PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تعیین تکلیف مدلهای ارزان قیمت 4k

sajad0936
2015/03/25, 21:50
سلام خدمت تمامی دوستان
والا ی چن وقته ک قصد خرید تی وی دارم و دارم تاپیکای مشاوره رو دنبال میکنم ک ی روز نگاهم افتاد ب مدل 8850 سامسونگ ک ی 4k ب نسبت ارزون قیمته و اصلن فکر نمیکردم تو این رنجای قیمت 4k باشه!
خلاصه با سرچ و جستجو بیشتر رسیدم ب مدلای فورکای الجی ub830 ک خیلی مطالب ضد و نقیض در موردشون تو نت هست
یکی میگه خوبه یکی میگه بد ه و افتضاح
اصن میمونه ادم...
هرکس ی چیزی میگه
خلاصه امروز رفتم جمهوری ک مدلای دگ مثل 6490 و 67000 رو ببینم ک دیدم تو ی نمایندگی ub83000 رو اوردن (ی صفر ب مدلش اضافه کردن) از نزدیک دیدم خداییش چیزی نسبت ب 67000 کم نداشت در عین اینک لذت دیدن فیلمای 4k چیز دیگری ست و قیمت 49 اینجش در حد قیمت 42 اینچ ه 67000 ه
البته قیمت گارانتی دارش 4 تومنه ک واقعا غیرمنطقیه!!!!
اینم میدونم ک سورسای فرکا کم ه و حالا حالاها فراگیر نمیشه ولی بازم ب نظر من ضعیفترین فورکا از قویترین فول اچ دی کم نمیاره و در این مورد با توجه ب قیمت بسیار عالیش خیلی وسوسه کنندس...
درد بی پولیه دگ پول نداریم چیز خوب هم میخایم!
حالا دوستان لدفن بیان و تکلیف این سری رو معلوم کنند بلخره خوبه یا بد؟!

magiteq
2015/03/26, 09:28
مدل های 4k با گارانتی طبیعتا در این محدوده قیمت هستن.
مدل 8850 سایز 50 هم به قیمت 4.5 موجوده( تخفیف هم خورده)
این مدل سیاه عمیق تر , ٌصفحه یکدستر , دقت رنگ خوب , و در مجموع کنتراست بهتری نسبت به مدل LG داره. البته این مدل 3D نیست. از اسپیکرش هم خیلی انتظار نداشته باش
مدل 3D دار 8890 هست به قیمت 6.5
UB8200 هم 3D نیست
اگر FULL HD میخوای انتخاب های خیلی خوب , H6490 هست به قیمت 3.5 در سایز 48.

aryaiee
2015/03/26, 09:57
دوست من
1-در نوشتار و نوع قلم دقت بفرمائید لطفا که در شان انجمن باشد.
2-برای خرید 4k چند فاکتور است که شما باید به عنوان کاربر تعیین کنید.
3-source های 4k نیز بسته به محل زندگی شما کم و زیاد دارد.مثلا ر*ُس**ی*ور های 4k جدیدا موجود هستند و یا فیلم ها که در قالب bluray میتوانید تهیه کنید.در حال حاضر media های fhd (فول اچ دی) به زور پیدا میشود چه برسه به 4k!
4-پائین قیمت ترین 4k بازار را برند سامسونگ است.در زمینه کنتراست و دقت رنگ مدل های 4k سامسونگ بی تعارف حرف اول را میزنند.امکانات و ورودی های جانبی متعدد و حتی usb3 از جمله آن ها است.قابلیت ارتقاء در 3 لایه مختلف در این سری قرار دارد که 2 لایه به صورت هوشمند کار میکند.پردازنده های tv های 4k سامسونگ هم قوی تر از باقی رقبا است.
55HU8890 در حال حاضر برای رنج قیمتی شما بهترین انتخاب است دوست من.

