PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل خاموش نشدن فنهادر مادربورد ASUS P6T7 WS SuperComputer

hamedhaji
2011/12/22, 09:43
گاها بعد از shutdown کردن فنهای سیستم (فن cpu ,کیس )خاموش نمیشود.من بایوس را آپدیت کردم.فلش هم
کردم.باطری مادربورد را به مدت نیم ساعت خارج کردم .بایوس را پاک کردم.ولی هیچکدام جواب نداد. بعضی وقتها هم روشن که می کنم بالا نمی یاد باید یک بار روشن خاموش کنم که بیاد بالا ..

مشخصات سیستم:
Cpu : Intel Core i7-950
Mainbord : ASUS P6T7 WS SuperComputer
Ram : 6 Gb crucial triple
Case : Green VISTA server
Graphic : ATI Radeon HD 5400
Power : AcBel R8 800W
Hdd : 1 Tb Seagate
Hdd : 1 Tb Western

Castiel
2011/12/22, 10:09
دوست عزیز با یک پاور دیگر امتحان کنید

hamedhaji
2011/12/22, 16:15
پاورش 800 هست ندارم که تست کنم پاور 500 دارم . نمیشه تست کرد

Castiel
2011/12/22, 16:21
این مسئله به دو چیز مربوط میشه:
1- پاور نمیتونه جریان برق را قطع کنه و فقط به حالت استندبای میره و در این حالت میتونه فنهای سیستم را روشن نگه داره
2- سیستم توزیع جریان توان در مادربورد دچار مشکل شده و همان جریان خیلی کم که از پاور به مادربورد (در حالت خاموشی سیستم) وارد میشه را مستقیما وارد مادربورد می کنه

شما کلید اجکت درایو نوری را امتحان کردید؟
یا به عنوان مثال یک دستگاه با پورت usb به مادربورد متصل کنید، اگر دستگاه توسط مادربورد شارژ شد، باید به فکر مادربورد باشید، اما در غیر اینصورت مشکل از پاور هست.

hamedhaji
2011/12/22, 19:47
پاورم تست کردم ولی نشد .. مشکل از مادربورد هست .. روز اول که گرفتم سیستم خاموش بود ولی برق تو مادربورد بود وقتی گرافیکو زدم سیستم روشن شد دیگه اینجوری شد .. شما گفتین یک مادربورد دیگه بگیرم ولی این کار می کنه با تمام برنامه های تست گرفتم حتی با کیت تست مادربورد ولی بازم مشکلی نبود فقط همین مشکل هست .. وقتی سیستم رو شات دان می کنم مانیتور خاموش میشه ولی فن ها کار می کنه و دی وی هم اجکت میشه .. ممکنه دیگه بالا نیاد یا اینجوری می مونه ..

Castiel
2011/12/22, 19:54
حتما مادربورد را برای گارانتی ارسال کنید
چون بهتره این مادربورد دست هر تعمیرکاری نیفته

pardis
2011/12/22, 19:58

گارانتی بهترین گزینه است .

Phantom
2011/12/22, 21:04
جسام جان مادر بردش ایسوسه این دومین یا سومین مادر برد ایسوسه که تو فروم نو پای ما به مشکل بر خورده آیا تا حالا مادر برد گیگا دیدین به این زودی به مشکل بر بخوره؟

Castiel
2011/12/22, 21:07
جسام جان مادر بردش ایسوسه این دومین یا سومین مادر برد ایسوسه که تو فروم نو پای ما به مشکل بر خورده آیا تا حالا مادر برد گیگا دیدین به این زودی به مشکل بر بخوره؟

متاسفانه این مشکل در مادربوردهای ایسوس وجود داره، و همچنین متاسفانه کاربر هم هیچ نقشی در ایجاد این مشکلات ندارد!
اما خدارا صد هزار مرتبه شکر خدمات پس از فروش محصولات ایسوس در کشور وضعیت مناسبی دارد.

hamedhaji
2011/12/22, 23:52
راستش این سیستمو از کسی گرفتم نمی دونم گارانتی داره یا نه تاحالا asus نداشتم . روش چیزی ندیدم چجوری میشه فهمید گارانتی داره .. مادربورد خیلی خوبیه قیمت کردم فقط پایتخت داشت 770 تقریبا 3 ماه پیش ..

Castiel
2011/12/23, 00:05
مطمئنا روی جعبه مشخصات و زمان گارانتی نوشته شده است.

hamedhaji
2011/12/23, 10:25
جعبه نداره سیستم آماده بود .. راه دیگه ای نداره که بشه فهمید ..

Castiel
2011/12/23, 11:00
باید از طریق نمایندگی های ایسوس،مثل ویستا پخش اقدام کنید و از آنها کمک بگیرید.

mhrban
2014/08/14, 13:25
گاها بعد از shutdown کردن فنهای سیستم (فن cpu ,کیس )خاموش نمیشود.من بایوس را آپدیت کردم.فلش هم
کردم.باطری مادربورد را به مدت نیم ساعت خارج کردم .بایوس را پاک کردم.ولی هیچکدام جواب نداد. بعضی وقتها هم روشن که می کنم بالا نمی یاد باید یک بار روشن خاموش کنم که بیاد بالا ..

مشخصات سیستم:
Cpu : Intel Core i7-950
Mainbord : ASUS P6T7 WS SuperComputer
Ram : 6 Gb crucial triple
Case : Green VISTA server
Graphic : ATI Radeon HD 5400
Power : AcBel R8 800W
Hdd : 1 Tb Seagate
Hdd : 1 Tb Western

اين مشكل تو همه P5Kc هايي كه من ديدم بعد از نصب ويندوز ٧ هست (و بهت مژده ميدم كه نرم افزاريه) از جمله مال خودم. راه حل اينه:
توي استارت روي computer راست كليك كن برو تو device manager بعد گروه IEEE 1394 Bus Host Controllers رو باز كن روي VIA 1394 OHCI Compilant Host COntroller راست كليك كن Properties رو بزن توي بخش Power Management تيك گزينه Allow the computer to turn off this device to save power رو بزن. به همين راحتي!
اين مشكلو حل ميكنه‏‏‏. اگه نكرد بايد بري تو سايت ماكروسافت يكي از Hotfix ها رو بگيري كه چون مشكل من حل شد ديگه دنبال اون نرفتم نمي دونم

kenzo
2014/08/14, 15:53
اين مشكل تو همه P5Kc هايي كه من ديدم بعد از نصب ويندوز ٧ هست (و بهت مژده ميدم كه نرم افزاريه) از جمله مال خودم. راه حل اينه:
توي استارت روي computer راست كليك كن برو تو device manager بعد گروه IEEE 1394 Bus Host Controllers رو باز كن روي VIA 1394 OHCI Compilant Host COntroller راست كليك كن Properties رو بزن توي بخش Power Management تيك گزينه Allow the computer to turn off this device to save power رو بزن. به همين راحتي!
اين مشكلو حل ميكنه‏‏‏. اگه نكرد بايد بري تو سايت ماكروسافت يكي از Hotfix ها رو بگيري كه چون مشكل من حل شد ديگه دنبال اون نرفتم نمي دونم

داداش تاپیک زیرخاکی کشیدی بالا