PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره خرید سیستم

th e nd
2015/04/12, 09:41
با سلام بر دوستان.

یک سیستم کامل می خواهم! با ماوس و کیبورد و مانیتور. کلاً قطعاتی که لازم است به شرح زیر می باشد:

1- پردازنده: یک عدد CPU i5 که امتیاز آن از ده برابر باشد با 7 یا 8. (یعنی تو این رنج باشه)

2- مادربورد "حتماً" ایسوس باشد و همچنین داشتن خروجی های تصویری "الزامی" است. امتیاز از ده حدود 6 تا 8 .

3- هارد دیسک 500 گیگابایتی Seagate و یا Toshiba . حتماً 7200rpm .

4- VGA نمی خواد. (پس iGPU نیاز هست!)

5- پاور حتماً گرین.

6- DVD لایتون ترجیحاً.

7- کیس معقول. X9 نباشه!!!!!. مثل مثلاً مگنوم گرین. و حتما هم از برند گرین باشه.

8- بودجه مهم نیست.

9- کاربرد اداری است.

10- RAM ؛ یک عدد ماژول رم چهار گیگابایتی. برند معتبر باشد. (دیگه گیر نمیدم به این!) فرکانس: 1600 یا 1866

11- مانیتور 20 اینچ . تنها از برند سامسونگ.

NAVID OC
2015/04/12, 09:44
با سلام بر دوستان.

یک سیستم کامل می خواهم! با ماوس و کیبورد و مانیتور. کلاً قطعاتی که لازم است به شرح زیر می باشد:

1- پردازنده: یک عدد CPU i5 که امتیاز آن از ده برابر باشد با 7 یا 8. (یعنی تو این رنج باشه)

2- مادربورد "حتماً" ایسوس باشد و همچنین داشتن خروجی های تصویری "الزامی" است. امتیاز از ده حدود 6 تا 8 .

3- هارد دیسک 500 گیگابایتی Seagate و یا Toshiba . حتماً 7200rpm .

4- VGA نمی خواد. (پس iGPU نیاز هست!)

5- پاور حتماً گرین.

6- DVD لایتون ترجیحاً.

7- کیس معقول. X9 نباشه!!!!!. مثل مثلاً مگنوم گرین. و حتما هم از برند گرین باشه.

8- بودجه مهم نیست.

9- کاربرد اداری است.

10- RAM ؛ یک عدد ماژول رم چهار گیگابایتی. برند معتبر باشد. (دیگه گیر نمیدم به این!) فرکانس: 1600 یا 1866

11- مانیتور 20 اینچ . تنها از برند سامسونگ.

خوب احسان جان دقیقاً مشخص کن منظورت از کاربرد اداری چیه؟
چرا یک ماژول رم؟
چرا اس اس دی که یک اصل اساسی است نه؟

چرا حتماً گرین؟

magiteq
2015/04/12, 10:02
بودجه رو مشخص کن

FAZEL77
2015/04/12, 10:13
چون گفتی بودجه مهم نیست

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

th e nd
2015/04/12, 10:22
خوب احسان جان دقیقاً مشخص کن منظورت از کاربرد اداری چیه؟
چرا یک ماژول رم؟
چرا اس اس دی که یک اصل اساسی است نه؟

چرا حتماً گرین؟

1- برای یکی از یوزرها می خوام!

2- که بعدا اضافه کنم ، در واقع سه سال دیگه! :)

3- روزی میرسه که شما هم گرین بخواید فقط.

th e nd
2015/04/12, 10:23
بودجه رو مشخص کن

بودجه محدودیت نداره اما همون حدود 2 ، 2.5 فکر کنم مناسب باشه

NAVID OC
2015/04/12, 10:38
1- برای یکی از یوزرها می خوام!

2- که بعدا اضافه کنم ، در واقع سه سال دیگه! :)

3- روزی میرسه که شما هم گرین بخواید فقط.