sajad0936
2015/03/26, 10:37
مدل های 4k با گارانتی طبیعتا در این محدوده قیمت هستن.
مدل 8850 سایز 50 هم به قیمت 4.5 موجوده( تخفیف هم خورده)
این مدل سیاه عمیق تر , ٌصفحه یکدستر , دقت رنگ خوب , و در مجموع کنتراست بهتری نسبت به مدل LG داره. البته این مدل 3D نیست. از اسپیکرش هم خیلی انتظار نداشته باش
مدل 3D دار 8890 هست به قیمت 6.5
UB8200 هم 3D نیست
اگر FULL HD میخوای انتخاب های خیلی خوب , H6490 هست به قیمت 3.5 در سایز 48.
تشکراز لطفتون
خدمتتون عرض کنم ک 83000 سه بعدی داره و اون مدل سامسونگ فاقد این قابلیته ضمن اینک با توجه ب قیمت بسیار عالی ک مدل الجی داره بسیار وسوسه کنندس مدل بدون گارانتیش 3 تومن درمیاد و اینک خاصش میکنه نسبت ب سایر مدلها

دوست من
1-در نوشتار و نوع قلم دقت بفرمائید لطفا که در شان انجمن باشد.
2-برای خرید 4k چند فاکتور است که شما باید به عنوان کاربر تعیین کنید.
3-source های 4k نیز بسته به محل زندگی شما کم و زیاد دارد.مثلا ر*ُس**ی*ور های 4k جدیدا موجود هستند و یا فیلم ها که در قالب bluray میتوانید تهیه کنید.در حال حاضر media های fhd (فول اچ دی) به زور پیدا میشود چه برسه به 4k!
4-پائین قیمت ترین 4k بازار را برند سامسونگ است.در زمینه کنتراست و دقت رنگ مدل های 4k سامسونگ بی تعارف حرف اول را میزنند.امکانات و ورودی های جانبی متعدد و حتی usb3 از جمله آن ها است.قابلیت ارتقاء در 3 لایه مختلف در این سری قرار دارد که 2 لایه به صورت هوشمند کار میکند.پردازنده های tv های 4k سامسونگ هم قوی تر از باقی رقبا است.
55HU8890 در حال حاضر برای رنج قیمتی شما بهترین انتخاب است دوست من.
ممنون از توضیحات و تذکرتون!
از نظر من زمانی ک میشه شما دو تا تی وی رو برای انتخاب پیش روتون دارید و یکیش full hd ه و دیگری 4k مثلا انتخاب بین 6490 و 8300 ک قیمتشون یکسانه خب انتخاب عاقلانه اونیه ک رزولیشن بالاتری داره حالا صرف نظر از اینک سورسهاش موجود هست یا نه
البته در مورد فایلهای فول اچ دی ب قدری تو نت وافر و کافی هست ک من تعجب میکنم شما چطور از کمیابی و کمبودش میفرمایید.
بازم اگر اشتباه میکنم بفرمایید
در مورد ارزانترین فورکا هم مدل ub620 با قیمت 1600 البته بدون گارانتی و بدون سه بعدی من فکر میکنم لقب ارزانترین بازار رو میگیره
8890 رو قیمت دقیقش رو ندارم ولی احتمالا بالای 4 تومن باشه!
دوستان من حداقل س ماهه ک تاپیکای اینجارو دارم پیگیر میشم و از تبحر و تخصص شما دو عزیز اطلاع کامل دارم اینک دارم اینقدر در مورد این مدل پافشاری میکنم فقط ی ب خاطر اینک با توجه ب قیمت مناسبش و امکانات عالیش و برند معتبرش ارزش خرید بسیار بسیار بالایی داره و این اطمینان رو میدم ک اگ اشکال و ایراد خاصی نداشته باشه حتما جزو پرفروشهای بازار ایران خواهد بود فقط گویا باید منتظر بشیم تا وارد منازل بشه تا معایبش (در صورت وجود) معلوم شه

magiteq
2015/03/26, 10:52
8300 بله , ولی 8200 سه بعدی نداره
بدون گارانتی توصیه نمیشه
تنها تعداد پیکسل که در 4K تعداد 8 میلیون هست , مهم نیست. وقتی کنتراست بالا باشه , جزییات بیشتری رو مشاهده میکنی به خصوص در صحنه های تاریک
وقتی صفحه یکدست باشه , نشت نور کمتری داری و رنگ های خالص تری رو مشاهده میکنی , به خصوص رنگ سیاه.
فکر نمیکنم بودجه شما برای 8890 مناسب باشه. قیمت این مدل با تخفیف 6700 هست در سایر 55.
منظور از عدم دسترسی مناسب به محتوای FULL HD , این فیلم های 1-2 گیگی نیست. صفحه نمایش این مدل ها 48 و حتی بالای 50 هست و شما نیاز به یک فایل FULL HD با نرخ بیت بالا داری که حجمی حدود 10GB و حتی بیشتر داره

