PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره خرید سیستم

rabinhood35
2015/05/19, 15:32
باسلام خدمت دوستان و اساتید محترم
میخواستم بدونم مادربرد ASRock Z97 Extreme 9 که به صورت sli درحالت x16 کارت گرافیکو ساپورت میکنه با مادربرد ASRock Z97 OC Formula که به صورت sli درحالت x8 کارت گرافیکو ساپورت میکنه در گیم4k از نظر کارایی فرقی دارد یا نه چون قصد خرید یکی از این دو را دارم
با تشکر

ARMIN
2015/05/19, 15:56
میخواستم بدونم مادربرد ASRock Z97 Extreme 9 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) که به صورت sli درحالت x16 کارت گرافیکو ساپورت میکنه با مادربرد ASRock Z97 OC Formula (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) که به صورت sli درحالت x8 کارت گرافیکو ساپورت میکنه در گیم4k از نظر کارایی فرقی دارد یا نه چون قصد خرید یکی از این دو را دارم
با تشکر

مسلما" اونی که Dual 16X کار میکنه بهتره.

AliYar
2015/05/19, 16:34
میخواستم بدونم مادربرد ASRock Z97 Extreme 9 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) که به صورت sli درحالت x16 کارت گرافیکو ساپورت میکنه با مادربرد ASRock Z97 OC Formula (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) که به صورت sli درحالت x8 کارت گرافیکو ساپورت میکنه در گیم4k از نظر کارایی فرقی دارد یا نه چون قصد خرید یکی از این دو را دارم
با تشکر

سلام دوست عزیز،

اینکه شما چند فریم در ثانیه بتونید بگیرید به طور مستقیم بستگی به کارت گرافیکی هایی داره که قصد دارید با هم SLI کنید. یعنی پردازنده گرافیکی مرکزیشون و میزان frame buffer و یا همون حافظه گرافیکی و البته سازگاری موتوری که بازی باهاش ساخته شده با درایورهای کارت های مورد نظر و تمام عوامل دیگه ای که در این زمینه تاثیرگذار هستند.

از لحاظ اینکه آیا عملکرد اسلات ها در حالت PCI-E 16X بهتر هست یا در حالت PCI-E 8X باید عرض کنم اگر قصد SLI کردن دو کارت گرافکیی رو داشته باشید فرق چندانی نمی کنه دوست عزیز. حتی عملکرد شما با مادربوردهایی که اسلات PCIE نسل دو دارند هم فرق چندانی نمی کنه.

یعنی بازی ها (حداقل تا پارسال و همین اواخر) هنوز به حدی نرسیدن که بخوان از کل پهنای باندی اضافه ای که نسل 3 نسبت به نسل 2 ارائه می کنه یا پهنای باند بیشتری که 16X نسبت به 8X ارائه می کنه استفاده و به اصطلاح این پهنای باند رو اشباع کنند. البته در حالت 4X افت مشاهده میشه که نمیشه نادیده گرفت ولی تفاوت بین نرخ فریم دهی dual SLI در حالت 16X و 8X شاید در حد 2-3 فریم باشه که میشه گفت قابل اغماضه.

البته عرض کردم بازی ها چون بعضی از نرم افزارهایی دیگری که از قدرت پردازنده های گرافیکی و یا از قابلیت های GPGPU استفاده می کنن می تونن از کل پهنای باند نسل 3 در حالت 16X هم استفاده کنند.

ولی بازی های در حال حاضر به پهنای باندی بین کارت گرافیکی و بقیه سیستم نیاز ندارند که بتونن کل پهنای باند استاندارد 16X رو اشباع کنند (حتی در نسل دوم یعنی 2.0 PCI-E).

لطفا توجه داشته باشید که معنی این عرایض بنده این نیست که سرعت 3.0 PCI-E نسبت به ی 2.0 PCI-E بیشتر نیست یا سرعت حالت 16X از حالت 8X بیشتر نیست. بلکه بازی ها هنوز در حدی نیستن که بتونن از کل سرعت و پهنای باند درگاه های گرافیکی نسل حاضر یعنی 3.0 PCI-E در حالت 16X استفاده کنند.

