PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [ROBOTIC] آموزش ساخت پهپاد QuadCopter - نانو کوپتر

ErfanDL
2015/05/07, 11:01
با سلام خدمت دوستان عزیز

@};-

همان طور که قول داده بودم آموزش ساخت کواد کوپتر مدل نانو کوپتر رو براتون آماده کردم امیدوارم که مورد رضایت دوستان قرار گیرد

این کوادکوپتر با بلوتوث گوشی های اندرویدی ارتباط برقرار کرده و امکان کنترل آن را به شما میدهد

در آینده آموزش کنترل با WiFi اضافه خواهد شد

========

کوادکوپتر ( QuadCopter ) یا بالگرد چهار محوره هلکوپترهایی هستند که از 4 موتور تشکیل میشوند دو موتور پولر و دو موتور دیگر پوشر هستند ( Puller & Pusher ) و از چهار ملخ پیشران استفاده میکنند

دو موتور به سمت عقربه های ساعت حرکت می کنند و دو موتور دیگر خلاف عقربه های ساعت

38710

38711

========

تصویر کوادکوپتری که قراره با هم بسازیم :D

38712

========

آموزش

قطعات مورد نیاز:

بورد نانو کوادکوپتر CJMCU

38713

برای خرید این محصول کلمه "خرید CJMCU" را داخل گوگل جستجو کنید فروشگاه های اینترنتی زیادی در این زمینه وجود دارد

ماژول بلوتوث HC-06 برای اتصال پهپاد به گوشی اندرویدی

38714

ماژول تبدیل USB به س.ریال UART یا TTL برای پروگرام کردن ماژول بلوتوث

38715

بست و باتری 350 میلی آمپر ساعت ولتاژ 3.7 ولت

38716

بست رو نیاز نیست تهیه کنید از چسب دو طرفه استفاده کنید

موتور کورلس با سایز 17x6 میلیمتر 4 عدد و ملخ های پیشران

38717

کل قطعات در یک نگاه

38718

========

نرم افزار های مورد نیاز:

مرورگر گوگل کروم

نرم افزار EZ-GUI Ground Station برای گوشی اندرویدی

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

افزونه CleanFlight که باید با مرورگر کروم دانلود کنید

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

نرم افزار Arduino برای پروگرام کردن ماژول بلوتوث

Arduino - Software (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

========

آموزش شماره 1

پروگرام کردن ماژول بلوتوث HC-06

ابتدا نرم افزار Arduino را از لینک بالا دریافت و نصب نمایید

سپس ماژول بلوتوث را به ماژول تبدیل USB به س.ریال متصل کنید مانند تصویر زیر

38719

برای اتصال ماژول ها به یکدیگر از کابل هدر مادگی به مادگی استفاده کنید

38720

منظور از VCC همان ورودی مثبت 3 ولت یا 5 ولت میباشد و GND همان ورودی منفی شما اتصالات را به 3 ولت متصل کنید

برای نصب درایور USB به س.ریال فایل درایور را از اینجا تهیه کنید: فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. ip)

سپس ماژول USB به س.ریال را به کامپیوتر متصل کنید و درایور آن را نصب کنید

وارد Device Manager شوید سپس شماره پورت ماژول USB به س.ریال را به خاطر بسپارید

38721

همان طور که میبینید شماره پورت 8 میباشد

نرم افزار Arduino را اجرا کنید سپس از قسمت Tools > Port > COM8 را انتخاب کنید دقت کنید شماره پورت برای من COM8 میباشد برای شما ممکنه فرق داشته باشه

38722

روی S.erial Monitor کلیک کنید

38723

سپس دستورات زیر را یکی یکی وارد کنید و روی Send کلیک کنید

AT+BAUD8

38724

سپس از قسمت baud عدد 115200 را انتخاب کنید

38725

سپس دستور AT+NameLiteZZZZ را وارد کنید

ZZZZ همان نام بلوتوث میباشد شما به جای ZZZZ یک نام 4 حرفی انتخاب کنید من نام Quad را انتخاب کردم

38726

سپس دستور AT+PINZZZZ را وارد کنید

ZZZZ یک پسورد 4 رقمی برای بلوتوث میباشد شما یک پسورد 4 رقمی وارد کنید من 5678 وارد کردم

38727

سپس ماژول بلوتوث را از ماژول USB به س.ریال جدا کید

با موفقیت ماژول بلوتوث پروگرام شد :)

========

آموزش شماره 2

پروگرام کردن بورد CJMCU

ابتدا افزونه CleanFlight را با مرورگر گوگل کروم دریافت کنید

38728

حالا باید بورد CJMCU را برای پروگرام کردن به مبدل USB به س.ریال متصل کنید

38729

38730

سپس مبدل USB به س.ریال را به پورت USB کامپیوتر متصل کنید

نرم افزار CLeanFlight که با مرورگر کروم دانلود کردید اجرا کنید

38731

فریمور بورد CJMCU را از این لینک زیر دریافت کنید و آن را از حالت فشرده خارج کنید

38732

در افزونه CleanFlight وارد تب Firmware Flasher شوید و تیک گزینه های No reboot sequence و Full Chip Erase را بزنید

38734

سپس روی Load Firmware Local کلیک کنید و فایل فریمور که از لینک بالا دانلود کردید را انتخاب کنید پسوند این فایل HEX میباشد

38733

38735

سپس روی Flash Firmware کلیک کنید تا CJMCU پروگرام شود

38736

دقت کنید که پیام Programming: SUCCESSFUL نمایش داده شود

38737

سپس بورد CJMCU را از مبدل USB به س.ریال جدا کنید

بورد CJMCU با موفقیت پروگرام شد :)

========

آموزش شماره 3

اتصال ماژول بلوتوث روی بورد CJMCU

اتصال ماژول بلوتوث به CJMCU خیلی راحت میباشد

شما نیاز به هدر جامپر نری دارید

38738

6 عدد پایه از هدر جامپر نری جدا کنید و آن را روی بورد CJMCU لحیم کنید هدر را به پایه های زیر لیحیم کنید

38739

دقت کنید که پایه های هدر را از زیر بورد لحیم کنید

38740

سپس ماژول بلوتوث را از سوراخ دوم وارد پایه اول هدر بورد CJMCU کنید یعنی پایه RX بلوتوث وارد پایه TX بورد CJMCU شود بقیه پایه های به درستی وارد میشوند

38741

سپس پایه های بلوتوث را از رو, روی هدر بورد CJMCU لحیم کنید

38742

ماژول بلوتوث ما موفقیت روی بورد CJMCU لحیم شد :)

========

آموزش شماره 4

راه اندازی بوت لودر

برای اینکه بورد CJMCU بوت شود باید پایه های BOOT 0 را به یکدیگر متصل کنیم

پایه های BOOT 0 را از روی بورد پیدا کنید ( خیلی کوچک هستند ) و آن ها را با قلع به یکدیگر متصل کنید

38743

مراقب باشید قلع بر روی پایه های دیگر قطعات الکترونیکی بورد اتصال کوتاه ایجاد نکند

========

آموزش شماره 5

اتصال موتورها

یکی از سخت ترین قسمت های این آموزش اتصال موتور ها میباشد زیرا دو تا از موتورها به جهت عقربه های ساعت حرکت میکنند و دوتای دیگر عکس عقربه های ساعت پس دقت کنید

جلوی پهپاد ما دقیقا جای هست که LED های بورد قرار دارند ( سبز قرمز آبی )

38744

از جلو سمت راست شروع میکنیم موتورها را نصب میکنیم

موتوری که به سمت عکس عقربه های حرکت میکند دو عدد میباشند که سیم آن ها به رنگ مشکی و سفید میباشند

