PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : داغ داغ :بلدوزر دیگر باگ پردازشی ندارد !!!!

real-gallant
2011/12/21, 13:03
همکاری Microsoft وAMD جهت اصلاح وضعیت پردازشی بولدوزر :

د (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)وستان عزیز به تازه ترین اخبار راجع به بولدوزر توجه کنید
Microsoft وAMD با همکاری هم سعی در اصلاح و عملکرد بهتر پردازنده جدید بولدوزر کردند که Microsoft پس از بازخوانی وبازنویسی بعضی از کدهای ویندوز اقدام به انتشار پچ جدید برای سیستم پردازشی مولتی تریدینگ AMD بلدوزر کرد به گفته ماکروسافت هسته ویندوزهای قبلی هیچ گونه سازگاری به نحوه پردازش جدید AMD بولدوزر نداشته این شرکت برای رفع این مشکل اقدام به انتشار پچ اصلاح گر کرنل برای ویندوز 7 و تمامی نسخ ماکروسافت حتی ویندوز های جدید اون یعنی 8 و8 سرو هم اصلاح کرده است ( فکر کنم تمام سیستم عامل ها وگیم ها دونه به دونه اصلاح بشوند ) به لینک زیر یه سری بزنید
Microsoft Pulls Down the AMD Bulldozer Multi-Threaded Patch
Read more: فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)دیگه اینتلی ها کل کل نکنند
این دلیلی بوده که بولدوزر در پردازش خود عملا با 6 هسته و800 هزار ترانزیستور کمتر کار میکرد !!!!! به طور خلاصه چند ترید اون از کار افتاده بود !!!!! حتی دیگه آپترون 6200 هم باگ نخواهد داشت !!!!!

انتخاب هوشمندانه تر= AMD

Editor In chief
2011/12/21, 13:05
مرسي دوست عزيز و گرامي از خبر خوبتان

اما اين را بدانيد که AMD و Intel تنها بهانه اي است براي بودنمان کنار هم.

مرسي

real-gallant
2011/12/21, 13:56
جناب آقای محمد رضا پناهی سر دبیر عزیز
در ایران وقتی که تحقیق مرده و اخبار کذب رو به راحتی پخش می کنند ما با راه افتادن این جور مناظرات سخت افزاری سعی در همیشه آپدیت بودن اطلاعات دوستان وهمیشه محقق بودن رو داریم نه راه افتادن دعوا بین علاقه مندان اینتلی یا ای ام دی چندی پیش توی گوگل اخبار مبنی بر پردازنده 80 هسته ای تولید شده از اینتل رو دیدم که دوستان ایرانی به رقم هوش سرشار اقدام به پخش اکاذیب با لینک جعلی کردن شاید 10 تا سایت این خبر رو پخش کردن ولی لینک منبع همه به ناکجا آباد خطم میشود به هر سایت معتبری که من سر زدم که این خبر رو تائید کنه ، خبری پیدا نکردم که هیچ ازتائید هم اثر نبود !!!

بنظر من مناظره و تبادل اطلاعات بهترین راه پیشرفته نه انتشار اخبار اکسپایر شده ودعوا های کور کورانه ،
هر چه ما در دانستن وفهمیدن تلاش کنیم سرعت پیش رفت ما و دانسته های ما افزایش می یابد !!!!!

با تشکر از توجه و ابراز لطف شما

Editor In chief
2011/12/21, 14:20
دوست خوبم

ممنونم اين حس بسيار خوبي است و من هم دوست دارم هميشه اين طور باشيم چون بدون مباحثه و تحقيق ما فرقي با مرده نداريم.

مرسي دوست عزيز

real-gallant
2011/12/21, 14:43
خواهش میکنم جناب سر دبیر روی تکست های من همیشه حساب کن من سرم درد میکنه بابت این طور تحقیقات !!!!!

rajah
2011/12/21, 15:31
دوست عزیز این خبر برا دیروز بود تازه مشکل هم برطرف نشد و این پچ هم نتونست کمک زیادی به بلدوزر کنه

تو فروم هم خبرش گذاشته شده اینم عکسشٰٰ ،قبل و بعد از پچ

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

اگه خبر شما غیر از اینه ،متن کامل انگلیسیش رو بذار دوست عزیز

Advanced Micro Devices
2011/12/21, 20:00
دوستان عزیز سلام
این جدول و عکسی که گزاشتید منبع نداره ؟
باز اون اولیه لینک داره میشه دنبالش گشت ولی این دومیه رو از کجا پیداش کنیم ؟

rajah
2011/12/21, 20:22
دوستان عزیز سلام
این جدول و عکسی که گزاشتید منبع نداره ؟
باز اون اولیه لینک داره میشه دنبالش گشت ولی این دومیه رو از کجا پیداش کنیم ؟

