PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بایوس های مود شده با قابلیت فعال سازی ویندوز 7 به صورت قانونی و آپگرید به ویندوز 10

ErfanDL
2015/05/22, 10:01
با سلام خدمت دوستان عزیز @};-

همان طور که قبلا قول داده بودیم امروز این بخش را راه اندازی کردیم

========

بایوس مود یا SLIC بایوس مود چیست ؟

کمپانی های تولید کننده لپ تاپ معمولا لپ تاپ هایی که به بازار ارائه میکنند با ویندوز اوریجینال به دست مشتریان میدهند. داخل بایوس این لپ تاپ ها فایلی به نام SLIC ذخیره شده که یک تاییدیه برای ماکروسافت میباشد تا ویندوز نصب شده بر روی لپ تاپ فعال و اکتیو شود

کاری که ما انجام میدهیم اضافه کردن فایل های SLIC به بایوس کامپیوترهای PC و یا لپ تاپ هایی که ویندوز اوریجینال ندارند هست در نهایت سرورهای فعال سازی ویندوز شرکت ماکروسافت سیستم ما را یک سیستم فعال شده در سرور خود میبینید که با وارد کردن کد فعال سازی ویندوز , ویندوز به صورت قانونی و رسمی فعال و اکتیو میشود

این آموزش برای ویندوز 7 و ویندوز سرور 2008 میباشد که دوستان به راحتی در آینده نزدیک میتوانند به ویندوز 10 به صورت رایگان آپگرید نمایند

========

برای درخواست بایوس های مود شده با فایل SLIC مدل دقیق مادربورد خود را در همین تاپیک ارسال کنید

در ضمن با نرم افزار RW - Read and Write utility که از لینک زیر قابل دریافت هست فایل ACPI Table را ذخیره کنید و به قسمت درخواست اضافه کنید

فایل فعال ساز ویندوز که SLIC نام دارد در قسمت ACPI Table بایوس ذخیره میشود

========

آموزش ذخیره فایل ACPI Table با RW - Read & Write Utility

نرم افزار RW را از لینک زیر دانلود کنید سپس آن را از حالت فشرده خارج کنید و نصب نمایید

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

نرم افزار را اجرا کرده سپس روی ACPI کلیک کنید

39518

سپس گزینه Save All را بزنید و فایل را ذخیره کنید

39519

========

آموزش فعال کردن ویندوز به صورت قانونی و رسمی

ابتدا بایوس مود شده که درخواست دادید را روی مادربورد خود فلش کنید

سپس ویندوز 7 یا ویندوز سرور 2008 بدون ک.ر.ک و سالم را روی سیستم خود نصب کنید

سپس فایل Cert مربوط به برند مادربورد خود را داخل درایو C کپی کنید ( این فایل هنگام تحویل بایوس مود شده به شما داده خواهد شد )

39523

روی Strat کلیک کنید و کلمه CMD را تایپ کنید و برنامه CMD را اجرا کنید:

39521

سپس دستور زیر را در CMD وارد کنید و Enter را بزنید

slmgr -ilc C:/ASUS.xrm-ms

به جای ASUS باید برند فایل Cert که درون درایو C کپی کردید را وارد کنید اینجا برای من ASUS میباشد

39522

یک پیام موفقیت آمیز نمایش داده میشود روی OK کلیک کنید

39524

سپس برای فعال سازی ویندوز 7 روی کامپیوتر کلیک راست کنید و Properties را کلیک کنید

روی Active windows Online now کلیک کنید

39525

سپس کلید فعال سازی را وارد کنید و روی NEXT کلیک کنید تا ویندوز فعال شود

39526

کلید فعال سازی برای ویندوز 7 نسخه Ultimate برای مادربوردها و لپ تاپ های ASUS

2Y4WT-DHTBF-Q6MMK-KYK6X-VKM6G

39527

ویندوز با موفقیت فعال شد :)

...

موفق باشید @};-

منبع: انجمن تخصصی SakhtafzarMag

تهیه شده توسط تیم بایوس مود SakhtafzarMag

aryaiee
2015/05/22, 10:20
ممنون عرفان جان فقط یک سوال.آیا اون فایلی که در بایوس میگذاریم به صورت دائمی و برای همه ویندوزهای بعدی قابل استفاده است؟چون در ویندوز اورجینال لپ تاپ اینطور نیست.و حتما باید از همون ویندوز استفاده بشه.

