PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید گوشی SONY XPERIA Z3

MAXIMUS
2015/04/13, 10:59
با سلام خدمت همه ی دوستان @};-
من می خواستم گوشی جدیدی از بین پرچم دار های سال 2014 مثل همین Z3 خریداری کنم. از بین برند های موبایل فقط SONY و HTC رو قبول دارم و فقط اندروید . حالا بین این دو برند hTc one m8 و SONY XPERIA Z3 من سونی را انتخاب کردم حالا چرا HTC نه ! چون دوربین این دستگاه خیلی ضعیف تر و پایین تر از دوربین سونی هست و ایراد دیگه ای که داره باتری ضعیف گوشی HTC نسبت به SONY . برای من دوربین و باتری خیلی مهم هست و این که شنیدم و خیلی جاها تو نظرات که خواندم اکثرا در رابطه با دوربین HTC گفته بودند که روی لنز این گوشی تقریبا یک برچسب محافظ از طرفه خوده کارخونه وجود داره که باعث می شه عکس های تاری بگیره و باید این محافظ را با الکل پاک کرد !!!!!!! اخه گوشی 2 میلیونی بگیری و بعد با الکل بیفتی به جونش !!!! و یا با فوکوس کردن و zoom عکس های تاری می گیره و اصلا نباید زوم کرد و کیفیت عکس ها در کامپیوتر خیلی پایین هست و فقط تو خوده گوشی کیفیته خوبی داره !!!! به نظرم این ایراد ها و عیب ها خیلی جاها بهش پرداخته شده . چه دوربین و یا باتری و یا این که ایا مدل چین خوبه ؟؟ یا تایوان ؟؟ یا ارژانتین ؟؟ خیلی جاها از این جور صحبت ها بود و یا طول بلند گوشی و......... ولی انصافا گوشی خوبی هست و کیفیت ساخت عالی و کلا بی نظیر . البته برای کسانی که دوربین و باتری مخصوصا به دوربین خیلی اهمیت ندهند .

حالا سونی عیب هایی که کسانی که گوشی را داشته و خریداری کرده بودند
1- دوربین عقب هاله ی صورتی و دوربین جلو برفک های سفید و دانه های قرمز که البته در دوربین جلو بعد از عکس برداری از بین می ره و در دوربین عقب و اصلی می شه با تنظیم نور و iso یه کار های کوچیکی برای از بین بردنش کرد !!

2- شیشه ی پشت گوشی شکسته و ترک بر می داره !!!!

3- اسپیکر پایین بعد از مدتی کاملا قطع شده و اصلا صدا نداره :((@-)@-):(:(:-? !!!!

4- یکی دیگه گفته بود صفحه نمایش سوخته و رنگ ها را به درستی نشون نمی ده!!!!

و عیب های عجیب و غریب دیگه ای و اکثرا در نظرات دی جی کالا و gsm و تالار ایکسپرایام . حالا من نمی دونم چیکار کنم دلم یه گوشی خوب مثل سونی می خواد با حداقل ایراد ها . من سونی را خیلی دوست دارم و اصلا هم به عیب هایی که ازش گرفته بودند توجه خاصی نمی کردم ولی نمی دونم ایا واقعا این عیب ها وجود داره ؟؟ کسانی که تو این تالار این گوشی را دارند لطفا اعلام کنند . من با شناختی که از سایت سخت افزار و تالار بسیار خوبش در همه ی ضمینه ها به خصوص PC ، داشتم گفتم دیگه حرف اخر را هم از شما بشنوم . ممنون برای راهنمایی .@};-@};-@};-@};-

meelad
2015/04/13, 12:04
با سلام خدمت همه ی دوستان @};-
برای من دوربین و باتری خیلی مهم هست و این که شنیدم و خیلی جاها تو نظرات که خواندم اکثرا در رابطه با دوربین HTC گفته بودند که روی لنز این گوشی تقریبا یک برچسب محافظ از طرفه خوده کارخونه وجود داره که باعث می شه عکس های تاری بگیره و باید این محافظ را با الکل پاک کرد !!!!!!! اخه گوشی 2 میلیونی بگیری و بعد با الکل بیفتی به جونش !!!! و یا با فوکوس کردن و zoom عکس های تاری می گیره و اصلا نباید زوم کرد و کیفیت عکس ها در کامپیوتر خیلی پایین هست و فقط تو خوده گوشی کیفیته خوبی داره !!!!

