PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رتبه‌بندی سرعت دانلود اینترنت

saeid6574598
2011/10/27, 23:17
در این آمار کشور لیتوانی با سرعت دانلود Mbps 33.15 در جایگاه نخست، کره جنوبی با سرعت دانلود Mbps 28.63 در جایگاه دوم و سوئد با سرعت دانلود Mbps 25.69 در رتبه سوم دنیا قرار گرفته‌اند.
بر اساس جدیدترین نمودار منتشره شده از سوی وب سایت«netindex» درخصوص متوسط سرعت دانلود اینترنت خانگی در میان ۱۷۰ کشور جهان، ایران در جایگاه آخر یعنی رتبه ۱۷۰ام جهان قرار گرفت.
، این رتبه‌بندی بر اساس میلیون‌ها تستی که برای بررسی متوسط سرعت دانلود اینترنت در کشورهای مختلف جهان توسط وب سایت Speedtest.net انجام شده، از ۱۶مارس ۲۰۰۹ تا ۱۵سپتامبر ۲۰۱۱ مورد ارزیابی قرار گرفته است. در این آمار کشور لیتوانی با سرعت دانلود Mbps 33.15 در جایگاه نخست، کره جنوبی با سرعت دانلود Mbps 28.63 در جایگاه دوم و سوئد با سرعت دانلود Mbps 25.69 در رتبه سوم دنیا قرار گرفته‌اند.
در این رتبه‌بندی، آمریکا در جایگاه ۳۰، امارات ۳۸، غنا ۵۸، ترکیه ۶۰، چین ۷۰، عربستان ۸۰، عمان ۸۴، تاجیکستان ۸۸، مالزی ۹۴، آنگولا ۱۰۰، هند ۱۳۷، پاکستان ۱۴۲، تانزانیا ۱۵۱، عراق ۱۵۳، افغانستان ۱۵۵ و در نهایت ایران در رتبه ۱۷۰ ام و آخرین کشور جهان با متوسط سرعت دانلود اینترنتMbps 0.53 قرار گرفته‌اند.

منبع : netindex.com
یک سری به این لینک هم بزنید . خیلی جالب است :
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

NinIX
2011/10/28, 00:51
واقعا جای تاسف داره ...

rajah
2011/10/28, 13:02
همینه دیگه کاریش نمی شه کرد امیدوارم تو چند سال آینده بهتر بشه

sezar
2011/10/28, 15:02
فکر نمیکنم اصلا بهتر شه !!!! واقعا جای تاسف داره !!!

Amoo
2011/10/28, 17:24
در ایران مشکل پهنای باند وجود نداره و عدم دسترسی مناسب کاربران به اینترنت بخاطر دلایل امن_یتی و سی اسی ... هر قدر سرعت بیشتر بشه،کنترل سختر میشه.
راه اندازی دیتا سنتر... شروع به کار اپراتور چهارم... و صحبت از شبکه پر سرعت ملی (همانند کره شمالی) شمارش معکوس برای قطع...

sezar
2011/10/28, 19:22
در ایران مشکل پهنای باند وجود نداره و عدم دسترسی مناسب کاربران به اینترنت بخاطر دلایل امن_یتی و سی اسی ... هر قدر سرعت بیشتر بشه،کنترل سختر میشه.
راه اندازی دیتا سنتر... شروع به کار اپراتور چهارم... و صحبت از شبکه پر سرعت ملی (همانند کره شمالی) شمارش معکوس برای قطع...
دقیقا !! اتفاقا در مورد اینترنت ملی و کلا اینکه چی هست به زودی مقاله ای را بخش شبکه قرار میدهم!!! حتی اگر دوستان موافق باشن میتونن در ابعاد کوچک اینترنت ملی و حتی اینترنت کنونی را راه اندازی کنیم و اموزشش را بزارم !

Editor In chief
2011/10/28, 19:53
دوستان من یک سئوال دارد آخر چیزی که برای ما نیست چگونه ملی می تواند باشد؟

sezar
2011/10/28, 20:22
دوستان من یک سئوال دارد آخر چیزی که برای ما نیست چگونه ملی می تواند باشد؟
برای ما نیست درسته ! اما چیزی که به اسم ملی کردن اینترنت گفته میشه در واقعا تحریم خودمون توسط خودمون هست !
در ساختار Hierarchical در DNS در کل دنیا 13تا root وجود داره ! حالا ما اگر بیایم این 13تا روت را از dns ای اس پی هامون خارج کنیم دیگه به هیچ سایتی دسترسی نداریم! بعدش میایند چند تا zoneجدید به عنوان روت شامل وبسایت های داخلی معرفی میکنند ! این شد اینترنت ملی ! انشالله مقاله اش را میزارم به زودی

Arsn
2011/10/29, 00:16
این حماقت بزرگ خیلی وقته که پایه هاش داره ساخته میشه !!!