اینم لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) تازه تو فروم هم هستش قسمت اخبار سایت های خارجی

Advanced Micro Devices
2011/12/21, 20:27
آقای سعید افرازی عزیز بغیر از این سایتی که لینکش رو گذاشتی سایت معتبر تری هم هست تایید کرده باشه پچ کار نکرده ؟

rajah
2011/12/21, 22:59
بفرما عزیزجان:

gaming-extrem (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

tweaktown (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. efore_and_after_patch_tests/index.html)

Advanced Micro Devices
2011/12/22, 00:03
همین که شرکت ماکروسافت برای اصلاح پردازش ای ام دی و مطابقت دادن سیستم عامل با پردازش جدید اقدام کرده و داره پچ اصلاح گر ارائه میده نشون میده میخواهد هر طور شده اون رو وارد بازار کنند وقیمتش رو هم به این طریق بالاتر ببرند تا به همون 300 دلار برسه تا این شرکت ضرر نده ولی نکته جالب اینه که تحقیقات من نشون میده که این قزینه کسر 800 هزرا ترانزیستور به همون علته کما اینکه تو همین اخبار خونده بودم که مسئله باگ وکسر ترانزیستور برای شرکت ای ام دی منتفی شده یعنی این شرکت پس از بررسی و تحقیق در مورد این موضوع متوجه شده که مشکل شیوه معماری جدید خودشه که با هیچ سیستمی سازگاری نداره ولی نکته جالب اینکه شرکتهایی که در ضمینه اورکلاکینگ فعالیت دارند مثل تریدی مارک چطور با وجود پردازش ناقص این پردازنده اون رو آورکلاک میکنند وبه فرکانسهای بالا می رسند ؟ من فکر میکنم که این هم از همون کلک های ای ام دی هست که پردازنده بلدوزر موقعی اصلاح بشه ، که اینتل تمام توان خودش رو مشغول تولید آیوی بریج وادامه نسل های بعدی اون کرده باشه که اینتل رو درگیر یک سری اما واگر کنه تا بتونه با شیوه های اقتصادی اینتل رو از بازار رقابت به حاشیه تحقیقات هل بده و سهمی از بازار ببره کما اینکه این کارو خود کمپانی اینتل هم قبلا ها انجام داده بود اونم در زمان تولید کور ای سون
باتشکر

Advanced Micro Devices
2011/12/22, 09:31
همین که ماکروسافت متقاعد شده که AMD بولدوزر باگ نداره وداره برای اون پچ مولتی تریدینگ میزنه نشون میده که این باگ از اول هم وجود نداشته مشکل اینجا بوده که این شیوه معماری در پردازنده های سری بولدوزر که دنیا فناوری رو به هم ریخته اولا به علت جدید الساخت بودن معذلی برای نرم افزار نویسان شده دوما بخواهیم ونخواهیم amdبیس کارخودشو رو این بسته الان فشار بیشتر روی شرکتهای تولید کننده سیستم عامله وچند نکته وجود داره که من عرض میکنم
یکیش اینه که اگر باگ داشته باشه چطور شرکتهایی که فقط در ضمینه اورکلاکینگ کار میکنند این پردازنده رو با وجود باگ اورکلاک میکنند ؟
اگر این شرکتی مثل تریدی مارک یا غیره میتونه اورکلاک کنه چطور مشکل نرم افزاری و مولتی تریدینگ رو حل کرده که ماکروسافت نتونسته ؟!!
درست میشه هر چیز جدیدی یه مشکلاتی داره
از تمامی کاربران فعال ومحقق تشکر میکنم

mm720
2011/12/22, 10:29
دوست عزیز مشکل پردازنده های بولدوزر یک مشکل سخت افزاریه پس دلت رو به این پچ ها خوش نکن نمیدونم این خبر شایعه است یا نه ولی مثل اینکه AMD داره روی استپ b3پردازنده های بولدوزر کار میکنه من که خیلی به این معماری امیدوار بودم ولی امیدم رو ناامید کرد یک اسلاید هم هست که نشون میده نسل بعدی بولدوزر تنها 10-15% پیشرفت داره
3275

Mohammad339
2011/12/22, 13:55
ﺍﯼ ﺍﻡ ﺩﯼ ﺍﺯ ﺍﻳﻨﺘﻞ ﺟﻠﻮ ﺯﺩ ﻗﺒﻼ ﭘﺮﺩﺍﺯﻧﺪﻩ ﻫﺎﯼ ﺍﯼ ﺍﻡ ﺩﯼ ﺍﺭﺯﺵ ﺧﺮﻳﺪ ﻧﺪﺍﺷﺘﻨﺪ ﺍﻣﺎ ﺍﻼﻥ ﺧﻴﻠﯽ ﺧﻮﺏ ﻋﻤﻞ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ

Advanced Micro Devices
2011/12/22, 18:38
دوستان فکر کنم این مشکلی هست در مورد تعداد هسته هابخاطر همین بود که اینتل روی کور آی سون متوقف شد وفاز پردازنده ها رو به هایپر تریدینگ هل داد چون حتما براش راحته از چند هسته مجازی استفاده کنه تا اینکه از هشت هسته حقیقی استفاده کنه درد سر هایی مانند ای ام دی تحمل کنه خوش رو راحت کرد والان بازار از آن اینتل شده و فقط ای ام دی داره apu میفروشه و سری 8 هسته ای اون رو وارد بازار کرده ببینید فکر نمی کنم مشکل سخت افزاری باشه ،چون سری 16 هسته ای با معماری بولدوزر داره راحت و بدون درد سر کار میکنه اگر قرار بود انقدر ریسک بالا باشه ای ام دی ریسک نمی کرد واین کارو با تحقیق بیشتر انجام میداد شما حاضرین برای یه ساختمانی که هشت طبقه هست وبا کاه گل درست شده سرمایه گذاری کنید ؟ فکر نمی کنم هیچ آدم عقلی این کار رو انجام بده ولی اینطور که پیداست این پردازنده چون از نسل سرور هاست وهر کس به راحتی نمی تونه با اون کار کنه و حرفها زدو نغیز هست جایی که شما دنبال حقیقت می گردید می بینید سراب میشه وجایی که حقیقت وجود داره همه اون رو می پوشانند ولی فکر کنم این ها نشونه یه حقیقتی باشه که به زودی و با گذشت زمان آشکار میشه ولی من از کمپانی های معتبر که سرچ داشتم چیز جدیدی در ج نشده بود این وسط ما کاربران سر در گم مانیدیم ولی مشکل انقدر جدی نبوده و خود ای ام دی هم واضح و دقیق راجع به معماری پردازنده خودش چیزی مشخص نکرده ولی همینطوری داره فروش می کنه !!!

Advanced Micro Devices
2011/12/24, 14:39
پس از انتشار خبری مبنی بر به بازار آمدن سری جدید پردازنده های اینتل به نام Ivy bridge وخوشحالی Intel که دیگر قطعا AMD به گرد پای او نمی رسد بار دیگر ای ام دی همه را بحت زده کرد به گزارش سایت x-Bit و چند سایت خبری دیگر به انتشار نقشه راه AMD توسط یکی از کارمندان اخراج شده این شرکت مبنی بر به بازار آمد نسل جدید پردازنده های AMD بولدوزر با مدلFX-8170 در انتهای سه ماه اول سال 2012 march میلادی خبر داد وبر طبق جزئیات کم درج شده دراین سایتها FX-8170 با اصلاحات نسل قبل خود 8150 وبا فرکانس بالاتر 3.9 گیگاهرتز در هر هسته و در حالت توربو کور حتی از 8150 هم قویتر و باسرعت تر یعنی 4.5گیگاهرتز خواهد بود و تمام نکات و مشکلات مربوط به 8150 در این پردازنده بطور کامل رفع گردیده حال این پرسش پیش میاید که اگر 8150 رکورد دار گینس شده است 8170 با چه فرکانسی می تواند خود در گینس به عنوان یکی از قدرتمند ترین پرازنده های جهان ثبت نماید ؟
و طبق این نقشه راه ای ام دی تا سال 2014 نسل پردازنده های هشت هسته ای با معماری زامبی ادامه خواهد داد

حال اینتل بار دیگر با انتشار این خبر زیر فشار می رود !!!!!

لینک های مربوطه :
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)باتشکر از شما دوستان -مدیران -متفکران عزیز

doom2009
2011/12/24, 17:07
دوست گرامی اینتل شاید در بخش سرعت و آور عقب باشه ولی وقتی صحبت از دوام و شرایط کارکرد میرسه ا ام دی به گرد اینتل هم نمیرسه با تشکر

Phantom
2011/12/24, 17:32
دوست گرامی اینتل شاید در بخش سرعت و آور عقب باشه ولی وقتی صحبت از دوام و شرایط کارکرد میرسه ا ام دی به گرد اینتل هم نمیرسه با تشکر

درود دوست من مطمئن باش اینتل از هیچ نظری کمتر از amdنیست تازه اگه قیمت بیشتری داره ارزش بیشتری هم داره