پس موتورهای که سیمشون مشکی و سفید هست باید در جای گاهای زیر نصب شوند

38745

موتوهای که به سمت عقربه های ساعت حرکت میکنند سیم آن ها رنگ قرمز و آبی دارد

پس موتورهای که سیمشون قرمز و آبی هست باید در جای گاه های زیر نصب شوند

38746

برای محکم کردن موتورها در سوراخ های بورد CJMCU از یه تیکه کاغذ کمک بگیرید ابتدا کاغذ را داخل جایگاه های موتورهای بورد CJMCU وارد کنید سپس موتور را به آرامی وارد کنید موتور باید کاملا محکم شود

38747

دقت کنید ارتفاع موتورها با یکدیگر برابر باشند تا بالانس موتورها دچار مشکل نشود

حالا باید سیم های موتور را به بورد CJMCU لحیم کنیم

موتورهای که سیمشون مشکی و سفید هست سیم مشکی را باید به پایه GND بورد CJMCU لحیم کنید و سیم سفید را به پایه VCC بورد CJMCU لحیم کنید مانند تصویر زیر

38748

موتورهای که سیمشون قرمز و آبی هست سیم آبی را باید به پایه GND بورد CJMCU لحیم کنید و سیم قرمز را به پایه VCC بورد CJMCU لحیم کنید مانند تصویر زیر

38749

در لحیم کاری موتورها دقت لازم را به خرج دهید

برای اینکه سیم موتورها آسیب نبینند بهتره سیم را با چسب نواری نازک روی بورد بچسبانید و زیر موتور هم چسب نواری بزنید تا سیم ها در اثر ضربه دچار قطعی نشوند

با موفقیت موتورها را نصب کردیم :)

========

آموزش شماره 6

اتصال ملخ ها به موتور ها

یکی دیگر از مهم ترین قسمت این آموزش اتصال ملخ ها میباشد زیرا شیب ملخ ها بایکدیگر یکسان نمی باشند

ملخ های نارنجی در قسمت جلوی پهپاد نصب میشوند و ملخ های مشکی در قسمت عقب پهپاد

اما باید به شیب آن ها توجه کنید

موتورهای جلو سمت راست و چپ باید شیب آن ها مانند تصویر زیر باشد

38750

موتورهای عقب سمت راست و چپ باید شیب آن ها مانند تصویر زیر باشد

38751

با توجه به تصاویر بالا ملخ ها را روی موتورها به آرامی نصب کنید

با موفقیت ملخ ها را نصب کردیم :)

========

آموزش شماره 7

ساخت سوکت باتری برای بورد CJMCU

برای اینکه بتوانید باتری را به بورد CJMCU متصل کنید باید براش سوکت بسازید که خیلی راحت هست

برای ساخت سوکت از پایه های یک مقاومت کمک بگیرید دو تکه از پایه مقاومت را ببرید و آن را روی بورد CJMCU جایی که علامت - + هست لحیم کنید

38752

38753

با موفقیت سوکت باتری را ساختیم :)

========

آموزش شماره 8

اتصال باتری به پهپاد

باتری 350 میلی آمپر ساعت را به وسیله یک تکه چسب دوطرفه دقیقا پشت پهپاد ودقیقا وسط بچسبانید

38754

سپس سوکت باتری را به سوکت پهپاد که در آموزش شماره 7 ساختیم متصل کنید به + و - دقت کنید سیم قرمز باتری + و سیم مشکی باتری - میباشد

38755

========

آموزش شماره 9

کانفیگ و پیکربندی پایلوت

برای پیکربندی پهپاد باید بلوتوث پهپاد را با بلوتوث کامپیوتر یا لپ تاپ Pair کنید

برای Pair کردن ابتدا پهپاد را روشن کنید با کلیدی که کنار سوکت باتری هست میتوانید پهپاد را روشن و خاموش کنید

سپس با بلوتوث لپ تاپ یا کامپیوتر بلوتوث پهپاد را جستجو کنید

بلوتوث پهپاد را انتخاب کنید و روی NEXT کلیک کنید

38756

گزینه زیر را انتخاب کنید

38757

سپس پسورد بلوتوث پهپاد را وارد کنید و NEXT را بزنید

38758

با موفقیت با کامپیوتر یا لپ تاپ Pair شد روی Close کلیک کنید

38759

حالا باید پورت س.ریال بلوتوث پهپاد را پیدا کنید روی Start کلیک کنید و گزینه Devices & Printers را بزنید

38760

حالا از بین دستگاه های موجود روی پهپاد خود کلیک راست کنید و Properties را بزنید

38761

سپس وارد تب Hardware شوید و شماره COM را به خاطر بسپارید برای من COM11 میباشد برای شما ممکنه فرق داشته باشه

38762

حالا افزونه CleanFlight را اجرا کنید و از قسمت بالا COM بلوتوث پهپاد را انتخاب کنید سپس روی Connect کلیک کنید

38763

پهپاد با موفقیت متصل شد

38764

حالا پهپاد را روی یک سطح کاملا صاف بگذارید و روی Calibrate Accelerometer کلیک کنید تا سنسور شتاب سنج زاویه سنج و ژیروسکوپ کالیبره شود

38765

حالا وارد تب Configuration شوید و تنظیمات را دقیقا مانند دو تصویر زیر انجام دهید و در نهایت رو Save and Reboot کلیک کنید تا تنظیمات اعمال شود

38766

38767

وارد تب PID Tuning شوید و تنظیمات را دقیقا مانند تصویر زیر انجام دهید و Save را بزنید

38768

وارد تب Reciver شوید و اعداد بالا سمت راست را مانند تصویر زیر تنظیم نمایید و روی Save کلیک کنید

38769

وارد تب Modes شوید سپس در قسمت ARM و ANGLE روی Add Range کلیک کنید و رنج ها را مانند دو تصویر زیر تنظیم کنید و Save را بزنید

38770

38771

پایلوت با موفقیت پیکربندی شد روی Disconnect کلیک کنید

38772

:)

========

آموزش شماره 10

شارژ کردن باتری پهپاد

برای شارژ کردن باتری پهپاد ابتدا پهپاد را خاموش کنید سپس دکمه Charge را به سمت راست ببرید

38890

سپس دو رشته سیم مادگی به مادگی را به مبدل USB به س.ریال متصل کنید ( سیم ها را به جامپرهای +5V و GND متصل کنید )

38891

سپس مبدل USB به س.ریال را به پورت USB کامپیوتر متصل کنید و سیم +5V را به سوکت +5V پهپاد متصل کنید و سیم GND هم به سوکت GND پهپاد

38892

38895

پهپاد در حال شارژ شدن است و چراغ آن به رنگ آبی میباشد که نشان دهنده شارژ شدن است

38893

وقتی پهپاد شارژ شد چراغ آن قرمز میشه

38894

وقتی شارژ شد سیم ها را از پهپاد جدا کنید و کلید Charge را به سمت چپ ببرید

38896

========

آموزش شماره 11

اتصال پهپاد به گوشی اندرویدی و پرواز

برای اینکه بتوانید پهپاد خود را کنترل کنید و به پرواز در آورید باید پهپاد را به وسیله بلوتوث به گوشی اندرویدی خود متصل کنید

دقت کنید که گوشی اندرویدی شما باید از قابلیت Multi Touch یا قابلیت چند لمس همزمان پشتیبانی کند و نسخه اندروید بالاتر از 4 باشد

ابتدا نرم افزار EZ-GUI Ground Station را بر روی گوشی یا تبلت اندرویدی خود نصب کنید

