PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی مانیتور های SAMSUNG D595 ,D395

aryaiee
2015/04/14, 20:03
با توجه به اینکه چندی است که در انجمن توسط مشاورین بخش های مربوط مدل های D595 و D395 معرفی و پیشنهاد میشود،سوالاتی از قبیل مسائل تکنیکال و آپشن ها مطرح میشود.امروز بنده این 2 مدل رو معرفی میکنم و مشاورین عزیز هم میتوانند از این تاپیک برای معرفی بهتر این محصول به کاربران استفاده کنند.ضمن آنکه بنده مقداری با هر 2 مدل کار کرده و امروز با یکی از دوستان در بخش فنی راجب این 2 محصول صحبت کردم که بدون بزرگنمایی و موارد این چنینی،توضیحاتی به بنده دادند.
خاصیت این 2 محصول این است که قیمتی کمتر از رقبا دارند و تمام قطعات این محصول ساخت کره جنوبی است خیالتون راحت.

مدل:595

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

پنل:
این مدل دارای پنل PLS از نوع LED است.این پنل در اکثر موارد برتری های به نسبت پنل های IPS موجود دارد اما در مورادی بسیار شبیه به هم هستند.مثلا در زاویه دید با پنل AH-IPS برابر است و میزان نور هم توسط کمپانی قابل تغییر است اما معمولا روی 250CD ست شده است.این پنل قابلیت نمایش تعداد 16.7 میلیون رنگ را داراست.
زمان پاسخگویی این پنل در حالت GTG میزان 5MS است.این مانیتور دارای رزولوشن FHD یا همان 1920x1080 است و طبق ساختار سامسونگ دارای رفرش X و Y به صورت همزان یا همان I SCAN و P SCAN است.میزان کنتراست یک هم یک عدد است که بدون هیچ استاندارد درست و مناسبی از طرف کمپانی ها بزرگنمایی میشود پس این بخش رو خیلی جدی نگیرید.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

ورودی ها:

این مدل دارای 2 پورت HDMI + یک عدد VGA و یک خروجی هدفون است که صدای وارد شده از HDMI را دریافت و خروج میکند.

پایه:

پایه این مانیتور از نوع T-Shape است که زیبایی خاصی دارد و همچنین دارای خاصیت تنظیم زاویه 20 درجه به صورت بالا و پایین میباشد که مثل مدل های دیگر سامسونگ مقداری سفت است.
تمامی دکمه های مربوط به تنظیمات هم مثل یک جویستیک در پشت مانیتور قرار دارد.وزن هم نزدیک به 4 کیلوگرم با پایه.

امکانات اضافه:

سیستم GAME MODE در این مدلباعث یمشود با فشردن یک کلید این حالت هوشمند را فعال کنید که در این حالت این مانیتور با بالا بردن میزان کنتراست و پردازش سریعتر،حالت تصویر بازی به بهترین شکل پوشش میدهد.
میزان مصرف انرژی در هردو مدل 21W است که واقعا ناچیز است!البته آداپتور خارج از بدنه قرار گرفته است که این خود میزان گرمای کابینت و خرابی را کاهش میدهد.
البته یک نکته هم عرض کنم و اینکه هردوی این مدل ها دارای تکنولوژِی MAGIC UPSCALE هستند که تصاویر با رزولوشن پایین را تقویت کرده و بهبود میبخشد.
سایز صفحه نمایش 24 اینچ است و برای بازی و کارهای روزمره اندازه مناسبی است.مخصوصا برای بازی و تماشای فیلم.اما این به سلیقه کاربر هم بستگی دارد.
نرخ به روز رسانی تصویر بدون در نظر گرفتن تقویت کننده ها مانیتور 60HZ است.همچنین نسبت تصویر هم 16:9 میباشد.

مدل:395

این مدل هم دارای اکثر موارد مدل D595 است به جز چند تغییر کوچک در شکل پایه و بدنه و همچنین میزان کنتراست این مدل 300CDM2 است که کمی بیشتر از مدل D595 است.طراحی پایه از شیشه است و قاب دور هم با حالتی از نور آبی زیبایی جدیدی را به مانیتور و محیط اطراف میدهد.

دوستان توجه داشته باشید که سامسونگ تبلیغات زیادی برای تکنولوژی ساخت پنل خود یعنی PLS کرده است و به نظرم واقعا کیفیت خوبی هم دارد.
سیستم عامل های پیشنهادی شرکت برای این 2 محصول هم،MAC و WIN 8.1 میباشد.این مدل ها با گارنتی سام سرویس عرضه میشوند در هنگام خرید هم دقت کنید.