باید از همون اول زمانی که میگفتن سایت های دولتی باید هاست داخل ایران داشته باشه یا راه اندازی سرویس های چاپار و یاحق و حمایت از شرکت های میزبان در ایران حدس میزدیم

آدم وقتی فکر میکنه میبینه اینا چند مرحله برای محدود کردن ملت از ذهن ما هم جلوترن میگی نه ؟ دو سه سال دیگه متوجه میشیم که مثلا داشتن روی یه پروژه برای محدود کردن ................... کار میکردند

این جا خالی خیلی جور ها پرمیشه !!!

Castiel
2011/10/29, 08:33
در کل مبحث اینترنت خیلی پیچیده هست، و همه ما به عنوان مصرف کننده مشکلات زیادی داریم
به عنوان مثال من با سرویس 128 شاتل، حدود 260 کیلوبایت دانلود ریت دارم ولی به زحمت میتونه سایت هایی مثل جی میل و مخصوصا یاهو را لود کنه!
بحث اینترنت ملی از سال گذشته راه افتاده و همه isp ها میگفتن که قبل از عید 90 سرویس های ملی آماده فروش میشوند، ولی خبری نشد، یک بار دیگر برای شهریور 90 قول ارائه اینترنت ملی داده شد که باز هم وعده پوچ بوده!
فقط یک اتفاق افتاده که مخابرات شخصا اینترنت پر سرعت میده که سرویسهای مخابرات هم محدودیت سرعت و کیفیت داره.
به دلیل عدم یکسان بودن نوع کابل تلفن در نقاط مختلف شهر (یک منطقه مسی و منطقه دیگر فیبر نوری)، هر نقطه از شهر سرعت و کیفیت متفاوتی نسبت به سرویس مشابه در نقطه دیگری از شهر داره!
برای دریافت 1 گیگابایت حجم اضافی باید 5300 تومان پرداخت کنید!

همه این موارد بالا از عجایب اینترنت کشور هست

NinIX
2011/10/29, 14:18
کلمه ی اینترنت ملی یک جمله ی بی مفهوم است و غیر قابل درک است اینترنت یعنی یک شبکه که میلبون ها در سراسر جهان به آن وصل می شوند برای ارتباط با یک دیگر اما وقتی می گوییم اینترنت ملی یعنی یک جمله بی مفهوم .... اما یک نکته دیگر این که این سرویس تا 4سال دیگر راه اندازی نمی شود این سخنی است که معاون وزیر ارتباطات بیان کرده اند.

Arsn
2011/10/30, 22:59
اینترنت ملی یعنی اگه یه روز خواستی یه آهنگ گوش کنی باید آهنگ مورد پسند آقایون را گوش بدی ، تازه بابتش پول بدی ، منت هم سرت بزارن و اون هایی که میگفتن (تقی پور) : که اینترنت ملی سرعت پایه اش 10 مگابیت است الان داره توی فاز پایلوت با سرعت 128 اجرایی میشه

:-bdخدایا چنان کن سرانجام کار که ما اینترنتی داشته باشیم سریع و پایدار :-bd

Editor In chief
2011/10/30, 23:55
دوستان موضوع این است که نباید به این بگوییم اینترنت. چون واژه اینترنت یعنی شبکه جهانی و این بی معنی است. البته حرف همه دوستان صحیح است اما اینترنت تماما بسته فرقی با هیچ ندارد.

Dan
2011/10/31, 00:30
شعر بسیار زیبایی بود اگه برای آقای تقی پور بفرستین خوبه شاید یه تاثیری روش بزاره که البته بعیده!

Arsn
2011/10/31, 00:48
شعر بسیار زیبایی بود اگه برای آقای تقی پور بفرستین خوبه شاید یه تاثیری روش بزاره که البته بعیده!