aryaiee
2015/03/26, 11:36
دوست عزیز شما متوجه منظور بنده از بخش گفته هایم در سورس نشدید ظاهرا!اون رزولوشن و بیت ریتی که در واقعیت است با گفته های شما فرق دارد.وقتی یک فیلم FHD رو دانلود میکنید و حجمش 1GB است پس چه فرقی با نسخه مشابه 8GB دارد؟
کلا جنس بدون گارانتی رو به هیچ وجه توصیه نمیکنم.بنده وقتی عرض میکنم ارزون ترین،یعنی ارزونترین در بازار ایران.نه قاچاق یا...
به بند دوم عرایضم در پست قبل توجه نکردید(بنده عرض کردم که شما فاکتورها را به عنوان یک کاربر تعیین میکنید.)مثلا خود بنده بین رزولوشن و سایز،فاکتور رزولوشن رو انتخاب میکنم و برام الویت دارد.شما هم باید ببینید کدام فاکتور برای شما در الویت هستش؟3D یا رزولوشن و...؟کدام؟سپس طبق فاکتور شما مدل مناسب با توجه به بودجه معرفی میشود.خیلی ها هستند که خودم میشناسم الان حتی BLURAYPLAYER هم در منزل دارند با TV 4K اما نهایت رزولوشنی که میبینند HD است!

sajad0936
2015/03/26, 13:54
8300 بله , ولی 8200 سه بعدی نداره
بدون گارانتی توصیه نمیشه
تنها تعداد پیکسل که در 4K تعداد 8 میلیون هست , مهم نیست. وقتی کنتراست بالا باشه , جزییات بیشتری رو مشاهده میکنی به خصوص در صحنه های تاریک
وقتی صفحه یکدست باشه , نشت نور کمتری داری و رنگ های خالص تری رو مشاهده میکنی , به خصوص رنگ سیاه.
فکر نمیکنم بودجه شما برای 8890 مناسب باشه. قیمت این مدل با تخفیف 6700 هست در سایر 55.
منظور از عدم دسترسی مناسب به محتوای FULL HD , این فیلم های 1-2 گیگی نیست. صفحه نمایش این مدل ها 48 و حتی بالای 50 هست و شما نیاز به یک فایل FULL HD با نرخ بیت بالا داری که حجمی حدود 10GB و حتی بیشتر داره
بنده هم ب خرید وسایل برقی با گارانتی اعتقاد دارم اما ب شرطی ک اختلاف قیمتش منطقی باشه اختلاف 1 میلیونی برای این مدل ب هیچ وجه عقلانی نیست و هر ذهن سالمی رو ب سمت اون کالای قاچاق میکشونه!!!
درسته فقط رزولیشن نیست ک مهمه کنتراست و سایر عوامل هم اهمیت داره ولی بازهم حرف من اینه ک رزولیشن چهار برابر فول اچ دی اگر کنتراست و کیفیت رنگش هم درصدی پایینتر باشه در نهایت کیفیت نهایی بالاتری داره...
بازهم اون چیزی ک تو ذهن من اینک حتی دیدن همون فیلمای 2 گیگی فول اچ دی با تلویزیون 4کا باید لذت بیشتری داشته باشه همونطور ک طبق تجربم دیدن فیلمای 720 اچ دی تو تلویزیون فول اچ دی کیفیت بالاتری داره...

