PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صدا نداشتن در بازی ها کمک کنید

medial144
2015/04/17, 18:12
سلام
آقایون داداشام . یه مشکل برام پیش اوده هیچ جا جوابش را نیافتم . خواهشا یه کمکی بکنید

ماجرا از اول : یه وین 8.1 دان کردم با فلش نصب کردم همه درای ور ها را ریختم و بازی ها صدا داشتن . همون وین را چند ماه بعد باز نصب کردم باز همه کار ها را انجام دادم ولی بعضی از بازی ها که یعنی همه ی بازی های جدید و خوب ,بدون صدا بودن . بعضی از بازی ها مثل فارکری 4 اون لوگو ها و ارم های اول بازی صدا داشت و وقتی میرفت تو منو و بازی صدا ناشت و بعض هم مثل واچ داگز از اول صدا نداشت (کل ویندوز صدا داشت ها فقط بازی ها نداشتن) بعد یه وین سون که ده ها بار برای خود و ده نفر دیکه نصب کرده بودم را ریختم که اون هم همین طور صدا نداشت . حالا این هیچ gta v را ریختم مثل فارکری بود و فقط تا اون نوشته های راکستار صدا داشت .
کمک کنید لطفا بی صدا gta از شترنج هم کم تحرک تره . همه جا را گشتم هر کی یه چی میگه
درایور و قثشمفثن هم اپدیت و چندین ورژن هم عوض کردم یه درایور پک هم دان کردم و باز با اون ریتم .نشد که نشد
تازه دیروز یه 8.1 آپدیت جدید ریختم و کل هارد را نیز فرمت نمودم از اول پارتیشن بندی کردم باز همون مشکل

مادر بردم asus p8 z77 -v
انصافا کمک کنید . اگه درست نشه معلو نیست چه بلایی سرم بیاد تا حالاش کلی از موهام سفبد شدن

aryaiee
2015/04/17, 18:33
دوست من لطفا یک مقدار در نوشتار و املاء دقت کنید.
شما آخرین درایور مربوط به کارت صدای مادربرد رو از سایت خود کمپانی دانلود و نصب کنید.البته با توجه به نوع ویندوز.قبلش هم هر چی درایور صدا نصب کردید رو پاک کنید.
در موزیک و فیلم صدا دارد دیگه؟

medial144
2015/04/17, 20:13
بله تو موزیک و فیلم صدا داره
اخه من قبلا همین ها را میریختم صدا داشت !!

aryaiee
2015/04/17, 20:14
انجام بدید لطفا.

Reza Eshraghi
2015/04/17, 20:54
سلام
مشخصات کامل سیستم بدید لطفاً
این درایور رو نصب کنید :
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
جدیدترین پک درایور Realtek همین هست و توی سایت ایسوس پیج مربوط به مادربرد شما درایوری که موجود هست از این قدیمی تره .
البته قبل از نصب این همون طور که امیر حسین جان گفتتند تمام درایورهای قبلی رو پاک کنید از روی سیستم

medial144
2015/04/17, 21:35
ممنون
تا حالا 5 تا ورزن از سایت های معتبر مختلف مثل همین ایسوز و لنوو دان کردم که نشده . این را هم میریزم ببینم چیه
یعنی هیچ احتمالی بجر درایور نیست ؟

Reza Eshraghi
2015/04/17, 22:02
ممنون
تا حالا 5 تا ورزن از سایت های معتبر مختلف مثل همین ایسوز و لنوو دان کردم که نشده . این را هم میریزم ببینم چیه
یعنی هیچ احتمالی بجر درایور نیست ؟

احتمال هست ولی در قدم اول این کار رو انجام بدید و مطمئن بشیم بهتره .