به هر حال این مانیتور از بهترین مدل های سامسونگ موجود در کشور هستند که به نسبت قیمت واقعا امکانات مناسبی دارد.دوستان هر گونه سوال فنی و یا مواردی مشابه را در این تاپیک میتوانید مطرح کنید اما در صورت داشتن سوالات مشاوره خرید لطفا در بخش مشاوره خرید مانیتور مطرح کنید.

امیرحسین آریایی

Reza Eshraghi
2015/04/14, 20:19
ممنون امیر جونم :x@};-
واقعاً هردو مانیتور انتهای قیمت به کارایی هستن @};-@};-

aryaiee
2015/04/14, 20:38
لطف داری رضا جان.اره واقعا به نسبت قیمت عالی هستند بدون اغراق.

iSteve
2015/04/14, 21:00
ممنونم بابت تاپیک خوبت@};-
مانیتورهای خیلی خوبی به نظر میرسن، لطفا قیمتاشو اگه امکان داره ذکر کنید.
امیرحسین جان میتونم خواهش کنم یه کم در مورد پنل PLS توضیح بدی؟ راستش این دفعه ی اوله این اسمو میشنوم و هیچ اطلاعی ازش ندارم.
اگه در مورد تفاوتش با پنل IPS و ساختارش مقداری توضیح بدی ممنون میشم.

@};- @};-

aryaiee
2015/04/14, 21:03
ممنون ناصر جان.قیمت ها بین 680 تا 730 باید باشه به نظرم.در مورد تکنیک پنل ها چون توضیح زیادی میطلبه چشم حتما فردا تا ظهر تقدیم میکنم.
الان مشغول کار روی یک دستگاه هستم احتمالا برای مادربرد اش هم باید مزاحم خودت شم.

Reza Eshraghi
2015/04/14, 21:09
یکی از نقاط قوت و البته جالب این دو مانیتور داشتن دو پورت HDMI هست که واقعاً چند روز پیش وقتی متوجه شدم کف کردم ! :-o:D
برای مدلی در این رنج قیمتی واقعاً فوق العاده هست ! بعضاً 2 پورت HDMI ممکنه در مانیتورهای میلیونی هم یافت نشه !
یه خرده پایه های سامسونگ خوش اخلاق تر بودن و انعطاف بیشتری نشون میدادن بهتر بود ولی ! :D

پ. ن : فرامرز جان کجایییییی !!! زود باش ! فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

lophalab
2015/04/14, 21:15
چرامدل 595 از 395 گرون تره؟
کدوم مدل جدید تره؟
395 خیلی قشنگه کف بر شدم :D
آقا مرسی

aryaiee
2015/04/14, 21:16
بله از نظر پورت ها واقعا بی نظیره.البته پایه رو موافقم ولی ارگونومیک بودن پایه ها مقداری این مشکل رو برطرف کرده.من از نزدیک دیدم بدک نبود.

Mostafa98
2015/04/14, 21:25
یک جایی خونده بوم که oc هم میشه.درسته؟
کلا مانیتور ها چطور اور میشن؟

aryaiee
2015/04/14, 21:26
چرامدل 595 از 395 گرون تره؟
کدوم مدل جدید تره؟
395 خیلی قشنگه کف بر شدم :D
آقا مرسی

خواهش میکنم.هردو جدید و در یک خط تولید هستند.تفاوت ها بیشتر بر روی پایه است دوست من.تفاوت قیمت هم زیاد نیست.

lophalab
2015/04/14, 21:35
خواهش میکنم.هردو جدید و در یک خط تولید هستند.تفاوت ها بیشتر بر روی پایه است دوست من.تفاوت قیمت هم زیاد نیست.

آقای آریایی شما گفتین اینتا دوتا HDMI دارند الان من داشتم توی نت جستوجو کردم که به این سایت برخوردم

توی این سایت این نوع مانیتور 395 رو فقط یک HDMI داره...
در ضمن اینم چند نقل قول
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

linux_linda
2015/04/14, 22:14
امروز سفارش دادم 595 را شنبه با پست میرسه دستم قیمتش هم 689 تومن با گارانتی سام سرویس از لیون کامپیوتر

aryaiee
2015/04/14, 22:26
دوست منlophalab (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) اگر متن بنده رو مطالعه کرده باشید ذکر کردم 20 درجه بالا و پایین میشود اما در ابتدای کار کمی سفت است.خیالتون راحت تکون میخوره.بنده نظرات کاربران این سایت ها رو چندان قبول ندارم.مثل دیجی کالا و...
مدل d595 دارای 2 hdmi و یک vga است و d395 هم دارای یک hdmi و یک vga.البته مراقب باشید اشتباه نکنید موقع جستجو مدل d390 هم ممکنه بیاد!

aryaiee
2015/04/14, 22:31
یک جایی خونده بوم که oc هم میشه.درسته؟
کلا مانیتور ها چطور اور میشن؟

