PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل عجیب در مورد کارت گرافیک 5770سافایر

topoli
2011/12/21, 21:14
باسلام به تمامی دوستان گلم:D
بعداز کلی کلنجار رفتن با قضیه مادر بورد مرحومم بالاخره تصویب شد تا 970GD45 ام اس ای رو بخرم ویدونه 520 جیفورس رو فیزیکس کنم تا سری 7000 بیاد.الان مشکل اصلیم اینه که کارت 5770 موقع بالا اومدن ویندوز به تنهایی روشن میشه ولی تصویر نمیده هیچکدوم از 4تا خروجیش کار نمیده در ضمن وقتی رو مین سوار هست بوق ارور نمیده ولی ورش دارم ارور رو میزنه قسمت جالبش اینجاست که ویندوز میشناسدش بردم پیش رفقا میگن خروجی تصویرش سالمه تو برد برق هست اسلات pci سالم هست ولی تصویر نمیده.راهنماییم کنید تقریبا تمام دانش سخت افزاریم رو خرجش کردم میخوام زندش کنم حیفه کارت قدریه با هرچی 5770 تست میگرم با اختلاف زیاد جلوتر هست.بنظرتون از چی میتونه باشه.محتاج راهنماییاتونم:-c

rajah
2011/12/21, 21:21
دوست عزیز رو یه برد دیگه امتحانش کردی؟

بایوس مادربرد و کارت گرافیکت رو آپدیت کن ببین جواب می گیری

topoli
2011/12/21, 21:31
دوست عزیز رو یه برد دیگه امتحانش کردی؟

بایوس مادربرد و کارت گرافیکت رو آپدیت کن ببین جواب می گیری
سلام بله روی یدونه مین 890gx اسوس امتحان کردم همینجور بود.مساله اصلی اینه که اگر به عنوان کارت دوم در کنار یدونه کارت دیگه بیاد ویندوز چیپش رو میشناسه ولی نمیتونه بهش فرکانس یا حتی پارت نامبربده یا فقط چیپستش شناخته میشه یکی از دوستان میگفت شاید بایوسش رفته بنظرتون شدنی هست اگر اره میتونین بهم بگید چه طور فلش بزنم چه نرم افزاری لازمه تو اینمورد تجربه ای ندارم ریسکش چقدر هست البته بگم کارتم وارداتی هست وگارانتی نداره.

Castiel
2011/12/21, 23:25
اورکلاک هم با کارت انجام دادید؟
در ضمن دور فن به چه صورت است؟ سرعت عادی دارد یا اینکه با حداکثر سرعت در حال چرخش است؟

topoli
2011/12/22, 18:18
اورکلاک هم با کارت انجام دادید؟
در ضمن دور فن به چه صورت است؟ سرعت عادی دارد یا اینکه با حداکثر سرعت در حال چرخش است؟
بله کارت من همیشه در حالت اور کلاک هست.
بله در زمان بوت شدن ابتدا فن در حالت حداکثر بالا میاد ولی بعد از حدودا 2ثانیه به حالت نرمال سوییچ میکند اما نه بوق ارور میزند نه بوق اوکی

Castiel
2011/12/22, 18:54
فن در زمان راه اندازی سیستم روی حداکثر دور فعالیت می کند و این مسئله طبیعی است، اما اگر سرعت فن به حالت عادی باز نگردد باید کارت را تعمیر کنید.
این مشکل فقط توسط تعمیرکاران حل می شود و البته مشکل می تواند به دلیل حرارت بیش از حدی باشد که به چیپ ست های حافظه وارد شده است.

topoli
2011/12/22, 21:35
فن در زمان راه اندازی سیستم روی حداکثر دور فعالیت می کند و این مسئله طبیعی است، اما اگر سرعت فن به حالت عادی باز نگردد باید کارت را تعمیر کنید.
این مشکل فقط توسط تعمیرکاران حل می شود و البته مشکل می تواند به دلیل حرارت بیش از حدی باشد که به چیپ ست های حافظه وارد شده است.
سلام دوست عزیز سرعت فن بعد از حدودا 2ثانیه نرمال میشود.
در مورد حرارت خودم بسیار حساس میباشم به طوری که همیشه با قسمت نمایش حرارت افتر برنر حرارت را در لحظه چک میکنم که هیچگاه بالاتر از 68 برای gpu و74 برای مموری نرفته بود.