نرم افزار EZ-GUI Ground Station برای گوشی اندرویدی

سپس پهپاد را روشن کنید و با گوشی یا تبلت اندرویدی خود بلوتوث پهپاد را جستجو کنید

روی بلوتوث پهپاد کلیک کنید و پسورد 4 رقمی بلوتوث پهپاد را وارد کنید و OK را بزنید

سپس نرم افزار EZ-GUI را اجرا کنید

تیک گزینه Bluetooth را بزنید و روی SELECT MULTIWII BT کلیک کنید

بلوتوث پهپاد را انتخاب کنید

حالا روی NEXT کلیک کنید

حالا از قسمت Select your firmware version گزینه CleanFlight را انتخاب کنید و روی NEXT کلیک کنید

روی NEXT کلیک کنید

روی NEXT کلیک کنید

حالا Refresh Rate in ms را به 0 تغییر دهید و روی NEXT کلیک کنید

سپس روی OK کلیک کنید تا نر افزار ریست شود

روی Connect کلیک کنید تا گوشی به پهپاد متصل شود

وقتی متصل شد صدای یک خانم که اعلام میکنه پهپاد به گوشی متصل شده را میشنوید Connected AUX ON

پرواز با پهپاد

وارد قسمت Config نرم افزار CleanFlight شوید سپس روی Advance کلیک کنید

روی AUX CONTROL کلیک کنید

تیک گزینه Enable Control را تیک بزنید و گزینه اول را تیک بزنید سپس دکمه بک Back گوشی رابزنید صدای یک هشدار را میشنوید

وارد قسمت MODEL CONTROL شوید

روی SETTINGS کلیک کنید

مقادیر را مانند تصویر زیر تنظیم کنید و دکمه Back گوشی را بزنید

پهپاد آماده پرواز میباشد

این قسمت رو با دقت انجام دهید چون ممکنه پهپاد بدون اجازه شما از روی زمین بلند شود

دکمه رادیو سمت راست را تا آخر بکشید پایین صفحه

حالا برای استارت موتور ها از بالا سمت چپ گزینه LOW را به MID تغییر دهید تا پهپاد در حالت آماده باش قرار گیرد

برای بلند کردن پهپاد انگشت شست دست راست خود را بر روی دکمه رادیو سمت راست قرار دهید و انگشت شست دست جپ را بر روی کنترل قرار دهید سپس خیلی آرام و با احتیاط دکمه رادیو را به سمت بالا ببرید تا پهپاد از روی زمین بلند شود و با کنترل آن را کنترل کنید

دکمه رادیو را هرچه بالاتر ببرید پهپاد بیشتر بالا میرود

برای فرود هم به آرامی و کم کم دکمه رادیو را به سمت پایین بیاورید

این کار رو در منزل برای دفعه اول انجام ندهید ممکن به خود و اطرافیان خود آسیب برسانید

بهتره برای دفعه اول در یک محیط کاملا باز این کار رو انجام دهید تا کنترل کامل پهپاد دستتون بیاد

پهپاد رو زیاد از خود دور نکنید چون آنتن دهی بلوتوث خیلی ضعیف هست و ممکنه پهپاد خود را از دست بدهید سعی کنید بیشتر 10 تا 15 متر از خود دور نکنید

@};-

========

موفق باشید

منبع: انجمن تخصصی SakhtafzarMag

تهیه شده در واحد رباتیک انجمن سخت افزارمگ

ErfanDL
2015/05/07, 11:04
Nano QuadCopter Album

38773 38774 38775 38776 38777

ErfanDL
2015/05/07, 11:26
2 تا کلیپ براتون آماده کردم البته زیاد جالب نشده طرف که فیلم گرفت ناشی بود یکم فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

کلیپ اول

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

کلیپ دوم

iSteve
2015/05/07, 11:52
عرفان جان اینطور که پیش میری من ازت انتظار دارم تا چندماه دیگه آموزش ساخت نیروگاه هسته ای خانگی یا مثلا cpuی دست ساز رو شاهد باشیم!!!

واقعا دمت گرم ... واقعا خیلی پشتکار داری و هوش سرشار، باور کن جات اینجا نیست!

تو متعلق به آینده ای! اوه اوه دیگه فکر کنم زیاده روی کردم :)

خط اولی و سومی شوخی بود ولی خط دوم رو خیلی جدی گفتم و بهش اعتقاد دارم@};-
این تاپیک جزو باارزش ترین تاپیک های این فرومه.
... و بسیار ممنونم که تجربیات با ارزش خودتو در اختیار دیگران هم میذاری :x

ErfanDL
2015/05/07, 11:56
عرفان جان اینطور که پیش میری من ازت انتظار دارم تا چندماه دیگه آموزش ساخت نیروگاه هسته ای خانگی یا مثلا cpuی دست ساز رو شاهد باشیم!!!

واقعا دمت گرم ... واقعا خیلی پشتکار داری و هوش سرشار، باور کن جات اینجا نیست!

تو متعلق به آینده ای! اوه اوه دیگه فکر کنم زیاده روی کردم :)

خط اولی و آخری شوخی بود ولی خط دوم رو خیلی جدی گفتم و بهش اعتقاد دارم@};-
... و بسیار ممنونم که تجربیات با ارزش خودتو در اختیار دیگران هم میذاری:x

خواهش میکنم ناصر جان @};- نظر لطفت هست عزیزم @};-:x هنوز آیرون من نشدم که نیروگاه بسازم =))

aryaiee
2015/05/07, 12:04
عالی بود.ما همیشه کارهای عملی رو فقط باید توی فیلم های هالیوودی ببینیم یا اینکه بخوایم پایان نامه بدیم تازه بگردیم دنبال راحت ترین ساختار ها.اما مثل شمل عرفان جان خوبه.کارهای بی نقص و عالی @};-

ErfanDL
2015/05/07, 12:27
عالی بود.ما همیشه کارهای عملی رو فقط باید توی فیلم های هالیوودی ببینیم یا اینکه بخوایم پایان نامه بدیم تازه بگردیم دنبال راحت ترین ساختار ها.اما مثل شمل عرفان جان خوبه.کارهای بی نقص و عالی @};-
ممنون امیر حسین جان @};-@};-@};- همه دوستان نسبت به بنده لطف دارند امیدوارم بتونم جبران کنم

انشاا... اگر وقت شد یک کوادکوپتر بزرگ با قابلیت سیستم ناوبری GPS و سیستم تلمتری و قابلیت عکس برداری و فیلم برداری برای تابستون آماده میکنم + آموزش ;)

Reza Eshraghi
2015/05/07, 12:49
عرفان جان . من تاپیکت رو توی فروم همسایه که زده بودی دیدم و سه روز بیهوش شدم ! بر اثر اون دیگه واکسینه شدم و امروز اتفاقی برام نیفتاد ! :P:D اگه اون سری میت شده بودم دیه امو می دادی شوما ؟! :D
فقط جان عقاب یک مرکز اورژانس مجهز برای کسانی که قلبشون با باتری کار می کنه با امکانات کامل احیاء قلبی و ریوی احداث کن ! بعد با همین پهپاد نیرو بفرست برای امداد و نجاتشون ! :P
واقعاً به هوش و ذکاوت و پشتکارت تبریک میگم . :x@};-@};-

کارت اصلاً خوب نبود !
.
.
.
.
.
بلکه بی نظیر بود ! فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. ( عقاب بازی رو کشف کن ! :D )

