PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : این ارور درست شدنی هست؟ choose default program error

M.GH
2015/05/29, 09:14
39992

وقتی راست کلیک open with بعد chose defult program بزنم ..به جای باز شدن پنجره انتخاب برنامه این ارور میده!!!:-??X_X

از کنترل پنل هم که میرم برنامه دیفالت باز کننده اون پسوند مشخص میکنم.ولی بعد از ریست دوباره برمیگرده به حالت قبل!!!

گزینه های پیش رو
1- این درست بشو هست:P:D
2- برم ویندوز عوض کنمX_X
3-از خیرش بگذرم:-ss

Reza Eshraghi
2015/05/29, 10:38
سلام محمد جان
واسه همه برنامه ها اینطوریه ؟
یک شات از همون قسمت مربوط به دیفالت کردن برنامه ها بگذار
تاپیکت هم به هیچ وجه جاش اینجا نیست ! :-w

M.GH
2015/05/29, 16:14
سلام محمد جان
واسه همه برنامه ها اینطوریه ؟
یک شات از همون قسمت مربوط به دیفالت کردن برنامه ها بگذار
تاپیکت هم به هیچ وجه جاش اینجا نیست ! :-w

سلام رضا جان
اون قسمت دوم که نوشتم حل شد با کنترل پنل مشکلی ندارم
میرم کنترل پنل برنامه های دیفالت عوض میکنم
ولی همچنان تو راست کلیک مشکل دارم و برای کلیه فایلها مشکل داره و با راست کلیک نمیتونم برنامه دیفالت تغییر بدم chose defult بزنم این اروره میاد
امکان داره این برنامه های ویندوز اپتیمایزر مشکل تو رجیستری ایجاد کرده باشند؟
رو سیستم قبلی بک آپ با آکرونیس داشتم راحت درایو ویندوز ریستور میکردم.رو سیستم جدید وقت نکردم بک آپ بگیرم و این شد دیگه....
حوصله نصب ویندوز جدید هم ندارم که کلی برنامه و درایور باید روش نصب کنمX_X
3999539996

عقاب جان شرمنده تاپیک جاش اشتباه زدمX_X:-ss

مدیران محترم لطفا تاپیک به جای صحیح منتقل کنید

sahar66
2015/05/29, 16:42
39992

وقتی راست کلیک open with بعد chose defult program بزنم ..به جای باز شدن پنجره انتخاب برنامه این ارور میده!!!:-??X_X

از کنترل پنل هم که میرم برنامه دیفالت باز کننده اون پسوند مشخص میکنم.ولی بعد از ریست دوباره برمیگرده به حالت قبل!!!

گزینه های پیش رو
2- برم ویندوز عوض کنمX_X

:D سلام استاد فراری

مشکلت اگه مربوط به فایل اگزه یعنی همون exe برو توی Registry Editor یعنی برو تو run و تایپ کن regedit بعدش اینتر بزن وارد تنظیمات میشی بعد برو قسمت کی کلس روت دقیقا زیر عکس کامیپوتره اولین گزینه اس مقدار پیش فرض کلید دیفالت رو به exefile فایل تغییر بده بعد همونجا برو پوشه exe و بازش کن و برو قسمت PersistentHandler بعدش دیفالت رو به مقدار {098f2470-bae0-11cd-b579-08002b30bfeb} رو تغییر بده برو پوشه exefile\shell\open\command و کلید IsolatedCommand رو تغییر بده به 1 درصد و کامپیوترت رو ری استارد کن انشالله درست بشه

"%1" %* منظورم اینه به این تغییر بده

AliYar
2015/05/29, 17:03
39992

گزینه های پیش رو
2- برم ویندوز عوض کنمX_X

سلام دوست عزیز،

ویندوز 7 هست؟ دقیقا موقع چه کاری ارور رو می گیری؟

یعنی کلیک راست برای باز کردن چه نوع فایلی منجر به این پیغام خطا میشه؟ باز کردن فایل عکس jpeg؟

sahar66
2015/05/29, 17:06
نمیدونم چرا چپ میشه اعدادش برا همین عکس گذاشتم

39997

و نمیدونم چرا مثل همیشه دابل کلیک میزدنم روی عکس که لارج رو انتخاب کنم صفحه خودش میره و اجازه انتخاب نمیده

M.GH
2015/05/29, 17:16
سلام دوست عزیز،

ویندوز 7 هست؟ دقیقا موقع چه کاری ارور رو می گیری؟

یعنی کلیک راست برای باز کردن چه نوع فایلی منجر به این پیغام خطا میشه؟ باز کردن فایل عکس jpeg؟

ویندوز 7 هست- روی هر فایلی چه عکس چه فیلم چه فایل سندی و هر فایل دیگری وقتی راست کلیک کنم
برای بعضی فایلها گزینه open with.... بزنم این ارور میده
برای بعضی فایلها وقتی open with بزنم بعد گزینه chose defult program بزنم این ارور میده