ErfanDL
2015/05/22, 10:26
ممنون عرفان جان فقط یک سوال.آیا اون فایلی که در بایوس میگذاریم به صورت دائمی و برای همه ویندوزهای بعدی قابل استفاده است؟چون در ویندوز اورجینال لپ تاپ اینطور نیست.و حتما باید از همون ویندوز استفاده بشه.
خواهش میکنم

هیچ مشکلی پیش نمیاد. برای ویندوزهای غیر از 7 و سرور 2008 باید ک..ر..ک کنید. این فایل مختص ویندوز 7 و سرور 2008 میباشد

ARMIN
2015/05/22, 12:54
عجب تاپیک توپی.

عرفان جان، اونوقت با آپدیت بایوس مادربرد، آیا فعال ساز از بین میره؟

ErfanDL
2015/05/22, 13:17
عجب تاپیک توپی.

عرفان جان، اونوقت با آپدیت بایوس مادربرد، آیا فعال ساز از بین میره؟
ممنون آرمین جان. در مادربوردهای asus دائمی هست ولی مادربوردهای دیگه با آپدیت بایوس میپره و باید دوباره نسخه جدید رو مود کرد

saeed222
2015/05/23, 15:21
خیلی ممنون بابت مطلب مفیدتون

nariman seraj
2015/05/24, 20:37
عرفان جان خسته نباشی.

تاپیک فوق العاده ای بود

From Fring Dev***on

Reza Eshraghi
2015/05/24, 23:23
عرفان جان گیگابایتی ها صلاحیت حضور در این تاپیک رو دارند ؟ ! :P:D
مادربرد من که معرف حضورهست! Z97X-SOC Force
ورژن F6
فایل ACPI Table (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

ErfanDL
2015/05/25, 07:32
عرفان جان گیگابایتی ها صلاحیت حضور در این تاپیک رو دارند ؟ ! [emoji14]:D
مادربرد من که معرف حضورهست! Z97X-SOC Force
ورژن F6
فایل ACPI Table (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
بله رضا جان بایوس تا 24 ساعت آینده در خدمت شما خواهد بود :D

ErfanDL
2015/05/25, 11:10
خدمت شما رضا جان @};-

SLIC 2.2 Added to BIOS با قابلیت ارتقاء به ویندوز 10

فایل cert داخل فایل zip گذاشته شده. با توجه به پست اول نصب کنید

کلید فعال ساز ویندوز 7 نسخه Ultimate برای مادربوردهای گیگابایت: 342DG-6YJR8-X92GV-V7DCV-P4K27

دانلود بایوس مود شده برای Z97X-SOC Force

نتیجه رو اعلام کنید

Reza Eshraghi
2015/05/25, 11:20
خدمت شما رضا جان @};-

SLIC 2.2 Added to BIOS با قابلیت ارتقاء به ویندوز 10

فایل cert داخل فایل zip گذاشته شده. با توجه به پست اول نصب کنید

کلید فعال ساز ویندوز 7 نسخه Ultimate برای مادربوردهای گیگابایت: 342DG-6YJR8-X92GV-V7DCV-P4K27

دانلود بایوس مود شده برای Z97X-SOC Force

نتیجه رو اعلام کنید

ممنونم عرفان جان
زحمت کشیدی عزیز :x@};-
یک سؤال دارم
الآن خودم ویندوزدارم روی سیستم . اگه بایوس رو فلش کنم با ویندوزفعلی کار نمی کنه و باید دوباره ویندوزبزنم ازاول ؟ یا مشکلی نداره ؟

ErfanDL
2015/05/25, 11:28
ممنونم عرفان جان
زحمت کشیدی عزیز :x@};-
یک سؤال دارم
الآن خودم ویندوزدارم روی سیستم . اگه بایوس رو فلش کنم با ویندوزفعلی کار نمی کنه و باید دوباره ویندوزبزنم ازاول ؟ یا مشکلی نداره ؟
خواهش میکنم رضا جان
مشکلی نداره ! ولی چون ک.ر.ک شده هست نمیتونید بعدا به 10 آپگرید کنید. اگه ویندوز رو از اول نصب کنید ویندوز قانونی و رسمی فعال میشه بدون ک.رک

Reza Eshraghi
2015/05/25, 11:36
خواهش میکنم رضا جان
مشکلی نداره ! ولی چون ک.ر.ک شده هست نمیتونید بعدا به 10 آپگرید کنید. اگه ویندوز رو از اول نصب کنید ویندوز قانونی و رسمی فعال میشه بدون ک.رک

