PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بیخود ترین قطعه و یا کامپوننت سخت افزاری مرتبط با کامپیوتر کدام است؟

ARMIN
2015/05/15, 22:55
سلام به کاربران گرامی

در هر صنعتی، در هر بخشی از بازار، همه ی قطعاتی که تولید می شوند کارایی لازم رو ندارند. یعنی بخش کوچکی وجود دارد که در ابتدا در فکر تولید کنندگان به نظر قطعه ی کارآمدی رسیده که تولید کرده اند، اما در نهایت، یا از آنها استقبال نشده، یا اینکه بازار هدف، آن قطعات را نپسندیده و یا بلا استفاده رها کرده اند.

می خواهم نظر شما را در این ارتباط بدونم، کدوم قطعه ی سخت افزاری مرتبط با کامپیوتر است که به نظر شما بیخودی تولید شده، نیازی بهش نیست و نبوده، و یا کارایی لازم را ندارد.

با تشکر

دوستان اگر موارد دیگری به فکرشون میرسه بفرمایند تا به نظر سنجی اضافه شود.

Reza Eshraghi
2015/05/15, 23:07
این موضوع به فراخور زمان و با پیشرفت فناوری تغییر می کنه آرمین جان
یک مثال معروفش CD-DVD
الآن فکر می کنی با پیشرفت هایی که در زمینه توسعه تجهیزات ذخیره سازی شده و حافظه های فلش اینقدر توسعه پیدا کردند دیگه CD-DVD جایگاهی داشته باشند نسبت به قبل ؟ اگر هنوز اندک مواردی کاربرد داشته باشند مطمئناً تا یکی دو سال دیگه کاملاً بیخود خواهند شد !
یا مثلاً دیگه به تجهیزات با رابط PCI نیاز باشه ؟ و همون طور که میدونیم دیگه نسلش هم داره منقرض میشه و از روی مادربردها حذف میشه !
در کل یکی از بیخودترین ها فن استوک اینتل هست !! :|:D

ARMIN
2015/05/15, 23:08
به نظر من، کول پد بیخود ترین قطعه سخت افزاریه.

به نظرم اولا" هر لپتاپی زیرش درز برای خنک شدن نداره، خیلی هاشون در کناره ها بخش هایی رو برای دفع گرما دارند، و هوایی که از زیر عبور میکنه کمترین تاثیری در خنک سازی لپتاپ نداره.

دوما" با قرار دادن لپتاپ روی این کول پد ها، استفاده از لپ تاپ رو سخت میکنه، بخصوص اگر دوست داشته باشین لپتاپ رو موقع استفاده بقل خودتون بگیرین.

ARMIN
2015/05/15, 23:09
این موضوع به فراخور زمان و با پیشرفت فناوری تغییر می کنه آرمین جان
یک مثال معروفش CD-DVD
الآن فکر می کنی با پیشرفت هایی که در زمینه توسعه تجهیزات ذخیره سازی شده و حافظه های فلش اینقدر توسعه پیدا کردند دیگه CD-DVD جایگاهی داشته باشند نسبت به قبل ؟ اگر هنوز اندک مواردی کاربرد داشته باشند مطمئناً تا یکی دو سال دیگه کاملاً بیخود خواهند شد !
یا مثلاً دیگه به تجهیزات با رابط PCI نیاز باشه ؟ و همون طور که میدونیم دیگه نسلش هم داره منقرض میشه و از روی مادربردها حذف میشه !
در کل یکی از بیخودترین ها فن استوک اینتل هست !! :|:D

درسته رضا جان

برای همین هم نظر سنجی محدود نیست، شاید در آینده قطعاتی به آن اضافه شوند.

من الان DVD درایو را اضافه می کنم.

Reza Eshraghi
2015/05/15, 23:11
درسته رضا جان

برای همین هم نظر سنجی محدود نیست، شاید در آینده قطعاتی به آن اضافه شوند.

من الان DVD درایو را اضافه می کنم.

نه فقط درایوش بلکه هم درایو و هم خود دیسک !

