PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کارتهای گرافیکی nvidia یا amd ؟

ATA
2011/12/24, 02:40
با عرض سلام وعرض ادب خدمت دوستان و سروران گرامی یه سوال خیلی سخت برام پیش اومده بود که میون کارتهای گرافیکی انویدیا و ای ام دی کدوم یک واسه بازی و گیم مناسبه و این دو چه نقاط قوت و نقاط ضعف دارند اگه مشکلی نباشه توضیح کوچولویی هم بدین ممنون میشم ( فقط اگه مشکلی نیست جوابتون از رو تعصب نباشه) :-?

Castiel
2011/12/24, 09:34
بهتره به پهنای باند نهایی کارت گرافیک توجه کنید. چون برخی بازیها به صورت اختصاصی برای کارتهای گرافیکی انویدیا ساخته می شوند که فناوری Physx در آنها قابل استفاده خواهد بود مانند بازی مافیا 2 و یا مترو 2033
و برخی بازیها مانند Dirt3 برای کارتهای ای ام دی طراحی می شوند که می تواند از فناوری Tessellation در رندر و نمایش تصاویر استفاده کنند.

Editor In chief
2011/12/24, 10:58
با سلام خدمت شما سرور گرامي

هيچ کس نمي تواند انکار کند که AMD در اين مدت کارت‌هاي گرافيکي عاليي به بازار ارائه نکرده است (چون خودم يکي از کارت‌هاي گرافيک سري 6000) اين شرکت را دارم. اگر بخواهيم منصف باشيم و تمام موارد را در نظر بگيريم با وجود رشد خوب AMD الان بهترين انتخاب در بازي‌ها جديد کارت گرافيک nvidia است. به چند دليل مهم:
1- اکثر کمپاني هاي بازي سازي موتور بازي را با محصولات nvidia بهينه کرده اند. نمونه اين موضوع را مي‌توانيد در بازي batman، Mafia و بازي هاي مشابه بينييد.
2- از آن جايي که انويديا تجربه بيشتري در زمينه بروز‌رساني درايور دارد درايور‌هاي اين شرکت باگ کمتري نسبت به AMD دارد (نمونه هم درايور 11.11 شرکت AMD است که در بعضي موارد با نرم‌افزار‌هاي تست گرافيک مشکلات اساسي داشت)
3- کارت‌هاي nvidia از فناوري physx و Cuda پشتيباني مي‌کند که با وجود توسعه اين فناوري‌ها در بعضي موارد شاهد تغيير کارايي خواهيم بود.

اما در اين ميان نبايد فاکتور کارايي به قيمت AMD را هم فراموش کنيد چون اين گزينه اهميت بالايي براي بسياري از افراد دارد. در کل انتخاب نهايي بر عهده خود شماست چون انتخاب کننده نهايي شما هستيد.

darkknight
2011/12/24, 13:36
در کل من amd رو ترجیح میدم بخاطر قیمت و گرمای کمتری که داره اما nvidia هم بعضی امکانات داره که نمیشه بهش نه گفت ولی چون قیمت کارت گرافیک فاکتور مهمی است و اکثر افراد زیر200 تومن بودجه میزارن برای کارت گرافیک(مثل خودم)amd بهتر است تازه چون این شرکت سازنده پردازنده است باعث شده که کارایی بهتری داشته باشن نسبت به قیمتشون
اما برای انتخاب کارت گرافیک باید بودجه رو مشخص کنید تا ببینید تو اون رنج قیمت کدوم شرکت کارت بهتری داره

ATA
2011/12/24, 15:07
از جنابعالی برای جواب و توضیحاتتون تشکر میکنم
با سلام خدمت شما سرور گرامي