medial144
2015/04/17, 22:51
بازم نشد
تنظیمات خود بازی را هم هر کاری کردم نشد

Reza Eshraghi
2015/04/17, 23:22
بازم نشد
تنظیمات خود بازی را هم هر کاری کردم نشد

عزیز پستی که داخلش لینک درایور دادم رو کامل مطالعه کردید ؟؟!
گفتم مشخصات کامل سیستم رو اعلام کنید
قبل از نصب درایور جدید ، درایور نصب شده قبلی رو پاک کردید ؟
یک شات از دیوایس منیجرتون هم قرار بدید
نرم افزارهای پیش نیاز نصب بازی ها کامل نصب هستند ؟
درایور گرافیک آپدیت هست ؟

medial144
2015/04/17, 23:30
ببخشید یادم رفت مشخصاب را بنویسم
asus p8 z77-v
hd 7770
kingston 8gb 1600
i5 3470
همه چیز نصبه یعنی 2 گیگ نرم افزار اجرای بازی و پیش نیاز ریختم . فوله همهشه همینا را میریختم
و همه کار ها را هم انجام دادم و با نرم افزار حذف کننده حذفاندم
اینم عکس
38238

darvishkhoob
2015/04/18, 00:09
برادر Directx رو هم نصب کردی؟

medial144
2015/04/18, 01:45
پ ن پ
پس چجوری میگم تو بازی ها صدا ندارن . دارم همه بازی ها را اجرا مکنم ولی صدا نداره

aryaiee
2015/04/18, 07:43
پ ن پ
پس چجوری میگم تو بازی ها صدا ندارن . دارم همه بازی ها را اجرا مکنم ولی صدا نداره

آخرین درایور کارت گرافیک رو نصب کنید.قبلی هم پاک کنید.

darvishkhoob
2015/04/18, 11:22
پ ن پ
دوست من بعضی از بازیها بدون نصب اخرین نسخهDirectx هم اجرا میشن
شما اول کاری که امیر حسین جان گفت انجام بدین بعد هم اگر اخرین نسخه Directx که کارتتون پشتیبانی میکنه از نصبش مطمئن شین

magiteq
2015/04/18, 11:43
دوست عزیزم برنامه openAL رو نصب و گزارش کن

medial144
2015/04/18, 13:48
ممنون از همتون که کمک میکنید
همهی این کار ها را انجام دادم و باز هم صدا نداره

aryaiee
2015/04/18, 13:50
ممنون از همتون که کمک میکنید
همهی این کار ها را انجام دادم و باز هم صدا نداره

اگر بلد هستید یک بار بایوس رو آپدیت و ریست فکتوری کنید.البته این آخرین راه هستش و ممکنه جواب نده.در کل با همچین ایرادی سیستم باید از نزدیک بررسی بهش و مشاروه برای ما از راه دور کمی سخته.

medial144
2015/04/18, 14:03
ممنونیه بار اومدم بایوس را آپ کنم . حافظه ی بایوس پرید برای هر بار بالا اومدن باید از اول آپ میکردم . دو ماه دادم به گارانتی تا درست شد .یعنی دارید میگید این که تو بعضی بازی ها صدا نیست مال بایوسه . مگه تو ویندوز هم تاثیر نرم افزاری داره؟

aryaiee
2015/04/18, 14:12
ممنونیه بار اومدم بایوس را آپ کنم . حافظه ی بایوس پرید برای هر بار بالا اومدن باید از اول آپ میکردم . دو ماه دادم به گارانتی تا درست شد .یعنی دارید میگید این که تو بعضی بازی ها صدا نیست مال بایوسه . مگه تو ویندوز هم تاثیر نرم افزاری داره؟

دوست عزیز هماهنگی های بین سیستم و نرم افزار ها،توسط مادربرد و چیپست ها انجام میشود.گاها این مشکلات کمتر پیش می آید.گاهی با تخلیه برد از برق (بیرون آوردن باتری) و یا آپدیت بایوس این مشکلات مرتفع میشود.اما خوب هیچ تضمینی برای حل شدن مشکل نیست.اگر تمام مشاوره های دوستان رو عمل کرده باشید و مطمئن شدید که درست نمیشود این راه ها باید چک شود و یا در نهایت سیستم رو بدید به تعمیرکار ماهر برای عیب یابی.

magiteq
2015/04/18, 14:14

اپدیت بایوس در شرایط هست که از ابتدا این مشکل وجود داشته باشه
ولی شما از ابتدا این مشکل رو نداشتی و اخرا اینجوری شده
شما بایوس رو
ریست فکتوری کن

iSteve
2015/04/18, 14:27
من پیشنهاد میکنم با یه کارت صدای دیگه امتحان ببینید مشکل پا برجاست یا نه.
این راه رو حتما امتحان کنید و نتیجه رو اعلام کنید، چون اینجوری راحت تر میشه فهمید که مشکل از چه قسمتی میتونه باشه.

