کردن.

magiteq
2015/06/20, 00:32
متاسفانه نقل و قول نکردم اونجایی که نوشتی 280X مصرفش 500 وات هست! بخاطر همین مدرکی برای اثبات ندارم! :D
خب منم بعد از اینکه متن شما رو خوندم، نوشتم آقا اینجوری نیست! معلومه که باید تایمش گذشته باشه! قبلش که نمیشه پیش بینی کنیم! حالا این اصلاً مهم نیست. به کنار...

به قدیمی یا جدید بودن نیستش که عطا جان...! الان شما GTX 580 رو نگاه کن چقدر قدیمی هست! اما هنوز کارتی نیومده که تو برخی از تست ها بتونه باهاش رقابت کنه و هنوز هم داره خرید و فروش میشه!

در مورد پرفورمنس صرفنظر از نوع کاربرد این دوست عزیز؛ اگر شما 2 عدد اس اس دی رید شده با ریسک امنیت بالا* همراه با 5820 و یک عدد 970 با پهنای باند 256 بیت و 4 گیگ حافظه+ 16 گیگ رم 2400 رو در کنار یک کیس بسیار بزرگ E-ATX رو به مراتب قوی تر از یک سیستم با 2 عدد کارت گرافیک 280X با پهنای باند 384 بیت و 6 گیگابایت حافظه همراه با 32 گیگ رم 2800 + سی پی یو 5930 می دونی، من دیگه حرفی برای گفتن ندارم و دست هام رو به نشانه ی تسلیم بالا آورده و سر تعظیم فرود می آورم! ;)

ضمناً آرمین جان استارتر درخواست SSD 128GB رو داشتن... یعنی رید اس اس دی برای ایشون واجب تر از رم 32 گیگ و گرافیک و سی پی یو هست؟! شما رید رو فدای این همه مزایا می کنید؟! به نظر من کمی بزرگنمایی شده در مورد این پیکربندی! واقعاً من احساس می کنم یک عدد 850 Pro کاملاً کار ایشون رو جواب بده در بالاترین سطح! بیش از این هزینه کردن، بی فایده و هزینه ی هرز هست!

خلاصه اینکه دیدگاه استارتر عزیز فکر کنم جمع بندی این گفتگو باشه...

*(که صرفاً برای بهبود سرعت Loading نرم افزارهاست. | حتماً می دونید که در قبال مزیای افزایش کارایی که این پیکربندی داره، رید 0 با از كار افتادن یك درایو، باعث از دست رفتن كلیه اطلاعات خواهد شد که در محیط های حساس به حفظ داده، رید 0 کارایی نخواهد داشت!)

حسام جان , 90 درصد افرادی که اینجا مشاوره میگیرن , از سطح کار خودشون خبر ندارن , یعنی طرف میگه 32GB رم میخوام و وقتی ازش سوال میکنی , متوجه میشی با 8GB رم هم کارش راه میوفته!
هرچی که مشاوره گیرنده خواست که با نباید لقمه کنیم تو دهنش بزاریم
موضوع دوم هم بحث شیرین پرفرمنس به ازای هزینه هست
که من در سیستم شما این امر مهم رو نمیبینم
قدرت محاسباتی کارت 580 فقط در محاسبات متکی بر Double-prec***on هست که حالا این نوع محاسبات در این موتورهای رندر چقدر دخیل هست , بحث فراوانی داره و محاسبات single-prec***on در حال حاضر معماری نسل دوم-سوم maxwell حکمرانی میکنه
البته در محاسبات Double-prec***on در حال حاضر 290 و 390 حکمرانی میکنه که خرید یک عدد 290 برای ایشون به مراتب بهتر از دو 280x هست( به شرطی که نوع محاسبات مشخص بشه)