Arsn
2011/12/22, 23:37
باسلام به تمامی دوستان گلم:D
بعداز کلی کلنجار رفتن با قضیه مادر بورد مرحومم بالاخره تصویب شد تا 970GD45 ام اس ای رو بخرم ویدونه 520 جیفورس رو فیزیکس کنم تا سری 7000 بیاد.الان مشکل اصلیم اینه که کارت 5770 موقع بالا اومدن ویندوز به تنهایی روشن میشه ولی تصویر نمیده هیچکدوم از 4تا خروجیش کار نمیده در ضمن وقتی رو مین سوار هست بوق ارور نمیده ولی ورش دارم ارور رو میزنه قسمت جالبش اینجاست که ویندوز میشناسدش بردم پیش رفقا میگن خروجی تصویرش سالمه تو برد برق هست اسلات pci سالم هست ولی تصویر نمیده.راهنماییم کنید تقریبا تمام دانش سخت افزاریم رو خرجش کردم میخوام زندش کنم حیفه کارت قدریه با هرچی 5770 تست میگرم با اختلاف زیاد جلوتر هست.بنظرتون از چی میتونه باشه.محتاج راهنماییاتونم:-c

کلا به حرف هیچ کس گوش ندادی دیگه !

چی بگم ؟ والا من نفهمیدم چی شد !

الان شما یه 520 داری و یه 5770 !

زمانی که جفتش را میزاری کارت رادون تصویر نمیده ؟

مگه ویندوز بالا میاد که ویندوز میشناسه ؟

کجا تست کردی ؟ وقتی بالا میاد نرم افزار trixx فرکانس Core clock و Mem clock را چقدر تشخیص میده ؟ ولتاژ چیه ؟

یه توضیحات کامل بزار ، درستش کنیم !

topoli
2011/12/23, 17:09
کلا به حرف هیچ کس گوش ندادی دیگه !

چی بگم ؟ والا من نفهمیدم چی شد !

الان شما یه 520 داری و یه 5770 !

زمانی که جفتش را میزاری کارت رادون تصویر نمیده ؟

مگه ویندوز بالا میاد که ویندوز میشناسه ؟

کجا تست کردی ؟ وقتی بالا میاد نرم افزار trixx فرکانس Core clock و Mem clock را چقدر تشخیص میده ؟ ولتاژ چیه ؟

یه توضیحات کامل بزار ، درستش کنیم !
سلام علی جان شماخوبی
داستان اینه:
اره هردوتا رو دارم کارت ati به تنهایی تصویر نمیده ولی بوت میشه البته مین نه بوق ارور میزنه نه بوق اکی.
اره ویندوز بوت میشه و شروع میکنه به شناخت کارت ati ولی فقط چیپش رو میاره.
رو مین خودم البته با gpu-z گرفتم تو فرکانسا فقط vdd cor ها رو میشناسه میزان رم رو.
نکته مهم اینکه موقع بوت فن فول لود میشه و بعد چند ثانیه نرمال میشه بنظرم این یعنی اینکه کارت یه جورایی سالمه ولی مثل ادم سکته ای میمونه

Arsn
2011/12/25, 23:53
خوبی آقا مرتضی گل ؟

کارت شما بایوسش پریده احتمالا با یه الکتریسیته ساکن یا مسله ای که موقع حمل و یا نصب کارت پیش اومده ! اینترنتم دایل آپ است وگرنه برات تصویری میزاشتم !

حالا اون هم راه داره ! اول باید بایوس را دوباره بریزیم ! مشکل بایوس باعث دستورات غلط به فن و رگولاتور میشه و بل تبع تصویر نمیده ! قاعدتا شما با Gpu Z هم یا Core clock نمیگیری و یا عدد خیلی پایین !

اول Ati win flash را دانلود کن ! بعد تو گوگل یه داس برای فلش مموری دانلود کن (10 مگ باید باشه) ! بعد فلش را بوتیبل کن (Hp format tool) و در نهایت بایوس 5770 را از Techpowerup و تر جیحا مال همون کارت خودت را بگیر !

حالا فایل بایوس و نرم افزار Ati win flash و داس را بریز رو فلش مموری ! هارد و سی دی رام و ... را قطع کن و فلش را به مادربورد به عنوان بوت بشناسون ! خط فرمان که اومد بنویس Ati win flash i

یعنی اسم نرم افزار و بعد حرف I ! اگر بهت خروجی داد و کارت را شناخت که فبها ! اما اگر نشناخت سلام گارانتی !