*hit m@n*
2011/12/24, 17:41
درود دوست من مطمئن باش اینتل از هیچ نظری کمتر از amdنیست تازه اگه قیمت بیشتری داره ارزش بیشتری هم داره
کاملا موافقم رفیع جان
تا وقتی اینتل هست amd چرا ؟؟؟؟؟
اینتل شاید گرون باشه ولی 100% ارزش داره
به نظر من قیمت نمیتونه ملاک خرید باشه ( حداقل واسه من که اینطوریه )

با تشکر

Phantom
2011/12/24, 17:47
کاملا موافقم رفیع جان

با تشکر
اینه
اینتل
اینه
حقیقت

Yaser_Aramesh
2011/12/24, 18:04

موافقم جواد جان....اینتل بهتره و ما نباید ملاک رو قیمت قرار بدیم.من هم اینطوریم.کیفیت حرف اول رو میزنه که در این مورد هر دو کمپانی خوبن اما اینتل یه چیز دیگست.

Advanced Micro Devices
2011/12/24, 18:06
دوستان عزیز متفکران واندیشمندان سخت افزار ایران :
بنده نظری راجع به این سخنان گوهر باری که در فشانی می کنید ندارم از من فقط تازه ترین بحث ها و خبر ها رو خواهید شنید!!!!!!!!! من اظهار نظر نخواهم کرد این رو از من نشنیده بگیرید !!!!!! ولی اینتل با 400 دلار پیکان مشتی رجب هم نمیتونه بسازه که قیمت 8170 با اون اوصاف چهارصد دلار برای فروش به بازار خواهد آمد !!!!ببینید قیمت اون برای خود کارخانه ای ام دی چقدر در آمده و مواد اولیه مصرفی اون چقدر بوده که 400 دلار میاد توی بازار هست!!!!!
فرض کنید بهترین مصالح رو به یک معمار بدیم و از اون یه منزل لوکس بخواهیم حتما میتونه بسازه ولی اگر بدترین وکمترین مواد رو به یک معمار بدهیم ویک منزل لوکس به ما تحویل بدهد یعنی به نظر شما (مر حبا - آفرین ) ندارد؟
دوست گرامی من 15 سال هست ای ام دی دارم و بی تعصب بگم برای کسانی که حرفه ای هستند فرقی نمی کنهIntel - amd باید ببنید متناسب با نیاز شما چیه قطعه ای به کار شما می آید کیفیت ملا ک دوام نیست با کیفیت ترین قطعات با یک شک کوچک به جهان نیستی رفتن پس اینو اون ندارن ساخته دست بشر همیشه مثل خودش فنا پذیره
در هر صورت هرد دوتا کمپانی دلشون برای جیب ما و شما نسوخته!!!!!

ایرانی باشید - متفکر و محقق باشید - بخواهید وبتوانید - از اینها بهتر بسازید !!!!!!

یا حق

*hit m@n*
2011/12/24, 18:13
در هر حال کیفیت . کارایی و دوام cpu اینتل بالاتره .
حالا چه با مصالح خوب چه بد.
مشتری همیشه دنبال جنس خوبه
و به این کار نداره که طرف اونو با چی ساخته.

در زمینه ساخت cpu ایرانی هم یه چیز کوچولو بگم >>> یه 1000 سال دیگه ( هر سال رو یه سال نوری حساب کنید (
فعلا تو همون گوشی و خودروی ملیش موندیم ( اینترانت پیشکش )

با تشکر

Phantom
2011/12/24, 18:21
بنده نظری راجع به این سخنان گوهر باری که در فشانی می کنید ندارم از من فقط تازه ترین بحث ها و خبر ها رو خواهید شنید!!!!!!!!! من اظهار نظر نخواهم کرد این رو از من نشنیده بگیرید !!!!!! ولی اینتل با 400 دلار پیکان مشتی رجب هم نمیتونه بسازه که قیمت 8170 با اون اوصاف چهارصد دلار برای فروش به بازار خواهد آمد !!!!ببینید قیمت اون برای خود کارخانه ای ام دی چقدر در آمده و مواد اولیه مصرفی اون چقدر بوده که 400 دلار میاد توی بازار هست!!!!!
فرض کنید بهترین مصالح رو به یک معمار بدیم و از اون یه منزل لوکس بخواهیم حتما میتونه بسازه ولی اگر بدترین وکمترین مواد رو به یک معمار بدهیم ویک منزل لوکس به ما تحویل بدهد یعنی به نظر شما (مر حبا - آفرین ) ندارد؟

ایرانی باشید - متفکر و محقق باشید - بخواهید وبتوانید - از اینها بهتر بسازید !!!!!!