مصطفی جان البته این برای مانیتور بیشتر شبیه به اصطلاح هستش البته از نظر بنده.منظور اضافه کردن دستی نرخ رفرش تصویر و یا اضافه کردن میزان کنتراست در دستکاری های تخصصی است که بنده چندان توصیه نمیکنم.البته اضافه کردن refresh rate با تنظیمات کارت گرافیک هم قابل انجام است.

magiteq
2015/04/14, 22:58
دقت رنگ این مدل ها نسبت به رقبای هم قیمتی مناسبتر هست
در حالت پیشفرض DELTAE میزان 3 اندازه گیری شده و کنتراست 1120 به 1 که کاملا شرایط بسیار خوبی داره داره
با قرار دادن برایتنس یا روشنایی تصویر بر روی 53( برایتنس به 150 کاندلار میرسه).
قرار دادن گاما بر روی 3
تنظیم رنگ ابی بر روی 45
DELTAE به 2.2
دمای رنگ به 6600 کلوین و گاما بر روی 2,2 تنظیم میشه و همچنین کنتراست بر روی 1100 به 1. کاملا واضحه که با همین کالیبره ساده که اشاره شد , کیفیت رنگ عالی میشه و حتی برای ادیت هم میشه استفاده کرد از این مدل مانتیور
همچنین صفحه یکدستی این مدل ها داره و کمترین نشت نور
زمان پاسخ دهیش هم 13 میلی ثانیه هست

aryaiee
2015/04/15, 06:43
درسته.البته برای طول عمر خود مانیتور اگر نیازی نباشه کالیبیره نشه بهتره.ولی خوب کسی نیاز داشت این کار رو هم انجام بده بد نیست.
نشت نور هم به لطف استفاده از مواد اولیه خوب در پنل و همچنین پنل pls عالی هستش.منم ندیدم جایی حرفی از نشت نور این مدل زده شده باشه.زمان پاسخ دهی هم ممکنه با game mode باز یک مقدار کم بشه.

third person
2015/04/15, 09:24
ممنون آقا امیر حسین از این تاپیک. معرفی این محصولات خوش قیمت که بهترین کارایی رو در این رنج قیمت دارن کاری است بس ستودنی =D>:-bd
فقط یک نکته: شما ذکر کردید که کنتراست مدل D395 ، مقدار 300CDM2 هست. منظورتون مقدار Brightness هست دیگه ؟ مشخصات فنی دو مدل S24D590PL و S24D390HL که سایت سامسونگ ذکر کرده کاملا یکی هست. یعنی تو مدل های مونتاژی اینطور نیست؟

aryaiee
2015/04/15, 10:12
ممنون مهدی جان وظیفه است.
میزان روشنایی به کاندلار معمولا اندازه گیری میشود و باید گفت بله تقریبا همان brightness است.دوست گلم این 2 مدلی که شما فرمودید با این مدل ها فرق دارد.در پست 13 هم عرض کردم که در زمان جستجو مواظب باشید اشتباه نشود.
البته گاها مدل ها با تفاوت هایی در کشور های مختلف لانچ میشود اما نه در مدل های بالا زیاد این موضوع اتفاق نمی افتد.

Shahin007
2015/04/15, 10:20
این همه مانیتور های گرون و بزرگ و با روزلیشن های بالا هستش ولی هیچ کدوم طراحی شکیل و زیبایی مثل این دو مدل نداشتن. همچنین انقدر با پورت های مختلف و کامل .
خیلی عالی هستند.
اگر اشتباه نکنم هم پنل PLS تلفیقی از پنل های IPS ال جی و امولد سامسونگ باشه.
به خاطر همین هم نمایش رنگ ها طبیعی هستش و هم زاویه دید خیلی خوبی داره.
میشه گفت همه مزایای IPS و امولد رو با هم این پنل داره.

ممنون امیر حسین عزیز.

Sent from my lovely G2

aryaiee
2015/04/15, 10:27
بله شاهین جان.توضیحاتی تکمیلی در مورد تکنیک این پنل تا شب تقدیم میشود.
تازه یک مورد جالب هم امروز به ذهنم رسید این هستش که از این مانیتورها میشود به راحتی به عنوان نمایشگر کنسول هم برای بازی استفاده کرد!

sahar66
2015/04/15, 11:27
ما ی تومن دادیم LG بعد الان میبینم سامسونگ همچین چیزی رو زده تازه بعد سه سال هم سوخت