rabinhood35
2015/05/19, 17:12
دوست خوبم خیلی متشکرم از راهنماییتون از اینکه با حوصله جوابم را دادید یک سوال دیگه دارم
برای دو کارت Gigabyte GTX 980 OC G1 Gaming WF 3X 4GB چه پاوری خوب و منطقی هست ایا پاوره گرین Green Overclocking EVO (OC Plus) Series GP1200B-OC+ PLATINUM Full Modular خوب هست یا خیر
یا زیاده
در ضمن کدوم یکی از این دو مادربرد را پیشنهاد میدید باز هم تشکر بابت راهنمایی خوبتان

rabinhood35
2015/05/19, 17:26
ببخشید دوباره مزاحم شدم میشه یه سیستم با قیمت 8 میلیون فقط کیس
بارزولیشن 4k البته یکی از کارتهایش را بعدا خواهم خرید 4k برای اینده است یعنی میخوام که اگر در اینده خواستم یه کارت دیگه اضافه کنم مشکلی نداشته باشم
قیمتم بر اساس خرید 2 کارت گرافیک در نظر گرفتم
با تشکر از راهنمایی خوبتون

magiteq
2015/05/19, 17:30
مشاوره مادربرد در انجمن سیستم کامل چرا؟؟؟
اینقدر لینک مستقیم هم ندید
شما قصد خرید سیستم کامل داری , چون با این وضعیت به نظر میرسه سیستم کامل میخوای
اگر سیستم کامل میخوای ,حداکثر بودجه و کاربرد؟

rabinhood35
2015/05/19, 17:30
لطفا نظرتون رو در مورد پاور Green Overclocking EVO (OC Plus) Series GP1200B-OC+ PLATINUM Full Modular برای دو کارت Gigabyte GTX 980 OC G1 Gaming WF 3X 4GB بفرمایید یا اگر گزینه بهتری هست ممنون میشم راهنمایی کنید

rabinhood35
2015/05/19, 17:33
بله قصد خرید سیستم فقط کیس در رزولیشن 4k دارم با تشکر

magiteq
2015/05/19, 17:33
ببخشید دوباره مزاحم شدم میشه یه سیستم با قیمت 8 میلیون فقط کیس
بارزولیشن 4k البته یکی از کارتهایش را بعدا خواهم خرید 4k برای اینده است یعنی میخوام که اگر در اینده خواستم یه کارت دیگه اضافه کنم مشکلی نداشته باشم
قیمتم بر اساس خرید 2 کارت گرافیک در نظر گرفتم
با تشکر از راهنمایی خوبتون

وضوح 4K نیاز به مانتیور 4K داره به قیمت 3 تومن هست

rabinhood35
2015/05/19, 17:55
سلام ATA جان ببخشید اذیتتون کردم ولی مانیتور فعلا نمیخوام ولی بعدا تهیه میکنم
مانیتورم الان LG D2342 3D هست
مصرف بازی و مصارف خانگی و کار با فوتوشاپ
مبلغ 8 میلیون کیبورد و موس هم دارم
باز هم معذرت از اینکه اذیت کردم

Shahin007
2015/05/19, 17:58
سلام ATA جان ببخشید اذیتتون کردم ولی مانیتور فعلا نمیخوام ولی بعدا تهیه میکنم
مانیتورم الان LG D2342 3D هست
مصرف بازی و مصارف خانگی و کار با فوتوشاپ
مبلغ 8 میلیون کیبورد و موس هم دارم
باز هم معذرت از اینکه اذیت کردم

دوست عزیز یعنی با احتساب دو کارت 8 تومن بودجه ی شما هستش؟

rabinhood35
2015/05/19, 18:03
نه فقط یک کارت ولی فعلا قصد خرید 1 کارت دارم
با سپاس فراوان

Shahin007
2015/05/19, 18:37
M.B : Asus Z97 Maximus VII Hero Gaming ... 990.000
CPU : Intel Core i7-4790K ... 1080.000
RAM : GSkill TridentX 2×8GB=16GB DDR3 2400MHz CL10 ... 550.000
VGA : Gigabyte GTX 970 OC G1 Gaming WF 3X 4GB ... 1570.000
S.S.D : Samsung 850 Pro 128GB ... 460.000
H.D.D : Western Digital Caviar Blue 1TB ... 180.000
O.D.D : Asus 24X DRW-24D3ST ... 70.000
CPU COOLER : Cooler Master Nepton 280L ... 490.000
P.S.U : Corsair HX1000i *Platinum* ... 870.000
Case : Corsair Graphite 760T ... 900.000

جمع کل : 7160.000
ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـ

مادربرد پیشنهادی مناسب ترین شرایط رو داشت برای SLI.

کارت گرافیک رو دوست داشتم INNO 3D پیشنهاد بدم اما به دلیل موجودی کم این کارت ممکن بود بعدا برای خرید کارت دوم مشکل پیدا کنید. کارت پیشنهاد شده هم از بهترین کارت های 970 هستش.

برای کولر اگه دوست داشته باشید با کیس و پاور ست باشه از لحاظ برند میتونید کمی صبر کنید و Corsair H110i GT Extreme Performance رو تهیه کنید.

