PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : این پردازنده گلوگاه نیست برای این سیستم ؟

drali
2015/05/26, 22:12
سلام به اعضای گل انجمن مخصوصا عقاب:ar!
اون سیستمی که پیشنهاد دادین رو خریدم واقعا عالی هست دمتون گرم بخاطر مشاوره های بی منتتون
یک سیستمی گیرم اومده قیمتشم خوبه میخوام بخرم با این سیستم و سیستم قبلیم تو خونه گیم نت راه بندازم;)
میخوام بدونم پردازنده ی core i3 4150 برای کارت گرافیک r9 280 x گلوگاه نیست ؟
مشخصات سیستم :
cpu : core i3 4150
main z97 guard pro
vga r9 280x msi
power 600 green
ram 8gb 1600

magiteq
2015/05/26, 22:51
بله گلوگاه هست
ولی این سوال چه ربطی به این انجمن داره
اگر میخوای سیستم جدید بخری که بودجه حداکثری رو اعلام کن به همراه مدل مانیتور

drali
2015/05/26, 22:57
نه فقط همین که گلوگاه هست یا نه سیستم دسته دو هست و خریداری میشه برای این 4460 بخرم کافیه ؟

magiteq
2015/05/26, 23:02
بله کافی هست
چه بهتر که 4690K خریداری بشه
البته مادربرد این سیستم هم بایوس خوشگلی داره:D

drali
2015/05/26, 23:07
core i3 تا چه گرافیکی گلوگاه نیست مدلای 270x 2g و 270x 4g رو جواب میده ؟

magiteq
2015/05/26, 23:20
کلا دو هسته ها نهایت تا یک 260X و 750TI

Reza Eshraghi
2015/05/26, 23:22
core i3 تا چه گرافیکی گلوگاه نیست مدلای 270x 2g و 270x 4g رو جواب میده ؟

سلام عزیز
عطاء جان فرمودند i5 بخرید اگر می تونید
قراره روی چه مانیتوری بازی کنید با این سیستم ؟

kamyar
2015/05/27, 07:39
دوستان ابتدا از همتون معذرت خواهي ميكنم سپس خواهشاً چند ريويو ببينيد بعد راهنمايي كنيد بنده واقعا نتونستم در اين يك مورد چيزي ننويسم اين سيپيو براي ٩٨٠ هم گلوگام نيست چه برسه به 280X در اون بازي هايي هم كه كم مياره به دليل ايجاد گلوگاه نيست به دليل سيپيو محور بودن بازي ها و ضعيف بودن اين سيپيو هست به عنوان مثال tomb raider يك بازي كاملا گرافيك محور هست همونطور كه در لينك زير ميبينيد فريم در ١٠٨٠ تنها حدود ٣ فريم كمتر از ٤٧٩٠ هست(عكس رو اينجا قرار ندادم كه بقيه ي تست ها را هم ببينيد) درست هست كه قطعا يك سيپيوي i5 قوي تر و اينده نگرانه تر هست ولي وقتي بودجه محدود هست بهتره گرافيك قوي تر به جاي سيپيوي قوي تر براي بازي خريداري بشه و در نهايت باز هم عذرخواهي ميكنم

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

باتشكر

AJOR
2015/05/27, 09:07
دوستان ابتدا از همتون معذرت خواهي ميكنم سپس خواهشاً چند ريويو ببينيد بعد راهنمايي كنيد بنده واقعا نتونستم در اين يك مورد چيزي ننويسم اين سيپيو براي ٩٨٠ هم گلوگام نيست چه برسه به 280X در اون بازي هايي هم كه كم مياره به دليل ايجاد گلوگاه نيست به دليل سيپيو محور بودن بازي ها و ضعيف بودن اين سيپيو هست به عنوان مثال tomb raider يك بازي كاملا گرافيك محور هست همونطور كه در لينك زير ميبينيد فريم در ١٠٨٠ تنها حدود ٣ فريم كمتر از ٤٧٩٠ هست(عكس رو اينجا قرار ندادم كه بقيه ي تست ها را هم ببينيد) درست هست كه قطعا يك سيپيوي i5 قوي تر و اينده نگرانه تر هست ولي وقتي بودجه محدود هست بهتره گرافيك قوي تر به جاي سيپيوي قوي تر براي بازي خريداري بشه و در نهايت باز هم عذرخواهي ميكنم