Reza Eshraghi
2015/06/20, 01:55
آقا یعنی الآن داغون داغونم
میزنم که کلهم عین سیب از وسط نصف بشید هااا :-w:|
آقا جاااان 5 میلیون بار تو این فروم گفتم تأثیر SSD در حین رندر 0 هست !!! تا وقتی تأثیر داره که قبل از شروع رندر آبجکت رو وارد نرم افزار میکنه و بعد از اتمام کار موقع خروجی گرفتن
عمده نقش سرعت در لودینگ آبجکت هست !!!!! مگر اینکه بحث گلوگاه حجم رم در صحنه های بسیار سنگین پیش بیاد که در مورد ایشون که 32 گیگ رم پیشنهاد شده یا بعداً به 32 گیگابایت ارتقاء بدن این نگرانی هم برطرف میشه
رایت زیاد کدومه ؟؟!!!! شما 50 نفر رندرکار بیارید اینجا سنگین ترین صحنه ها بهشون بدید با حجم رم کافی بعد بگید از وضعیت SSD Uasge در حین کل عملیات فیلم بگیرند یا با نرم افزارهای خاصی میزان استفاده رو لحظه به لحظه به صورت Realtime مانیتور کنید ! ببینید به چه نتیجه ای خواهید رسید !
یک نسبت هم لطف کنید بگیرید بین زمانی که اطلاعات از SSD خونده میشه با زمانی که نوشته میشه و نتیجه گیری بفرمائید !!!
نهایتاً یک 850EVO 250GB توصیه میشه
هیچ نیازی به کراس دو 280X به هیچ دلیل و منطقی نیست
لینکها رو ببینید به ترتیب :

بهترین ترکیب ممکن برای گرافیک با در نظر گرفتن P/P و بودجه 290X و GTX970 هست
با توجه به اولویت بالاتر VRAM و معماری بهتر Maxwell2 و مصرف کمتر به نظر من اولویت اول میشه 980 دوم 290 به خاطر VRAM فول هست و ناز در نیاورده ! :D سوم 970 ! که باتوجه به اینکه مانیتور هم لازم دارند 980 از لیست حذف خواهد شد ! ضمن اینکه لومیون اولویت اصلی وقطعی نیست پسبرگ برنده دوباره برمی گرده سمت 970 چون به خاطر معماریبهتر ومصرف کمتر 2-1جلو بود از 290 ! :D
SSD یک عدد 850EVO 250GB
رم باتوجه به اینکه اولویت سوم هست 16گیگابایت کافی هست و بعدا اگر اگر نیاز بود می توانند ارتقاء بدهند
CPU همون 5820
پاور نهایت 850 وات
مادربرد همون X99A/USB3.1

40847

با توجه به اینکه نمی توانید گزینه ای بهتر از این بیاورید پس برید بخوابید ! :D=))

R.Nry
2015/06/20, 22:31
درود بر رضا اشراقی عزیز. خواستم نکته اول در مورد میزان استفاده از اس اس دی در هنگام رندر با مکس رو تایید و تاکید کنم.من حدود ۱۲ سال تجربه کار با این ترم افزار رو دارم.در هنگام رندر اس اس دی کمکهائی که میتونه توی سرعت کار بکنه لود سریعتر ویندوز و متعلقاتش هست.البته در صورتی که سیستم عامل از روی اس اس دی بوت بشه.کمک دیگه ای که میتونه بکنه اینه که اگر تکسچرها و فایلهایی که در حین رندر ایجاد یا مورد استفاده قرار بگیره لود سريعتري خواهد داشت.این در صورتی خیلی به چشم میاد که حجم این فایلها به رقمی مثل پانصد مگ،یک ترا برسه.در صورت استفاده از اچ دی آر حجم این قبیل فایلها خیلی زیاد میشه.بسته به موضوع شاید هر فایل یک ترا حجم داره...علی رغم اینها اون صحبت شما در ارتباط با میزان رم و عدم استفاده از پیج فایل در هنگام رندر هم کاملا صحیحه.خیلی ممنون از اطلاعاتتون.