بعد الان ببین سامسونگ چی زده اونم با چه قیمتی خیلی عالین من زیاد از لحاظ فنی سر در نمیارم اما پورت ها و خوشگلیش عالین

aryaiee
2015/04/15, 11:35
والا سحر خانوم این قصه آمار خرابی خودش سری دراز دارد.بنده چون دلایل مستند زیادی ندارم کمتر راجب اش صحبت میکنم اما به واقع خرابی های الجی بیشتر است.یکی از مزایای این 2 مانیتور استفاده از قطعات کره ایی است.برد main اصلی هم کم مصرف تر و بهینه شده است.ولتاژ راه انداز پنل به چیزی نزدیک 24 ولت رسیده است.این ها همگی باعث پائین آمدن آمار خرابی میشود.

sahar66
2015/04/15, 11:37
والا سحر خانوم این قصه آمار خرابی خودش سری دراز دارد.بنده چون دلایل مستند زیادی ندارم کمتر راجب اش صحبت میکنم اما به واقع خرابی های الجی بیشتر است.یکی از مزایای این 2 مانیتور استفاده از قطعات کره ایی است.برد main اصلی هم کم مصرف تر و بهینه شده است.ولتاژ راه انداز پنل به چیزی نزدیک 24 ولت رسیده است.این ها همگی باعث پائین آمدن آمار خرابی میشود.

بله متاسفانه آمار خرابی الجی زیاده و متاسفانه ماهم الان پولمون کمه برای خرید سامسونگ خخخخ هرچی داشتیم دادیم الجی که ترکید

منتظر توضیحات کارشناسانه ی بیشتری هستم خیلی جالب بود برام.ممنون

linux_linda
2015/04/15, 12:01
خوب چند ماه گارانتی سام سرویس براش گذاشته؟

aryaiee
2015/04/15, 12:01
خوب چند ماه گارانتی سام سرویس براش گذاشته؟

24 ماه.تاریخ بر پشت مانیتور حک شده است.

third person
2015/04/15, 13:20
.
البته گاها مدل ها با تفاوت هایی در کشور های مختلف لانچ میشود اما نه در مدل های بالا زیاد این موضوع اتفاق نمی افتد.

درسته . فکر میکنم که پنل این دو مدل در همه جا یکی باشه. فقط اسم گذاریها متفاوته. مثلا مدل S24D395H PLUS در ایران که در آمریکا اسمش LS24D390HL و در فرانسه و آلمان T24D390EW و یا S24D390HL هستش.

aryaiee
2015/04/15, 13:25
درسته . فکر میکنم که پنل این دو مدل در همه جا یکی باشه. فقط اسم گذاریها متفاوته. مثلا مدل S24D395H PLUS در ایران که در آمریکا اسمش LS24D390HL و در فرانسه و آلمان T24D390EW و یا S24D390HL هستش.

بله دوست عزیز پنل ها یکی است.تفاوت ها در لانچ مختلف همیشه بوده است.

linux_linda
2015/04/18, 12:32
سلام
الان مانیتور سامسونگ رسید دستم چطوری کالیبره کنم که بهترین کیفیت تصویر را داشته باشم وصلش کردم به رس**یور کیفیت تصویر تاریک و مرده بود لطفا تنظیم صحیح را بگید چطوریه؟

magiteq
2015/04/18, 12:36
به 15 همین تاپیک مراجعه کن که معتبرترین پروفایل کالیبره برای این مدل هست

aryaiee
2015/04/18, 12:41
سلام
الان مانیتور سامسونگ رسید دستم چطوری کالیبره کنم که بهترین کیفیت تصویر را داشته باشم وصلش کردم به رسیور کیفیت تصویر تاریک و مرده بود لطفا تنظیم صحیح را بگید چطوریه؟

از روی تنظیمات خود مانیتور چندین تنظیم مختلف از brightnss و...با همون ها تنظیمات رو به راحتی میتونید انجام بدید.کالیبره کردن گاها مشکلاتی رو به وجود میاورد،اگر حرفه ایی نیستید همچین کاری نکنید.به کل بعید میدونم لازم داشته باشید همچین کاری بکنید.

linux_linda
2015/04/18, 23:45
مانیتور خوبیه
اما نسبت به باقی مانیتور های عکس ها و. چهره ها را نقاشی شده یعنی گریم شده نشون میده

magiteq
2015/04/18, 23:51
مانیتور خوبیه
اما نسبت به باقی مانیتور های عکس ها و. چهره ها را نقاشی شده یعنی گریم شده نشون میده

من نمیدونم منظورت چی هست
اگر منظورت رنگ پوست هست که خب از یک مانتیور 700 تومن نباید انتظار در حد یک پلاسمای high end داشته باشی
اگر منظورت رنگ های اب رنگی هست که LCD ذاتا در به نمایش اوردن رنگ ها نزدیک به سورس عموما مشکل داره
اون تنظمیاتی که بهت گفته رو انجام بده که دقت رنگ بهتر بشه

aryaiee
2015/04/19, 07:47
مانیتور خوبیه
دوست عزیز صفحات lcd و حتی led رو با مانیتورهای crt مقایسه نکنید.تصویر این مانیتور ها مشکلی نداشت.جسارتا بنده مثل یک کاربر معمولی نگاه نمیکنم،وقتی عرض مینم که دیدیم تصویر رو یعنی اکثر جوانب تخصصی رو مد نظر گرفتم.