یا حق

مطمئن باش دوست من طرفداری ما از اینتل کور کورانه و از رو تعصب نیست بلکه شناختی که در این چند ساله پیدا کردیم اینتل فعلا در زمینه تکنولوژی ساخت پردازنده پیشرو هست و مطمئن باش اونا قیمتهاشون مثل ما ایرانی ها نیست (( دلار تو ایران ارزش واقعی اش 900 تومانه ولی تو بازار 1600 هم گیر نمیاد یا خیلی چیزهای دیگه که شما بهتر میدونید)) قیمتها همه کارشناسی شده و بر مبنای اصوله اینجور نیست که اینتل بیاد در یه رده برابر با amd و تکنو لو ژی یکسان قیمت بیشتری بگذاره چون دنیای اونها بر مبنای رقابته واین یه اصله گاهی شما برای 10 دصد کارایی بیشتر ممکنه 50 درصد اضافه پرداخت کنین این تنها در زمینه پردازنده نیست بلکه سایر قطعات هم میتونه این جریان رواج داشته باشه مطمئن باش ما به شما و همه کسانی که طرفدار amdهستند کمال احترام را داریم ولی به نظر ما فعلا اینتل در راس ولی شاید فردا اینگونه نباشه....

Advanced Micro Devices
2011/12/24, 18:38
مطمئن باش دوست من طرفداری ما از اینتل کور کورانه و از رو تعصب نیست بلکه شناختی که در این چند ساله پیدا کردیم اینتل فعلا در زمینه تکنولوژی ساخت پردازنده پیشرو هست و مطمئن باش اونا قیمتهاشون مثل ما ایرانی ها نیست (( دلار تو ایران ارزش واقعی اش 900 تومانه ولی تو بازار 1600 هم گیر نمیاد یا خیلی چیزهای دیگه که شما بهتر میدونید)) قیمتها همه کارشناسی شده و بر مبنای اصوله اینجور نیست که اینتل بیاد در یه رده برابر با amd و تکنو لو ژی یکسان قیمت بیشتری بگذاره چون دنیای اونها بر مبنای رقابته واین یه اصله گاهی شما برای 10 دصد کارایی بیشتر ممکنه 50 درصد اضافه پرداخت کنین این تنها در زمینه پردازنده نیست بلکه سایر قطعات هم میتونه این جریان رواج داشته باشه مطمئن باش ما به شما و همه کسانی که طرفدار amdهستند کمال احترام را داریم ولی به نظر ما فعلا اینتل در راس ولی شاید فردا اینگونه نباشه....

دوست عزیز من وشما تا مقداری که کارمون راه بیفته و بتونیم به کار های دیجیتالمون برسیم نیاز به صرف هزینه داریم طرف داری از اینو اون برای شما یک ريال عایدی نداره که هیچ با عث بحث و جدل میشه هر وقت دوست داشتی پول هر کدوم رو داشتی بخر و امتحان کن !!! دعوای مجازی برای ما عایدی ندارد برادر
در هر صورت هر کس در توانش باشد و بتواند رقابت می کند اینکه این دوتا در برهه هایی از زمان از یکدیگر پیشی می گیرند دلیل به کیفیت و این حرفها نیست هر کدوم بازار خودشون رو دارند و هر کدوم علاقه من خودشون رو شما اینتل دوست داری با اون بازی کنی من ای ام دی ولی تحمیل نمی کنم اگر کار مهمتر و بهتر ازاین چنتا کار پیش پا افتاده که همه میدونن با این دوتا انجام میدیم؟

در ضمن یه دوستی توی نوشته ای توی همین سایت نوشته بود که اگر ما بتونیم یک ترانزیستور رو تولید کنیم میتونیم خودمان رو در حدی بدونیم محصولی رو مقایسه تایید یا تبلیغ کینم این جدل بنظر من بیشتر مارو از علم ساختشون دور میکنه که هیچ به هیچ دردی هم نمیخوره

باتشکر از شما دوستان اندیشمندان و محققان و متفکران

doom2009
2011/12/24, 18:47
دوست گرامی اینجانب برای شما یک مثال میزنم درشهری کوچک زندگی میکنم تقریبا 90 درصد مردم این شهر از اینتل استفاده میکنند و ما بقی ا ام دی این نشانگر چیست تازه شهر ما گرم هست و ا ام دی با گرما سازگار نیست مگر اینکه کولر تهیه کنی اینجانب از پیشرفت ا ام دی قافل نیستم اون هم در جای خود توانایی بالایی دارد ولی بنظر اینجانب اینتل در بسیاری از زمینه ها پیشرفت قابل ملاحظه ای داره با تشکر