تقریبا تمام گوشی های موجود در بازار فقط زوم دیجیتال دارن که باعث میشه تصویر تار بشه، فقط زوم اپتیکاله که بدون افت کیفیت زوم رو انجام میده. و برای زوم اپتیکال در گوشی باید لنز مخصوص اینکار رو بخرین.

در ضمن فوکوس و زوم با اینکه به هم ربط دارن اما دو بحث جدا از هم هستن.

حالا سونی عیب هایی که کسانی که گوشی را داشته و خریداری کرده بودند

1- دوربین عقب هاله ی صورتی و دوربین جلو برفک های سفید و دانه های قرمز که البته در دوربین جلو بعد از عکس برداری از بین می ره و در دوربین عقب و اصلی می شه با تنظیم نور و iso یه کار های کوچیکی برای از بین بردنش کرد !!

با آپدیت بهتر میشه، اما تا جایی که شنیدم در محیط های کم نور باز هم احتمالش هست که این عیب خود نمایی کنه.

2- شیشه ی پشت گوشی شکسته و ترک بر می داره !!!!

3- اسپیکر پایین بعد از مدتی کاملا قطع شده و اصلا صدا نداره :((@-)@-):(:(:-? !!!!

این جور چیز ها همیشه عیب اولیه نیستند و حاصل استفاده بی پروا و بد مصرف کننده هم میتونن باشن. اگر همین افراد گوشی برند دیگری رو هم می خریدند، شاید باز هم گوشی شون رو خراب میکردن.

4- یکی دیگه گفته بود صفحه نمایش سوخته و رنگ ها را به درستی نشون نمی ده!!!!

این مورد میتونه عیب اون دستگاه باشه، نه تمام گوشی های Z3!
تعدادی از گوشی های همه برند ها (حتی اپل) معیوب از آب درمیان.

در ضمن بیشتر افرادی که گوشی ها رو میخرن و بدون مشکل دارن ازش استفاده میکنن، نمیان نظر بدن که "دارم بدون مشکل از این گوشی استفاده میکنم."

اما بیشتر افرادی که گوشیشون معیوب از آب در میاد قطعا به خاطر اعلام ناراحتیشون همه جا نظر میدن!

تازه یک سری ها هم که تقصیر رو همیشه گردن تولید کننده میندازن، حتی در صورت استفاده بد و بی احتیاطی! انتظار دارن تولید کننده از "یه تیکه آلومینیوم و پلاستیک" یه گوشی ضد گلوله بسازه! در هر صورت گوشی ضد ضربه و محکم هم میشکنه اما با ضربه ی و فشار بیشتر!

MAXIMUS
2015/04/13, 12:18
تشکر. حالا شما کدوم یکی را فقط از این دو مدل بیشتر قبول داری ؟ و انتخاب شما چیست ؟

و این که قطعا htc در دوربین و باتری بسیار ضعیف عمل کرده و بسیاری گفته بودند که حتما باید برجسب موجود روی لنز دوربین عقب و یا اصلی با الکل پاک و برداشته شود تا بتوان عکس های بهتر و بدون تارشدگی گرفت !! و اشاره ی بسیار به پایین بودن کیفیت عکس ها !!

meelad
2015/04/13, 20:11
تشکر. حالا شما کدوم یکی را فقط از این دو مدل بیشتر قبول داری ؟ و انتخاب شما چیست ؟

و این که قطعا htc در دوربین و باتری بسیار ضعیف عمل کرده و بسیاری گفته بودند که حتما باید برجسب موجود روی لنز دوربین عقب و یا اصلی با الکل پاک و برداشته شود تا بتوان عکس های بهتر و بدون تارشدگی گرفت !! و اشاره ی بسیار به پایین بودن کیفیت عکس ها !!
من Xperia Z3 رو انتخاب میکنم.

