PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کامپیوتر خود را آماده بازی کنید !

MoJtAbA
2015/03/17, 15:01
ایام عید نزدیکه و مطمئناً بعد از انجام کارهایی که باید انجام داد ، از جمله دید و بازدید و خونه تکونی ، یه وقت اضافه ای پیدا میکنیم و میخواید بازی کنید. مثل همیشه کامپیوتر رو روشن میکنید و روی آیکون بازی کلیک میکنید تا شروع به بازی کردن کنید. همین جا صبر کنید ! Alt و F4 رو فشار بدید و از بازی در بیاید چون قبل از شروع بازی باید یه کارایی بکنید که به بهتر شدن تجربه بازی شما کمک بکنه. توی این مقاله میخوایم کار هایی رو انجام بدیم که تا حد امکان به بهتر اجرا شدن بازی کمک میکنند ! پس با ما همراه باشید.

نرم افزار های مورد نیاز رو نصب کنید
37398
برای اجرای هر بازی ای باید چند تا نرم افزار نصب کنید که عبارتند از :

Microsoft .Net
DirectX 11
Visual Basic C++
درایور کارت گرافیک

حتماً به این نکته توجه کنید آخرین درایور کارت گرافیکتون رو نصب کنید چون تاثیر خیلی زیادی توی بازی کردن شما داره. توی هر درایور شرکت سازنده کارت گرافیک شما تغییراتی رو اعمال میکنه که در کارایی کارت گرافیک شما تاثیر داره و فریم گیری شما هم بالاتر میره. برای دانلود آخرین ورژن درایور خودتون لازم نیست جای دوری برید چون سایت سخت افزار با منتشر شدن هر درایور به سرعت اونها رو در سایت قرار میده. کلیک کنید! (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) بقیه نرم افزاری هم که نام بردم معمولاً توی دیسک های بازی ای که خریداری کردید یا بعد از نصب بازی و در پوشه ای در پوشه های بازی پیدا میشند.

به این نکته توجه کنید

مطمئناً هر جیزی یک روزی قدیمی میشه و کارایی اولیه خودش رو از دست میده. کامپیوتر هم از این قاعده مستثنا نیست. پس اگر یک سیستم قدیمی دارید باور کنید که کار هایی که قراره بگیم ، نقش چوب جادوی هری پاتر رو اجرا نمیکنند ! اگه یک سیستم قدیمی دارید ، یا سعی کنید بازی های قدیمی رو اجرا کنید و از خیر نسل هشت بگذرید یا یک سیستم جدید بخرید.

یه کوچولو اورکلاک ضرری نداره !

37399

مهم ترین قطعه کیس شما در اجرای بازی ها کارت گرافیک هست. کارت گرافیک های ساخته شده هر کدوم قدرت خاص خودشون رو دارن که اونها رو AMD و Nvidia مشخص میکنند. حالا اگه ما بیایم یه کوچولو شیطونی بکنیم و یکم از تنظیمات این دو شرکت بالاتر بریم اشکالی داره ؟ نه تنها اینکه اشکالی نداره بلکه منفعت هم داره ! البته تا حدی که زیاده روی نشه. برای اینکار میتونید از درایور کارت گرافیک خودتون یا از نرم افزار هایی مثل MSI Afterburner استفاده کنید. به این نکته توجه کنید که هر کارت تا حدی میتونه اورکلاک بشه و همه کارت ها نمیتونن مثل همدیگه یه حد از اورکلاک رو تحمل کنند. توی اورکلاک باید به دمای کارت خودتون هم توجه کنید و همینطوری اون نوار لغزنده رو نیارید روی آخرین فرکانس !! همچنین برای اینکه بدونید سیستم شما توی این فرکانسی که شما اورکلاک کردید پایدار هست یا نه ، یک تست با نرم افزار هایی مثل 3D Mark بگیرید.البته پیشنهاد بنده این هست که اگر تا بحال تجربه اورکلاک نداشتید یا که بلد نیستید این کار رو انجام بدید ، از تجربه دوستان اننجمن استفاده کنید. برای راهنمایی جهت اورکلاک کلیک کنید. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

از نرم افزار های Game Booster استفده کنید

37401
Game Booster ها با انجام کارهایی از جمله کم کردن مقدار رم در حال استفاده و نگه داشتن برنامه های در حال اجرا ، سرعت کامپیوتر شما رو زیاد میکنند که همین کار توی بازی هم تاثیر داره و باعث میشه که برنامه های اضافی ای که در حال اجرا هستند الکی CPU و Ram شما رو اشغال نکنند و در بهتر اجرا شدن بازی اختلالی ایجاد نکنند. پیشنهاد من این هست که از نرم افزار Razer Cortex یا Iobit Game Booster استفاده کنید.
با استفاده از این دو نرم افزار میتونید Process های بدر نخور رو نگه دارید البته اگر نگران این هستید که شاید نگه داشتن این Process ها آسیبی به سیستم شما میزنه ، میتونید با خود نرم افزار همه چیز رو به حالت اول برگردونید.