عقاب کم بود این سحر هم که اینجاست:D

ممنون از دوستان ولی مشکل هنوز پابرجاست!!!فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

AliYar
2015/05/29, 17:40
ویندوز 7 هست- روی هر فایلی چه عکس چه فیلم چه فایل سندی و هر فایل دیگری وقتی راست کلیک کنم
برای بعضی فایلها گزینه open with.... بزنم این ارور میده
برای بعضی فایلها وقتی open with بزنم بعد گزینه chose defult program بزنم این ارور میده

عقاب کم بود این سحر هم که اینجاست:D

ممنون از دوستان ولی مشکل هنوز پابرجاست!!!:-ss

بسیار خوب دوست عزیز،

اولا چی شد که این اتفاق افتاد؟ مثلا بعد از به روزرسانی ویندوز؟ یا اتفاق دیگه ای افتاده؟

نرم افزار آنتی ویروس روی سیستم دارید؟

در ضمن لطفا میشه دقیقا بگید برای چه نوع فایل هایی؟ چون نحوه و آدرس انواع مختلف برای تعمیر فرق می کنه.

sahar66
2015/05/29, 19:23
دانلود فایل فشرده شده با فرمت RAR برای تعمیر فایل‌های EXE (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) (حجم: ۲ کیلوبایت)
فایل کاملاً سالم و بدون هیچ گونه مورد مخربی است. نتایج اسکن: فایل فشرده (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 92cd30cc37e97c/analysis/1417902359/) - فایل غیر فشرده (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 53eaa6d185ff6e/analysis/1417902458/) (رجیستری)

اینو نصب کن ببینم مشکلت حل میشه یا نه

وقتی دانلود شد از حالت فشرده خارجش کن

بعد روی فایل REG با نام کامل EXE-Fixer.reg دوبار کلیک کن یا با کلیک راست و انتخاب Merge اون رو اجرا کن

دلتم بخواد ی خانم محترم و خوب و باوقار داره بهت افتخار میده و راهنماییت میکنه

M.GH
2015/05/29, 19:40
بسیار خوب دوست عزیز،

اولا چی شد که این اتفاق افتاد؟ مثلا بعد از به روزرسانی ویندوز؟ یا اتفاق دیگه ای افتاده؟

نرم افزار آنتی ویروس روی سیستم دارید؟

در ضمن لطفا میشه دقیقا بگید برای چه نوع فایل هایی؟ چون نحوه و آدرس انواع مختلف برای تعمیر فرق می کنه.

نمیدونم ولی احتمالا برنامه ای مثل tunup utility رجیستری دفراگ و تمیز کرده شاید خرابش کرده باشه!!
اصلا بروزرسانی نکردم ویندوز
آنتی ویروس avg دارم
روی هر فایلی به جز فایل exe راست کلیک کنم و open with بزنم مشکل داره از فایلای سیستمی مثل dll تا فایلای نرم افزارهای مختلف مثل psd تا فایلای آفیس مثل docx
کلا هر فایلی با هر پسوندی مشکل وجود داره

AliYar
2015/05/29, 19:43
دوست عزیز،

اصولا برای تعمیر ویندوز، به خصوص رجیستری، انجام این جور تعمیرات توصیه نمیشه، یعنی دریافت فایل و اجرای کد از منابع و سایت های غیرمعتبر و ناشناخته.

البته کاربر حق انتخاب داره ولی این روش ها توصیه نمیشه مگر اینکه فایل از سایت و پورتال های خود سازنده، در اینجا مایکروسافت، و دقیقا برای همین منظور معرفی شده باشه.

تازه چنین شرکت هایی معمولا برای چنین فایل هایی هش (SHA1) یا MD5SUMش رو قرار میردن که کاربر بعد از دانلود مطمئن باشه که فایل مورد نظر رو دانلود کرده و وسط راه کسی بلایی سر دانلود نیاورده و با فایل دستکاری شده جایگزین نکرده باشه.

AliYar
2015/05/29, 19:52
نمیدونم ولی احتمالا برنامه ای مثل tunup utility رجیستری دفراگ و تمیز کرده شاید خرابش کرده باشه!!
اصلا بروزرسانی نکردم ویندوز
آنتی ویروس avg دارم
روی هر فایلی به جز فایل exe راست کلیک کنم و open with بزنم مشکل داره از فایلای سیستمی مثل dll تا فایلای نرم افزارهای مختلف مثل psd تا فایلای آفیس مثل docx
کلا هر فایلی با هر پسوندی مشکل وجود داره

بسیار خوب دوست عزیز،

راستی ویندوز هفت 64 بیتی هست یا 32؟

قبل از هر کاری یه حساب کاربری (User Account) دیگه روی ویندوز ایجاد کنید و با اون در سیستم لاگین کنید و ببینید که مشکل حل مبشه یا خیر.