نه نه
اون ویندوز داره خودشو میکشه که فعالش کنم و هنوزفعال نیست! :D
فقط جسارتاً واسه بایوسF6 امکانش نبود ؟
چون که F7 فقط ساپورت Broadwell رو اضافه کرده و از طرفی توی توضیحات گفته بعد ازآپدیت به F7 دیگه امکان دانگرید وجود نداره ! :(

ErfanDL
2015/05/25, 11:42
نه نه
اون ویندوز داره خودشو میکشه که فعالش کنم و هنوزفعال نیست! :D
فقط جسارتاً واسه بایوسF6 امکانش نبود ؟
چون که F7 فقط ساپورت Broadwell رو اضافه کرده و از طرفی توی توضیحات گفته بعد ازآپدیت به F7 دیگه امکان دانگرید وجود نداره ! :(
مشکلی نیست رضا جان بذار تا F6 رو برات مود کنم ولی F7 هم با ابزار AMI FLASHER دانگرید میشه :))

Reza Eshraghi
2015/05/25, 11:47
مشکلی نیست رضا جان بذار تا F6 رو برات مود کنم ولی F7 هم با ابزار AMI FLASHER دانگرید میشه :))

ممنونم استاد فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
بله
گیگابایت که خبر نداره اینجا استاد عرفان داریم که غیر ممکن رو ممکن می کنه ! :x:x@};-@};-
ازپشت کوه اومدن واسه خودشون یه چیزی میگن ! :P=))

ErfanDL
2015/05/25, 11:57
ممنونم استاد :x@};-
بله
گیگابایت که خبر نداره اینجا استاد عرفان داریم که غیر ممکن رو ممکن می کنه ! :x:x@};-@};-
ازپشت کوه اومدن واسه خودشون یه چیزی میگن ! :P=))
:))
اینم نسخه F6 به نظرم همون F7 رو میزدی بهتر بود ;)

Reza Eshraghi
2015/05/25, 18:58
:))
اینم نسخه F6 به نظرم همون F7 رو میزدی بهتر بود ;)

عرفان جان همه مراحل اوکی بود به جز مرحله آخر !
کد فعالسازی که میزنم ارور میده و فعال نمیشه ! :(:((

39799

ErfanDL
2015/05/25, 19:02
عرفان جان همه مراحل اوکی بود به جز مرحله آخر !
کد فعالسازی که میزنم ارور میده و فعال نمیشه ! :(:((

جدی میگی ؟ بذار فردا من یه مود دیگه بزنم این گیگاها بد مود میشن

Reza Eshraghi
2015/05/25, 19:05
جدی میگی ؟ بذار فردا من یه مود دیگه بزنم این گیگاها بد مود میشن

آره متأسفانه ! :((

ErfanDL
2015/05/25, 19:08
آره متأسفانه ! :((
ویندوز 7 Ultimate داری دیگه ؟ Ultimate N که نیست ؟

Reza Eshraghi
2015/05/25, 19:10
ویندوز 7 Ultimate داری دیگه ؟ Ultimate N که نیست ؟

نه N نیست
Ultimate معمولیه

ErfanDL
2015/05/25, 19:15
نه N نیست
Ultimate معمولیه

اوکی تا امشب یا فردا یه بایوس دیگه برات میفرستم

Reza Eshraghi
2015/05/25, 19:27
اوکی تا امشب یا فردا یه بایوس دیگه برات میفرستم

عرفان جان جسارتاً میخوام مطمئن شم این اشکال ربطی به روش فلش زدن من نداره ؟
چون من ازطریقBIOS@ خود گیگا فلش زدم و روی فلش مموری نریختم

ErfanDL
2015/05/25, 19:28
عرفان جان جسارتاً میخوام مطمئن شم این اشکال ربطی به روش فلش زدن من نداره ؟
چون من ازطریقBIOS@ خود گیگا فلش زدم و روی فلش مموری نریختم

هیچ فرقی نداره از هر روشی فلش کنی مشکلی نیست

ErfanDL
2015/05/27, 08:02
رضا جان خدمت شما. ببخشید دیر شد روی Emulator تست میکردم دیگه نباید مشکلی داشته باشه

فایل CERT جدید هم داخل zip گذاشتم کلا هرچی از پست های قبل دانلود کردی رو پاک کن :D

کلید فعال ساز جدید: 6RVBB-93T7R-GKQKQ-YWCJR-2TKPJ

موقع فعال سازی ایننترنت رو قطع کن

Reza Eshraghi
2015/05/27, 10:38
رضا جان خدمت شما. ببخشید دیر شد روی Emulator تست میکردم دیگه نباید مشکلی داشته باشه