ARMIN
2015/05/15, 23:13
نه فقط درایوش بلکه هم درایو و هم خود دیسک !

خودش که فعلا" استفاده داره.

ولی درایوش رو خیلی ها دارن جمع می کنند.

invoker
2015/05/15, 23:18
سلام

داش ارمین نظر سنجی خوبی بود ممنون ...

واقیعتش بنده به نور پردازی ری دادم کلا هیچ تاثیر خاصی نداره ... !
امیدوارم بابت این ری رئیس مارو نفرسته اب خنک بخوریم :| همون مرخصی اجباری :D

ALEX_HOT
2015/05/15, 23:21
به نظر بنده بیخودترین قطعه ، همین کارد ریدرهای اینترنال هستش که اکثرا مشکل دارن
یک نمونه ش همین کارد ریدری که یک ماه نمیشه خریدم .کلا دو یا سه بار هم ازش استفاده نکردم - الان دیگه رم موبایلم رو بهش میزنم بالا نمیاره
حداقل جای رم میکروش از کار افتاد خخخ

magiteq
2015/05/15, 23:22
البته هیچ قطعه ای بیخود تولید نمیشه , فقط با گذشت زمان کارائیش رو از دست میده یا اینکه کابران و تولید کننده به این نتیجه میرسن که یه چیز بیخودی هست
به نظر من این نظر سنجی باید خیلی گسترده بشه در سطح تراشه ها و پورت ها حتی.
چون ما در این عرضه تولیداتی داشتیم که از ابتدا مشخص بود شکست میخوره و یه چیز بیخود بود
مثلا کارت فیزیک
رم های GDDR4

ATA
2015/05/15, 23:25
یه جورایی همشون به درد بخورن و برخی به دردبخوره و برخی سلیقه ای که میتونید استفاده نکنید ولی خب وجودشون مفید هست
ولی اون دستمال پاک کننده رو من نتونستم تحمل کنم که به نظرم بیخوده

ARMIN
2015/05/15, 23:41
ممنون از نظراتتون، مواردی که فرمودین به نظر سنجی اضافه شد. \m/

armageddon
2015/05/16, 00:53
مودم دايل اپ - پورت سريال

aryaiee
2015/05/16, 00:55
آقا من نور کیس رو زدم+فن کنترلر (خوب چه کاریه وقتی مادربرد طبق دما کنترل میکنه این همه پولشو بدی به نظرم اضافیه) پد موس هم مخصوصا برای موس های جدید فایده چندانی نداره.امااااااااا رم ddr4 خدایی به نظرم فعلا بیخوده!یعنی انصافا با اون تایمنگ ها حرفی برای گفتن ندارند!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
پ.ن:آرمین جان کول پد برای خیلی از لپ تاپ ها دمارو پایین میاره(نه در حد معجزه).هرچند خیلی زمخته!
البته میدونم این نظر سنجی برای قطعات سخت افزار هستش اما یک ابزرای که به شدت منو آزار داد از نظر فکری و بارها زیر سوال رفت کنترل از راه دور های هوشمند سری 2013-2014 سامسونگ بود.به این ها کیت مسخره ارتقاء (evolution kit) هم اضافه کنید که به پشت برخی مدل های بالای سری f متصل میشد با قیمتی نزدیک به 400 هزار تومان و ما هیچوقت نفهمیدیم فایده اش چیه!

VSH-Katana
2015/05/16, 02:30
از نظر من کابلای داخل کیس از همه بیخود ترن باس فکری درمورد حذفشون بکنن

موس پد هم بیخوده

کارت گرافیکم بیخوده :دی

ATA
2015/05/16, 02:45
یعنی این کولپدها اینقدر بیخودن ؟ فردا برم همشونو جمع کنم از پاساژ ..والا

ATA
2015/05/16, 02:47
از نظر من کابلای داخل کیس از همه بیخود ترن باس فکری درمورد حذفشون بکنن

موس پد هم بیخوده

کارت گرافیکم بیخوده :دی

سلام
سید جان حالا گرافیک چرا ؟

VSH-Katana
2015/05/16, 02:50
سلام
سید جان حالا گرافیک چرا ؟
سلام
Just kidding
[emoji1] [emoji1] [emoji1] [emoji1]

Mostafa98
2015/05/16, 06:39
من با همش موافقم به جز card reader~X(
بی فایدست.

