PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دو سیستم محاسباتی با بودجه 2 و 2.5

dspider3d
2015/06/04, 18:14
سلام
دوتا سیستم برای تو دانشگاه می خوام، بخش کامپیوتر
قراره الگوریتم هایی که مینویسیم روش اجرا کنیم
یکیش رم 16 و cpu core i7 باشه
اون یکی پایین تر
گرافیک و dvd rom و مانیتور و ماوس و کیبرد نمیخوام
بودجه برای یکی 2.5 و یکی دیگه 2 هست
با تشکر

third person
2015/06/04, 18:52
سلام. به فروم سخت افزار خوش آمدید.

cpu: Intel Core i7-4790
M/B : ASRock H97M Pro4
RAM : GSkill RipjawsX 2×8GB=16GB DDR3 1600MHz CL10
H.D.D: Western Digital Caviar Blue 1TB
CPU Cooler: Thermal Right HR-02 Macho BW
PSU: Green GP550A-UK *Gold*
Case: Xigmatek Mach

حدود 2/600 درمیاد.
برای سیستم دوم هم پردازنده رو i5-4690 بردارید و میزان رم رو به دو ماژول 4 گیگ (GSkill RipjawsX 2×4GB)کاهش بدید.

magiteq
2015/06/04, 18:57
در سیستم 2 تومنی با حذف کولر بودجه فیکس میشه. کولر برای این سیستم ها به دلیل حرارت پردازنده حتمی توصیه میشه
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

M.Ahmadi
2015/06/04, 19:09
cpu Intel Core i7-4790K: 1,100,000
mb ASRock Z97 Pro4: 450,000
ram GSkill TridentX 2×8GB=16GB DDR3 2400MHz CL10: 530,000
psu Green GP450A-UK *Gold*: 190,000
case Xigmatek Mach: 160,000
hdd Western Digital Caviar Blue 1TB: 180,000
cooler Thermal Right True Spirit 120M-BW Rev.A :130,000
total: 2,740,000
cpuIntel Core i5-4690K: 780,000mb ASRock Z97 Pro4: 450,000
ram GSkill TridentX 2×4GB=8GB DDR3 2400MHz CL10: 270,000
psu Green GP450A-UK *Gold*: 190,000
case Xigmatek Mach: 160,000
hdd Western Digital Caviar Blue 1TB: 180,000
cooler Thermal Right True Spirit 120M-BW Rev.A :130,000
total :2,160,000

dspider3d
2015/06/04, 21:43
دوستان من با مادربورد asrock آشنایی ندارم، کیفیتش مثل giga و asus میشه؟

aryaiee
2015/06/04, 21:47
دوستان من با مادربورد asrock آشنایی ندارم، کیفیتش مثل giga و asus میشه؟

asrok در چیپست های جدید عالی عمل کرده الان دیگه عضو اصلی 4 برند برتر مادربرد به حساب میاد.به نظر بنده از گیگا تا حدودی حتی بهتر هم هستش.به نسبت قیمت هم با توجه به امکانات و چیپست یک سرو گردن بالاتره و توجیه اقتصادی بهتری داره.

dspider3d
2015/06/05, 09:04
بین این دو مادربرد برای cpu 4790k کدام بهتر است؟ GIGABYTE ­ H97­ D3H و GIGABYTE ­ Z97­ D3H

M.Ahmadi
2015/06/05, 09:26
Z97 قطعا چون خرید پردازنده ضریب باز با برد سریH ددست شمارو میبنده دراستفاده از امکان اورکلاک اما علت خاصی داره که این بردانتخاب کردین؟

dspider3d
2015/06/05, 09:31
چون برای دانشگاه هست و مادربرد های Asrock هنوز شناخته شده نیست بهتر است از برند شناخته شده استفاده شود
برای cpu 4690k چه مادربرد giga شما پیشنهاد می دهید؟

third person
2015/06/05, 09:37
خوب شما بشناسونید بهشون !
شما مگه می خوای اوورکلاک کنی تو دانشگاه که پردازنده ضریب باز می خوای برداری؟ 4790 از 4690K راندمان بالاتری داره برای شما. 4790K هم که دوستان گفتن بالاترین فرکانس رو در بین پردازنده های هاسول داره. از گیگا هم اون دو بردی که گفتید فقط به بودجه شما می خوره و مناسبه. مابقی قیمت بالاتری داره.