پ. ن : امیر محمود جان کجایی برادر ؟! ;;):D

ErfanDL
2015/05/07, 12:54
عرفان جان . من تاپیکت رو توی فروم همسایه که زده بودی دیدم و سه روز بیهوش شدم ! بر اثر اون دیگه واکسینه شدم و امروز اتفاقی برام نیفتاد ! [emoji14]:D اگه اون سری میت شده بودم دیه امو می دادی شوما ؟! :D
فقط جان عقاب یک مرکز اورژانس مجهز برای کسانی که قلبشون با باتری کار می کنه با امکانات کامل احیاء قلبی و ریوی احداث کن ! بعد با همین پهپاد نیرو بفرست برای امداد و نجاتشون ! [emoji14]
واقعاً به هوش و ذکاوت و پشتکارت تبریک میگم . :x@};-@};-

کارت اصلاً خوب نبود !
.
.
.
.
.
بلکه بی نظیر بود ! فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. ( عقاب بازی رو کشف کن ! :D )

پ. ن : امیر محمود جان کجایی برادر ؟! ;;):D
عقاب که نباید با دیدن یه جوجو بیهوش بشه :))

آماده باش جوجو های بعدی رو باید آموزش پرواز بدی اونم به سبک عقابی D:

Yaser_Aramesh
2015/05/07, 17:14
واقعا بابت این آموزش ممنونم .

عرفان جان تحسین برانگیزی ^:)^ :)>- @};-

kenzo
2015/05/07, 17:22
باوا حرفه ای ایول داری

ARMIN
2015/05/07, 17:46
عرفان جان

بسیار لذت بردم. کار بسیار خلاقانه ای بود. :32::32::32:

من جای شما بودم فرار مغز ها میکردم :)

sahar66
2015/05/08, 17:00
:-o کجا درس خوندی؟ چقدر خلاق و باهوش و ریز بین
خجالت کشیدم
امیدوارم موفق و سر بلند باشی و بازم اموزش های جدیدی ازت ببینیم خوشحالم این توفیق رو داشتم که این فروم باشم و این اموزش تورو و اطلاعات مابقی بچه ها رو ببینم

راستی اصلا گوش به حرف این مدیر نده دوستت نابابه مدیر میخواد بی عرفانمون کنه بعد خارجی ها عرفان دار بشن[-(

ErfanDL
2015/05/08, 17:06
:-o کجا درس خوندی؟ چقدر خلاق و باهوش و ریز بین
خجالت کشیدم
امیدوارم موفق و سر بلند باشی و بازم اموزش های جدیدی ازت ببینیم خوشحالم این توفیق رو داشتم که این فروم باشم و این اموزش تورو و اطلاعات مابقی بچه ها رو ببینم

راستی اصلا گوش به حرف این مدیر نده دوستت نابابه مدیر میخواد بی عرفانمون کنه بعد خارجی ها عرفان دار بشن[-(

ممنون سحر جان لطف دارید @};- مطمعن باشید بهترین جا برای درس خوندن و تحصیل کشور عزیز خودمون هست. ایرانی ها همیشه تو هر زمینه ای باهوش تر از سایر مردم نقاط جهان هستند. ناگفته نماند مدیر و رئیس بزرگترین شرکت های جهان اکثرا ایرانی هستند.

cisco
2015/05/08, 18:14
ممنون از اموزش خیلی خیلی عالی

چند سوال

اول : ایا این کوادکوپتر رو میشه باهاش پروژه های زیادی انجام داد مثل پروژه زیر یا باید دنبال برد های جانبی هم باشیم ؟

دوم : یک رزبری پای داریم به همراه ماژول بلوتوث حالا میخوام کنترل این دستگاه توسط رزبری باشه حالا ما دو باند داریم به فاصله 3 متر یکی اینور اتاق یکی اونور اتاق میشه جوری برنامه ریزی کرد از باند 1 بلند بشه روی باند 2 بشینه ؟ مسیر دقیقا صاف است ؟

سوم : خود برد فکر نکنم قابلیت برنامه ریزی داشته باشه ولی میشه ماژول تشخیص صدا یا نور بهش وصل کرد و چراغ هارو خاموش کنیم بعد با چراغ قوه این بیاد سمت نور یا مثلا با صدا بیاد سمت ما میشه ؟

چهارم : این کوادکوپتر با توجه به نوع موتور هایی که داره میتونه تو حالت ایدل بره ؟ یعنی روی زمین و هوا بمونه ؟ من یکی از این اسباب بازی ها خریدم یکم که تراتل که میدی یا میره بالا تراتل نمیدی میاد پایین میخوام تو یک ارتفاع مشخصی ثابت بمونه این میتونه ؟

ErfanDL
2015/05/08, 20:56
ممنون از اموزش خیلی خیلی عالی

چند سوال

اول : ایا این کوادکوپتر رو میشه باهاش پروژه های زیادی انجام داد مثل پروژه زیر یا باید دنبال برد های جانبی هم باشیم ؟

دوم : یک رزبری پای داریم به همراه ماژول بلوتوث حالا میخوام کنترل این دستگاه توسط رزبری باشه حالا ما دو باند داریم به فاصله 3 متر یکی اینور اتاق یکی اونور اتاق میشه جوری برنامه ریزی کرد از باند 1 بلند بشه روی باند 2 بشینه ؟ مسیر دقیقا صاف است ؟

سوم : خود برد فکر نکنم قابلیت برنامه ریزی داشته باشه ولی میشه ماژول تشخیص صدا یا نور بهش وصل کرد و چراغ هارو خاموش کنیم بعد با چراغ قوه این بیاد سمت نور یا مثلا با صدا بیاد سمت ما میشه ؟

چهارم : این کوادکوپتر با توجه به نوع موتور هایی که داره میتونه تو حالت ایدل بره ؟ یعنی روی زمین و هوا بمونه ؟ من یکی از این اسباب بازی ها خریدم یکم که تراتل که میدی یا میره بالا تراتل نمیدی میاد پایین میخوام تو یک ارتفاع مشخصی ثابت بمونه این میتونه ؟

سلام دوست عزیز. خواهش میکنم

ج2 : شدنش میشه فقط نیاز به برنامه ریزی داره

ج3 : بله این برد تمامی ماژول ها رو پشتیبانی میکنه به دلیل ورودی و خروجی TX و RX امکانش هست باید تست کنید

ج4 : این کواد کوپتر مجهز به ماژول های Accelerometer و Gyro و Magnet یا قطب نما میباشد. شما برای اینکه بتوانید این کواد رو خیلی ثابت نگه دارید تو هوا باید مقادیر PID رو از کنترل پنل CleanFlight تغییر بدید تا به حالت ایدل برسید. بالانس موتورها و ملخها و کالیبره کردن سنسور شتاب سنج در این امر شدیدا تاثیر دارد

ErfanDL
2015/05/09, 11:53
با سلام خدمت دوستان @};-

آموزش کامل شد میتوانید پهپاد خود را درست کنید :)

========

آموزش بعدی در تابستان 94

38897

38898

ErfanDL
2015/07/21, 18:08
مقداری تغییر در ظاهر این کواد کوپتر ایجاد کردم که دیدنش خالی از لطف نیست

42181 42177 4217842179 42180

@};-

iSteve
2015/07/21, 21:56
عرفان جان، خیلی قشنگ شده، واقعا خیلی شیک و تمیز دراومده اصلا فکرشم نمیشه کرد که این دست سازه! :)
واقعا کارت عالیه عرفان جان، دستت درد نکنه که این تجربیات و تصاویر هیجان انگیز و وسوسه آور رو با ما به اشتراک میذاری@};-

ErfanDL
2015/07/21, 22:06
عرفان جان، خیلی قشنگ شده، واقعا خیلی شیک و تمیز دراومده اصلا فکرشم نمیشه کرد که این دست سازه! :)
واقعا کارت عالیه عرفان جان، دستت درد نکنه که این تجربیات و تصاویر هیجان انگیز و وسوسه آور رو با ما به اشتراک میذاری@};-
ممنون ناصر جان @};- نظر لطفت هست عزیز.

hamidreza.geo
2016/02/04, 19:18
سلام ممنون از آموزش کامل شما من میخوام ساخت این کوادکوپتر رو شروع کنم چنتا مشکل دارم

1: اصلا آشنایی ندارم و کاملا با تخصص من بی ربطه :emoji_smiley-16:ولی تصمیم گرفتم شدیدا

2: لوازم مورد نیاز رو خرید اینترنتی می تونم بکنم بجز موتور ها که سایزی که شما گفتین رو پیدا نکردم ، از کجا می تونم تهیه کنم لفا نشانی یا لینک خرید اینترنتی رو بگید.

