PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه رایت فایل های حجیم ایمیج!

nazyaryan
2015/05/07, 19:56
سلام دوستان و اساتید گرامی
یه سوال ساده برای شما و سخت برای خودم دارم امیدوارم بتونین کمکم کنین :D:D
میخوام بدونم چطوری میتونم یک فایل ایمیج 20 گیگابایتی رو روی چند عدد دی وی دی معمولی (4 گیگ و خورده ای) رایت کنم جوری که مثلا اگه 5 عدد دی وی دی داشته باشم همه 20 گیگ رو بتونم روشون رایت کنم
البته ممکنه پیشنهاد بدین با نرم افزار winrar اونارو به پارت های یک گیگابایتی .rar تقسیم و سپس رایت کنم اما من میخوام بدونم مثلا یک بازی با فایل ایمیج 20 گیگابایتی رو چطور و با چه نرم افزاری میشه مستقیم روی چندین دی وی دی رایت کرد
ممنون

SAMAN
2015/05/07, 22:58
سلام دوستان و اساتید گرامی
یه سوال ساده برای شما و سخت برای خودم دارم امیدوارم بتونین کمکم کنین :D:D
میخوام بدونم چطوری میتونم یک فایل ایمیج 20 گیگابایتی رو روی چند عدد دی وی دی معمولی (4 گیگ و خورده ای) رایت کنم جوری که مثلا اگه 5 عدد دی وی دی داشته باشم همه 20 گیگ رو بتونم روشون رایت کنم
البته ممکنه پیشنهاد بدین با نرم افزار winrar اونارو به پارت های یک گیگابایتی .rar تقسیم و سپس رایت کنم اما من میخوام بدونم مثلا یک بازی با فایل ایمیج 20 گیگابایتی رو چطور و با چه نرم افزاری میشه مستقیم روی چندین دی وی دی رایت کرد
ممنون

باید به ایمیج های کوچیکتر تبدیل شون کنی ........

یا

کلا از ایمیجی در شون بیاری ......

AliYar
2015/05/08, 00:35
سلام دوست عزیز،

بستگی داره فایل ایمیج چه محتوایی داشته باشه. اگر فقط بخواهید یک فایل ایمج بزرگ رو به اندازه های کوچکتر تقسیم کنید که بتونید نگهش دارید یا متقلش کنید روی سیستم دیگری، همون طور که سامان جان هم گفتن، می تونید از قابلیت تقسیم فایل به اندازه های پیشفرض یا تعیین شده توسط کاربر که روی برنامه های نظیر WinRAR هست استفاده کنید.

حتی می تونید از قابلیت diskspan نرم افزار های رایت کردن دیسک نوری مثل Nero و امثال اون که این قابلیت رو دارن استفاده کنید. یعنی فرض کنید شما تعداد زیادی فایل رو (مثلا عکس یا MP3) با حجم مثلا 18 گیگابایت می خواهید روی دیسک نوری رایت کنید. با اندازه ای که انتخاب می کنید (مثلا پیشفرض 700 مگابایتی برای CD یا پیشفرض 4.7 گیگابایتی برای DVD5) خود نرم افزار فایل هارو به تعداد مورد نیاز تقسیم می کنه تا کاربر بتونه از کمترین تعددا ممکن دیسک نوری استفاده کنه.

برای نرم افزارها و بازی ها اگر ایمج رو تقسیم کنید یا حتی اگر اون رو extract کنید و خودتون دستی فایل هارو تقسیم کنید و فرض کنید روی مثلا چهار DVD رایت کنید بعدا نمی تونید با اون دیسک ها برنامه یا بازی رو نصبش کنید. فقط می تونید دوباره فایل ها رو یک جا جمع کنید تا محتوای ایمج رو داشته باشید. البته بستگی به حجم ایمج مورد نظر میشه از دیسک های dual layer هم استفاده کرد، البته به شرطی که رایتر هم بتونه پشتیبانی کنه. اگر ایمج روی یک دیسک DL جا بشه حتی اگر مثلا بازی باشه میشه با استفاده از اون دیسک نصبش کرد.

nazyaryan
2015/05/12, 15:24
خب پس چجوری این دی وی دی هایی که از بازار میخریم مثلا یک بازی با حجم بیست گیگ رو تو 5 تا دی وی دی ارائه میدن و مستقیم میشه از روی خود دی وی دی بازی رو نصب کرد فقط بعد تموم شدن دی وی دی یک میگه دی وی ی دوم رو در دستگاه قرار بده بعد تموم شدن دی وی دی دوم میگه دی وی دی سوم رو در درستگاه قرار بده و الی آخر... میخوام بدونم این چجوری انجام میشه و با چه نرم افزاری ممنون