ویندوز تکونی کنید !

37402

چه بخواید و چه نخواید بالاخره فایل های بدردنخور و اضافی سراسر ویندوز شما رو فرا میگیرن. میتونید با نرم افزار CClenaer هم این فایل ها و هم چیز هایی دیگه رو درست و تمیز کنید. خوبی این نرم افزار اینه که کار هایی که چند نرم افزار انجام میدند رو یکجا درون خودش داره ! در تب اول این نرم افزار ، Cleaner ، میتونید هر فایل اضافی مربوط به نرم افزار ها رو پاک کنید. تب دوم مربوط به مشکلات Registry شما هست که میتونید مشکلات اون رو حل کنید. در تب سوم میتونید نرم افزار ها رو پاک کنید ، نرم افزار هایی که در Start up اجرا میشن متوقف کنید و کار های دیگه که با اون ها کاری نداریم. در قسمت Start Up تمامی نرم افزار هایی رو که اسمشون اونجا هست Disable کنید. در ضمن اینکار سرعت بالا اومدن سیستم شما رو افزایش میده.
برای پاک کردن فایل های اضافی از نرم افزار Clean Master هم میتونید استفاده کنید. فقط به این نکته توجه کنید که این نرم افزار فقط مخصوص پاک کردن فایل هاست و نه کارد یگه ای.
راستی پیشنهاد من این هست که این مطلب (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. B%8C-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1?highlight=) رو هم بخونید که در مورد نرم افزار CCleaner هست. شاید جایی بدردتون بخوره.

هارد خودتون رو Defrag کنید

37403

هارد ها از یک قسمت با نام Platter تشکیل شده اند که اطلاعات توی قسمت های مختلف اون ذخیره میشن. وقتی کامپیوتر ما اطلاعات رو در هارد مینویسه ، اون اطلاعات در Block هایی روی Platter که بصورت پشت سر هم روی Platter هستند ، ذخیره میشند. Fragmentation موقعی اتفاق میفته که فایل ها از همدیگه جدا میشن و توی Block های مختلف ذخیره میشن که در نتیجه زمان بیشتری طول میکشه که هارد اون ها رو بخونه و همین باعث میشه که یک برنامه دیر اجرا بشه. وقتی شما Defrag میکنید این تکه های فایل ها میان پیش هم و در کنار هم در Block های پشت سر هم ذخیره میشن پس لازم نیست که Head Drive شما هی دور و بر خودش بچرخه تا این فایل ها رو پیدا کنه ! برای Defrag میتونید از خود ویندوز استفاده کنید. با سرچ کردن عبارت Disk Defragment در منوی Start ویندوز میتونید هارد خودتون رو با برنامه ای که برای شما میاره Defrag کنید. یا میتونید از نرم افزار های O&O Defrag یا Defraggler استفاده کنید.

آخرین آپدیت های بازی خودتون رو نصب کنید

اکثر بازی ها با مشکلات خیلی زیادی منتشر میشن. حتی بعضی مشکلات باعث میشن که از بازی کردن سیر بشیم ! از اونجایی که سازنده ها خــــیـــــلـــــی به فکر PC Gamer ها هستند ، آپدیت هایی برای رفع این مشکلات منتشر میکنند. آپدیت هایی که اگر کنار همدیگه بزاریم حجمشون اندازه یک بازی کامل میشند !!
حتماً یادتون باشه که آپدیت هایی که برای بازی شما منتشر میشن رو نصب کنید. اگر نمیدونید که برای دانلود آپدیت ها باید به کدوم سایت سر بزنید ، چند تا از سایت هایی که خودم معمولاً سر میزنم رو بهتون معرفی میکنم تا دیگه دنبال آپدیت ها نگردید. البته برای دانلود میتونید از سایت های ایرانی هم استفاده کنید.