3: میخوام با ماژول وایرلس شروع کنم گفتین به زودی آموزش کنترل با WiFi اضافه خواهد شد، برا این کار آیا خیلی تغییرات نیاز هست یعنی هزینش خیلی فرق داره ؟آیا با همین بلوتوث شروع کنم بعدا میتونم با تغییر جزی و هزینه اندک wifi کنم یا نه؟

ErfanDL
2016/02/04, 22:17
سلام ممنون از آموزش کامل شما من میخوام ساخت این کوادکوپتر رو شروع کنم چنتا مشکل دارم

1: اصلا آشنایی ندارم و کاملا با تخصص من بی ربطه :emoji_smiley-16:ولی تصمیم گرفتم شدیدا

2: لوازم مورد نیاز رو خرید اینترنتی می تونم بکنم بجز موتور ها که سایزی که شما گفتین رو پیدا نکردم ، از کجا می تونم تهیه کنم لفا نشانی یا لینک خرید اینترنتی رو بگید.

3: میخوام با ماژول وایرلس شروع کنم گفتین به زودی آموزش کنترل با WiFi اضافه خواهد شد، برا این کار آیا خیلی تغییرات نیاز هست یعنی هزینش خیلی فرق داره ؟آیا با همین بلوتوث شروع کنم بعدا میتونم با تغییر جزی و هزینه اندک wifi کنم یا نه؟

سلام دوست عزیز
بسیار خوشحالم که استقبال کردید

1. اصلا سخت نیست و کاری هم به تخصص نداره هرکسی میتونه بسازه

2. از اینجا خرید کنید به همراه ملخ فروخته میشه

3. با وای فای یکم سخت هست فعلا با بلوتوث انجام دهید تا من هم بزودی آموزش وای فای هم تهیه کنم

cisco
2016/02/04, 22:22
سلام دوست عزیز

3. با وای فای یکم سخت هست فعلا با بلوتوث انجام دهید تا من هم بزودی آموزش وای فای هم تهیه کنم

عرفان جان برد بلوتوث و وای فای کم هست و هم ارتباط این تکنولوژی ها دو طرف اگه ممکنه اموزش رادیو کنترل رو قراربده که کواد ها و هواپیما های معمولی از اون استفاده میکنن

ErfanDL
2016/02/04, 22:28
عرفان جان برد بلوتوث و وای فای کم هست و هم ارتباط این تکنولوژی ها دو طرف اگه ممکنه اموزش رادیو کنترل رو قراربده که کواد ها و هواپیما های معمولی از اون استفاده میکنن

بردهای بلوتوث و وای فای خیلی خوب پیدا میشن ! سایت aftabrayaneh انواع این بردها رو داره. رادیو کنترلر ها برای چنین کوادی ارزش نداره اصلا ولی به زودی آموزش کواد های ریسینگ هم میذارم که با رادیو کنترلر هست

cisco
2016/02/04, 22:48
بردهای بلوتوث و وای فای خیلی خوب پیدا میشن ! سایت aftabrayaneh انواع این بردها رو داره. رادیو کنترلر ها برای چنین کوادی ارزش نداره اصلا ولی به زودی آموزش کواد های ریسینگ هم میذارم که با رادیو کنترلر هست

:emoji_smiley-39: منظورم از برد - قدرت خروجی انتن بود
تو یک وبلاگ دیدم از ماژول gsm استفاده کرده بودن و با کمی کدنویسی node.js با gprs تا جایی که موبایل انتن میداد میتونستن کواد رو کنترل کنن

ErfanDL
2016/02/05, 07:55
:emoji_smiley-39: منظورم از برد - قدرت خروجی انتن بود
تو یک وبلاگ دیدم از ماژول gsm استفاده کرده بودن و با کمی کدنویسی node.js با gprs تا جایی که موبایل انتن میداد میتونستن کواد رو کنترل کنن

:)) ببخشید اشتباه متوجه شدم. بله با 3G هم راحت میشه کنترلش کرد هم کنترل رو در دست دارید هم اطلاعات پهپاد و تصویر زنده در اختیار شما هست

001200
2016/02/05, 23:31
واقعا آموزشتون عالی بودش.

فقط یه سوالی، مقدار زمان پرواز این کوادکوپتر چقدر است؟

اگر بخوایم تایم بیشتری پرواز داشته باشه، باید باتری رو تعویض کرد، و این کوادکوپتر میتونه وزن اون باتری سنگینتر رو تحمل کنه یا خیر؟

ErfanDL
2016/02/06, 07:33
واقعا آموزشتون عالی بودش.

فقط یه سوالی، مقدار زمان پرواز این کوادکوپتر چقدر است؟

اگر بخوایم تایم بیشتری پرواز داشته باشه، باید باتری رو تعویض کرد، و این کوادکوپتر میتونه وزن اون باتری سنگینتر رو تحمل کنه یا خیر؟
10 دقیقه پرواز میکنه. میتوانید براش باتری 450 میلی آمپر بگیرید 15 دقیقه پرواز کنه

mahsaa1
2016/02/08, 14:34
جالب بود

hamidreza.geo
2016/03/25, 20:58
سلام دوست عزیز

همچنان منتظرم برای آموزش wifi کنترل برای نانو کواپتر یا رادیو کنترل

hamidreza.geo
2016/04/04, 15:02
:)) ببخشید اشتباه متوجه شدم. بله با 3G هم راحت میشه کنترلش کرد هم کنترل رو در دست دارید هم اطلاعات پهپاد و تصویر زنده در اختیار شما هست

آموزش این موضوع رو از کجا میتونم پیدا کنم اگه ممکنه برام چندتا منبع معرفی کنید از مبتدی تا پیشرفته.ممنون

ErfanDL
2016/04/04, 15:17
آموزش این موضوع رو از کجا میتونم پیدا کنم اگه ممکنه برام چندتا منبع معرفی کنید از مبتدی تا پیشرفته.ممنون
در فروم های خارجی میتوانید جستجو کنید متاسفانه فعلا این ماژول رو ندارم که براتون توضیح بدم

me.mr
2016/04/04, 19:30
عرفان جان، ممنون از آموزش بسیار خوبت واقعا دست مریزاد@};-
خیلی لذت بردم منتظر آموزش های بعدی هم هستیم!:soap:

ali ghafari
2016/05/07, 18:57
سلام.هزینه ساخت کواد چقدر میشه؟؟ایا قابلیت فیلم برداری و کنترل از طریق رادیو کنترل موجود تو بازارو داره،تشکر

ali ghafari
2016/05/07, 18:59
سلام اقا عرفان کاورای نانو کوادو از کجا تهیه کردین؟؟