M.Ahmadi
2015/06/05, 09:52
اگر بد و ناشناخته بود که به شما معرفی نمیشد عزیز مدیرانجمن سخت افزار و 2 کاربر به شما ازراک رو بی دلیل معرفی نمیکنن.

magiteq
2015/06/05, 12:10
چون برای دانشگاه هست و مادربرد های Asrock هنوز شناخته شده نیست بهتر است از برند شناخته شده استفاده شود
برای cpu 4690k چه مادربرد giga شما پیشنهاد می دهید؟

ما دیگه وظیفه نداریم دل کارکنان دانشگاه شما رو بدست بیاریم
چون شما و دوستان گرامی شناختی ندارید , دلیل بر عیب و ایراد نیست
ما دیگه زبونمون مو در اورد که اینقدر سر این عدم شناخت کاربران از یکسری برندها جر و بحث کردیم
برای سیستم های 7-8 تومنی هم ازراک پیشنهاد میدیم , دیگه 2 تومن که بماند.

M.Ahmadi
2015/06/05, 12:36
بنده به شخص الان از 400تا 900 تومن هرموردی که ازراک داره رو از مدل هم رده بقیه برند ها بهتر میدونم باز هم انتخاب با شماس.

klax0n
2015/06/05, 16:35
چه دلیلی داره دوستان انقدر قفل کردن رو این Asrock آخه
من دیدم تنها مادربوردی که اینجا پیشنهاد میشه از این برند هست
انگار که بقیه برندها هیچی ...
دوستان ما که اینجا مبلغ یا متعصب روی یک برند نیستیم
برندهای دیگه هم قطعا خوبن، مخصوصا گیگابایت و ایسوس که نمیشه به این سادگی ازشون گذشت
فکر کنم اگه یه تنوعی توی پیشنهادات به وجود بیاد بهتر باشه
به جای اینکه خریدار رو متقاعد کنیم Asrock بهترین برنده (که قطعا نیست) از برندی که خودش میخواد بهش پیشنهاد بدید، انقدر هم بحث پیش نمیاد

AJOR
2015/06/05, 16:52
برندهای دیگه هم قطعا خوبن، مخصوصا گیگابایت و ایسوس که نمیشه به این سادگی ازشون گذشت
به جای اینکه خریدار رو متقاعد کنیم Asrock بهترین برنده (که قطعا نیست) از برندی که خودش میخواد بهش پیشنهاد بدید، انقدر هم بحث پیش نمیاد

دوست خوب
حتما گزینه ی بهتری نبوده که از این برند پیشنهاد شده!
در رنج 450 تومن شما گزینه بهتری نسبت به مدل پیشنهاد شده سراغ دارید؟

meelad
2015/06/05, 16:58

وقتی شرکتی حاضر میشود برای فروش بیشتر، محصولات خودش رو بدون کاهش کیفیت و امکانات ارزونتر بفروشه، فقط افراد متعصب هستند که توجیه اقتصادی را نادیده گرفته و از روی تعصب، محصول دیگه ای رو انتخاب می کنن.

فعلا مادربرد های میان قیمت ازراک بیشترین توجیه اقتصادی را دارند، پس دوستان مادربرد های این برند رو پیشنهاد میدن.
اگر در آینده برند دیگری این کار را بکند، دوستان هم محصولات به صرفه ی اون برند رو پیشنهاد میدن.