M.Ahmadi
2015/05/16, 07:05
بلوری رام وبلوری رایتر

magiteq
2015/05/16, 09:22
البته منظور VRAM های GDDR4 بود که در کارت گرافیک استفاده شد و پس از مدتی اندکی GDDR5 جایگزینش شد

iSteve
2015/05/16, 14:39
به نظر من DVDRW لپ تاپ ها کلا بیخود هستن چون یک دکمه دارن که باید به سختی با انگشت نشونه گیری کنیم و بعدشم که دکمه رو میزنیم مثل فنر میپره بیرون تازه کامل هم بیرون نمیاد! باید با دست بیاریمش بیرون! آخرشم که باید با دست هل بدیم به داخل!!! خدایی خیلی این کار خنده دارو مسخره اس!!!

بعدش تاچ پد لپ تاپ ها وسیله ی آشغالیه، فقط کافیه 1دقیقه باهاش کار کنیم تا انگشتمون کنده شه! وقتی همه ی اونهایی که با لپ تاپ کار میکنن موس هم میخرن چه کاریه که تاچ پد میذارن؟!

در کل لپ تاپ وسیله ی جالبی نیست، فکرشو بکنید... کامپیوتری که نمیشه درب کیسشو باز کرد، نمیشه رمشو راحت برداشت، نمیشه دل و روده اشو یه کاربر عادی نتونه بهم بریزه و ازش سر در بیاره، نمیشه cpuشو ارتقا داد، نمیشه یه گرافیک بهتر روش سوار کرد و پاورشو عوض کرد، نمیشه سخت افزارشو نوازش کرد! چنین وسیله ای کامپیوتر نیست و همون بهتر که روش سیستم عامل اندروید نصب باشه و در کل تبلت باشه. تبلت ها جایگزین خوبی برای لپ تاپ هستن و با وجودشون به نظرم برای 95درصد کاربران دیگه توجیهی برای خرید لپ تاپ وجود نداره.

دیگر لوازمی که تو لیست نظرسنجی قرارداده شده، هر کدومشون به نظرم جای خودش استفاده میشه و نمیشه گفت به درد نخور هستن.
@};-

ErfanDL
2015/05/16, 15:08
فن آشغالترین قطعه داخل کامپیوتر هست :)) کلا من از فن بدم میاد هرچند سایلنت باشه اما در حالت لود صدای تراکتور میده حالا چه فن کیس چه پردازنده و گرافیک.
من در حالت IDLE کل فن ها رو خاموش میکنم به جز پردازنده

mustang GT
2015/05/17, 07:22
cd dvd
این همه فلش با ظرفیت های بالا اومده هنوز باید از این cdهای زمان دقیانوس استفاده کنیم!!!
سر و صدای درایو موقع خوندن cd بماند!!!
با ناصر جان موافقم. . . . . کلا لپ تاپ یه چیز بیخوده!!!!ازش خوشم نمیاد اصلا!!!!
سیستمی که نشه اجزای داخلیش رو دید که سیستم نیست!!!!