linux_linda
2015/04/20, 00:19
بچه ها کیفیت تصویرش واقعا حرف نداره

اصلا هم چشم اذیت نمیکنه

واقعا راضی هستم

امیدوارم در طولانی مدت حتی بعد از گارانتی هم مشکلی سخت افزاری ایجاد نکنه

ضمنا پایه اون هم کمی پایین و بالا میشه

Reza Eshraghi
2015/04/20, 00:56
بچه ها کیفیت تصویرش واقعا حرف نداره

اصلا هم چشم اذیت نمیکنه

واقعا راضی هستم

امیدوارم در طولانی مدت حتی بعد از گارانتی هم مشکلی سخت افزاری ایجاد نکنه

ضمنا پایه اون هم کمی پایین و بالا میشه

مبارکتون باشه عزیز . خوشحالیم از اینکه از خریدتون و در واقع از نتیجه توجه به این تاپیک و راهنمایی های اساتید راضی هستید @};-@};-

linux_linda
2015/04/26, 15:19
مدل 27 اینچ هم اومده تو بازار 920 تومن

linux_linda
2015/04/28, 09:02
دقت رنگ این مدل ها نسبت به رقبای هم قیمتی مناسبتر هست
در حالت پیشفرض DELTAE میزان 3 اندازه گیری شده و کنتراست 1120 به 1 که کاملا شرایط بسیار خوبی داره داره
با قرار دادن برایتنس یا روشنایی تصویر بر روی 53( برایتنس به 150 کاندلار میرسه).
قرار دادن گاما بر روی 3
تنظیم رنگ ابی بر روی 45
DELTAE به 2.2
دمای رنگ به 6600 کلوین و گاما بر روی 2,2 تنظیم میشه و همچنین کنتراست بر روی 1100 به 1. کاملا واضحه که با همین کالیبره ساده که اشاره شد , کیفیت رنگ عالی میشه و حتی برای ادیت هم میشه استفاده کرد از این مدل مانتیور
همچنین صفحه یکدستی این مدل ها داره و کمترین نشت نور
زمان پاسخ دهیش هم 13 میلی ثانیه هست
دوست عزیز با روش شما کالیبره کردم نور مانیتور داشت چشمانم را میزد رفتم ریست فکتور کردم

مانیتور قبلی من سامسونگ سینک مستر بود رنگ های سبز و قرمز را نشون میداد

اما این مدل جدید اینجوری نیست رنگ های قرمز و سبز را شبیه هم نشون میده چکار کنیم درست بشه؟

aryaiee
2015/04/28, 11:39
دوست عزیز با روش شما کالیبره کردم نور مانیتور داشت چشمانم را میزد رفتم ریست فکتور کردم

مانیتور قبلی من سامسونگ سینک مستر بود رنگ های سبز و قرمز را نشون میداد

اما این مدل جدید اینجوری نیست رنگ های قرمز و سبز را شبیه هم نشون میده چکار کنیم درست بشه؟

وقتی من دارم خودم رو میکشم توی این انجمن میگم کالیبره نکنید به درد دوستان نمیخوره کسی به گوشش نمیره!همه میرن کالیبره میکنند بعد میگن آقا خراب شد!نمیدونم یه حرف رو به چند روش من باید بگم یا چند نفر باید بلا سرشون بیاد که فردا هم اگر مانیتور چیزیش بشه راحت میگید توی انجمن به ما گفته شد بکنید!

linux_linda
2015/04/28, 15:34
وقتی من دارم خودم رو میکشم توی این انجمن میگم کالیبره نکنید به درد دوستان نمیخوره کسی به گوشش نمیره!همه میرن کالیبره میکنند بعد میگن آقا خراب شد!نمیدونم یه حرف رو به چند روش من باید بگم یا چند نفر باید بلا سرشون بیاد که فردا هم اگر مانیتور چیزیش بشه راحت میگید توی انجمن به ما گفته شد بکنید!

من که ریست فکتوری کردم مانیتورهم خراب نشده
اصلا بگید چرا این مانیتور رنگ سبز و قرمز را نزدیک هم نشون میده
من کارم بورس هستش باید تمایزر رنگ سبز و قرمز دقیق نشون داده بشه

Shahin007
2015/04/28, 17:44
من که ریست فکتوری کردم مانیتورهم خراب نشده
اصلا بگید چرا این مانیتور رنگ سبز و قرمز را نزدیک هم نشون میده
من کارم بورس هستش باید تمایزر رنگ سبز و قرمز دقیق نشون داده بشه

آقا کجا نزدیک هم نشون میده؟!
منم دقیقا همین مدل مانیتور شمارو دارم ...