فایل CERT جدید هم داخل zip گذاشتم کلا هرچی از پست های قبل دانلود کردی رو پاک کن :D

کلید فعال ساز جدید: 6RVBB-93T7R-GKQKQ-YWCJR-2TKPJ

موقع فعال سازی ایننترنت رو قطع کن

عرفان جان ممنونم استاد :x:x@};-@};-
اکتیو شد عین هلو ! فایلCert رو که به ویندوز نوش جان کردم ! فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. رفتم سریال رو بزنم دیدم خودش اکتیو شده !!! :-o:-o:-o:D
امان از دست این گیگابایت ! :D=))
خیلی خیلی ممنونم فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

ErfanDL
2015/05/27, 10:40
عرفان جان ممنونم استاد :x:x@};-@};-
اکتیو شد عین هلو ! فایلCert رو که به ویندوز نوش جان کردم ! :D رفتم سریال رو بزنم دیدم خودش اکتیو شده !!! :-o:-o:-o:D
امان از دست این گیگابایت ! :D=))
خیلی خیلی ممنونم @};-@};-

مبارکت باشه رضا جان :x@};-

ایشالا ویندوز 10 آپگرید کنی

Reza Eshraghi
2015/05/27, 10:42
مبارکت باشه رضا جان :x@};-

ایشالا ویندوز 10 آپگرید کنی

سلامت باشی استاد:x :D
یک سؤال فنی دارم !
فرض کن تا قبل ازآپدیت به 10 من n بار دیگه 7 بریزم ! سؤالم اینه این سریال مال خودمه و هر بار میتونم با همین سریال فعالش کنم ؟!!

ErfanDL
2015/05/27, 10:44
سلامتت باشی استاد:x :D
یک سؤال فنی دارم !
فرض کن تا قبل ازآپدیت به 10 من n بار دیگه 7 بریزم ! سؤالم اینه این سریال مال خودمه و هر بار میتونم با همین سریال فعالش کنم ؟!!

بله رضا جان این سریال برای شما هیچ محدودیتی نداره @};-

takpar
2015/06/02, 00:00
سلام آقا عرفان
مادربوردم Asus Z97-A هست .
ممنون میشم اگه بایوس من رو هم آماده کنی .
با تشکر
لینک فایل ACPI (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

takpar
2015/06/14, 14:31
با سلام
لطفا فایل بایوس مادربورد من رو هم آماده کنید . با تشکر
مادربورد Asus Z97-A
فایل (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)ACPI Table (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

ErfanDL
2015/10/31, 19:48
با سلام

از این به بعد ویندوز 10 بیلد 10576 یا بیلدهای بالاتر به صورت مستقیم با کلیدهای ویندوز 7 , 8 و 8.1 قابل فعال شدن می باشند. می توانید بایوس های ماد شده را سفارش دهید

ARMIN
2015/11/06, 21:42
دوستان منم با این روش آقا عرفان به راحتی ویندوز اورجینال دار شدم.

از ایشون بابت معرفی این راهکار عالیشون کمال تشکر را دارم. حالا میتونم حتی ویندوز 10 رو به صورت اورجینال نصب کنم.

44320

ErfanDL
2015/11/06, 21:44
دوستان منم با این روش آقا عرفان به راحتی ویندوز اورجینال دار شدم.

از ایشون و این راهکار عالیشون کمال تشکر را دارم. حالا میتونم حتی ویندوز 10 رو به صورت اورجینال نصب کنم.

44320

خواهش میکنم رئیس انجام وظیفه بود @};-

hamedya
2015/12/22, 13:25
با سلام.
ببخشید اگه سوالم رو جای اشتباهی مینویسم.من به طریقی با ویندوز 8.1 تونستم ویندوز لپ تاپم رو به ویندوز 10 پرو ارتقا بدم.
حالا دو تا سوال دارم اول اینکه الان ویندوزی که رو سیستمم هست اورجینال هست یا نه؟
دوم اینکه اگر اورجینال هست چطور میتونم سریال رو در بایوس ذخیره کنم تا موقع نصب بعدی دپار مشکل نشم.یا حداقل بتونم سریال رو از ویندوز دربیارم.
با تشکر.

ErfanDL
2015/12/22, 17:05
با سلام.
ببخشید اگه سوالم رو جای اشتباهی مینویسم.من به طریقی با ویندوز 8.1 تونستم ویندوز لپ تاپم رو به ویندوز 10 پرو ارتقا بدم.
حالا دو تا سوال دارم اول اینکه الان ویندوزی که رو سیستمم هست اورجینال هست یا نه؟
دوم اینکه اگر اورجینال هست چطور میتونم سریال رو در بایوس ذخیره کنم تا موقع نصب بعدی دپار مشکل نشم.یا حداقل بتونم سریال رو از ویندوز دربیارم.
با تشکر.