عدم تعصب به معنای انتخاب نوبتی برند ها نیست. انتخاب از روی عقل یعنی عدم تعصب.

klax0n
2015/06/05, 17:36
دوست خوب
حتما گزینه ی بهتری نبوده که از این برند پیشنهاد شده!
در رنج 450 تومن شما گزینه بهتری نسبت به مدل پیشنهاد شده سراغ دارید؟

حرف شما صحیح
پس اگر مشکل قیمت هست، اینطوری بگیم که توی این قیمت بهترین گزینه اینه، اگر میخوای از فلان برند بگیری باید مثلا 100تومان افزایش بودجه بدی. ( و حتی بگم: ولی توجیه اقتصادی نداره)

عدم تعصب به معنای انتخاب نوبتی برند ها نیست. انتخاب از روی عقل یعنی عدم تعصب.

واقعا جمله زیبایی گفتی :
انتخاب از روی عقل یعنی عدم تعصب
ولی هر عقلی برندی رو که مادربردش بعد از 10سال هنوز بدون هیچ مشکلی داره کار میکنه با برندی که هنوز این تست رو پس نداده نمیتونه جایگزین کنه
افراد توی تفکرشون جنبه های مختلفی رو در نظر میگیرن که باعث میشه نتیجه یکسان نباشه
به صرف اینکه چندتا مشخصات بهتر بوده و چندتا ریویو گفتن که کیفیت بالاست نمیشه گفت "با کیفیت"
باید حداقل سه چهار سالی تست شده باشه که بشه با این "قطعیت" از کیفیت صحبت کرد

M.Ahmadi
2015/06/05, 17:46
اگر شما با ازراک کار نکردین ونمیشناسین دلیل نمیشه برند تازه واردی باشه و تست نشده باش.این رو یادتون باش پیشنهاد هیچ قطعه ای کمتر سودی برای اساتید نداره هر چیزی که بهتر باشه معرفی میشه قبلا اسوس وگیگا معرفی میشد چون تواون زمان خریدش منطقی تر بود واگر الان ازراک توصیه میشه نه تنها از نظر قیمت بلکه کیفیت هم جلو تر هست که توصیه میشه.

aryaiee
2015/06/05, 17:51
دوستان من
در تاپیک دیگران محل ادامه این مباحث نیست.اگر سوالی یا مشکلی با مشاوره دهنده دارید باید در پروفایل ها پیگیری بشه.
---------------------------------------------------
دوست عزیز klax0n (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) ابتدا عرض کنم شما نظم تاپیک رو بهم ریختید و اگر مشکلی با مشاورین دارید و انتقادی باید با مدیریت مطرح کنید و یا اگر پیشنها بهتری دارید کسی جلوی شمارو نگرفته میتونید مثل باقی دوستان کانفیگ پیشنهادی خود رو مطرح کنید.(البته با رعایت قوانین مشاوره).
اینجا هیچ کس فن برند خاصی نیست چون هیچ سود و منفعتی برای هیچکدام از ما ندارد و مدیریت و باقی دوستان فقط در فکر حصول نتیجه بهتر در مقابل هزینه،برای کاربران هستند.با این صحبت شما که میفرمائید فقط asrock پیشنهاد میدیم مخالفم چون به هیچ وجه اینطور نیست.لطفا سری به انجمن سیستم کامل بزنید و مطالعه کنید.من یک تکنسین هستم و از نگاهی دیگر به مادربرد دید دارم.برای من الویت،قطعات استفاده شده و کیفیت مادربرد هستش چون بهم ثابت یکنه که یک کمپانی چقدر حرفه ایی عمل کرده.صحبت این نیست که asrock بهترین مادربرد است،یا اینکه چون چند ساله تولید حرفه ایی داره قابل اطمینان نیست.صحبت بر سر کیفیت نهایی در مقابل هزیه است.این بحث اینجا تمام شده است.با تشکر از دوستان.