PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کدام سری اینتل؟

qatreh
2015/05/21, 11:30
سلام

​بین سری Celeron و Pentium و Core i3 کدوم رو انتخاب کنم؟کاربرد سیستم برای وبگردی حرفه ای به صورت عمده و تا حدودی تماشای فیلم در مانیتور فول HD و شنیدن آهنگ و احیانا کار با نرم افزارهای روزمره و عمومی در حد آفیس یا نرم افزارهای علوم نظری هست.

گیم و اورکلاک و کار با نرم افزارهای مهندسی و گرافیکی تخصصی مطلقا مد نظر نیست.

طبیعتا I3 بهتر از پنتیوم و پنتیوم بهتر از سلرون هست ولی با توجه به اختلاف قیمت(مثلا یک مدل پنتیوم 170 و یک مدل I3 حدود 370 تومن قیمت دارند) و انتظاراتی که من دارم کدوم سری رو پیشنهاد میکنید؟نمیخام برای چیزی که برام کارایی محسوسی نداره هزینه کنم

اینم بگم که قراره در این سیستم از یک SSD خوب هم استفاده بشه پس سرعت SSD و CPU باید متناسب باشند.از طرفی چون کار گرافیکی ندارم از گرافیک مجتمع بهره خواهم برد.

aryaiee
2015/05/21, 11:35
دوست عزیز خوب قطعا خانواده I3 بهتر هستش اما قیمت بالاتری دارد تقریبا 2 برابر یک PENTIUM خوب!من خودم چند وقت پیش سر همین موضوع مردد بودم که در آخر به نتیجه مدل 3220 و 3240 رسیدم.هردو مدل خیلی هم خوب هستند و ارزش خرید بسیار بالایی دارند!البته صحبت بر سوکت 1150 هستش.

meelad
2015/05/21, 12:15
از نرم افزار های مهندسی و گرافیکی سبک هم میشه با core i3 استفاده کرد.
حتی بازی های جدید سه بعدی رو با تنظیمات پایین رو هم میتونه اجرا کنه البته اگه کارت گرافیک خوبی داشته باشید.

qatreh
2015/05/21, 13:20
دوست عزیز خوب قطعا خانواده I3 بهتر هستش اما قیمت بالاتری دارد تقریبا 2 برابر یک PENTIUM خوب!من خودم چند وقت پیش سر همین موضوع مردد بودم که در آخر به نتیجه مدل 3220 و 3240 رسیدم.هردو مدل خیلی هم خوب هستند و ارزش خرید بسیار بالایی دارند!البته صحبت بر سوکت 1150 هستش.
اتفاقا منم بدم نمیاد کمتر خرج کنم و خیلی هم خوبه ولی اگه G3220 به همراه بورد H81 ازراک بگیرم از نهایت سرعت 850Pro میتونم استفاده کنم؟

از نرم افزار های مهندسی و گرافیکی سبک هم میشه با core i3 استفاده کرد.
حتی بازی های جدید سه بعدی رو با تنظیمات پایین رو هم میتونه اجرا کنه البته اگه کارت گرافیک خوبی داشته باشید.
همونطور که اول گفتم مطلقا کاربری گیم و نرم افزارهای مهندسی و گرافیکی تخصصی مد نظر نیست

qatreh
2015/05/21, 18:49
اگه G3220 به همراه بورد H81 ازراک بگیرم از نهایت سرعت 850Pro میتونم استفاده کنم؟

Reza Eshraghi
2015/05/21, 18:57
اگه G3220 به همراه بورد H81 ازراک بگیرم از نهایت سرعت 850Pro میتونم استفاده کنم؟

پردازنده تأثیر زیادی روی این قضیه نداره .
مادربرد شما ( یعنی کلاً چیپ های H81 ) کلاً دو تا پورت ساتا نسل 3 داره که باید SSD رو به اون متصل کنید .
تازه خود اینترفیس ساتا= محدودیت ! چون حتی SSD های ساتا هم نمیتونند از این محدودیت رد بشن مگر در RAID 0 دو تا SSD
که چیپ H81 در ساپورت RAID تعطیل هست !