ARMIN
2015/05/17, 22:37
لپتاپ، نت بوک، تبلت، و ساعت های هوشمند هم اضافه شدند.

third person
2015/05/17, 23:06
آقا آرمین، فکر کنم همینجوری پیش بریم دیگه سخت افزار بدربخوری باقی نمونه :D

هنوز رای نهاییم رو ندادم ، ولی دوستان به همه موارد ایرادی وارد دونستن به جز Backplate. گفتم این قطعه رو هم مورد نقد قرار بدیم :
اولا به نظر بنده باید دید اهدافی که طراحان برای یک قطعه مد نظر داشتن تا چه حد تونستن بهش نزدیک بشن و اینکه آیا اون هدف به مذاق کاربرها خوش اومده یا خیر ؟!
در مورد Backplate، خوب اهدافی که مطرحه یکی افزایش زیبایی بصری کارت گرافیک، وقتی که درون اسلات PCIe نصب میشه و اینکه پشت PCB دیگه برهنه نیست !
دیگری افزایش صلبیت PCB بخصوص در مورد کارت های با سیستم خنک کنندگی سنگین،که مانع از خم شدن برد بشه.
خوب این دو دلیل رو میشه تا حدی منطقی دونست. افزایش زیبایی که وجود داره و عدم خم شدن برد رو هم واقعا نمیدونم که آیا تاثیر داره یا تبلیغاتیه؟! اصلا کولر اینقدر سنگین هست که در دراز مدت موجب خم شدن برد بشه ؟! (البته اگه کسی بخواد از بلاک های سنگین Custume سیستم خنک کننده های مایع استفاده کنه، استفاده از Backplate ضروریه)
اما دلیل سوم که برخی ذکر میکنن، کاهش دمای پشت برد هست، بدلیل انتقال حرارت از طریق Backplate. این یک هدف رو فکر میکنم نتونستن بهش برسن(اگه واقعا هدفشون بوده باشه!). اکثر کاربرها تو فروم های مختلف گفتن که تاثیری نداشته و حتی بعضی ادعا کردن که ممکنه موجب محبوس شدن حرارت بشه!
به هر حال اگه Backplate برای زیبایی باشه خوب خوبه ولی اگه برای کاهش دمای کلی کارت ، میشه گفت خیر و یک قطعه زائده !

Reza Eshraghi
2015/05/17, 23:10
آرمین جان بلوتوث بند انگشتی هم اضاف کن ! :D
مادربردی که خودش وایرلس نداشته باشه مادربرد نیست ! =)) یه قطعه فسقلی باید بزنی به پورتUSB هم یک پورت اشغال میشه هم شانس گم شدن هست هم بعد از مدتی خراب میشه ! هم وقتی بزنی باید با دوشواری بیاری بیرون ! فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

aryaiee
2015/05/18, 18:37
با اضافه شدن لپ تاپ مخالفم.هیچ دستگاه الکترونیکی نیست که نشه درش رو باز کرد.حالا شاید کمی تخصص بخواد و یا سخت باشه اما دلیل بر مشکل دار بودنش نیست.اتفاقا یک دستگاه پرتابل با قابلیت های زیادی هستش!یک نگاهی به لپ تاپ های گیمینگ و بنچمارکها بندازید.قرار نیست هر دستگاهی با 4 عدد پیچ باز نشد بگیم نمیشه لمسش کرد!!
ما همه اینجا حرفه ایی هستیم از شما بعید بود!

Reza Eshraghi
2015/05/18, 20:04
SSD یکی از بیخودترین قطعات است وقتی در مواردی پیشنهاد شود که اولویت با قطعات مهم تری است !!! در این شرایط به جز اینکه بودجه ای رو به اشغال خودش در میاره هیچ خاصیت دیگه نخواهد داشت !! :D;))
حساب کنید من چه جرأتی دارم تو تاپیکی که عشق SSD استارترش هست و مدیر کل فروم هست چنین پستی میدم !! :D;))>:)=))=)):ar!

VSH-Katana
2015/05/19, 21:23
من میخوام ساعت هوشمند انتخاب کنم
این چه وضعشه؟

Reza Eshraghi
2015/05/19, 21:33
من میخوام ساعت هوشمند انتخاب کنم
این چه وضعشه؟

وحید جان ساعت هوشمند که توی گزینه ها هست! :D
موشکل (!):D چیه الآن ؟

VSH-Katana
2015/05/19, 21:36
وحید جان ساعت هوشمند که توی گزینه ها هست! :D
موشکل (!):D چیه الآن ؟
رضا پیر شدی ها پرات هم ریخته نوکت هم ضعیف شده پنجه هات هم دیگه مث قبل نیست :دی 8->
قبلا رای دادم و این گزینه بعدا اضافه شده:-??