هيچ کس نمي تواند انکار کند که AMD در اين مدت کارت‌هاي گرافيکي عاليي به بازار ارائه نکرده است (چون خودم يکي از کارت‌هاي گرافيک سري 6000) اين شرکت را دارم. اگر بخواهيم منصف باشيم و تمام موارد را در نظر بگيريم با وجود رشد خوب AMD الان بهترين انتخاب در بازي‌ها جديد کارت گرافيک nvidia است. به چند دليل مهم:
1- اکثر کمپاني هاي بازي سازي موتور بازي را با محصولات nvidia بهينه کرده اند. نمونه اين موضوع را مي‌توانيد در بازي batman، Mafia و بازي هاي مشابه بينييد.
2- از آن جايي که انويديا تجربه بيشتري در زمينه بروز‌رساني درايور دارد درايور‌هاي اين شرکت باگ کمتري نسبت به AMD دارد (نمونه هم درايور 11.11 شرکت AMD است که در بعضي موارد با نرم‌افزار‌هاي تست گرافيک مشکلات اساسي داشت)
3- کارت‌هاي nvidia از فناوري physx و Cuda پشتيباني مي‌کند که با وجود توسعه اين فناوري‌ها در بعضي موارد شاهد تغيير کارايي خواهيم بود.

اما در اين ميان نبايد فاکتور کارايي به قيمت AMD را هم فراموش کنيد چون اين گزينه اهميت بالايي براي بسياري از افراد دارد. در کل انتخاب نهايي بر عهده خود شماست چون انتخاب کننده نهايي شما هستيد.

ATA
2011/12/24, 15:08
با تشکر از جواب مفیدتون
بهتره به پهنای باند نهایی کارت گرافیک توجه کنید. چون برخی بازیها به صورت اختصاصی برای کارتهای گرافیکی انویدیا ساخته می شوند که فناوری Physx در آنها قابل استفاده خواهد بود مانند بازی مافیا 2 و یا مترو 2033
و برخی بازیها مانند Dirt3 برای کارتهای ای ام دی طراحی می شوند که می تواند از فناوری Tessellation در رندر و نمایش تصاویر استفاده کنند.

Yaser_Aramesh
2011/12/24, 19:08
برخی بازیها به صورت اختصاصی برای کارتهای گرافیکی انویدیا ساخته می شوند که فناوری Physx در آنها قابل استفاده خواهد بود مانند بازی مافیا 2 و یا مترو 2033

حسام جان من Geforce 9500 GT دارم اما مترو 2033 رو بالا نیاورد و فقط صداشو پخش کرد.راه حلشو میدونی؟؟البته باید بگم الان رو سیستمم نیست که تست کنم یا .... اگه راه حلی به نظرت میرسه بگو شاید گیر آوردم خریدم.
ممنون

Castiel
2011/12/24, 19:12
حسام جان من Geforce 9500 GT دارم اما مترو 2033 رو بالا نیاورد و فقط صداشو پخش کرد.راه حلشو میدونی؟؟البته باید بگم الان رو سیستمم نیست که تست کنم یا .... اگه راه حلی به نظرت میرسه بگو شاید گیر آوردم خریدم.
ممنون

یاسر جان این کارت شما برای این بازی جوابگو نیست
اما نسخه دایرتکس را چک کن، کمتر از 9 نباید باشد که فکر کنم 9500 هم فقط نسخه 9 را ساپورت می کند.

Yaser_Aramesh
2011/12/24, 19:29
ولی تو ویکیپدیا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) نوشته حداقل 8800 که من 9500 دارم!!!درضمن Directx من همیشه آپدیت میشه.پس اونموقه حتما 9 بوده.شک نکن.

Castiel
2011/12/24, 20:20
ولی تو ویکیپدیا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) نوشته حداقل 8800 که من 9500 دارم!!!درضمن Directx من همیشه آپدیت میشه.پس اونموقه حتما 9 بوده.شک نکن.

ولی یاسر جان کارت 8800 در مقایسه با 9500، به مانند مقایسه 6990 و 5770 است، چون در کل کارتهای گرافیکی 8800 در زمان خود (حدودا 4 سال قبل) با عنوان غولهای گرافیکی شناخته می شدند که با پسوندهای GT, GTS, GTX, Ultra تولید می شدند که اگر اشتباه نکنم، Ultra بهترین بودند.
در خصوص دایرتکس، برای آپدیت با همان نسخه 9 آپدیت میشود.

topoli
2011/12/24, 20:20

سلام دوست گلم شما استنباط غلتی از رده بندی کارتتون دارید در حقیقت کارت شما در رده 8 جیفورس ما بین 2کارت 8400و8500 قرار دارد وقاعدتا شما نمیتونید مترو 2033 رو اجراکنید