M.GH
2015/05/29, 20:07
بسیار خوب دوست عزیز،

راستی ویندوز هفت 64 بیتی هست یا 32؟

قبل از هر کاری یه حساب کاربری (User Account) دیگه روی ویندوز ایجاد کنید و با اون در سیستم لاگین کنید و ببینید که مشکل حل مبشه یا خیر.
ویندوز 64 بیتی هست.
تو اینترنت میگشتم اینو دیدم ولی باز کارم نشد
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
الان حساب کاربری دیگه ساختم مشکل پابرجاست
حالا سوالی دارم
تو ویندوز 8 یه فایل اجرایی به نام open with.exe وجود داره
در مسیر C:\Windows\SysWOW64
تو ویندوز 7 هم همچین فایلی وجود داره؟ و آدرسش کجاست چون من اینو تو درایو ویندوزم پیدا نکردم!!! شایدم همین پاک شده باشه!!
اگه کسی ویندوز 7 x64 داره یه نگاهی بندازه
ممنون از دوستان که وقت گذاشتن@};-

AliYar
2015/05/30, 00:17
ویندوز 64 بیتی هست.
تو اینترنت میگشتم اینو دیدم ولی باز کارم نشد
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
الان حساب کاربری دیگه ساختم مشکل پابرجاست
حالا سوالی دارم
تو ویندوز 8 یه فایل اجرایی به نام open with.exe وجود داره
در مسیر C:\Windows\SysWOW64
تو ویندوز 7 هم همچین فایلی وجود داره؟ و آدرسش کجاست چون من اینو تو درایو ویندوزم پیدا نکردم!!! شایدم همین پاک شده باشه!!
اگه کسی ویندوز 7 x64 داره یه نگاهی بندازه
ممنون از دوستان که وقت گذاشتن@};-

دوست عزیز،

ببینید این مشکل هم می تونه به خاطر ویروس و بدافزار ایجاد شده باشه که البته با وجود AVG اگر به روز رسانی هم می کنید کمی بعیده. البته در مواردی مشاهده شده Tuneup Utility همین برنامه AVG بلاهای مشابه سر سیستم ها و رجیستری آورده.

راستش راه هایی هست برای برگردوندن رجیستری به حالت قبلی ولی معمولا به عنوان آخرین راه حل توصیه میشن. اولا که واقعا تضمینی وجود نداره مشکل کاملا حل بشه. ثانیا ممکنه استفاده از این راه حل ها به بروز مشکلات بیشتر و شدیدتر برای ویندوز منجر بشه.

دلیلش هم این هست که رجیستری خیلی گسترده هست و در هنگام نصب ویندوز بر اساس سخت افزار و عوامل و متغیر های دیگه برای هر سیستم ساخته میشه. به علاوه رجیستری یک مجموعه تقریبا دینامیک هست و مدام تغییرات روش اعمال میشه و ممکنه با انجام این کارها خیلی شدیدتر خراب بشه و حتی مثلا ویندوز دیگه بالا نیاد.

در مورد اون فایل هم که خودتون گفتید مربوط به ویندوز 8 هست و فکر نمی کنم دقیقا مشابهش در ویندوز 7 باشه.

M.GH
2015/05/30, 10:24
پیشگیری بهتر از درمان است
باید همون موقع یه بک آپ بگیریم که به مشکل نخوریم
اگه قرار باشه مشکل بیشتر بشه بیخیال
فعلا باهاش میسازم تا بعد بیکارشدم یه ویندوز 8.1 نصب کنم
بازم ممنون

AliYar
2015/05/30, 13:44
بازم ممنون

بسیار خوب،

یه کاری هم می تونید انجام بدید که البته احتمال تاثیرش کمه، ولی خوب شاید اگر سیستم مشکل دیگه ای داشته باشه رفع بشه.

یک Command Prompt با دسترسی ادمین باز کنید. یعنی روی میانبرش کلیک راست کنید و Run as administrator رو کلیک کنید. دقت کنید که اگر به درستی به عنوان ادمین اجرا شده باشه باید روی آدرس C:\Windows\system32 باز بشه. در اینجا دستور sfc /scannow رو تایپ کنید و اجازه بدید سیستم کارش رو انجام بده. درصد کمی احتمال داره مشکل رفع بشه.

اگر هم نشد راه های دیگه ای هست که البته گفتید فعلا تصمیم دارید با همین وضعیت سر کنید ولی اگر خواستید آخرین راه رو هم امتحان کنید بفرمایید تا اون راه رو هم عرض کنم.

Reza Eshraghi
2015/05/30, 14:40
بازم ممنون

محمد جان راحت وشیک و ریلکس یک ویندوز بریز از نوع 7 >:D<
بایوست هم با کمک عرفان جان مود کن و بایوس مود شده فلش بزن ، ویندوز اکتیو کن و منتظر10 بشو و رایگان آپدیت کن ;;)8->
ای حال میده جون رضا :D