دوست عزیز شما متوجه منظور بنده از بخش گفته هایم در سورس نشدید ظاهرا!اون رزولوشن و بیت ریتی که در واقعیت است با گفته های شما فرق دارد.وقتی یک فیلم FHD رو دانلود میکنید و حجمش 1GB است پس چه فرقی با نسخه مشابه 8GB دارد؟
کلا جنس بدون گارانتی رو به هیچ وجه توصیه نمیکنم.بنده وقتی عرض میکنم ارزون ترین،یعنی ارزونترین در بازار ایران.نه قاچاق یا...
به بند دوم عرایضم در پست قبل توجه نکردید(بنده عرض کردم که شما فاکتورها را به عنوان یک کاربر تعیین میکنید.)مثلا خود بنده بین رزولوشن و سایز،فاکتور رزولوشن رو انتخاب میکنم و برام الویت دارد.شما هم باید ببینید کدام فاکتور برای شما در الویت هستش؟3D یا رزولوشن و...؟کدام؟سپس طبق فاکتور شما مدل مناسب با توجه به بودجه معرفی میشود.خیلی ها هستند که خودم میشناسم الان حتی BLURAYPLAYER هم در منزل دارند با TV 4K اما نهایت رزولوشنی که میبینند HD است!
مسلما حق با شماست ک فیلمای فول اچ دی هم با کیفیتای متفاوت عرضه میشن و حجمای متفاوت ولی همون فیلمهای 1 گیگی فول اچ دی هم در تی وی های فول اچ دی مختلف ک فقط در کنتراست و کیفیت پنل متفاوتن با کیفیتای متفاوت اجرا میشن چ برسه وقتی ک توسط ی تی وی فورکا تماشا بشن...
ببینید بنده ب عنوان ی کاربر!! قصد خرید ی تی وی تا 3 تومن با بالاترین کارایی هم رو دارم حالا ی تی وی هست ک رزولیشنش عالیه سه بعدی داره سایزش مناسبه برندش معتبره و قیمتشم خیلی خوبه حالا ایا منطقیه ک بنده بیام با این تفکر ک سورساش موجود نیست فعلا! برم و ی فناوری قبلترشو با همون قیمت بگیرم؟!
بعله ی زمانی بود تی وی های فورکا قیمت بالایی داشتن خوب در جواب کسانی ک قصد داشتن این تلویزیونا رو بخرن میگفتیم ک سورساش کمه و خریدشون توجیحی نداره اما الان دگ شرایط فرق کرده و زدن همون حرفای سابق منطقی نیس!
حرف بنده اینکه این تی وی بسیار مقرون بصرفس مگر اینک ایرادای خاصی داشته باشه ک تا وقتی تو بازار ب صورت فراگیر عرضه نشه و امتحان خودشو پس نده مشخض نیست...

magiteq
2015/03/26, 14:19
شما وقتی بدون گارانتی خرید کنید , مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری tv شما رو به هیچ وجه گارانتی رسمی به عهده نخواهد گرفت در اینده حتی شاید مجبور بشی چند هزار تومن تومن هزینه کنی برای رفع مشکل , پس این 1 تومن خیلی هم غیر منطقی نیست.
تا زمانی که سورس شما 4k نباشه , tv 4k به هیچ وجه کیفیت بالاتری رو به نمایش نمیزاره , پس از این جهت تفاوتی بین full hd و 4k نیست.
برای دسترسی به محتوای 4k یا باید اشتراک سرویس های استریم 4k رو داشته باشی یا ر..س...یور 4k که هیچکدام برای شما امکان پذیر نیست
اگر میخوای 4k بگیری و محدودیت بودجه داری , 8850. در غیر اینصورت 8890
اگر هم میخوای full hd بگیری که h6490.

aryaiee
2015/03/26, 21:14
دوست عزیز احیانا کسی به شما گفته که tv های 4k معجزه میکنند؟کی گفته پنل های 4k تصاویر fhd رو حتی یک جور دیگر نشان میدهند؟؟داستان upscaling خودش یک مبحث پیچیده است!
شما کلا داستان سوورس رو فراموش کن.برای خرید تلویزیون بدون گارانتی مشکلات زیادی از خیلی از نظرها پیش رو دارید.مواردی که قطعا شما قبولش نمیکنید.اگر تا اون رنج بودجه دارید میشود یک tv با گارانتی و امکانات مناسب و fhd معرفی کرد.اما بدون گارانتی و قاچاق رو دیگه نمیدونم و نظری هم راجبش ندارم.دوست عزیز اگر میخواهید بخرید و انتخاب خودتون کردید بنده هیچ عرضی ندارم.
ختم تاپیک