Advanced Micro Devices
2011/12/24, 19:37
دوست گرامی اینجانب برای شما یک مثال میزنم درشهری کوچک زندگی میکنم تقریبا 90 درصد مردم این شهر از اینتل استفاده میکنند و ما بقی ا ام دی این نشانگر چیست تازه شهر ما گرم هست و ا ام دی با گرما سازگار نیست مگر اینکه کولر تهیه کنی اینجانب از پیشرفت ا ام دی قافل نیستم اون هم در جای خود توانایی بالایی دارد ولی بنظر اینجانب اینتل در بسیاری از زمینه ها پیشرفت قابل ملاحظه ای داره با تشکر

بردار گرامی amd گرمشه یا سردشه لهاف می خواد یا دشک میخوادیا پوشک میخواد اینجا چطوریه گرمه سرده ایران چطوریه برای منو شما تنبان نمی شود !!!! سرگذشت ایران نشون میده همیشه مثل وضعیت الان دنبال کیفیت بالا و مواد اولیه خوب میگشته :dبرای همین هست کیفیت دلار رو بردیم بالا :d تازه نظر به استقبال اقشار جامعه وقت کیفی اون رو هم تمدید می کنیم و توی وقت اضافه به خودمون هم گل میزنیم :d شما آبادانی ها باید برین دنبال اینتل بگردیم چون آفتاب آنجا همینطوری باعث استهلاک قطعات میشه دیگه نیاز نیست ای ام دی بخری به جای بخاری گرمت کنه البته فکر نمی کنم زیاد فرق کنه الان جفتشون نقش بخاری رو دارند تقریبا هر دوتا حرارتشون یکی هست :d
شما که از تکنولوژی عقب نیستی بدون سیستم های خنک کننده جدید فقط برای اورکلاک نیست شما میتونید از آنها توی جایی که نمیشه حرارت رو به راحتی پائین آورد استفاده کنی تا مشکلت حل بشه دیگه این مشکلات بسیار پیش پا افتاده هست

دوست دارم دوست گلم خیلی بانمک بود امید وارم ناراحت نشی !!!!!

doom2009
2011/12/24, 20:27
ناراحتی نداره دوست من هرکی هرچی رو می پسنده رو تهیه می کنه و هرکسی برای خود یک نوع فاکتور رو در نظر می گیره تا سخت افزار مورد نظرش رو تهیه نماید و این رو هم بگم اینجانب اصلا اهل فوتبال نیستم برام به هیچ عنوان مهم نیست که کی به کی گل زده و قیمت دلار بخاطر تحریمات هستش و مسائل دیگر اینجا هم ما فقط نظر خود را بیان می کنیم خدای ناکرده قصد نداریم با هم دعوا کنیم فقط بحث مفید هستش و اگر در مواقعی بحث به حاشیه میرود سعی در اصلاح آن داریم و اگر گزینه ای رو انتخاب میکنیم اصلا بحث تعصب نیست بحث کیفیت و راندمان کاری و اون سخت افزاری که در دسترس بوده میباشد با آرزوی موفقیت برای همه با تشکر

Advanced Micro Devices
2011/12/25, 08:32
ناراحتی نداره دوست من هرکی هرچی رو می پسنده رو تهیه می کنه و هرکسی برای خود یک نوع فاکتور رو در نظر می گیره تا سخت افزار مورد نظرش رو تهیه نماید و این رو هم بگم اینجانب اصلا اهل فوتبال نیستم برام به هیچ عنوان مهم نیست که کی به کی گل زده و قیمت دلار بخاطر تحریمات هستش و مسائل دیگر اینجا هم ما فقط نظر خود را بیان می کنیم خدای ناکرده قصد نداریم با هم دعوا کنیم فقط بحث مفید هستش و اگر در مواقعی بحث به حاشیه میرود سعی در اصلاح آن داریم و اگر گزینه ای رو انتخاب میکنیم اصلا بحث تعصب نیست بحث کیفیت و راندمان کاری و اون سخت افزاری که در دسترس بوده میباشد با آرزوی موفقیت برای همه با تشکر