میعاد جان شما هم دل خجسته ای داری ! خبرنگار میاد وای میسته جلوی تقی پور جوری باهاش بحث میکنه که خودش قبول میکنه که این اینترنت جواب خونه را هم نمیده که یه دانشجو کارش راه بیفته بعد بخواد با شعار من متحول بشه

doom2009
2011/11/22, 10:46
حیف این همه پول بی صحاب ملت رو برای بستن دست ملت حیف ومیل میکنن این که اسمش اینترانت ملیه نه اینترنت فقط از دوستان یک سوال داشتم در شهر ما برای اینترنت adsl بیشتراز 128 باید مجوز از اداره ای یا دانشجو از دانشگاه خودش و امثالهم برای مخابرات ببری آیا همچین قانونی وجود داره یا اینکه این قانون در شهر ما من در آوردی است ممنون میشم توضیح بفرمایین با تشکر

*hit m@n*
2011/11/22, 12:20
حیف این همه پول بی صحاب ملت رو برای بستن دست ملت حیف ومیل میکنن این که اسمش اینترانت ملیه نه اینترنت فقط از دوستان یک سوال داشتم در شهر ما برای اینترنت adsl بیشتراز 128 باید مجوز از اداره ای یا دانشجو از دانشگاه خودش و امثالهم برای مخابرات ببری آیا همچین قانونی وجود داره یا اینکه این قانون در شهر ما من در آوردی است ممنون میشم توضیح بفرمایین با تشکر
دوست عزیز این قانون در همه شهرها در حال اجرا می باشد
شما برای گرفتن سرعت بیشتر از 128 باید کارت دانشجویی - کارت نظام مهندسی و ... ارایه بدی نه اینکه از دانشگاه مجوز بگیری
ضمنا" کارت دانشجویی رو باید موقع شارژ خط به شرکت ارایه بدی نه به طور مستقیم به خود مخابرات
البته شما میتونی بدون ارایه کارت و..... سرعت بالای 128 بگیری \:d/
فقط کافیه از طریق اینترنت شارژ کنی
من خودم از اینترنت خط 512 هم شارژ کردم

+Aren
2011/11/22, 12:41
دوستان موضوع این است که نباید به این بگوییم اینترنت. چون واژه اینترنت یعنی شبکه جهانی و این بی معنی است. البته حرف همه دوستان صحیح است اما اینترنت تماما بسته فرقی با هیچ ندارد.
یک اینترانت بزرگ!
اما من قبلا شنیده بودم هر دو قابل دستیابی هستند!
یعنی مثلا سرعت اینترانت ملی بسیار بالاست و همین اینترنت با همین سرعت فعلی قابل دسترس است.
سپاس

topoli
2011/11/22, 13:59
سلام
این اقایون خیلی معذرت میخوام از اینکلمه ملت رو گاگول گیر اوردن یه سر به سایت شرکت اسیاتک بزنید برای اینترانت ملی با سرعت 1024 البته با شرایط ویژه قبلی (کارت دانشجویی.....)مبلغ ماهیانه 75000 تومن مطلبن.ادم باید یچیزیش بشه بخواد این سرویس رو بگیره.

*hit m@n*
2011/11/22, 14:55
یک اینترانت بزرگ!
اما من قبلا شنیده بودم هر دو قابل دستیابی هستند!
یعنی مثلا سرعت اینترانت ملی بسیار بالاست و همین اینترنت با همین سرعت فعلی قابل دسترس است.
سپاس
منم اینو شنیده بودم ولی به نظرم ( خیلی معذرت میخام ) چرت و پرته
چون هدف اصلی دولت از اینترانت اینه که اینترنت رو تو کشور قطع کنه
به نظر من تنها دلیلی که الان میگن سرعت اینترانت ملی بسیار بالاست و اینترنت با همین سرعت فعلی قابل دسترس است اینه که فعلا از زیر فشار خارج بشن تا رسانه ها و ..... بهشون گیر ندن

من قبلا تو عصر ارتباط یه نشریه دیگه ( یادم نیست ) دیده بودم یه تیتر زدن از حرفای یکی از اعضای شرکت ارتباطات که گفته بود :
اینترنت باید برود اینترانت بیاید

دیگه خودتون استادین
بقیشو.........

darkknight
2011/12/16, 13:12
واقعا جای تاسف داره

s@j@d
2011/12/16, 13:42
همینه دیگه کاریش نمی شه کرد امیدوارم تو چند سال آینده بهتر بشه

بهتره امیدوار نباشی دوست عزیز تازه امیدوار باش که همینم ازت نگیرن

s@j@d
2011/12/16, 13:46
دقیقا !! اتفاقا در مورد اینترنت ملی و کلا اینکه چی هست به زودی مقاله ای را بخش شبکه قرار میدهم!!! حتی اگر دوستان موافق باشن میتونن در ابعاد کوچک اینترنت ملی و حتی اینترنت کنونی را راه اندازی کنیم و اموزشش را بزارم !