این عکس رو با دوربین گوشی رو از روی صفحه گرفتم:

الا رنگ اون سیب وسط به سبزه نزدیکه؟!

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــ
حالا خودمم در مورد این مانیتور نظر بدم ...

هم یک عکس FHD با ترکیب رنگ زیاد و طبیعی باهاش تست کردم هم چندین فیلم بلوری حجم بالا ...

واقعا خیره کننده س کیفیت تصویر و همچنین تفکیک رنگ ها و طبیعی جلوه دادن رنگ ها عالیه.

من تنها کاری که با تنظیماتش کردم این بود که روشنایی تصویر رو از 100 که پیشفرض بود کمش کردم و روی 50 قرار دادم.

دیگه به چیزی دست نزدم. کالیبره نیاز نداره اصلا.

@};-

linux_linda
2015/04/28, 18:07
آقا کجا نزدیک هم نشون میده؟!
منم دقیقا همین مدل مانیتور شمارو دارم ...

این عکس رو با دوربین گوشی رو از روی صفحه گرفتم:

الا رنگ اون سیب وسط به سبزه نزدیکه؟!

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــ
حالا خودمم در مورد این مانیتور نظر بدم ...

هم یک عکس FHD با ترکیب رنگ زیاد و طبیعی باهاش تست کردم هم چندین فیلم بلوری حجم بالا ...

واقعا خیره کننده س کیفیت تصویر و همچنین تفکیک رنگ ها و طبیعی جلوه دادن رنگ ها عالیه.

من تنها کاری که با تنظیماتش کردم این بود که روشنایی تصویر رو از 100 که پیشفرض بود کمش کردم و روی 50 قرار دادم.

دیگه به چیزی دست نزدم. کالیبره نیاز نداره اصلا.

@};-

شما الان اینجا تو کادر مشکی اعدادی که رنگ سبز نشون میدن به من بگو

Shahin007
2015/04/28, 18:12
شما الان اینجا تو کادر مشکی اعدادی که رنگ سبز نشون میدن به من بگو

3.94
3.39
2.47
0.78
0.61
0.17
0.08

چشماتون مشکلی نداره؟ (سوء تفاهم نشه)
کاملا اعداد سبز واضحه. قرمز هم همین طور.

aryaiee
2015/04/28, 18:50
برادر من زدی کالیبره رو دست کاری کردی دیگه!من از نزدیک با این مانیتور کار کردم اونم به چشم یک آدم متخصص نه کاربر!غیر این بود به دوستان خودم مثل شاهین جان توصیه نمیکردم که این مانیتور ارزش خرید دارد.گاهی وقت ها با ریست فکتوری کالیبراسیون default نمیشود!!کلا به حرف بنده گوش نکردید این شد!

linux_linda
2015/04/28, 19:57
برادر من زدی کالیبره رو دست کاری کردی دیگه!من از نزدیک با این مانیتور کار کردم اونم به چشم یک آدم متخصص نه کاربر!غیر این بود به دوستان خودم مثل شاهین جان توصیه نمیکردم که این مانیتور ارزش خرید دارد.گاهی وقت ها با ریست فکتوری کالیبراسیون default نمیشود!!کلا به حرف بنده گوش نکردید این شد!

چرا بنده ریست کردم برگشت حالت کارخانه
مگه میشه همچین چیزی

linux_linda
2015/04/28, 19:59
3.94
3.39
2.47
0.78
0.61
0.17
0.08

چشماتون مشکلی نداره؟ (سوء تفاهم نشه)
کاملا اعداد سبز واضحه. قرمز هم همین طور.

خودم میدونم رنگ های سبز کجا هستن خودم بالای اعداد مرتب شون کردم
مانیتور قبلی بنده سینک مستر بودم رنگ های سبز واضح تر بودن
شاید این یکی از عیب های ips باشه چون در ایکس ویژن هم این مشکل را دیدم

aryaiee
2015/04/28, 20:00
چرا بنده ریست کردم برگشت حالت کارخانه
مگه میشه همچین چیزی

چرا نشه؟الان برخی اعداد شما متفاوت است برادر من.بارها ذکر شده بعد از 3 بار ممکن است حالت دیفالت دیگر اعداد رو به حالت قبل برنگرداند.خودت میدونی من دیگه عرضی ندارم.این تاپیک هم برای عیب یابی نیست دوست عزیز از این به بعد در مشکلات صوت و تصویر این مشکلات رو پیگیری بفرمائید.