دوست دارم گلم قصد مزاح داشتم نه تمسخر امید وارم دوستان از من ناراحت نباشند یک سوال از خدمت شما گرامیان بزرگ وار دارم مگر بغیر از این هست که پردازنده ها دارند پیشرفته میشوند تا علاوه بر سرعت آنها قدرت پردازشی اونها تعدا عملیات محاسباتی آنها بالا تر برود به نظر شما خنده دار نیست دوستان علاقه شخصی و قلبی خودشون در انتخاب پردازنده رو به (کیفیت ، دقت،مواداولیه خوب ، عمر وماندگاری) مواردی مشابه برای توجیح انتخاب خود شون تعبیر میکنند ؟ حالا شما مگید باگ داشته ما هم میگیم داشته ولی وقتی دار ه خودش رو اصلاح میکنه و چیز بهتر ارائه میکنه دیگه نباید خیلی بیاریش پائین !!!
تازه من خیلی بررسی کردم ولی چنتا سایت ژاپنی راجع به اون با دقت نوشته بودن اونم اینه که علاوه بر اون که باگ 8150رو رفع کرده از تلفیق APU هاش هم درون 8170 استفاده کرده یهنی ممکنه هسته گرافیکی هم به اون اضافه کرده باشه باید دید این یکی چی از آب در میاد!!!!!
دوستان گلم خیلی وقته حرارت AMD و INTEL از اون حد celeron های قدیمی و1700 های athlon در آمده الان تغریبا حرارت هر دوتا یکی هست!! این دو تا تصمیم رفتن قسمت خنک کردن پردازنده ها رو در فاز های خارجی ادامه بدن کما اینکه الان شما دارین رشد قارچ گونه کمپانی های فن و خنک کننده سازی رو می بیند !!!!
کیفیت قطعات بسته به چنتا مورد داره یکی از اونها وضعیت سلامت برق هست یعنی شما باید حتما UPS داشته باشی که اگر در ثانیه برق قطعی داشت از شوک ناگهانی وسوخت قطعات گرانقمیت شما جلو گیری کند یا برای هر کار پیش پا افتاده ای دائم کامپیوتر رو خاموش روش نکنی !!!قطعات الکترونیکی و نانو الکترونیکی هستند الان بیشتر قطعات بغیر از پردازنده ها در چین مونتاژ یا ساخته و تولید میشه و دیگر کیفیت اون قطعات قدیمی رو نداره !!!! کیفیت مادربرد اینتل که قدیمها در خود آمریکا تولید می شد وحرف اول رو میزد منم عاشقش بودم دیگه مرده !! مادر برد Asus رمیچ 5 روش زده چینی!!! نزده ژاپنی یا آمریکایی !! دیگه آمریکا مادربرد تولید نمیکنه ! به چین سفارش میده میگه برند خودم رو بزن وخودت برام بفرست تا چینی به تو تکنولوژی بیشتر بدم !!! نمیاد وقت خودش رو برای ساخت تلف کنه هزینه اون ساخت رو تو قسمت طراحی ونو آوری خودش صرف میکنه بخاطر همینه که از همه کشور ها جلوتره !!! نقشه میده ناظر کیفی میزاره نظارت میکنه که چین سوتی نده! نقشه ساخت رو عمودی میکوبه توی خاک چین مادربرد ساخته شده رو افقی می بره آمریکا !!!
دوستان تحمیلی در کار نیست هر کس هر چیز دوست داره رو انتخاب کنه حتی AMD-INTEL تنها کمپانی های سازنده پردازنده نیستند !!!
حتما میدونید که برای ساختن پردازنده شرایط و رطوب شیمیایی خواصی لازمه که هر جای دنیا نمی توانند آن رآ محیا کنند INTEL اول داخل آمریکا تولید می شد بردنش داخل ژاپن چند سالی در آنجا تولید شد ولی چون چندتا عنصر تو هوا تغییر کرد اونم به علت شرایط زمین شناسی باعث تشکل یک سری رسوبات در داخل پردازنده میشدو باعث از بین رفتن پردازنده ها می شد
بر گردوندن داخل آمریکا!!!
AMD هم خواست همین کار و انجام بده ولی متاسفانه چند سال کیفیت خودش قربانی کرد اول کارخانه رو برد داخل چین که قیمت ارزان تر تمام بشه چون نمی خواست تسلیم آلمان بشه وکارخانه خودش رو آنجا دایر کنه تا فهمید بهتر از مالزی و آلمان برای ساخت پردازنده وجود نداره !!!
مستند ساخت پردازنده ها رو بگیرد و حتما ببینید خیلی جالبه اطلاعات جالبی به شما میده !!!!
دوستان گلم باید بپرسم تا به حال چندتا ای ام دی و چندتا اینتل زیر دست شما سوخته یا سوخته هاشون رو دیدین ؟ یا رفع عیب کردین ؟ شنیده یا بنچ مارک ملاک کار نیست کار عملی مهمه برای درک بهتر !!!! یخورده که با هر دوتاشون سر کله بزنی متوجه توهماتی که قبل از کار کردن با این دوتا داشتین میشوید!!!!!
همونطوری که گفتم از این به بعد از من جدید ترین رو انتظار داشته باشید از بحث های علمی شما دوستان متفکران واندیشمندان استفاده خواهم کرد ولی نظر نخواهم داد اگر خبری خواستید در خدمت هستم هر کس چسزی خواست یا خبری خواست پیغام شخصی مرحمت کنه تا ببینم میتونم خدمت گذاری کنم یا خیر !!!