فقط لطف کنید و راههایی که بنده و دوستان عرض میکنیم رو تماما انجام بدین، جسارتا طوری نباشه که انجام نداده باشید و بفرمایید که "انجام دادم".
@};-

aryaiee
2015/04/18, 14:31
با ناصر جان موافقم مخصوصا در بخش آخر فرمایشات ایشان.چون اینطوری شما اول از همه متضرر میشوید.
-----------------
آپدیت رو هم پیشنهاد دادم چون،زمان آپدیت پروگرام اصلی از ic خارج میشود و یک بار دیگر برنامه جدید تزریق میشود و این موضوع باعث میشود مشکلات ترانزیستوری هم گاها برطرف شود.خود بنده گاهی با reprogram از طریق دستگاه programer این قبیل مشکلات رو حل کردم.

medial144
2015/04/18, 14:33
انجام میدم حتما
البت پیدا کردن یه کارت صدا شاید راحت نباشه .
چه جوری ریست فکتوری کنم ؟ بایوس ایسوز تو گزینه ها هست دیگه یا باید بافلش چیزی بریزم

Mostafa98
2015/04/18, 14:35
به نظر من پیشنیاز ها کامل نیست.
Dx رو reinstall کردید؟

medial144
2015/04/18, 14:37
جالب اینجاست که تو بعضی بازی ها صدا هست . مثل gta iv و شوپرم کماندر ولی تو gta v واچ داگز و فارکری نیست . شاید این احتمال باشه که ویندوز صدای ایون را تشخیص نمیده ولی خوب چند بار وین عوض کردم باید درست میشد

medial144
2015/04/18, 14:39
بله چندین بار نصب کردم ولی برای اطمینان میرم باز میردم همهی نسخه هاش را نصب میکنم

iSteve
2015/04/18, 15:56
میدونی دوست عزیزم، وقتی که شما با کارت صدا تست کنید، اگه هنوزم مشکل سرجاش باشه این احتمال که از سخت افزار باشه خیلی خیلی کم میشه و میتونید تمرکز خودتونو روی بخش نرم افزاری معطوف کنید. اگه مشکل حل بشه که کلا احتمال مشکل نرم افزاری صفر میشه و اونوقت با فکر باز سراغ سخت افزارها میرین و بچه ها راحت تر راهنمایی میکنن.

برای همین واقعا ارزش داره که بگردین و یک کارت صدا پیدا کنید و تست کنید ببینید چی میشه تا راحت تر به نتیجه برسید و بچه ها کمتر اذیت بشن.
اگه واقعا از بین دوستانتون کارت صدا پیدا نکردین میتونید یه کارت صدای USB ارزون قیمت(قیمتشون در حد 10-12 تومنه، بعدا هم به درد میخوره) بخرید و تست کنید.

بنده دیگه صحبت های لازم رو عرض کردم، دیگه خودتون میدونید@};-

Optimus Prime
2015/04/18, 19:24
دوست عزیز یبار چک بکنین که خروجی کارت صداتون حتما استریو باشه.

medial144
2015/04/18, 22:22
ممنون از همتون که ضایه بازی های من را تحمل کردیت و جواب دادیت .
یکی از دوستام یه کارت صدا usb داشت اومدیم اون را نصب کردیم ولی مشکل از اون نبود . چون وقتی با اسپسکر و هدفون خودم امتحان کردم صدا نداشت ولی وقتی هدفون دیگری را زدیم تو قسمت ورودی میکرفون usb به صورت غیر استریو صدا را اورد ولی تو هیچ کدوم از ورودی های کارت خود مادر برد صدای بازی نبود . فقط ورودی میرفون اون یو اس بس اون هم فقط هدفون دوستم نه بلند گو و هدفون خودم (مال دوستم هدفون مبایله که ورودی و خروجی یکی هست)
یعنی مسیبنی که ما با این کشیدیم تو هر 3 ملیارد نفر یه نفر گرفتارش میشه ~X(. حال میرم یه هدفون دیگه پیدا میکنم ببینم چی میشه.