AliYar
2015/05/13, 04:09
خب پس چجوری این دی وی دی هایی که از بازار میخریم مثلا یک بازی با حجم بیست گیگ رو تو 5 تا دی وی دی ارائه میدن و مستقیم میشه از روی خود دی وی دی بازی رو نصب کرد فقط بعد تموم شدن دی وی دی یک میگه دی وی ی دوم رو در دستگاه قرار بده بعد تموم شدن دی وی دی دوم میگه دی وی دی سوم رو در درستگاه قرار بده و الی آخر... میخوام بدونم این چجوری انجام میشه و با چه نرم افزاری ممنون

ببینید دوست عزیز،

بعضی از این بازی های چند دیسکه که می فرمایید هم در واقع چند فایل اسپلیت شده مثلا با WinRAR هستن و قبلا از نصب شدن در واقع جایی روی سیستم به صورت Temp یا موقتی از حالت فشرده خارج میشن و بعد باید از اون محل جداگانه نصبشون کرد یا خودشون شروع می کنن به نصب که در ادامه توضیح میدم.

بعضی برنامه های فشرده سازی این امکان رو به کاربر میدن که یک آرشیو قابل اجرا که خودش اجرا و از حال فشرده سازی خارج میشه (SFX) درست کنه و در اون تعیین کنه (pointer قرار بده) که وقتی خارج کردن دیتا از فشرده سازی تموم شد فلان اپلیکشین نصب/اینستالر اجرا بشه. این هم کم و بیش همونی هست که در پاراگراف قبل عرض کردم.

در مورد مثلا بازی هایی که هم که روی چند دیسک هستند و خود installer مخصوص نصب بازی وقتی مثلا دیسک 1 تموم شد پیعام میده و دیسک 2 رو می خواد و الخ، به این صورت ممکن هست که اون installer از ابتدا برای همون کار طراحی و ساخته و این مساله در اون تعریف شده. یعنی این کارکرد براش تعیین شده و در کدش مشخص شده که وقتی دیسک 1 تموم شد و دیتا به فلان نقطه رسید پیغام بده، دیسک 2 رو از کاربر بخواه و بعد از دیسک دو دیسک سه و بخواه و ادامه بده تا آخر.

اگر شما همین طوری بخواید فقط یک فایل ایمج بزرگ رو روی بیشتر از یک دیسک نوری رایت کنید، یا باید با نرم افزار فشرده سازی به قسمت های قابل رایت شدن روی دیسک تقسیم بشه. یا تعداد زیادی فایل با نرم افزار های دارای فابلیت spanning رایت بشن روی چندین دیسک. بلا هم عرض کردم کاربرد این حالن صرفا برای تهیه نسخه پشتیبان یا برای انتقال دیتا هست.

یا نهایتا همون طور که قبلا عرض کردم اگر زیر 7-8 گیگابایت باشه روی دیسک DL رایت بشه. اگر بدون اعمال تغییرات لازم در کد installer فقط ایمج رو روی دو یا چند دیسک رایت کنید و بخواهید نصب کنید یا اصلا عملیات نصب شروع نمیشه یا وقتی دیتای در دسترس installer به اتمام رسید پیغام خطا میده و دیسک های بعدی رو نمی خواد و خلاصه بدون طراحی installer بر اساس نیاز و فایل های موجود، تا جایی که بنده می دونم، شدنی نیست.

nazyaryan
2015/05/13, 13:13
من پرسیدم واسه اینکه ببینم شاید نرم افزاری چیزی باشه که این کارا رو خودش اتوماتیک انجام بده و نیازی به این همه پیچیدگی نداشته باشه به هر حال ممنون

AliYar
2015/05/13, 13:46
خواهش می کنم،

نرم افزارهایی برای ساختن setup و installer موجود هست که البته اون هایی که خوب هستن و کارایی های متنوعی دارند رایگان نیستند و راستش در مورد نسخه های ک-*رک شده هم اطلاع ندارم که بدون مشکل کار می کنند یا خیر.

منتها نکته اینجاس که برای استفاده از چنین نرم افزار هایی، کاربر باید با اسکریپت نویسی و کد و برنامه نویسی آشنایی داشته باشه.

سوال شما اول این بود که چطور می تونید یک فایل مثلا 20 گیگابایتی رو روی چند دی‌وی‌دی رایت کنید که عرض کردم.

بعد هم در مورد نرم افزارهایی که نیاز به نصب دارند (مثلا بازی ها) پرسیدید که این هم همون طور که عرض کردم باید کاربر به کمی برنامه و اسکریپت نویسی آشنا نباشه. برنامه ای که خیلی شسته و رفته و اتوماتیک خودش installer درست کنه و نیازی به scripting و اینها نداشته باشه و بعد هم محصول به دست اومده بدون دردسر روی نسخه های مختلف مثلا ویندوز بدون مشکل کار کنه نمی شناسم.