PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه اشتراک گذاری پرینتر بین دو کامپیوتر

leonard
2015/04/07, 09:04
سلام دوستان
توی محل کار دو تا سیستم ،یکی XP و دیگری Win8.1 داریم پرینتر به سیستم 8.1 وصل هست
از چه راههائی میتونم پرینتر را بین دو تا اشتراک بزارم به چه وسائلی نیاز دارم برای این کار؟
مرحمت کنید راهنمائی بفرمائید
البته عذرخواهی میکنم برای اینکه جای اشتباهی پست گذاشتم فکر کنم ،چون هرچی گشتم جای مناسبی برای این سوال پیدا نکردم!

Reza Eshraghi
2015/04/07, 10:00
سلام دوستان
توی محل کار دو تا سیستم ،یکی XP و دیگری Win8.1 داریم پرینتر به سیستم 8.1 وصل هست
از چه راههائی میتونم پرینتر را بین دو تا اشتراک بزارم به چه وسائلی نیاز دارم برای این کار؟
مرحمت کنید راهنمائی بفرمائید
البته عذرخواهی میکنم برای اینکه جای اشتباهی پست گذاشتم فکر کنم ،چون هرچی گشتم جای مناسبی برای این سوال پیدا نکردم!

ایمان جان از شما بعیده بگی جای مناسبی پیدا نکردم
ایها الناس ! عزیزان ، برادران ، خواهران !!
سؤال برای راهنمایی گرفتن = مشاوره = بخش مشاوره !!! از آب خوردن آسون تره دیگه پیدا کردنش !
بخش مشاوره هم زیر شاخه هاش مشخصه

sahar66
2015/04/07, 10:44
این دوتا سستم رو باید با روتر بی سیم linksys بهم وصل کنین

بعد وارد مسیر زیر بشید.

Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center\Advanced sharing settings

البته وارد کنترل پنل که میشید دیگه all control نداره منتها من ادرس کنترل پنل خودمو براتون کپی کردم اونم اورد.

اونجا turn on network discovery رو روشن کنید بعد Turn on file and printer sharing رو تیک بزنید بعد اون پایین ی گزینه داره فلشه اونو بزنید که all network باز بشه بعد اونجا قسمت Turn on file and printer sharing رو تیک بزنید و on کنید حالا تو قسمت network ویندوز 8.1 باید هم اکس پی رو داشته باشین هم وین 8 رو

حالا روی ایکون پرینتر دوبار کلیک کنید و برین قسمت Devices and Printers و مسیر زیر رو برید

Customize your printer/ Properties/Sharing/Share this printer رو علامت بزنید

امیدوارم حل شده باشه مشکلتون.

leonard
2015/04/07, 10:50
این دوتا سستم رو باید با روتر بی سیم linksys بهم وصل کنین

بعد وارد مسیر زیر بشید.

Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center\Advanced sharing settings

البته وارد کنترل پنل که میشید دیگه all control نداره منتها من ادرس کنترل پنل خودمو براتون کپی کردم اونم اورد.

اونجا turn on network discovery رو روشن کنید بعد Turn on file and printer sharing رو تیک بزنید بعد اون پایین ی گزینه داره فلشه اونو بزنید که all network باز بشه بعد اونجا قسمت Turn on file and printer sharing رو تیک بزنید و on کنید حالا تو قسمت network ویندوز 8.1 باید هم اکس پی رو داشته باشین هم وین 8 رو

حالا روی ایکون پرینتر دوبار کلیک کنید و برین قسمت Devices and Printers و مسیر زیر رو برید

Customize your printer/ Properties/Sharing/Share this printer رو علامت بزنید

امیدوارم حل شده باشه مشکلتون.

آیا بدون روتر هم میشه مثلا با کابل شبکه؟!

Reza Eshraghi
2015/04/07, 10:56
توضیحات قسمت دوم سحر خانوم ( تیک فعال سازی و Share کردن پرینتر ) + این چیزی که میگم رو انجام بدید

توی Printer Properties همون تب Sharing گزینه Aditional Driver رو توی ویندوز 8.1 واردش میشید و به دلیل اینکه نسخه ویندوز سیستم کلاینت با سرور متفاوت هست درایور ویندوز XP رو اونجا باید نصب ( اضافه ) کنید .
مهم نیست حتماً با روتر باشه . کلاً سیستم به هر نحوی توی شبکه باشه .
توضیحات دقیق رو عرفان جان بیان خواهند داد . @};-

leonard
2015/04/07, 11:04
توضیحات قسمت دوم سحر خانوم ( تیک فعال سازی و Share کردن پرینتر ) + این چیزی که میگم رو انجام بدید

توی Printer Properties همون تب Sharing گزینه Aditional Driver رو توی ویندوز 8.1 واردش میشید و به دلیل اینکه نسخه ویندوز سیستم کلاینت با سرور متفاوت هست درایور ویندوز XP رو اونجا باید نصب ( اضافه ) کنید .
مهم نیست حتماً با روتر باشه . کلاً سیستم به هر نحوی توی شبکه باشه .
توضیحات دقیق رو عرفان جان بیان خواهند داد . @};-
راستش توضیحاتتون برای من یه خورده گنگ هستش
من الان با یه کابل شبکه که یه سرش به یه کیس و طرف دیگه به کیس دوم وصل شده میتونم پرینتر را به اشتراک بزارم یا حتما باید سوئیچ شبکه داشته باشم
ممنون میشم یه خورده واضح تر توضیح بدین.

Reza Eshraghi
2015/04/07, 11:05
راستش توضیحاتتون برای من یه خورده گنگ هستش
من الان با یه کابل شبکه که یه سرش به یه کیس و طرف دیگه به کیس دوم وصل شده میتونم پرینتر را به اشتراک بزارم یا حتما باید سوئیچ شبکه داشته باشم
ممنون میشم یه خورده واضح تر توضیح بدین.

گفتم صبر کنید آقا عرفان تشریف بیارند .

leonard
2015/04/07, 11:10
گفتم صبر کنید آقا عرفان تشریف بیارند .
سپاسگزار از همگی بعد از ظهر مزاحمتون میشم فعلا.

Reza Eshraghi
2015/04/07, 11:24

توی سایت یادم بود مطلبی در این خصوص داشتیم
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. F%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85
به هر صورت به یک مودم نیاز دارید که IP سیستم ها رو به صورت دستی در رنج مودم ست کنید و پست قبلی رو هم در کنارش انجام بدید که همه اینها توی مقاله بالا اومده .

ErfanDL
2015/04/07, 13:00

دوست عزیز آموزش کامل به پیام خصوصی شما ارسال شد

موفق باشید