SAMAN
2015/04/13, 22:57
اقا من m8 دارم خیلی عالیه .......

به نظر من me بهتره .....

MAXIMUS
2015/04/14, 00:15

به نظر من me بهتره .....

HTC ONE M8 و یا E8 ؟؟
هیچکدوم از مشکلات دوربین و تار شدن تصاویر و یا پایین بودن کیفیت عکس ها در کامپیوتر و اشکالات و عیب هایی که بالا گفتم را ندارید؟؟ گوشی شما ساخت کجاست؟؟

SAMAN
2015/04/14, 00:26
HTC ONE M8 و یا E8 ؟؟
هیچکدوم از مشکلات دوربین و تار شدن تصاویر و یا پایین بودن کیفیت عکس ها در کامپیوتر و اشکالات و عیب هایی که بالا گفتم را ندارید؟؟ گوشی شما ساخت کجاست؟؟

تصاویر بسیار با کیفیت هستند .......

ساخت برادر چین !

خیلی گیر ساخت کدوم کشوره نباشید .........

همچین برندی خودش رو خراب نمیکنه و کار رو به دست کار نابلد بده .......

مهم گارانتی رسمی گوشیه .......

SAMAN
2015/04/14, 00:27
راستی قیمت m8 الان خیلی مناسب شده ......

میارزه به نظرم ........

SAMAN
2015/04/14, 09:06
راستی اگه میتونید یه دو- سه ماهی صبر کنید m9 هم گزینه ی خوبیه ........

به نظرم باید همون حدودای 2 و خورده ای ملیون باشه ....

MAXIMUS
2015/04/14, 13:34

به نظر من me بهتره .....

تصاویر بسیار با کیفیت هستند .......

ساخت برادر چین !

خیلی گیر ساخت کدوم کشوره نباشید .........

همچین برندی خودش رو خراب نمیکنه و کار رو به دست کار نابلد بده .......

مهم گارانتی رسمی گوشیه .......

راستی قیمت m8 الان خیلی مناسب شده ......

میارزه به نظرم ........

یعنی شما هیچ مشکلی با این گوشی ندارید؟؟ هیچی؟؟ دوربین؟؟ باتری؟؟ تار شدن تصاویر؟؟
کاش می شد عیب ها و معایب گوشی تون را اعلام می کردید. هر چند اگه به نظر شما عیب نباشه و یا عیب هاش کم باشه! و همچنین درباره ی اون عیب هایی که من این ور و اون ور خوندم ، یه بررسی تو گوشی خودتون می کردید و اعلام می کردید. ممنون

Dan
2015/04/14, 22:59
همونطور که میلاد جان گفتند زوم دوربین در اکثر گوشی های بازار نرم افزاری هست که به صورت مستقیم با سنسور دوربین در ارتباط هستش. چون برای به کار بردن زوم اپتیکال فضای بیشتری مورد نیاز هست شرکت های سازنده از سنسور هایی با رزولوشن بالاتر استفاده میکنند تا مقداری از این ضعف جبران بشه. مشخصا از دوربین 4 مگاپیکسلی نمیشه انتظار بزرگنمایی زیادی داشت.
استفاده از مواد پاک کننده برای لنز M8 مربوط به زمانی هست که لنز آسیب دیده باشه که البته در بسیاری از موارد مشکل رو بیشتر میکنه. این گوشی هیچ مشکلی از این لحاظ نداره. باتری این گوشی هم ضعیف نیست بلکه نسبت به Z3 ضعیف تر هستش. در کل با توجه به معیار های شما Z3 انتخاب بهتری هستش. وقتی شما انتخابتون رو تنها به دو برند محدود کنید حق انتخاب زیادی نخواهید داشت.