ALEX_HOT
2015/05/19, 21:37
کماکان کارت ریدری که بنده گفتم پیشتازه خخخخ ;))
دم همتون گرم >:)

sahar66
2015/06/04, 22:35
دستمال پاک کننده همراه مانیتور و ساعت هوشمندش و نور پردازیش

ErfanDL
2015/06/04, 23:17
دستمال پاک کننده همراه مانیتور و ساعت هوشمندش و نور پردازیش
ساعت هوشمند نباشه که نمیشه زندگی کرد :| من خیلی بهش وابسته هستم :))

mohgold
2015/06/09, 18:37
به نظر من هر device تو زمان خودش اوج شکوفایی و کار راه بنداز بوده منتها مرور زمان باعث شده تکنولوژی و دیوایس های جدید جایگزین بشن

از فلاپی گرفته که ۸ اینچ، ۵٫۲۵ اینچ، ۳٫۵ اینچ بودن و به کلی منسوخ شدن ولی تو زمان خودشون کار راه بنداز بودن واقعا

یادش بخیر 1 زمانی فلاپی ها 760kB بایتی بودن و1 سری فلاپی جدید 1.4mb منتها گرون بودن و ما پولمون نمی رسید بخریم .

ماهم ترفند میزدیم 1 سوراخ مشابه 1.44mb با میله داغ ایجاد میکردیم بعدش فلاپی درایو ، فلاپیرو 1.44 فرمت میکرد :P

به نظر بدترین تکنولوژی حال حاضر فن استوک اینتل با این روش اسمبل شدنش و خارهای عجیب غریبش =))

موفق باشید یا حق

Reza Eshraghi
2015/06/10, 19:16
یکی از بیخود ترین قطعاتی که واقعاً حالم ازش به هم میخوره تبدیل مولکس به PCI-E همراه کارت گرافیک هست !! ~X(
موندم شرکت های سازنده با چه رویی توی بسته بندی کارت های High-End خودشون هنوز این تبدیل مزخرف رو قرار میدن !! x-(:-w:|

mra
2015/06/10, 23:08
هر قطعه ای در زمان خودش کارایی داشته حالا یا فنی یا زیبایی ولی کول پد لپتاپ از اولش بی خود بوده

RezaDodangeh
2016/03/05, 00:58
(( فن استوک اینتل ))
به نظرم باز و بسته کردن فن استوک اینتل از حل مکعب روبیک هم سخت تره!! :emoji_smiley-50:
یعنی باز و بسته کردنش رو میشه بجای باز و بسته کردن اسلحه تو دوره آموزشی سربازی بذارن!! :emoji_smiley-51: :emoji_smiley-38:

Pr0m3en
2016/03/05, 07:01
درود
به نظرم این کول پد های لپ تاب ها خیلی بیخودن.
150 تومن کولپد خریدم اما دریغ از دو درجه خنک کنندگی :|

_abbas_glv
2019/08/26, 15:30
(´︶`)(´︶`)(´︶`)(´︶`)(´︶`)(´︶`)
دوستان واقعا خیلی خندیدم![emoji16][emoji16][emoji16][emoji16][emoji23]
خــــــــــیلی![emoji28]
دمت همه شما گرم![emoji173][emoji173][emoji173]

به نظر من بیخود ترین چیزPCI-EX x1 و PCI!
آخه وقتی میشه چند تا x16 روی برد زد چرا شرکت ها این کار رو نمیکنن؟
حتی مادربرد های عصر دقیانوس هم میتونن با چیپست هاشون چند تا x16 رو پشتیبانی کنن!

moty
2019/08/26, 16:08
یکیشون scsi بود که اخرش به هیچ دردی نخوردو عمرشم زود گذر بود

moty
2019/08/26, 21:00
پد موسو دسمالم که جز قطعات سخت فزاری نیستن