موافقم با هر دو مورد

s@j@d
2011/12/16, 14:01
دوستان من یک سئوال دارم آخر چیزی که برای ما نیست چگونه ملی می تواند باشد؟

دوستان برادر توجه کنن ، ما یک روایت داریم که میگه :

اینترنت مل ماست و چیزی که مال ماست ، ملی میشود

doom2009
2011/12/16, 21:47
دوستان شاید برای در امان ماندن سایتهای مهم و دولتی این پروژه رو براه انداختن با تشکر

ATA
2011/12/17, 00:08
ای کاش اینترنتمون هم مثل تمدنمون زبان زد خاص و عام بود

doom2009
2011/12/17, 00:50
الآن هم اینترنتمون زبان زد عام و خاص شده باور نمیکنید ببینید اول از آخر شدیم هر کشوری که نمیتونه این رتبه رو کسب کنه واقعا جایزه نوبل باید به ایران بدن با تشکر

s@j@d
2011/12/18, 10:44
دوستان برادر توجه کنن ، ما یک روایت داریم که میگه :

اینترنت مل ماست و چیزی که مال ماست ، ملی میشود

آقا جان، من این جا یه روایت به عربی نوشته بودم چرا فیلTrش کردین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کی مسئوله اینجا ؟ لطفا جواب بده !!!!!!!!!!!!!!

Castiel
2011/12/18, 10:51
آقا جان، من این جا یه روایت به عربی نوشته بودم چرا فیلTrش کردین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کی مسئوله اینجا ؟ لطفا جواب بده !!!!!!!!!!!!!!

چون خلاف قوانین بود.

TideHunter
2012/01/02, 17:41
خوبه دیگه از آخر اولیم .

farjam1990
2012/01/07, 23:01
3757
کی میگه سرعت کمه؟ :دی
اونم با از اونا پ ن

*hit m@n*
2012/01/07, 23:05
3757
کی میگه سرعت کمه؟ :دی
اونم با از اونا پ ن

آخر باید مارو سکته بدی [-O<

من خط 1 مگم به زور 130 سرعت دانلودشه
بعد تو داری حق 100 نفر رو میخوری

با این سرعتی که داری یه مینی isp بزن
به کل محلتون خط بده
کارت میگیره :))

با تشکر

darkknight
2012/04/04, 20:43
دوست عزیز این قانون در همه شهرها در حال اجرا می باشد
شما برای گرفتن سرعت بیشتر از 128 باید کارت دانشجویی - کارت نظام مهندسی و ... ارایه بدی نه اینکه از دانشگاه مجوز بگیری
ضمنا" کارت دانشجویی رو باید موقع شارژ خط به شرکت ارایه بدی نه به طور مستقیم به خود مخابرات
البته شما میتونی بدون ارایه کارت و..... سرعت بالای 128 بگیری \:d/
فقط کافیه از طریق اینترنت شارژ کنی
من خودم از اینترنت خط 512 هم شارژ کردم
تو کرمان تا512 رو میدن سرعت های1تا6مگابیت رو فقط به پزشکان میدن(دیده بان نت)
منم برا همین میخوام پزشک بشم:))

سجاد
2012/04/04, 21:18
برای ما نیست درسته ! اما چیزی که به اسم ملی کردن اینترنت گفته میشه در واقعا تحریم خودمون توسط خودمون هست !
در ساختار Hierarchical در DNS در کل دنیا 13تا root وجود داره ! حالا ما اگر بیایم این 13تا روت را از dns ای اس پی هامون خارج کنیم دیگه به هیچ سایتی دسترسی نداریم! بعدش میایند چند تا zoneجدید به عنوان روت شامل وبسایت های داخلی معرفی میکنند ! این شد اینترنت ملی ! انشالله مقاله اش را میزارم به زودی
اول بحث این بود که اینترنت تبدیل به اینترانت(اینترنت ملی) بشه و اینترنت کلا قطع بشه اما بعد خودشون دیدن امکان پذیر نیست چند وقت پیش وزیر ارتباطات گفت که اینترانت در کنار اینترنت خواهد بود.متاسفانه بعضیا یه حرفی می زنن که شدنی نیست و کلی حرف و حدیث درست میشه بعد از مدتی که دیدن حرفشون شدنی نیست میان اصلاحش میکنن.آخه یکی نیست به اینا بگه خوب از اول حرف درستو بزن دیگه!!!!