PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عکاسی ماکرو با گوشی و همراه با لنز چراغ قوه!

meelad
2015/03/28, 18:42
به نام زیبایی

احتمالا تا حالا شده که خواسته باشین از یک گل بسیار زیبا عکسی با گوشیتون بندازین اما با نزدیک کردن گوشی به سوژه تصاویر تاری گرفتین.در این موارد شما باید لنزی به گوشیتون اضافه کنین تا فوکوسی مثل بچه ی آدم داشته باشین!

در اینجا دو راه در پیش دارین:
1- یه لنز مخصوص این کار رو بخرین:
37634
2- شاید کافی باشه که یک لنز شبیه به لنز های تصاویر زیر پیدا کنین!(که البته کیفیتی مثل لنز های مخصوص ندارن)

37588
37591

اینچنین لنز هایی در چراغ قوه هایی که امکان زوم کردن رو دارن، قطعا وجود داره. که بهشون چراغ پلیسی میگین:

37589
37590

کافیه تا بخش جلویی چراق قوه رو باز کنین و لنز رو از قسمت مسطحش دقیقا روی دوربین گوشی (مشابه عکس اول) و در مرکزش بگذارین و با دست نگه دارین یا با چسب نواری محکمش کنین.
تذکر: چسب نواری از لبه رد بشه نه از مرکز لنز.

حالا باید لنز رو تمیز کنین و سوژه مناسب برای عکاسی ماکرو رو پیدا کنین!
البته بعد از پیدا کردن سوژه هم احتمالا بخاطر لرزش دست در بخش فوکوس دچار مشکل میشین. چند میلیمتر لرزش باعث فوکوس نادرست میشه! :D

بعد از این کارها اولین عکس ماکروی خودتون رو بگیرین و کیف دنیا رو ببرین! b-)

در پایان توجه شما رو به تماشای عکس های گرفته شده با همین نوع لنز و با گوشی سال 2011(!) دعوت می کنم:

37597
37598
37593
37594
عکس های بیشتر (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

مدیونید اگه فکر کردید که تاپیک خودم رو تبلیغ کردم! :D

SAMAN
2015/03/28, 19:56
اقا عالی .......

عالی ..........

عالی ......

@};-

Reza Eshraghi
2015/03/28, 21:08
میلاد جان عالی بود . :x@};-@};-
ماشالا شما هم عقاب هستی ها ! :D
به نطرت با شیشه عینک هم میشه چنین کاری کرد ؟ ;)
نه اینکه عینکم رو از روی چشمم بردارم بچسبونم به گوشی ها ! :D شیشه ای که قبلاً داشتی و تعویض کرده باشی و شیشه خالی باشه !

Oneshot Milad
2015/03/28, 22:42
ممنون مقاله مفیدی و خوب و کاربردی بود .

meelad
2015/03/29, 11:59
میلاد جان عالی بود . :x@};-@};-
ماشالا شما هم عقاب هستی ها ! :D
به نطرت با شیشه عینک هم میشه چنین کاری کرد ؟ ;)
نه اینکه عینکم رو از روی چشمم بردارم بچسبونم به گوشی ها ! :D شیشه ای که قبلاً داشتی و تعویض کرده باشی و شیشه خالی باشه !
فکر نکنم بشه.
ولی از هر لنزی که از نوع کوژ-تخت (Plano-convex) باشه میشه استفاده کرد اما میزان انحنای لنز هم مهمه و باید خیلی بیشتر از انحنای عینک باشه!
از لنز های ذره بین(دو کوژ) برای عکاسی ماکرو نمیشه استفاده کرد.