ErfanDL
2016/05/07, 19:17
سلام.هزینه ساخت کواد چقدر میشه؟؟ایا قابلیت فیلم برداری و کنترل از طریق رادیو کنترل موجود تو بازارو داره،تشکر
سلام بله امکانش هست دوربین FPV باید براش تهیه کنید حدود 150 تومن هست رادیو کنترل هم هست ولی من داخل بازار ایران پیدا نکردم

سلام اقا عرفان کاورای نانو کوادو از کجا تهیه کردین؟؟
از فروشگا های RC که لوازم جانبی مدل هواپیما دارن تهیه کنید

MOHAMMAD MOBASHERI
2016/05/07, 20:05
من تازه این تایپک رو دیدم و باید بگم فوق العاده بود و واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم =D>=D>=D>=D>

اگر اشتباه نکنم چند وقت پیش یک وسیله شبیه به این و با قابلیت عکس و فیلم برداری هم خریده بودید

یک سوال دارم؛ میشه بفرمایید در مجموع ساخت چنین دستگاهی حدودا چقدر هزینه میبره؟؟

ErfanDL
2016/05/07, 20:33
من تازه این تایپک رو دیدم و باید بگم فوق العاده بود و واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم =D>=D>=D>=D>

اگر اشتباه نکنم چند وقت پیش یک وسیله شبیه به این و با قابلیت عکس و فیلم برداری هم خریده بودید

یک سوال دارم؛ میشه بفرمایید در مجموع ساخت چنین دستگاهی حدودا چقدر هزینه میبره؟؟

ممنون محمد جان.
حدود 250 تومن هزینه شد

ali ghafari
2016/05/11, 22:25
سلام اموزش کواد بزرگ چی شد؟؟با تشکر

ErfanDL
2016/05/12, 08:35
سلام اموزش کواد بزرگ چی شد؟؟با تشکر
دوست عزیز قطعاتش آماده هست ولی فعلا وقت ندارم

ali ghafari
2016/05/13, 20:48
اقا عرفان کواد بزرگ چه امکاناتی داره و هزینه تموم شدش چقد میشه؟؟ممنونم

ErfanDL
2016/05/13, 21:08
اقا عرفان کواد بزرگ چه امکاناتی داره و هزینه تموم شدش چقد میشه؟؟ممنونم
قابلیت نصب دوربین با گیمبال - gps و... قدرتش هم زیاده با رادیو کنترل Frsky حدود 2 کیلومتر بردش هست. قیمتش حدود 2600 میشه

ali ghafari
2016/07/02, 21:28
سلام اقا عرفان من یکی رو پیدا کردم میگه قطعات کواد رو برات میگیرم کلا میشه 250هزار تومن!!زیاد نمیگه،؟؟؟شما گفته بودی 150هزارتومن

ErfanDL
2016/07/02, 21:41
سلام اقا عرفان من یکی رو پیدا کردم میگه قطعات کواد رو برات میگیرم کلا میشه 250هزار تومن!!زیاد نمیگه،؟؟؟شما گفته بودی 150هزارتومن
سلام
بستگی به مدل موتورها داره الان موتورهایی که خودم استفاده کردم فقط 100هزار تومن شده

pegah_m71
2016/08/10, 17:06
با سلام و خسته نباشید و تشکر ویژه از مدیر این سایت و نویسندگان و نخبگان عزیزمان ... که مایه افتخارید ...
ببخشید من اومدم هزینه کردم و وسایل رو خریداری کردم و اعتماد کرد که این مقاله شما صحیح هس و میتونم بسازم
ولی .. با مشکل روبه رو شدم و در قدم اول با پروگرام کردن ماژول با مشکل رو به رو شدمممم
و پروگرام نمیشه و در نرم افزار اردونیو وقتی که میخوام کانفیگ ها رو انجام بدهم بهم اوکی رو نمی دهد

اگه میشه محبت کنید راهنمایی کنید تشکر

pegah_m71
2016/08/10, 17:09
من وسایل رو از سایت افتاب رایانه گرفتم
و بسیار راضی ام از نظر هزینه

میتونید از سایت افتاب رایانه خرید کنید اگه در شیراز هستید می روید اطلسی تحویل میگرید اگه هم نه برایتان ارسال میکند

ErfanDL
2016/08/10, 17:21
با سلام و خسته نباشید و تشکر ویژه از مدیر این سایت و نویسندگان و نخبگان عزیزمان ... که مایه افتخارید ...
ببخشید من اومدم هزینه کردم و وسایل رو خریداری کردم و اعتماد کرد که این مقاله شما صحیح هس و میتونم بسازم
ولی .. با مشکل روبه رو شدم و در قدم اول با پروگرام کردن ماژول با مشکل رو به رو شدمممم
و پروگرام نمیشه و در نرم افزار اردونیو وقتی که میخوام کانفیگ ها رو انجام بدهم بهم اوکی رو نمی دهد

اگه میشه محبت کنید راهنمایی کنید تشکر

سلام دوست عزیز

پروگرام بورد مشکل دارید یا بلوتوث ؟

Arthur
2016/08/10, 21:04
خیلی عالیه عرفان جان.
چرا این آموزش هارو در قالب وب سایت جامع منتشر نمیکنی؟
من هر کمکی از دستم بربیاد در خدمتم. به جاش بگو چه جوری من هم الکترونیک و برنامه نویسی این بورد هارو یاد بگیرم :D یعنی چه جوری شروع کنیم!
من همیشه آرزوم بوده که برنامه نویسی رو به محیط فیزیکی بیارم!

ErfanDL
2016/08/10, 21:09
خیلی عالیه عرفان جان.
چرا این آموزش هارو در قالب وب سایت جامع منتشر نمیکنی؟
من هر کمکی از دستم بربیاد در خدمتم. به جاش بگو چه جوری من هم الکترونیک و برنامه نویسی این بورد هارو یاد بگیرم :D یعنی چه جوری شروع کنیم!
من همیشه آرزوم بوده که برنامه نویسی رو به محیط فیزیکی بیارم!
ممنون مهدی جان [emoji4]
والا وقت نمیشه، سایت بخوام بزنم نمیرسم مدیریتش کنم! ولی کجا بهتر از انجمن خودمون.
بهتره نری سمت برنامه نویسی الکترونیک زود پیر میشی :))

baset01
2016/08/11, 07:14
سلام آقا عرفان خدا قوت کارت واقعا عالیه
:emoji_smiley-106: :emoji_smiley-106:

:emoji_smiley-106:
فقط یه سوال داشتم آقا عرفان میشه این کوداکوپتر کوچولویی که ساختی رو ارتقا داد مثلا روی همین برد باتری قوی تر و فرستنده گیرنده رادیویی نصب کرد

ErfanDL
2016/08/11, 08:35
سلام آقا عرفان خدا قوت کارت واقعا عالیه
:emoji_smiley-106: :emoji_smiley-106:

:emoji_smiley-106:
فقط یه سوال داشتم آقا عرفان میشه این کوداکوپتر کوچولویی که ساختی رو ارتقا داد مثلا روی همین برد باتری قوی تر و فرستنده گیرنده رادیویی نصب کرد
سلام عزیز ممنون

بله میشه روش یه باتری 450 میلی آمپر بست و رادیو کنترل که من گیرندشو اینجا نتونستم پیدا کنم. دوربین ماکرو fpv هم میشه روش بست

baset01
2016/08/11, 09:20
سلام عزیز ممنون

بله میشه روش یه باتری 450 میلی آمپر بست و رادیو کنترل که من گیرندشو اینجا نتونستم پیدا کنم. دوربین ماکرو fpv هم میشه روش بست