SAMAN
2015/04/14, 23:08
یعنی شما هیچ مشکلی با این گوشی ندارید؟؟ هیچی؟؟ دوربین؟؟ باتری؟؟ تار شدن تصاویر؟؟
کاش می شد عیب ها و معایب گوشی تون را اعلام می کردید. هر چند اگه به نظر شما عیب نباشه و یا عیب هاش کم باشه! و همچنین درباره ی اون عیب هایی که من این ور و اون ور خوندم ، یه بررسی تو گوشی خودتون می کردید و اعلام می کردید. ممنون

مردم عیب بیخود زیاد میزان رو گوشی جدی نگیرید ! نقد منصفانه میخوای برو فروم های خارجی !

ولی منصفانه بگم :

باتری گوشی در حد این گوشی نیست و در یک روز با فشار کاری زیاد نهایتا همون روز رو دووم میاره ......

دوربین ش هم متوسطه رو به بالا ولی مشکل تار بودن نداره .......

نمونه اش :

38155

ولی به نظرم اگه مشکلی با صبر کردن نداری m9 از همه ی اینا بهتره .......

قیمت ش زمان عرضه خیلی با این بزرگوارن فرق نداره ........

ولی میارزه منتظر بمونی واسه ی m9 ......

MAXIMUS
2015/05/12, 17:15
سلام به همه ی دوستان عزیز.
بعد از بررسی که روی این مدل گوشی انجام دادم یعنی هواوی اسند میت 7 ، واقعا بین سونی Z3 و میت 7 موندم! عجیب گیر گردم. نمی دونم کدوم رو انتخاب کنم! واقعا میت 7 هم عالی هست.
صفحه نمایش 6 اینچی عالی، باتری عالی، سخت افزار عالی، طراحی و ابعاد عالی ولی چیزی که خیلی جالب نیست در مورد هواوی اپدیت بسیار بد نرم افزاری هست. در حالتی که سونی Z3 اندروید 5.2 ارائه داده و بهترین اپدیت نرم افزاری رو داره، هواوی تازه اندروید 5 رو می خواد ارائه بده! و تا جایی که می دونم برای مدل 16 گیگ و رم 2 گیگ به شماره مدل L09 اپدیتی در کار نیست!و همان اندروید 4.4.4 خواهد ماند!!!! طبقه جدولی که وجود داره و فقط مدل 32 گیگ با رم 3 اپدیت دریافت می کنه!! در مقابل اپدیت نرم افزاری عالی سونی!!
و مورد بعدی دوربین 13 هواوی و 20 سونی! چقدر تفاوت وجود داره؟؟؟؟؟
داشتن لگ به خاطر سیستم عامل به نسبت سنگین هواوی( نه خیلی زیاد) در مقابل سرعت عالی سونی!
دوستان خواهشها کمک کنید. ممنون

Shahin007
2015/05/12, 17:49
طرف بخواد زن بگیره هم بگیره هم اندازه شما وسواس به خرج نمیده... :/

من چندی پیش قصد تعویض جی 2 خودم با میت 7 رو داشتم فقط محض
تجربه ی جدید.

اما وقتی یک ساعتی این دو گوشی رو با هم و کنار هم مقایسه کردم هیچ دلیلی برای این کار پیدا نکردم که خودمو قانع کنم...

سرعت جی 2 به طور محسوس در کار بالاتر بود.

دوربین جی 2 رنگ هارو خیلی بهتر نشون میداد.

صفحه نمایش جی 2 بهتر بود.

خوش دست بودن هم که ندید میشه فهمید میت 7 با اون اندازه اصلا برای کار با یک دست مناسب نیست.

آپدیت لالی پاپ هم واسه جی 2 اومد.

این مقایسه ای کلی بود که من با جی 2 انجام دادم و باعث شد تصمیم مبنی بر تعویض عوض بشه.