این خیلی خوبه! باید همه جنس ایرانی بخرن دمت گرم! >:)

ولی به نظرم رم را دو کاناله وردار و یه SSD 128 معمولی (حالا نمی خواد حتماً SX900 باشد!) بزار کنارش که یه عمر پی سی بشه انشاالله.

th e nd
2015/04/12, 11:29
این خیلی خوبه! باید همه جنس ایرانی بخرن دمت گرم! >:)

ولی به نظرم رم را دو کاناله وردار و یه SSD 128 معمولی (حالا نمی خواد حتماً SX900 باشد!) بزار کنارش که یه عمر پی سی بشه انشاالله.

نیازی به SSD نیست. این سیستم یک سیستم معقول برای کاربریه یک کارمند هست.

Reza Eshraghi
2015/04/12, 11:33
نیازی به SSD نیست. این سیستم یک سیستم معقول برای کاربریه یک کارمند هست.

سلام احسان جان
شرمنده دیر رسیدم ولی سیستم فاضل جان عالی هست @};-@};-
در ضمن قیمت های جدید G.Skill و بقیه قطعات عقیق رسیده دارم آپدیت می کنم
قیمت جدید رم پیشنهادی در لیست فاضل جان 145 تومن هست فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

th e nd
2015/04/12, 11:52
دوستان کسی از کاکرد این کیس میتونه موردی رو بگه که ضعفش توی چی هست؟

می خوام در دراز مدت مشکلی ایجاد نشه، منظورم خود کیس هستش.

aryaiee
2015/04/12, 12:02
بهتر از سیستم فاضل جان بعید میدونم بشه بست.نهایت با کمی افزایش بودجه (25000 تومان)هارد رو میشه به 1tb ارتقاء داد همین.

aryaiee
2015/04/12, 12:18

احسان جان رم و کیس رو باهاش کار کردم.رم عالیه بدون هیچ مشکلی.میزان داغ کردن هم حتی روی حداکثر کار تقریبا خنک است و هیت سینک هم خنکه.حالا برسیم به کیس،
کیس چند مشکل کوچک دارد.اولا اینکه سیم های پنل مادربرد که از کیس میاد یکم کوتاهه!(گرین به قول رضا محاله کار بی عیب بکنه)
برای اتصال سیم های پاور usb side front و audio مشکل داشتم که با هیتر سوکت های فلزی مادربرد رو خم کردم تا فیش رسید!!
حالا این یه طرف موقع جا زن odd تازه متوجه شده سیم های بالا که دقیقا از سمت odd رد میشود هم مانع از ورود کامل dvdrw میشود.کلی به سختی و با صاف کردن چند بخش و بالای سیمها به زور جا کردمش که نهایت 0.5 سانت حدودا رایتر خارج از کیس موند که خودشو زیاد نشون نمیده!در ضمن فن فابریک کیس هم باید یه دور حتما با دست بچرخونی تا شروع به کار کنه و بهتره فن رو مستقیم به پاور بزنی.بقیه موارد خوبه و مشکلی نداره به نسبت قیمت بد نیست.

چون خرید این کیس زیاده حتما review رو در انجمن میگذارم.

FAZEL77
2015/04/12, 12:19

مشخصات خود کیس
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

th e nd
2015/04/12, 13:22
امیر حسین جان ممنون بابت راهنمایی و تجربه ارزندت.

پس اگر امکانش هست کیس تعویض بشه با یک نمونه دیگه ممنون میشم.

th e nd
2015/04/12, 14:50
دوستان نظرتون در رابطه با کیس GREEN 2012 چی هست؟
به نظر میرسه از استحکام خوبی برخوردار باشه.

magiteq
2015/04/12, 15:39
دوستان نظرتون در رابطه با کیس GREEN 2012 چی هست؟
به نظر میرسه از استحکام خوبی برخوردار باشه.