Skidrowscene (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
Linksfu (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

از SSD استفاده کنید

همین اول بگم که استفاده از SSD هیچ تاثیری روی فریم گیری نداره ! خب ، اگه تاثیری توی نرخ فریم ایجاد نمیکنه چه کاریه که SSD بخریم ؟! اگه از کسانی هستید که صبر ندارن و لودینگ بازی ها رو نمیتونن تحمل کنند ، استفاده از SSD کاملاً به درد شما میخوره ! چون SSD زمان لودینگ بازی ها رو کم میکنه.علاوه بر بازی ، سرعت سیستم شما و اجرای برنامه ها رو هم زیاد میکنه بطوریکه دیگه سراغ HDD نمیرید !! برای اینکه به سرعت SSD ایمان بیارید بهتره که این تصویر رو ببینید :

3740437405

چیزی از جا افتاده ؟ خوشحال میشیم اگه توی تاپیک اعلام کنید تا بقیه هم بهره مند بشند ;)

منابع:
Gamspot
AVG
USGamer
PCWorld

aryaiee
2015/03/17, 19:46
مجتبی جونم عالی بود ولی من فعلا راحت شدم :bz

Reza Eshraghi
2015/03/29, 13:58
من چرا این تاپیک رو ندیدم ؟!! :-o یکی به من با شکل و نمودار نیشان بده !!
عالی بود مجتبی ( ببخشید C4 :D) جان :x@};-@};- ( مدیونی اگه فکر کنی این لقبت رو یادم میره ! :D همونطوری که واسه من لقاب عقاب رو جا انداختید منم واسه هرکدوم یه لقب جا میندازم ! >:):D )
بسوزه پدر بی پولی !!! :((
ما هم دیگه پیر شدیم . از بازی سیر شدیم :(( ( خدایی چه وزن و قافیه ای پیدا کرد ! :D )
--------
از شوخی بگذریم که افراط در آن موجب اسپم است ! ;)

چون مقدار زیادی مقاله ات به سخت افزار متمایل شد کمی صحبت در مورد انتخاب کارت گرافیک با کولینگ مناسب و کنترل دما حین بازی و همینطور تأثیر مانیتور در کارایی مناسب گرفتن از سخت افزار و کیفیت هم می کردی عالی تر می شد
و البته اون بالا در جایی که نوشتی درایور کارت گرافیک بهتر بود اشاره می کردی که : درایور گرافیک همیشه آپدیت و گوش به زنگ برای آپدیت کردن ! >:)
مجدداً میگم کارت عالی بود عزیز دل انگیز :x:x@};-@};-
با نکاتی که یادآوری کردم باشد که ایمان بیاورید عقاب واقعاً عقاب هست و فقط لقب نیست ! فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Lycas
2015/03/29, 22:49
خسته نباشی دلاور ، مقاله مفیدی هست برای بسیاری از افراد ... \m/=D>
منم هم نظرم (!!? WTF) با این عقاب ـه O_o b-(:|

به نظرم اگه مطالبی در مورد کنترل دما قطعات و تویه کیس هم اضافه کنی عالی میشه ...

تجربه به من ثابت کرده که هارد در دمای 17 - 21 درجه بهترین بهترین کارایی رود داره (زمان لود تا حدودی کاهش پیدا میکنه).

MoJtAbA
2015/03/29, 23:59
خسته نباشی دلاور ، مقاله مفیدی هست برای بسیاری از افراد ... \m/=D>
منم هم نظرم (!!? WTF) با این عقاب ـه O_o b-(:|

به نظرم اگه مطالبی در مورد کنترل دما قطعات و تویه کیس هم اضافه کنی عالی میشه ...

تجربه به من ثابت کرده که هارد در دمای 17 - 21 درجه بهترین بهترین کارایی رود داره (زمان لود تا حدودی کاهش پیدا میکنه).

ممنونم عزیز :36:

یک همچین مطلبی قبل ها توی انجمن گذاشته شده. اگر هم سوالی داشتید میتونید توی همون تاپیک بپرسید;).لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

nariman seraj
2015/03/30, 00:40
مجتبی قبلا مقالت رو خوندم ولی رفتم مسافرت نشد ازت تشکر کنم.

عالی بود C4 دل برادر:-D

Sent from my ASUS K00S using Tapatalk

ARMIN
2015/03/30, 01:40
مجتبی جان،

تکی داداشم.

بسیار مقاله ی ارزشمند و کاربردیه.

فوق العاده لذت بردم. @};-

MoJtAbA
2015/03/31, 23:41
رفع ضعف سیستم در بازی‌ ها با نرم افزار RAZER CORTEX (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Yaser_Aramesh
2015/04/01, 02:40
تاپیک جامع و بسیار خوبی هست.

خسته نباشیدی گرم عرض میکنم,خدا قوت مجتبی جان @};-

darvishkhoob
2015/04/05, 23:52
ممنون مجتبی جان بابت مطلبهای مفیدت

البته من همییش شمارو زیاد زحمت دادم و مزاحمتون شدم و شما منو راهنمای کردید و بابت همه از شما بابت قرار دادن اطلاعاتتون یه تشکر ناقابل میکنم^:)^