PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تولید SSD با ظرفیت 6 ترابایت توسط Fixstars

Reza Eshraghi
2015/05/08, 20:35
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

درایو های SSD با وجود سرعت بسیار بالاتر نسبت به هارد دیسک، دو نکته منفی دارند که شامل قیمت بالا و ظرفیت محدود می شود. در حال حاضر ظرفیت 1 ترابایت به عنوان یک ظرفیت استاندارد برای حداکثر فضای ذخیره سازی در میان SSD ها شناخته می شود، هر چند در این بین نمونه هایی با ظرفیت اندکی بالاتر نیز از خط تولید شرکت های تولید کننده خارج شده، اما به طور حتم ظرفیت 1 ترابایتی نمی تواند یک کاربر حرفه ای را راضی کند. به همین دلیل و با درک صحیح نیاز کاربران، شرکت Fixstars دست به تولید درایو 6 ترابایتی SSD-6000M کرده که علاوه بر ظرفیت بالا، سرعت مناسبی نیز در اختیار کاربران قرار می دهد.

ادامه مطلب در وب سایت سخت افزار (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Reza Eshraghi
2015/05/08, 20:36
بعد از شنیدن قیمت این SSD در آینده هوس آرشیو با سرعت بالا به کلی از سرتان پریده و به همان ظرفیت 128 گیگابایتی معمول قناعت خواهید کرد !! :D

darvishkhoob
2015/05/08, 20:44
چه کنیم با این قیمتهای کمر شکن فکر کنم بالای 5 میلیون باشهX_X[-(

Shahin007
2015/05/08, 20:46
به زودی نسل هارد های مکانیکی برچیده خواهد شد و قیمت های کهکشانی ssd ها به شدت تنزل پیدا میکنه

ودیگه همه از ssd استفاده خواهند کرد.

خرابی زیاد هارد های مکانیکی ، سر و صدای زیاد ، مصرف زیاد نسبت به ssd ها ، دلایلی هستند که کاربر ها بیشتر سمت ssd ها خواهند رفت و

با افزایش تقاضا ظرفیت ها بیشتر و قیمت ها کمتر خواهد شد.

aryaiee
2015/05/08, 21:22
البته یکی دو مشکل اساسی هم برای SSD وجود دارد.مثلا اینکه ریکاوری برای SSD هایی که بر اثر مشکلات برق دچار خرابی شده باشند و اطلاعات اونها پریده باشه،به شدت سخت و هزینه بردار خواهد بود.مشکل دوم قیمت IC NAND ها و در کل ترانزیستورهایی هستش که برای SSD استفاده میشه که متاسفانه هزینه تولید کمی ندارند و پایین آمدن هزینه زیاد نزدیک به نظر نمیرسه!
مشکل بعدی هم اشاره کنم به تعداد تعریف شده نوشتن و پاک کردن که در SSD ها یک میزان تعریف شده ایی دارد.البته اینارو نگفتم که فکر کنید نظر من منفیه،نه اتفاقا با وجود این مشکلات قطع برتری زیادی به نسبت HDD دارند.

AliYar
2015/05/08, 21:34
دقیقا درسته امیرجان،

همونطو رکه شاهین عزیز هم گفت برای کاهش قیمت SSD ها و به اصطلاح mainstream کردنشون به جای درایو مکانیکی خیلی تلاش میشه.

ولی فعلا SSD های مرغوب با ظرفیت ذخیره سازی بالا اصلا برای کاربرد شخصی و خانگی توجیه اقتصادی ندارن. یعنی شما با پول هارد 4 ترابایت 7200 دور در دقیقه شاید بتونی یه SSD خوب 256 یا نهایتا 512 گیگابایتی بخری. البته وقتی پای سرعت به میون میاد، اصلا قابل مقایسه نیستن و هاردها واقعا به گردپای SSD ها هم نمی رسند.

در ضمن همونطور که گفتی در برابر قطعی برق هم آسیب پذیرتر هستن. یعنی روی اینترنت چند جا برخورد کردم و خوندم که با 2-3 بار قطعی برق، SSD کاملا به صورت غیر قابل بازگشت خراب شده.

magiteq
2015/05/08, 21:41
البته میزان تحمل رایت این مدل ذکر نشده , ولی خب با توجه به ظرفیت حافظه , بسیار زیاد هست
در حال حاضر اکر برندهای معتبر در مدل های مختلف تحمل رایت بالایی دارن و به عنوان مثال یه مدل 128G تا 4-5 سال حداقل از بابت عمر NAND به واسطه رایت , هیچ مشکلی نداره
در خصوص قیمت هم طبیعتا هر GB در SSD خیلی قیمت بالاتری داره نسبت به هارد

SAMAN
2015/05/08, 23:02
من بعید میدونم قیمت ش حالا حالا ها معقولانه بشه !