احسان جان کیس های در این رده قیمت , نباید انتظار کیفیت ساخت معجزه اسا داشت
همین کیس بهترین انتخاب برای شماست
هارد هم حتمی 1TB BLUE بگیر که 30 تومن اختلاف قیمت با مدل 500G هست که پیشنهاد شده و اصلا مدل 500 ارزش خرید نداره برای هر کاری
شما که کار اداری معمول داری 4460 برای سیستم میخری و از اون طرف رم رو 4GB بر میداری!!!!!!
این توازن من رو کشته:D

th e nd
2015/04/12, 16:55
احسان جان کیس های در این رده قیمت , نباید انتظار کیفیت ساخت معجزه اسا داشت
همین کیس بهترین انتخاب برای شماست
هارد هم حتمی 1TB BLUE بگیر که 30 تومن اختلاف قیمت با مدل 500G هست که پیشنهاد شده و اصلا مدل 500 ارزش خرید نداره برای هر کاری
شما که کار اداری معمول داری 4460 برای سیستم میخری و از اون طرف رم رو 4GB بر میداری!!!!!!
این توازن من رو کشته:D

هارد رو بله خودم هم روی اون سری Blue بیشتر مد نظرم هست.

اما اینکه چرا رم چهار گیگ ، به این دلیل که کاربرهای ما از نرم افزارهای اتوماسیون و ... که کاملا به نوع کار شرکت مربوط هست بهره می برن
که از رم خیلی کم استفاده می کنند و بیشتر پردازنده تحت فشارهستش. رم تقریبا تو اولویت نیست!

Reza Eshraghi
2015/04/12, 19:09
بروید کنار که عقاب آمد !! :ar!

اینم پیشنهاد من به استاد احسان عزیز :x
بعد از مدت ها پیشنهاد ندادن توی فروم اینم افتتاحیه سال 94 برای گرم شدن دست بود ! ;)
در این رنج قیمتی ازراک بیشتر هست ارزش خریدش
منتها دیگه خواستیم مطابق نظر آقا احسان باشه ایسوس پیشنهاد دادیم !

38113

کیس و رم در فروشگاه انجمن موجود است ;;)

darvishkhoob
2015/04/12, 20:26
بروید کنار که عقاب آمد !! :ar!

اینم پیشنهاد من به استاد احسان عزیز :x
بعد از مدت ها پیشنهاد ندادن توی فروم اینم افتتاحیه سال 94 برای گرم شدن دست بود ! ;)
در این رنج قیمتی ازراک بیشتر هست ارزش خریدش
منتها دیگه خواستیم مطابق نظر آقا احسان باشه ایسوس پیشنهاد دادیم !

38113

کیس و رم در فروشگاه انجمن موجود است ;;)
سلام برادر گرامی پیشنهادتون عالیه فقط اگ جسارت نباش اینکه در بند 7 توضیحات اقا احسان نوشته بودن کیس حتما گرین باشد بخاطر همین مزاحم شدم ;;)@};-

th e nd
2015/04/12, 21:05
دوستان از همگی شما ممنون. بر مبنای موارد زیر و مشاوره شما عزیزان سیستم جمع خواهد شد: @};-

1- اخلاق و شخصیت کاربر مورد نظر
2- نیاز کاربر
3- نیاز سازمان
4- نیاز نرم افزارها به سخت افزارهای مورد نیاز
5- تجربه شما عزیزان
6- میزکار کاربر
7- حتی نحوه نشستن کاربر!