qatreh
2015/05/21, 19:03
پردازنده تأثیر زیادی روی این قضیه نداره .
مادربرد شما ( یعنی کلاً چیپ های H81 ) کلاً دو تا پورت ساتا نسل 3 داره که باید SSD رو به اون متصل کنید .
تازه خود اینترفیس ساتا= محدودیت ! چون حتی SSD های ساتا هم نمیتونند از این محدودیت رد بشن مگر در RAID 0 دو تا SSD
که چیپ H81 در ساپورت RAID تعطیل هست !
رضا جان شما هم نظرت اینه که G3220 برای من کاملا مناسبه و I3 لازم نیست؟(در پست اول کامل توضیح دادم انتظاراتم رو)
در مورد جوابی که دادی هم خیلی ممنون اتفاقا خودم همین فکر رو میکردم ولی چون دوستی گفته بود که برای استفاده بهینه از 850Pro به چیپ رده بالا نیاز دارم گفتم بیام بپرسم تا خیالم راحت بشه که شد

Reza Eshraghi
2015/05/21, 19:12
رضا جان شما هم نظرت اینه که G3220 برای من مناسبه و I3 لازم نیست؟
در مورد جوابی که دادی هم خیلی ممنون اتفاقا خودم همین فکر رو میکردم ولی چون دوستی گفته بود که برای استفاده بهینه از 850Pro به چیپ رده بالا نیاز دارم گفتم بیام بپرسم تا خیالم راحت بشه که شد

عزیز من کجا چنین حرفی زدم ؟؟
اتفاقاً از نظر آینده نگری بخواهید نظر من رو بپرسید همون i3 پیشنهاد میدم
شما فقط در مورد ارتباط نهایت سرعت SSD با مدل پردازنده پرسیدید و جواب مربوط به همون سؤال رو گرفتید پس تعمیم های عجیب غریب ندید
اون حرف در مورد چیپ که گفتید تا حدی درسته . چون بیشتر به چیپ وابسته هست و به امکانات چیپ بستگی داره . ولی از این نظر که ساتا همون ساتا هست با همون پهنای باند اسمی ! خب ممکنه تفاوت خیلی فاحش نباشه

qatreh
2015/05/21, 19:55
عزیز من کجا چنین حرفی زدم ؟؟
اتفاقاً از نظر آینده نگری بخواهید نظر من رو بپرسید همون i3 پیشنهاد میدم

آقا رضا من فقط نظرت رو پرسیدم.از طرفی چون آقای آریایی سری پنتیوم رو مناسب دونستند و شما هم مخالفتی نکردی به خاطر همین پرسیدم
خیلی از دوستان پیشنهاد پنتیوم دادند و شما اولین نفری هستید که پنتیوم رو مناسب نمیدونی.لطفا مثل همیشه با توضیحات خوب و تجربیات ارزشمندتون راهنمایی بفرمایید

Reza Eshraghi
2015/05/21, 19:59
آقا رضا من فقط نظرت رو پرسیدم.از طرفی چون آقای آریایی سری پنتیوم رو مناسب دونستند و شما هم مخالفتی نکردی به خاطر همین پرسیدم
خیلی از دوستان پیشنهاد پنتیوم دادند و شما اولین نفری هستید که پنتیوم رو مناسب نمیدونی.لطفا مثل همیشه با توضیحات خوب و تجربیات ارزشمندتون راهنمایی بفرمایید

باز تفسیر به رأی فرمودی شما ؟؟ ~X(
برادر من دارم با زبان شیرین فارسی می نویسم و پست میدم !!
من کجا گفتم پنتیوم نامناسبه ؟ گفتم به من باشه i3 رو آینده نگرتر میدونم !!
پست من رو بخون کجا حرف از نامناسب بودن پنتیوم زدم ؟؟ نشونم بده من اینجا رو می بوسم میزارم کنار !