پ.ن:دستکاری در منوی مخفی یا کالیبراسیون تحت هیچ عنوان جزء گارانتی نمیشود!

medial144
2015/05/05, 10:00
سلام دوستان
به مشاوره شما D395 را خریدم و خیلی هم ممنون چیز توپیه
اگه زیاد خاموش روشن کنم مشکلی نداره؟
کارتم 7770 هست میشه بگید تنظیمات را چه جور بذارم که بهترین را بگیرم

magiteq
2015/05/05, 10:23
سلام دوستان
با کابل HDMI تمام صفه نیست و قسمتی از دور مانیتور سیاه و خالیه 2 سانت هر طرف . با vga مشکلی نداره ولی hdmi این طوریه اتوماتیکشم مینویسه (نات ایولیبل) تو تنضیمات هم جایی برای تنظیم اندازه صفه نیافتم کمک کنید لطفا

گرافیک amd هست؟
در کنترل پنل درایور از تب my digital flat panel در بخش گزینه scaling , اسکیل رو بزار رو صفر

aryaiee
2015/05/05, 10:33
سلام دوستان
اگه زیاد خاموش روشن کنم مشکلی نداره؟
کارتم 7770 هست میشه بگید تنظیمات را چه جور بذارم که بهترین را بگیرم

از برفق اصلی اگر زیاد روشن خاموش نکنید بهتره اما در حالت استند بای مشکلی پیش نمیاد.

medial144
2015/05/05, 19:05
اصلا فکر نمیکردم سیستمم رو فول اچدی اینقدر کم بیاره . اصلا له شد .
راستی یه چیز برای اونایی که میخرن زمان پاسخگویی روی 20 میلی بود خودم دستی اوردمش رو 5.
یه چیز دیگه تو تنظیمات کارت مانیتور را زده d390 ولی رو خود مانیتور نوشته d395 pls قضیه چیه.
یه نکته دیگه با این که کیفیتش خیلی خوبه ولی زاویه دیدش مخصوصا رنگ شبز اونقدر که میگن تعریفی نیست (50 درجه سبز خاکتری میشه کاملا)بقیه رنگا هم یه کم بهتر

magiteq
2015/05/05, 21:57
راستی یه چیز برای اونایی که میخرن زمان پاسخگویی روی 20 میلی بود خودم دستی اوردمش رو 5.
یه چیز دیگه تو تنظیمات کارت مانیتور را زده d390 ولی رو خود مانیتور نوشته d395 pls قضیه چیه.
یه نکته دیگه با این که کیفیتش خیلی خوبه ولی زاویه دیدش مخصوصا رنگ شبز اونقدر که میگن تعریفی نیست (50 درجه سبز خاکتری میشه کاملا)بقیه رنگا هم یه کم بهتر

به چیزی دست نزن شما لطفا
زمان پاسخ دهی پیکسل یک اپشن در OSD نیست که شما کم و زیادش کنی
به هر حال هر پنلی پس از انحراف زاویه دید دچار اشباع بعضی رنگ ها میشه
انتظار از این مدل دیگه خیلی رفته بالا!

aryaiee
2015/05/06, 08:07
به چیزی دست نزن شما لطفا
زمان پاسخ دهی پیکسل یک اپشن در OSD نیست که شما کم و زیادش کنی
به هر حال هر پنلی پس از انحراف زاویه دید دچار اشباع بعضی رنگ ها میشه
انتظار از این مدل دیگه خیلی رفته بالا!

کاملا موافقم.البته بخش gamemode ممکنه کمی زمان پاسخ دهی رو کم کنه اما در تنظیمات اصلی نیست.
بله با مدل های میلیونی لطفا مقایسه نشود!

Shahin007
2015/05/06, 09:05

مهندس جان اونی که شما دستکاری کردی زمان پاسخگویی نبوده ... Display Time به صورت پیشفرض روی 20 ثانیه هستش...

زمان پاسخگویی Response Time هستش که اصلا قابل عدد دادن نیست و سه آپشن داره Standard و Faster و Fastest که به صورت پیشفرض روی Faster تنظیم شده.

یعنی فکر نکردید نمیشه زمان پاسخگویی رو به این راحتی کم کرد؟؟ :|

amirvv
2015/05/15, 09:11
سلام به همگی... کسی اینجا ps4 وصل کرده به این مدل ها... من بین این مدل سامسونگ و asus vx229h موندم خواهشا راهنمایی بفرمایید

aryaiee
2015/05/15, 09:22
سلام به همگی... کسی اینجا ps4 وصل کرده به این مدل ها... من بین این مدل سامسونگ و asus vx229h موندم خواهشا راهنمایی بفرمایید
وصل میشه مشکلی نداره.خود کمپانی در مورد کنسول و game mode حتی توضیحاتی داده بود.