پیشاپیش مبارک باشه . @};-

rabinhood35
2015/05/19, 19:04
خیلی ممنون بابت راهنماییتون و وقتی که برای من گذاشتید
میشه یه توضیح بابت (مناسب ترین شرایط رو داشت برای SLI ) بدید

Shahin007
2015/05/19, 19:14
خیلی ممنون بابت راهنماییتون و وقتی که برای من گذاشتید
میشه یه توضیح بابت (مناسب ترین شرایط رو داشت برای SLI ) بدید

از نظرطراحی و چینش اسلات ها و مکان قرار گیریشون ... هر دو مادربردی که خودتون در نظر داشتید در صورت قرار دادن کارت در اسلات اول

امکان در آوردن رم ها از بین میرفت و هر زمان بخواید رم رو در بیارید باید گرافیک هم باز کنید. به خاطر نزدیک بودن بیش از حد اسلات PCI-E.

همچنین مادربرد پیشنهادی کاملترین امکانات رو برای یک گیمر قرار میده که گیمینگ رو لذت بخش تر میکنه.

پتانسیل اورکلاک بسیار خوبی هم داره این مادربرد. در کل سری ROG ایسوس گیمر ها و اورکلاکرهای حرفه ای رو هدف قرار داده. :)

rabinhood35
2015/05/19, 19:33
با سپاس فراوان
همین سیستم را تهیه خواهم کرد
فقط میشه قیمت کیس ارزونتر باشه
یا حتما باید همین کیس تهیه بشه
اگر موردی هست لطفا بفرمایید

AliYar
2015/05/19, 19:42
با سپاس فراوان
همین سیستم را تهیه خواهم کرد
اگر موردی هست لطفا بفرمایید

دوست عزیز،

وقتی کاربر، مثل شما، قصد استفاده با چینش SLI رو داره معمولا توصیه میشه هر دو کارت گرافیک مورد نظر هم زمان خریداری بشن.

مخصوصا در بازار اینجا که هیچ تضمینی نیست شما حتی 2 ماه دیگه بتونید کارت مشابه کارت گرافیکی اول رو پیدا کنید.

rabinhood35
2015/05/19, 19:51
AliYar (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) عزیز واقعا حرفتون منطقیه ولی
اینطوری باید یه سیستم ارزونتر جم کنم

AliYar
2015/05/19, 20:04
AliYar (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) عزیز واقعا حرفتون منطقیه ولی
اینطوری باید یه سیستم ارزونتر جم کنم

بله دوست عزیز متوجه هستم،

ولی شما در واقع هدف اصلیتون از تهیه این سیستم بازی در رزولوشن 4K هست (همون طور که خودتون در سوال اول مطرح کردید). برای بازی در اون رزولوشن با نرخ فریم قابل قبول در حال حاضر فقط چینش های چند-کارته جواب میده و هنوز با یک کارت واحد نمیشه چندان فریم قابل قبولی گرفت.

وقتی الویت اون باشه بهتر هست کمی قطعات دیگه رو متعادل تر انتخاب کنید و دو کارت گرافیک مورد نیاز برای حالت چند-کارته رو از همین ابتدا تهیه کنید. البته به شرطی که خریدن قطعات ارزان تر خریدن منجر به ضعف کلی سیستم و ایجاد گلوگاه برای چینش چند-کارته نشه.

البته این امکان هم هست که در آینده اگر کارت مشابه موجود نبود کارت اول رو بفروشید و در صورت مقدور بودن دو کارت گرافیکی همسان تهیه کنید.

Shahin007
2015/05/19, 20:17
با توجه به ساپورت خوب آواژنگ و موجودی خوب گیگابایت تضمین شده هستش که این کارت حداقل تا آخر امسال هم در بازار به راحتی پیدا بشه.

همون طور که الان هنوز gtx 770 گیگابایت در بازار موجود هستش.

جایی برای نگرانی نیست. :)

اجباری به خرید همین کیس نیست دوست عزیز ولی کیس مورد نظر حتما باید یسری استانداردهارو داشته باشه ... کولینگ خوب ... ساپورت واترکولر پیشنهاد شده.
اندازه ی مناسب برای sli و ...
در کل متناسب با قطعات دیگه سیستم پیشنهاد شد. :)

Reza Eshraghi
2015/05/19, 20:27
سیستم شاهین جان از عالی یک رده اونورتره و منم نمیتونستم چنین سیستمی پیشنهاد بدم :x:x@};-
فقط میتونستند پاور رو 850 وات از همین مدل بگیریند چون کاملاً کفایت می کرد و بودجه رو به SSD با حجم 250 منتقل کنند البته از سری EVO ! :D

rabinhood35
2015/05/19, 20:43
دوستان با تشکر از راهنمایی خوبتان حتما این سیستم رو میخرم
پست بسته بشه

Shahin007
2015/05/19, 20:44
عکس های سیستم یادتون نره. :)

ختم تاپیک.