یعنی نمیشه باتری بالاتری نصب کرد؟

baset01
2016/08/11, 09:36
ببخشید مزاحم میشم آقا عرفان فقط اگه میشه یه راه همراه آموزش افزایش برد این نانو کوپتری که ساختیو بذاری مثلا از 15 متر بشه 20 متر 30 متر:emoji_smiley-51:

ErfanDL
2016/08/11, 10:14
ببخشید مزاحم میشم آقا عرفان فقط اگه میشه یه راه همراه آموزش افزایش برد این نانو کوپتری که ساختیو بذاری مثلا از 15 متر بشه 20 متر 30 متر:emoji_smiley-51:

باتریش هرچی ظرفیتش بیشتر بشه سنگینتر میشه دیگه پرواز نمیکنه ! برای بردش از وای فای میتوانید استفاده کنید تا 70 متر فکر کنم جواب بده

baset01
2016/08/11, 10:49
باتریش هرچی ظرفیتش بیشتر بشه سنگینتر میشه دیگه پرواز نمیکنه ! برای بردش از وای فای میتوانید استفاده کنید تا 70 متر فکر کنم جواب بده

میشه آموزش کار با وای فاشو بذاری بیزحمت:emoji_smiley-51:

ErfanDL
2016/08/11, 11:05
میشه آموزش کار با وای فاشو بذاری بیزحمت:emoji_smiley-51:
متاسفانه امکانش نیست الان. چون پروسه وقت گیری هست بخوام از اول آموزش بدم

baset01
2016/08/11, 11:30
متاسفانه امکانش نیست الان. چون پروسه وقت گیری هست بخوام از اول آموزش بدم

اقا دستت درد نکنه مرسی
:emoji_smiley-120:

لطفا اگه وقت داشتی بذار... تشکر از زحماتت

baset01
2016/08/11, 23:21
آقا عرفان واقعا شرمنده که بازم مزاحم میشم فقط میشه بگی اگه از ماژول کنترل lte 4g استفاده کنم باید چه قطحه ای استفاده کنم و به کجای برد cjmcuوصلش کنم

ErfanDL
2016/08/12, 08:43
آقا عرفان واقعا شرمنده که بازم مزاحم میشم فقط میشه بگی اگه از ماژول کنترل lte 4g استفاده کنم باید چه قطحه ای استفاده کنم و به کجای برد cjmcuوصلش کنم
همون rx و tx دوست عزیز 4G زیاد جالب نمیشه چون خیلی delay و پکت لاست داره

baset01
2016/08/12, 09:48
خوب من اینو واسه مسابقات میخوام از چی استفاده که یه برد قابل قبول داشته باشه و برنده بشه

ErfanDL
2016/08/12, 09:57
خوب من اینو واسه مسابقات میخوام از چی استفاده که یه برد قابل قبول داشته باشه و برنده بشه
چه مسابقاتی دوست عزیز ؟

baset01
2016/08/12, 10:22
مسابقه رباتیک شهرستان
تقریبا شرکت کننده ها همه مبتدی هستن ولی یه چیز باشه بردو تضمین کنه
این کوادکوپتری که شما ساختیو میخوام ارتقا بدم مثلا باتری قوی تر دوربین بیشتر بره بالا

ErfanDL
2016/08/12, 10:27
مسابقه رباتیک شهرستان
تقریبا شرکت کننده ها همه مبتدی هستن ولی یه چیز باشه بردو تضمین کنه
این کوادکوپتری که شما ساختیو میخوام ارتقا بدم مثلا باتری قوی تر دوربین بیشتر بره بالا
این چیزایی که شما میگید به این راحتی گیر نمیاد ! مخصوصا دوربینش

baset01
2016/08/12, 10:34
این چیزایی که شما میگید به این راحتی گیر نمیاد ! مخصوصا دوربینش

خوب من قطعاتو گیرمیارم فقط شما لطف کنی بگی از چی استفاده کنم که برد قابل قبولی داشته باشه مثلا 70 متر بالا بره

یا از lte استفاده کنه همه جا قابل کنترل باشه چجوری راه اندازیش کنم.

ErfanDL
2016/08/12, 10:37
خوب من قطعاتو گیرمیارم فقط شما لطف کنی بگی از چی استفاده کنم که برد قابل قبولی داشته باشه مثلا 70 متر بالا بره

یا از lte استفاده کنه همه جا قابل کنترل باشه چجوری راه اندازیش کنم.
شما بهتره از رادیو کنترل استفاده کنید از سری ماکرو که خیلی کوچیک هست

دوست عزیز LTE به این راحتی نیست بعد شما روی LTE نیاز به IP استاتیک دارید که اصلا امکان پذیر نیست

baset01
2016/08/12, 10:42

دوست عزیز LTE به این راحتی نیست بعد شما روی LTE نیاز به IP استاتیک دارید که اصلا امکان پذیر نیست

برای راه اندازی چه قطعاتی باید بگیرم و چجوری راه اندازیش کنم لطفا کمک کنید

baset01
2016/08/12, 12:36
اقا عرفان لطفا کمک کن چجوری با وای فای کنترلش کنم و چجوری راه اندازی کنم

ErfanDL
2016/08/12, 12:45
اقا عرفان لطفا کمک کن چجوری با وای فای کنترلش کنم و چجوری راه اندازی کنم

دوست عزیز بنده عرض کردم این کار پروسه زمان بری داره متاسفانه وقت ندارم

baset01
2016/08/12, 13:14
دوست عزیز بنده عرض کردم این کار پروسه زمان بری داره متاسفانه وقت ندارم

لینکی ندارید که از طریق اون بتونم انجامش بدم

ErfanDL
2016/08/12, 16:52
لینکی ندارید که از طریق اون بتونم انجامش بدم

خیر متاسفانه

pegah_m71
2016/08/16, 19:59
سلام دوست عزیز

پروگرام بورد مشکل دارید یا بلوتوث ؟

سلام با پروگرام کردن ماژول بلوتوث ...
رفتم دوباره هم یو اس بی گرفتم و هم بلوتوث
ولی بازم اثر نداشته
سره کانفگ ها بهم اوکی نمیده
که ماژول بلوتوثه پروگرام شه ...

ErfanDL
2016/08/16, 21:21
سلام با پروگرام کردن ماژول بلوتوث ...
رفتم دوباره هم یو اس بی گرفتم و هم بلوتوث
ولی بازم اثر نداشته
سره کانفگ ها بهم اوکی نمیده
که ماژول بلوتوثه پروگرام شه ...
سلام

درایور ttl رو نصب کردید؟

hoseinatt
2016/08/30, 04:25
عرفان جان امکان داره آموزش نصب دوربین . کنترل از طریق wifi رو آموزش بدی؟

shahriyar
2016/09/02, 10:03
با سپاس فراوان.

میشه بفرمایید در اصفهان از چه فروشگاهی میتونم تمام این قطعات رو خرید کنم؟
(معمولاً فروشگاه ها هر کدوم یکی از قطعاتو ندارن!)

پی نوشت: از اونجایی که گویا خودتون هم ساکن اصفهان هستید، پرسیدم.

ErfanDL
2016/09/02, 13:15
با سپاس فراوان.

میشه بفرمایید در اصفهان از چه فروشگاهی میتونم تمام این قطعات رو خرید کنم؟
(معمولاً فروشگاه ها هر کدوم یکی از قطعاتو ندارن!)