حالا جی 2 هم نسل زد 2 بود
پس زد 3 برتر از جی 2 هستش.

در نتیجه زد 3 به یقین برتر از میت 7 هستش.

در ضمن سیستم عامل جفتشون یکی هستش اون رابط کاربری میت 7 هستش
که سنگین هستش [emoji4]

MAXIMUS
2015/05/12, 18:02
طرف بخواد زن بگیره هم بگیره هم اندازه شما وسواس به خرج نمیده... :/

من چندی پیش قصد تعویض جی 2 خودم با میت 7 رو داشتم فقط محض
تجربه ی جدید.

اما وقتی یک ساعتی این دو گوشی رو با هم و کنار هم مقایسه کردم هیچ دلیلی برای این کار پیدا نکردم که خودمو قانع کنم...

سرعت جی 2 به طور محسوس در کار بالاتر بود.

دوربین جی 2 رنگ هارو خیلی بهتر نشون میداد.

صفحه نمایش جی 2 بهتر بود.

خوش دست بودن هم که ندید میشه فهمید میت 7 با اون اندازه اصلا برای کار با یک دست مناسب نیست.

آپدیت لالی پاپ هم واسه جی 2 اومد.

این مقایسه ای کلی بود که من با جی 2 انجام دادم و باعث شد تصمیم مبنی بر تعویض عوض بشه.

حالا جی 2 هم نسل زد 2 بود
پس زد 3 برتر از جی 2 هستش.

در نتیجه زد 3 به یقین برتر از میت 7 هستش.

در ضمن سیستم عامل جفتشون یکی هستش اون رابط کاربری میت 7 هستش
که سنگین هستش [emoji4]
من الان SONY XPERIA S دارم. کاش کمی هم از میت می گفتید. یعنی از لحاظ سخت افزاری میت 7 هیچ برتری ندارد؟ پس نظر شما کلا Z3 هست؟
ممنون از شما

Shahin007
2015/05/12, 18:40
من الان SONY XPERIA S دارم. کاش کمی هم از میت می گفتید. یعنی از لحاظ سخت افزاری میت 7 هیچ برتری ندارد؟ پس نظر شما کلا Z3 هست؟
ممنون از شما

وقتی گفتم دوربین جی 2 بهتره یعنی دوربین میت 7 منو راضی نکرد. از میت 7 گفتم دیگه اینارو.

شخصا هیچ دلیل موجهی پیدا نکردم که میت 7 بگیرم.

بله زد 3 رو پیشنهاد میکنم.

MAXIMUS
2015/05/12, 18:54
وقتی گفتم دوربین جی 2 بهتره یعنی دوربین میت 7 منو راضی نکرد. از میت 7 گفتم دیگه اینارو.

شخصا هیچ دلیل موجهی پیدا نکردم که میت 7 بگیرم.

بله زد 3 رو پیشنهاد میکنم.

و این که من گوشی رو خودم از بازار تهیه می کنم . می شه لطفا بفرمایید چطوری باید از اصل بودن سونی Z3 اگاه بشم ؟؟ به چه چیز هایی باید توجه کرد ؟؟

Shahin007
2015/05/12, 19:05
و این که من گوشی رو خودم از بازار تهیه می کنم . می شه لطفا بفرمایید چطوری باید از اصل بودن سونی Z3 اگاه بشم ؟؟ به چه چیز هایی باید توجه کرد ؟؟

اگه با گارانتی میخرید که گارانتی آرین باید باشه و پلمپ .

بدون گارانتی هم که وقتی تست کنید گوشی رو کاملا مشخص میشه فیک بودن یا نبودن گوشی از کیفیت صفحه نمایش گرفته تا حساسیت تاچ و کیفیت دوربین.

در آخر از جای مطمئن و تهیه کنید.

هر موقع سوالاتتون تموم شد ختم تاپیک رو اعلام کنید. :)