aryaiee
2015/04/12, 21:20
احسان جان اگر قصد ارنج کردن یک سیستم ارگونومیک رو دارید به نظرم چندان ربطی به سخت افزار نداره.البته این مبحث منو یاد زمان تحصیل انداخت و دقیقا بخش اولی که ترم های اول میخوندیم راجب ارگونومیک و روان شناختی فردی بود.البته پس از مدتی متوجه شدم فاکتور بودجه هم دخیل است.در زمینه ارگونومیک فقط میز،ظاهر کیس،صندلی و مانیتور دخیل هستند.
نیاز سازمانی از هم کمی از نیاز فردی/نرم افزاری فاصله میگیرد.البته اینها کلا یک سری صحبت های غیر عامه و غالبا برای بودجه های بالا است اما خوب گاهی هم با یک بودجه نمیشود خیلی هم مانور داد و یا با توجه به بازار کشور.
با تمام این تفاسیر گاها هدف اصلی یک کامپیوتر زورش به همه این موارد میچربه و باید اون رو مد نظر داشت.

th e nd
2015/04/12, 21:36
امیر حسین جان ما تو سازمان 3 تا کاربر بدقلق داریم.
به همین جهت من خودم کارای این سه تا رو انجام میدم تا حرفی برای زدن نداشته باشن.
دیگه خودت استادی میدونی منظورم چه طور کاربرایی هست!
من فقط می خوام تمام مواردی که هست رو براش اوکی کنم. تا حد امکان.
یکی از عوامل، مشکلی هست که این کاربر با یکی از نرم افزارهای سازمانی و USB جلوی کیس داره
اینها و چند مورد دیگه سبب شده تا من مجبور بشم هم نیازهای پردازشی و هم نیازهای ارگونومیک(تا حدی) و هم
نیازهای روان شناختی رو براش در نظر بگیرم تا در آینده این کاربر مشکل ساز نشه برامون.
واحد IT خداروشکر به اندازه کافی مشکلات داره که دیگه حوصله این جور کاربرارو نداشته باشه!

Reza Eshraghi
2015/04/12, 21:59
امیر حسین جان ما تو سازمان 3 تا کاربر بدقلق داریم.
به همین جهت من خودم کارای این سه تا رو انجام میدم تا حرفی برای زدن نداشته باشن.
دیگه خودت استادی میدونی منظورم چه طور کاربرایی هست!
من فقط می خوام تمام مواردی که هست رو براش اوکی کنم. تا حد امکان.
یکی از عوامل، مشکلی هست که این کاربر با یکی از نرم افزارهای سازمانی و USB جلوی کیس داره
اینها و چند مورد دیگه سبب شده تا من مجبور بشم هم نیازهای پردازشی و هم نیازهای ارگونومیک(تا حدی) و هم
نیازهای روان شناختی رو براش در نظر بگیرم تا در آینده این کاربر مشکل ساز نشه برامون.
واحد IT خداروشکر به اندازه کافی مشکلات داره که دیگه حوصله این جور کاربرارو نداشته باشه!

احسان جان برای کاربر دارای عدم تعادل و ناسازگاری (! ) با پورت USB جلوی کیس ، خوبی کیس X+ Eagle اینه این پورت ها توی سقف این کیس هستند و کاربر هرطوری با دو دست هم کیس رو بندازه خود کیس از وسط نصف بشه فلش یک خط هم روش نمیفته ! :ar!:D
کیس پیشنهادی من پورت USB عمود بر پنل جلوی کیس هست و مگر اینکه کسی اختلال ناسازگاری شدید داشته باشه (! ) جفت پا بره توی کیس یا از بغل بندازه کیس رو ! :D

th e nd
2015/04/13, 07:12
رضا دست رو دلم نذار که کاربر .... ندیدی!

سیستم رو جمع کردم همینجا اعلام می دارم. با تشکر فراوان.@};-

Reza Eshraghi
2015/04/13, 07:31
:D
مبارکت باشه عزیز
خدا صبر فراوان دهاد ! (ثر زمان خواجه عبدا... انصاری ! )
شما که توی عملی کردن مشاوره ها یکی از بهترین کاربران این فروم هستی و با اینکه نیازی هم نداری و خودت استاد هستی ولی نظر لطفت هست که میای و مشورت می گیری :x:x@};-
اگر تاپیک بسته شد توی تاپیک خرید و فروش ها اعلام کن
ممنون دلاور فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.