شما نمیتوانید در بایوس سریال ذخیره کنید. با نرم افزار AIDA64 میتوانید سریال ویندوز را ببینید

hamedya
2015/12/24, 06:53
شما نمیتوانید در بایوس سریال ذخیره کنید. با نرم افزار AIDA64 میتوانید سریال ویندوز را ببینید

خیلی ممنون از پاسختون.
فقط مشکل اینجاست که خیلی نرم افزار برای پیدا کردن سریال امتحان کردم حتی همین نرم افزار رو ولی سریالی که میده اشتباه هست.
خود ویندوز 5 رقم اخر سریال رو نشون میده با سریالی که این میده فرق داره.

ARMIN
2016/05/05, 20:35
دوستان و کاربران عزیز

بایوس قبلی من رو عرفان جان به ویندوز اورجینال مجهز کردند، هیچ مشکلی نداشتم تا اینکه یه دفعه دیگه سیستم بالا نیومد و یک اخطاری اومد که بایوس دستکاری شده و سیستم بالا نمیاد. دقیقا" این اخطار:

46213
اون زمان به عرفان جان گفتم چنین مشکلی پیش اومده و خلاصه با کلی جنگ و جدال با Disable کردن Secure Boot تونیستم وارد سیستم عامل بشیم. ولیکن مشکل هر از گاهی میومد.

الان خبرش منتشر شده:

کاشف به عمل آمده شرکت مایکروسافت اشتباهی آپدیت KB3133977 رو از حالت Optional به Recommanded تغییر داده و موجب شده این آپدیت به صورت اتوماتیک روی همه ی ویندوز های اورجینال 7 نصب بشوند. نصب شدن این آپدیت همانا و تداخل آن با بایوس های مادربرد های ایسوس که مجهز به سیستم عامل اورجینال ویندوز 7 هستند همان، پس از نصب آن این ارور موقع بوت ظاهر می شود.

این مشکل صرفا" در مادربرد های ایسوس - که ویندوز 7 اورجینال - به صورت UEFI نصب داشتند - ظاهر می شود.......یعنی من و خیلی های دیگه.

راه حل: اگر مادربرد ایسوس دارید، ویندوز 7 اورجینال دارید، و آن را به صورت UEFI نصب کردید، یا آپدیت KB3133977 رو نصب نکنید، یا اگر میکنید تنظیم Secure Boot را از داخل بایوس مادربرد Disable کنید.

Microsoft Botches Up UEFI Support for Windows 7 on ASUS Motherboards (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Microsoft inadvertently bricked a vast number of PCs running Windows 7, by changing the priority of an erroneous software update. Earlier this month, Microsoft changed the priority of an obscure-sounding security update for Windows 7 from "Optional" to "Recommended," (which by default gets automatically downloaded an installed). This update, KB3133977, bricks machines running ASUS motherboards, in the UEFI mode.

Windows 7 inherently does not support Secure Boot, a feature introduced with Windows 8, which takes advantage of UEFI to provide users with a layer of system integrity throughout the boot process. With KB3133977 installed on Windows 7 machines that use UEFI boot, the motherboard senses a Secure Boot violation, and invalidates the boot device (refuses to boot from it). ASUS recommended (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) a BIOS setting with which you can deactivate Secure Boot while making your motherboard continuing to boot in UEFI mode.

M.Sadegh.M
2016/05/08, 16:20
عرفان جان سلام

من ویندوز 10 خودم را به روش اسکایپ فعال سازی کردم ، حالا سوالم این هست که آیا روش اسکایپ و این روش فرقی از لحاظ اورجینال و قانونی بودن دارن یا خیر؟
چون همه جا اعلام میشه روش اسکایپ کاملا قانونی هست و از کدهای leak شده برای اون روش استفاده میشه.
سپاس

ErfanDL
2016/05/08, 18:00
عرفان جان سلام

من ویندوز 10 خودم را به روش اسکایپ فعال سازی کردم ، حالا سوالم این هست که آیا روش اسکایپ و این روش فرقی از لحاظ اورجینال و قانونی بودن دارن یا خیر؟
چون همه جا اعلام میشه روش اسکایپ کاملا قانونی هست و از کدهای leak شده برای اون روش استفاده میشه.
سپاس
سلام صادق جان
خیر فرقی نداره این روش هم قانونی هست