پی نوشت: از اونجایی که گویا خودتون هم ساکن اصفهان هستید، پرسیدم.
سلام

موتور و بدنه رو میتوانید از سه راه حکیم نظامی ورزشگاه 22 بهمن ارتش فروشگاه iran rc تهیه کنید ( آخر ورزشگاه)

000222
2016/09/07, 17:11
1-تک سل یا چند سل یعنی چی؟
2-بعضی سایت ها این باتری رو به همراه یو اس بی شارژش میفروشند برای شارژه باید یو اس بی رو کجا بزنیم؟ تو شارژر گوشی؟ یو اس بی لپ تاپ؟
3-بهترین کار به جز کاغذ برای نگه داشتن موتور چیست؟
4-اگر میشه از فیلم کارکرد برنامه اندروید و پروازش همون لحظه فیلم بگیرید بزارید ممنون میشم
5-هدر جامپر چیه ؟
6-به جای سوکت شارژی که دستی درست کردین نمیشه پایه سوکت بزاریم؟
7-من اخرین نسخه برنامه arduniuo رو دانلود کردم طبق گفته ها تون پیش رفتم اما جای برای انتخاب com پورت نبود !!!!!
8-برد کنترلی هست که بشه به عنوان کنترلر این پهپاد استفاده کرد؟
9-برای ارتقاع مدت پرواز و قدرت شما چه باتری پیشنهاد میدین؟
10-اگه میشه همون نسخه هایی که تو اموزش گذاشتین رو اپلود کنید چون الان نسخه های جدید خیلی خیلی فرق کرده

شرمنده من مبتدی هستم اینقدر سوال پرسیدم احتمالا شما هم اینجوری بودین

ErfanDL
2016/09/07, 19:02
1-تک سل یا چند سل یعنی چی؟
2-بعضی سایت ها این باتری رو به همراه یو اس بی شارژش میفروشند برای شارژه باید یو اس بی رو کجا بزنیم؟ تو شارژر گوشی؟ یو اس بی لپ تاپ؟
3-بهترین کار به جز کاغذ برای نگه داشتن موتور چیست؟
4-اگر میشه از فیلم کارکرد برنامه اندروید و پروازش همون لحظه فیلم بگیرید بزارید ممنون میشم
5-هدر جامپر چیه ؟
6-به جای سوکت شارژی که دستی درست کردین نمیشه پایه سوکت بزاریم؟
7-من اخرین نسخه برنامه arduniuo رو دانلود کردم طبق گفته ها تون پیش رفتم اما جای برای انتخاب com پورت نبود !!!!!
8-برد کنترلی هست که بشه به عنوان کنترلر این پهپاد استفاده کرد؟
9-برای ارتقاع مدت پرواز و قدرت شما چه باتری پیشنهاد میدین؟
10-اگه میشه همون نسخه هایی که تو اموزش گذاشتین رو اپلود کنید چون الان نسخه های جدید خیلی خیلی فرق کرده

شرمنده من مبتدی هستم اینقدر سوال پرسیدم احتمالا شما هم اینجوری بودین

طبق آموزش پیش بروید در آموزش همه چیز شفاف هست و کامل توضیح داد شده

000222
2016/09/07, 19:08
طبق آموزش پیش بروید در آموزش همه چیز شفاف هست و کامل توضیح داد شده
10 تا سوال پرسیدم ممنون از جواب نا معلومتون
حداقل اینا رو بدید

sshayan
2016/09/11, 19:57
سلام بر دوست عزیز میخواستم بدونم کی نحوه استفاده و ساخت quadcopter با ماژول wifi را قرار میدهی

ErfanDL
2016/09/11, 20:53
سلام بر دوست عزیز میخواستم بدونم کی نحوه استفاده و ساخت quadcopter با ماژول wifi را قرار میدهی
سلام
به زودی...

Zahra835
2016/10/13, 21:41
بدنه و کاورشو از کجا باید تهیه کنیم

cisco
2016/10/13, 23:24

با استفاده از MiddleWare و وبسرویس و روش web hook امکان پذیر هست ولی فکرنکنم بشه برای کوادکوپتر های مسابقه اینکارو کرد چون اون پرنده ها نیاز به دقت و عکس العمل بالایی دارن که در این روش یکمی دیلی همراه هست و پیشتر این روش برای پرنده های پری پلن و یا پیش برنامه ریزی شده پیاده سازی شده تا در حالت انجام ماموریت با این روش بشه ماموریت پرنده رو تغییر داد

Pouya-mir
2016/12/27, 21:06
داداش بخوام با دوربین انلاین بسازم باید چی کار کنم؟؟

Ali zeraati
2017/02/12, 23:11
مهندس کارت بیسته یعنی عالیه،امیدوارم سایتت روز بروز در این زمینه پر محتواتر بشه،با این آموزشی که دادی بسیار لذت بردم،امیدوارم بیشتر از معلوماتت استفاده کنم،موفقو پاینده باشی

Ali zeraati
2017/02/13, 21:06
سوالاتی که برام پیش اومده اینه که؛
آیا میشه از موتور کرولس یکم از این بزرگتر با همین مدل باتری استفاده کرد؟؟؟
مدل تبدیلUSB به TTLچیه،آیا نرم افزارش بر روی سیستم عامل 8 هم جواب میده؟؟
این باتری تا چند دقیقه میتونه نیرو بده؟؟؟
سپاس از سایت خوبتون

ErfanDL
2017/02/13, 22:29
سوالاتی که برام پیش اومده اینه که؛
آیا میشه از موتور کرولس یکم از این بزرگتر با همین مدل باتری استفاده کرد؟؟؟
مدل تبدیلUSB به TTLچیه،آیا نرم افزارش بر روی سیستم عامل 8 هم جواب میده؟؟
این باتری تا چند دقیقه میتونه نیرو بده؟؟؟
سپاس از سایت خوبتون
سلام
بله میشه ولی باید جاهای موتور رو تراش بدید و بزرگترش کنید

مدل خاصی نداره اون مبدل !

با موتورهایی که من استفاده کردم 10 دقیقه

Ali zeraati
2017/02/21, 00:33
سلام،مهندس جان از فریم
9DOF IMU STM32 (MPU6050 HMC5883L)
بجای فریم مدل cjmcu328 هم میشه برای ساخت این مینی کواد استفاده کرد؟تفاوت این دوتا فریم چیه
باتشکر

rezagp
2017/07/04, 07:22
اندازه موتور مهمه یا نه؟ لطفا هرچه زودتر جواب بدید
ممن.ن

asadi
2017/11/01, 14:30
ببخشید توی رایانه من عکس هارو باز نمی کنه مشکل از چیه؟؟:emoji_smiley-53:

Mohammad
2017/11/01, 20:22
ببخشید توی رایانه من عکس هارو باز نمی کنه مشکل از چیه؟؟:emoji_smiley-53:

سلام

روی یک عکس راست کلیک کن و properties رو انتخاب کن و در سربرگ General ، روی change کلیک کن و برنامه پیش فرض ویندوز رو انتخاب کن یعنی windows photo viewer و ok کن

البته این کار رو برای فرمت های مختلف باید جداگانه یکبار انجام بدی مثلا jpg و png و ...

راه دیگه که یکجا همه کار ها رو انجام میده:

استارت منو رو بازکن و تو قسمت سرچ عبارت Set Default Programs رو paste کن و روی گزینه set your default prigrams کلیک کن و تو صفحه مورد نظر از سمت راست windows photo viewer رو انتخاب کن و از سمت راست روی set this prgram کلیک کن طبق عکس زیر. و اینطووری همه فرمت های پیش فرض با windows photo viewer باز می شن

48582

اگه ویندوز مشکل پیدا کرده باشه یا ویروسی شده باشه که بحثش جداست