iSteve
2015/04/19, 12:03
ممنون از همتون که ضایه بازی های من را تحمل کردیت و جواب دادیت .
یکی از دوستام یه کارت صدا usb داشت اومدیم اون را نصب کردیم ولی مشکل از اون نبود . چون وقتی با اسپسکر و هدفون خودم امتحان کردم صدا نداشت ولی وقتی هدفون دیگری را زدیم تو قسمت ورودی میکرفون usb به صورت غیر استریو صدا را اورد ولی تو هیچ کدوم از ورودی های کارت خود مادر برد صدای بازی نبود . فقط ورودی میرفون اون یو اس بس اون هم فقط هدفون دوستم نه بلند گو و هدفون خودم (مال دوستم هدفون مبایله که ورودی و خروجی یکی هست)
یعنی مسیبنی که ما با این کشیدیم تو هر 3 ملیارد نفر یه نفر گرفتارش میشه ~X(. حال میرم یه هدفون دیگه پیدا میکنم ببینم چی میشه.
بنابراین با یک تست ساده که عرض کردم متوجه شدیم که مشکل اصلا مربوط به مشکل ویندوز یا درایورها نیست.

پس برای به نتیجه رسیدن تاپیک و اضافه شدن تجربه به تجربیات بنده و دوستان، لطفا وقتی با یه هدفون یا اسپیکر دیگه تست کردین نتیجه رو اعلام کنید.
طبق فرمایش دوستمون روی چند کاناله بودن و تنظیمات صوتی ویندوز و بازی و همینطور استانداردهای صوتی اسپیکر و هدفون دقت کنید تا باهم یکی باشه.
@};-

medial144
2015/04/19, 19:55
سلام با 2 تا هدفود و یه بلندگوی دیگه امتحان کردم .
الان رو همهشون فقط از بلند گوی راستی صدا میاد و چپیه یا خش خش داره یا اصلا صدا نداره . تمام تنضیمات صدا را هم که میدونستم امتحان کردم .
ولی وقتی سیم را میزنم به قسمت میکرئفن کارت اکسترنال(فقط کارت اکسترنال) به صورت غیر استریو هر دو تا صدا داره یعنی تو تست از راستی سدا میاد از هر دوتا بخش میشه و از چپی هم همین طور و به خاطر همین صدای همه ماشین ها را دارم بجر خودم چون قابلیت استریو نداره . وهمه تنظیمات بازی را هم تست کردم باز همین طورهسلام با 2 تا هدفود و یه بلندگوی دیگه امتحان کردم .
الان رو همهشون فقط از بلند گوی راستی صدا میاد و چپیه یا خش خش داره یا اصلا صدا نداره . تمام تنضیمات صدا را هم که میدونستم امتحان کردم .
ولی وقتی سیم را میزنم به قسمت میکرئفن کارت اکسترنال(فقط کارت اکسترنال) به صورت غیر استریو هر دو تا صدا داره یعنی تو تست از راستی سدا میاد از هر دوتا بخش میشه و از چپی هم همین طور و به خاطر همین صدای همه ماشین ها را دارم بجر خودم چون قابلیت استریو نداره . وهمه تنظیمات بازی را هم تست کردم باز همین طوره

medial144
2015/04/19, 21:00
نظری ندارید چه کار کنم که از هر دو صدا بیاد

aryaiee
2015/04/19, 21:20
فیش یا بخش صدای مادربرد خراب است.در ضمن طرز نوشتن رو هم درست کن دوست عزیز که در شان انجمن باشد.

medial144
2015/04/19, 22:29
ببخشید
باز ممنون