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

باتشكر

دوست خوبم
بنده از همین پردازنده ای انشاالله قراره بگیرید دارم ، واقعیتش اینکه برای کارت خودم که نصف نصف 980 هم نیست گلوگاه ایجاد میکنه در بعضی از بازی ها!
بنده هم مثل شما فکر میکردم داخل بازی مشکل لگ داشتم ولی حتی نمیتونستم قبول کنم که از پردازنده باشه! ( براساس همین Review ها!)
خودم با چند پردازنده مثل : i5 2500k ، Phenom II 965 BE ، Q6600 و همین 4130 تست کردم واقعا تفاوت خیلی آشکاری دارن با هم دیگه! اون هم در کارت خودم نه روی 980 !
بعد از این که گرفتید متوجه عرض بنده و دوستان میشید.
البته باید بگم که در رزولوشن های بالا احتمال گلوگاه از سمت گرافیک بیشتر از پردازنده هست!
@};-

magiteq
2015/05/27, 10:54

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

باتشكر

کارت های فعلی AMD به شدت وابسته درایور و در نهایت پردازنده هستن
بعد هم GPU باند بودن فلان بازی به قدری باید تحت شعاع قرار بگیره که 4150 براش گلوگاه نشه
تقریبا غیر ممکن حتی بازی GPU محور با 4150 و 280X گلوگاه نشه , CPU باند که دیگه بماند

drali
2015/05/27, 11:31
مرسی از راهنماییاتون سیستم با یک پردانزنده ی 4690k خریداری شد core i3 4150 رو خودش برداش با دویست تومن بیشتر اینو بهم داد الان تو خونه سه سیستمه شدم پاشین بیاین شبکه بازی کنیم (شوخی):D

Devileytion
2015/05/27, 11:43
بله گلوگاه هست
ولی این سوال چه ربطی به این انجمن داره
اگر میخوای سیستم جدید بخری که بودجه حداکثری رو اعلام کن به همراه مدل مانیتور

من یه سوال دارم از استاد عطا عزیز. اینکه از روی چه ملاکی میگن پردازنده گلوگاه هست یا نیست؟
صرف اینکه پردازنده ضعیفه و پرفرمنسش کمه؟ یا فرکانس و هسته ها فقط/هم تاثیر داره؟ آخه گفتن 4460 گفتین نه k4690 به بالا. خب اینا هم که خیلی نزدیک به همن هم از نظر تعداد هسته هم فرکانس (بدون اورکلاک). تازه اونم برای 280.
الان من میگم دوتا 980ti همون اندازه پوینت روی 4690k میده که روی 4960x میده. اگه نه چه دلیلی میتونه داشته باشه؟
اگه طرف نداشته باشه i3 رو i5 کنه پس چرا اصلا i3 و ضعیف تر از SLI و CF پشتیبانی میکنن؟ وقتی نمیشه روشون دوتا 970 رو SLI کرد و گلوگاه گرفت. 30یاست اینتل شونه؟
و اینکه گلوگاه فقط شامل بازی ها میشه یا اینکه سراسریه تو هر اپلیکیشنی پرفورمنس رو پایین میاره؟

magiteq
2015/05/27, 12:04
من یه سوال دارم از استاد عطا عزیز. اینکه از روی چه ملاکی میگن پردازنده گلوگاه هست یا نیست؟
صرف اینکه پردازنده ضعیفه و پرفرمنسش کمه؟ یا فرکانس و هسته ها فقط/هم تاثیر داره؟ آخه گفتن 4460 گفتین نه k4690 به بالا. خب اینا هم که خیلی نزدیک به همن هم از نظر تعداد هسته هم فرکانس (بدون اورکلاک). تازه اونم برای 280.
الان من میگم دوتا 980ti همون اندازه پوینت روی 4690k میده که روی 4960x میده. اگه نه چه دلیلی میتونه داشته باشه؟
اگه طرف نداشته باشه i3 رو i5 کنه پس چرا اصلا i3 و ضعیف تر از SLI و CF پشتیبانی میکنن؟ وقتی نمیشه روشون دوتا 970 رو SLI کرد و گلوگاه گرفت. 30یاست اینتل شونه؟
و اینکه گلوگاه فقط شامل بازی ها میشه یا اینکه سراسریه تو هر اپلیکیشنی پرفورمنس رو پایین میاره؟

خب یکسری سایت ها هست برای چک درصد گلوگاه در گیم( نه در بنچمارک) که میشه تا حدی متوجه شد
مثل GAMEGPU
فرکانس و معماری و تعداد هسته مهم هست , اولویت معماری و فرکانس هست.
اینکه با 4460 گلوگاه نمیشه , نمیشه قطعی نظر داد , به هر حال همیشه گلوگاه وجود داره
انتخاب 4690K بیشتر به خاطر برد Z و ضریب باز بودنش پیشنهاد شد و خب ریسک گلوگاه رو هم کمتر میکنه.
برای مشخص شدن گلوگاه میشه به میزان درصد لود GPU در بازی توجه کرد یا این درصد در برنامه های استرس
به عنوان مثال وقتی لود GPU از 90 درصد بالاتر نمیره , یعنی گلوگاه.
این شرایط برای تمام بازی های نیست. ممکنه یه بازی 10 فریم گلوگاه بشه , یک بازی هم 2 فریم. در واقع این وضعیت بسته به کدهای انجین بازی داره.