Shahin007
2015/05/15, 09:26

با توجه به خرابی های زیادی که اخیرا از ایسوس دیدم که داخل فروم ها کاربران مشکل داشتن شخصا ایسوس پیشنهاد نمیکنم فعلا. :)

amirvv
2015/05/15, 09:39
با تشکر از دوستان... اقا شاهین شما از کیفیت پنل راضی هستی؟ راستی تست پیکسل سوخته برای اولین بار چه طوری باید انجام داد؟

aryaiee
2015/05/15, 10:20
با تشکر از دوستان... اقا شاهین شما از کیفیت پنل راضی هستی؟ راستی تست پیکسل سوخته برای اولین بار چه طوری باید انجام داد؟

در اندازه این مانیتور مشاهده پیکسل سوختگی راحت هستش.در کل شما میتونید 3 تصویر در رنگ های سبز قرمز و آبی تهیه کنید و بگذارید روی تصویر تا مشخص بشه.البته نرم افزارهایی هم برای این کار وجود دارد.مثل ismylcdok

Shahin007
2015/05/15, 13:06

بله من خدا رو شکر خیلی راضیم و هیچ مشکلی ندارم ...

بیشتر از سرعت اینترنت ناراضیم که چون کیفیت این مانیتور با اجرای فیلم های بلوری واقعی مشخص میشه

و با این سرعت سخت میشه فیلم های حجیم دانلود کرد. ;))

amirvv
2015/05/15, 13:19
بله من خدا رو شکر خیلی راضیم و هیچ مشکلی ندارم ...

بیشتر از سرعت اینترنت ناراضیم که چون کیفیت این مانیتور با اجرای فیلم های بلوری واقعی مشخص میشه

و با این سرعت سخت میشه فیلم های حجیم دانلود کرد. ;))
مرسی داداش ....خخخخخخخخ... اقا اونو کی راضی هست شما بگو :|

Reza Eshraghi
2015/05/15, 13:22
مرسی داداش ....خخخخخخخخ... اقا اونو کی راضی هست شما بگو :|

اسپم ممنوع
تشکر از طریق دکمه تشکر انجام بدید لطفاً . انجام هم دادید نیازی به پست مجزا نیست .

aryaiee
2015/06/24, 20:23
معرفی خانواده مشابه این مانیتورها مدل U24E590D و U28E590D با امکانات 4k و freesync و قیمت عالی!

ادامه مطلب... (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

himan1998
2015/07/03, 22:41
زمان پاسخ گویی بالاس این مشکلی ایجاد نمیکنه در بازی کردن

VSH-Katana
2015/07/04, 00:24
زمان پاسخ گویی بالاس این مشکلی ایجاد نمیکنه در بازی کردن

زمان پاسخگویی قطعا توی بازی تاثیر داره اما باید دید کاربرد اصلی این مانیتور چی هست که گیم حرفه ای نیست

اما برای گیم معمولی و حالت سینگل تاثیر کمه

himan1998
2015/07/04, 08:24
ی مانیتور دیگه معرفی کنید که زمان پاسخگویی خوبی داشته باشه تو رنج 800

aryaiee
2015/07/04, 08:31
ی مانیتور دیگه معرفی کنید که زمان پاسخگویی خوبی داشته باشه تو رنج 800

دوست عزیز اینجا تاپیک مشاوره خرید نیست.به لینک زیر مراجعه شود.
[مشاوره] جهت انتخاب کارت گرافیک و مانیتور (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

vahid666
2016/02/17, 22:40
زمان پاسخ دهی چنده؟
Samsung S24D595 Plus 24inch PLS LED

vahid666
2016/02/17, 22:44
همین الان از لیون سفارش دادم به امید اینکه 5ms باشه

Pr0m3en
2016/02/18, 17:38
عاااااااالی.
خسته نباشید.
امیدوارم رزولوشن های بالاتر هم با قیمت معقول زودتر عرضه بشن.
ویرایش :
این قضیه که میگن الان مانیتورهای جدید اکثرا پیکسل سوخته دارن خیلی وخیمه؟
بعضی از فروشنده های شهرمون میگن فعلا مدل ها حرفه ای نخرین چون پیکسل سوخته ها بالاست و صبر کنید.
ممنون میشم پاسخ بدید(من سمنانم)

SAMAN
2016/02/19, 10:24
عاااااااالی.
خسته نباشید.
امیدوارم رزولوشن های بالاتر هم با قیمت معقول زودتر عرضه بشن.
ویرایش :
این قضیه که میگن الان مانیتورهای جدید اکثرا پیکسل سوخته دارن خیلی وخیمه؟
بعضی از فروشنده های شهرمون میگن فعلا مدل ها حرفه ای نخرین چون پیکسل سوخته ها بالاست و صبر کنید.
ممنون میشم پاسخ بدید(من سمنانم)

نخیر غلطه !

اینا یحتمل همون فروشنده هایی هستند که با سوکت 1155 کار میکنن !