PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بازیابی سریال نامبر, مک ادرس و اطلاعات گارانتی مادربورده و لپ تاپ های ASUS

ErfanDL
2015/05/24, 19:50
39660

Restore Your ASUS Motherboard Serial Number, Mac Address, DTS Key, UUID & Guarantee Information

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز @};-

در این بخش با آموزش بازیابی سریال نامبر, مک ادرس کارت شبکه و اطلاعات گارانتی مادربوردها و لپ تاپ های ASUS در خدمت شما هستیم :)

========

معمولا بعد از اینکه بایوس مادربورد ASUS شما دچار مشکل شود و مجبور به پروگرام کردن IC بایوس مادربورد میشوید تمامی اطلاعات مربوط به سریال نامبر مادربورد, مک ادرس کارت شبکه و UUID و DTS Key که مربوط به اطلاعات گارانتی هست از بین خواهد رفت.

برای رفع این مشکل از ابزار FD44Editor استفاده میکنیم که این اطلاعات را در فایل بایوس ذخیره میکند و در حافظه ایپرام مادربورد فلش میشود.

========

آموزش:

نرم افزارهای مورد نیاز:

FD44Editor: دانلود

39661

آخرین نسخه از فایل بایوس مادربورد

========

سریال نامبر مادربورد:

سریال نامبر را میتوانید از روی خود مادربورد یا جعبه آن پیدا کنید معمولا سریا*ل نامبر مادربوردهای ASUS بین 12 تا 15 رقم میباشند ( فقط اعداد قبل از کلمه MIB مورد نیاز است )

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

یا

39662

Mac Address:

مک ادرس کارت شبکه را میتوانید نزدیک پورت کارت شبکه مادربورد و یا روی درگاه ساتا مشاهده کنید که روی یک استیکر نوشته شده است:

39663

DTS Key:

DTS Key یک عدد 16 رقمی میباشد مانند تصویر زیر:

39664

UUID:

UUID که 20 رقم میباشد و مربوط به اطلاعات گارانتی میباشد میتوانید از روی DTS Key آن را پیدا کنید. به این صورت: 00FF و بقیه آن اعداد DTS Key میباشد: 00FFZZZZZZZZZZZZZZZZ که Z ها همان DTS Key میباشد.

========

بعد از اینکه اطلاعات مورد نیاز را به دست آوردید حالا باید این اطلاعات را توسط نرم افزار FD44Editor به بایوس اضافه کنیم

1- نرم افزار FD44Editor را دانبود و اجرا کنید

2- روی Open From BIOS Image File کلیک کنید و فایل بایوس مادربورد را انتخاب کنید:

39666

3- در قسمت Primary card MAC مک ادرس کارت شبکه را وارد کنید.

4- در قسمت DTS Key عدد 16 رقمی که از روی مادربورد پیدا کردید را وارد کنید.

5- در قسمت System UUID به روشی که در بالا توضیح دادم UUID را وارد کنید.

6- در قسمت Motherboard S/N سریال نامبر مادربورد را وارد کنید.

39667

7- روی Save to BIOS Image کلیک کنید و فایل جدید بایوس را ذخیره کنید و روی مادربورد فلش یا آپدیت کنید.

39668

========

نکته مهم: همیشه وقتی یک مادربورد جدید میخرید اولین کاری که باید انجام دهید بکاپ گرفتن از بایوس آن میباشد زیرا تمامی اطلاعات بالا روی بایوس اولیه مادربورد ذخیره شده است.

========

موفق باشید @};-

نویسنده ErfanDL

منبع: انجمن تخصصی SakhtafzarMag

MYSASOFT110
2020/11/07, 15:34
سلام وقتتون بخیر من لپ تابم lenovo y700 هستش وقتی خریدمش صفحه آبی زیاد میومد بردم گارانتی گفتن باید بایوسش آپدیت بشه ،بعد از آپدیت توی صفحه بایوس ، product name . SN .MTM جلوی همشون نوشته Invalid ،میشه ویرایش کرد اینارو و از روی کارتون وارد کنم؟راه حلی هست؟

ARMIN
2020/11/08, 19:24
سلام وقتتون بخیر من لپ تابم lenovo y700 هستش وقتی خریدمش صفحه آبی زیاد میومد بردم گارانتی گفتن باید بایوسش آپدیت بشه ،بعد از آپدیت توی صفحه بایوس ، product name . SN .MTM جلوی همشون نوشته Invalid ،میشه ویرایش کرد اینارو و از روی کارتون وارد کنم؟راه حلی هست؟

خیر امکان ویرایش نیست.

ErfanDL
2020/11/09, 11:52

تو آموزش بالا توضیح دادم