qatreh
2015/05/21, 20:56
باز تفسیر به رأی فرمودی شما ؟؟ ~X(
برادر من دارم با زبان شیرین فارسی می نویسم و پست میدم !!
من کجا گفتم پنتیوم نامناسبه ؟ گفتم به من باشه i3 رو آینده نگرتر میدونم !!
پست من رو بخون کجا حرف از نامناسب بودن پنتیوم زدم ؟؟ نشونم بده من اینجا رو می بوسم میزارم کنار !
خوب حالا... وقتی پیشنهاد نمیدی یه معناش اینه که مناسب نمیدونی(حداقل احتمالش هست که مناسب نمیدونی)البته منم مطمئن نبودم و گفتگو به خاطر همین رفع ابهامها هست دیگه عزیز دل برادر
اگه حرف از آینده نگری هست چطوره یدونه I7 4790K بگیرم یا اصلا یدونه I7 5960X با بورد X99:D:D:D
گفتم توضیح فنی بده آقا رضا...آخه آینده نگری برای چه نرم افزاری؟ویندوز 10 و برنامه هاش خیلی سنگینتر از ویندوز 7 هستند و نیاز به پردازنده قویتری دارند؟انتظاراتم رو یه دور دیگه بخون اگه درست نخوندی

Mostafa98
2015/05/21, 21:04
ویندوز ۱۰ از ۷ سبکتره.
من هم حرف استاد اشراقی رو تایید میکنم.
کارایی i3 دو برابر نیست ولی خیلی بیشتره.
گرچه کار شما با پنتیوم راه میفته ولی i3 گرافیک بهتری هم داره و مثلا تو Photoshop خودشو نشون میده یا حتی وبگردی.

qatreh
2015/05/21, 21:12
ویندوز ۱۰ از ۷ سبکتره.
من هم حرف استاد اشراقی رو تایید میکنم.
کارایی i3 دو برابر نیست ولی خیلی بیشتره.
گرچه کار شما با پنتیوم راه میفته ولی i3 گرافیک بهتری هم داره و مثلا تو Photoshop خودشو نشون میده یا حتی وبگردی.
کار گرافیکی فقط در حد پخش ویدیو که حداکثر در حد فول HD خواهد بود.فوتوشاپ هم فکر نکنم اصلا به کارم بیاد مگه دیگه چی بشه که برم سراغش اونم در حد کار دم دستی
برای وبگردی بین پنتیوم و I3 چه فرق محسوسی هست که ارزش هزینه بیش از دو برابری رو داشته باشه؟همونطور که در اولین پست تایپیک گفتم الان پنتیوم در حد 170 و I3 در حدود 370 تومن هست.اختلاف کارایی این دو به نسبت اختلاف قیمتی که خیلی فاحش هست چقدره؟محسوس هست یا نه؟اونم برای کاربردهایی که مد نظر من هست(به صورت خلاصه وبگردی تمام وقت و حرفه ای و کار با نرم افزارهای اداری یا علوم نظری و انسانی)
البته من بودجه هر دو رو میتونم جور کنم ولی بحث P/P در میونه

aryaiee
2015/05/21, 21:12
دوستان چندان برای ایشون تفاوتی نمیکنه.لطفا به لینک زیر سری بزنید ببینید اختلاف چقدره!
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

qatreh
2015/05/22, 08:05
آقا عطا شما نظرت چیه؟با نظر آقای آریایی موافقی یا نظر آقای اشراقی؟پنتیوم یا i3 ؟

SAMAN
2015/05/23, 22:34
اقا به نظر من هم i3 معقولانه تره ......

از هر نظر .....

qatreh
2015/05/24, 07:22
اقا به نظر من هم i3 معقولانه تره ......

از هر نظر .....
چرا؟دلیلت چیه؟

magiteq
2015/05/24, 11:39
آقا عطا شما نظرت چیه؟با نظر آقای آریایی موافقی یا نظر آقای اشراقی؟پنتیوم یا i3 ؟

من نظرم رو گفتم

Shahin007
2015/05/24, 11:50
به اندازه ی کافی دلیل آوردن و راهنمایی شُدید ...

بیش از این وقت اساتید رو گرفتن جایز نیست ...

بسته شد. :)