باتشکر و سپاس
از شما دوستان محققان ، اندیشمندان و متفکران عزیز

majid4310
2011/12/25, 08:53
وای خدای من ملت هنوز گیر داغ شدن amd هستند

saeid6574598
2011/12/25, 10:28
به نظر من اگر عنوان مطلب را عوض می کردید ، خیلی بهتر بود . باید می گذاشتید : " amd از اینتل ، زهر چشم گرفت " .

Phantom
2011/12/25, 11:01
دوست دارم گلم قصد مزاح داشتم نه تمسخر امید وارم دوستان از من ناراحت نباشند [B]یک سوال از خدمت شما گرامیان بزرگ وار دارم مگر بغیر از این هست که پردازنده ها دارند پیشرفته میشوند تا علاوه بر سرعت آنها قدرت پردازشی اونها تعدا عملیات محاسباتی آنها بالا تر برود به نظر شما خنده دار نیست دوستان علاقه شخصی و قلبی خودشون در انتخاب پردازنده رو به از بحث های علمی شما دوستان متفکران واندیشمندان استفاده خواهم کرد ولی نظر نخواهم داد اگر خبری خواستید در خدمت هستم هر کس چسزی خواست یا خبری خواست پیغام شخصی مرحمت کنه تا ببینم میتونم خدمت گذاری کنم یا خیر !!!

باتشکر و سپاس
از شما دوستان اندیشمندان و متفکران
درود برتو اصولا فلسفه ایجاد فروم،انجمن و ... برای اینه که افراد با سلیقه های گوناگون حتی متضاد بتونند ارای هم را در محیطی دوستانه و علمی به چالش بکشند و دانسته های خود را به دیگران و داشته های دیگران را برای خود برداشت نموده و سطح دانش و بینش خود را بالا ببرند متاسفانه در اول و نیز عنوان کمی ادبیات شما تند و غیر منطقی بود که اگر ملایمش کنید مطمئنا میتونید بهتر دیگران را با خود هم جهت فرمایید ولی اگر ادبیات تند و توهین آمیز باشه باعث فاصله گرفتن حتی دوستان و هم فکرانتان خواهد شد.
پس مطمئن باشید از داشته های علمی و صحیح و غیر مغرضانه شما در مورد هر برندی سود خواهیم برد و از شما سپاسگذار
همیشه پیروز و سربلند باشین

Advanced Micro Devices
2011/12/25, 12:11
درود برتو اصولا فلسفه ایجاد فروم،انجمن و ... برای اینه که افراد با سلیقه های گوناگون حتی متضاد بتونند ارای هم را در محیطی دوستانه و علمی به چالش بکشند و دانسته های خود را به دیگران و داشته های دیگران را برای خود برداشت نموده و سطح دانش و بینش خود را بالا ببرند متاسفانه در اول و نیز عنوان کمی ادبیات شما تند و غیر منطقی بود که اگر ملایمش کنید مطمئنا میتونید بهتر دیگران را با خود هم جهت فرمایید ولی اگر ادبیات تند و توهین آمیز باشه باعث فاصله گرفتن حتی دوستان و هم فکرانتان خواهد شد.
پس مطمئن باشید از داشته های علمی و صحیح و غیر مغرضانه شما در مورد هر برندی سود خواهیم برد و از شما سپاسگذار
همیشه پیروز و سربلند باشین
باسلام
جناب ،سرور، دوست گرامی، استاد عزیز
تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد !!!!!
اگر کسی چیزی را نمیداند اخباری رو نشنیده از تازه ها خبر ندارد دلیل بر آن نیست ندانسته سخنرانی کند و بر جهالت خود پافشاری کند !!!
اول خوب بررسی کند ! کسب علم نماید چند روزی در فروم ها به چرخ زدن و چند ماهی در اینترنت تحقیق نماید !!! وبعد با استناد به عمل روز دنیا ودانسته های خود اقدم به درفشانی نموده وهمه را از اطلاعات ناب و دست اول خود مستفیذ نماید !!!!
گفته یکی از بزرگان ( باید حرف خارج شده از دهان را هم چو راز پنداشت اگر رازی را برملا کنی اثر راز می شوی)

اگر نوشته های بنده را خوانده باشید از دعوا ومجادله پرهیز دارم !!! و همگان را به آرامش و تفکر دعوت می کنم !!!!
اگر فکر میکنید تیتر خبر بسیار تاثیر گذار است و باعث مجادل می گردد !!
چشم لحاظ میشود از تذکر بجای شما ممنون من خبر راملایم تر علام میکنم تا دوستان ملایم تر رفتار کنند تعصبی رفتار نکنند !!

و!
باتشکر و سپاس

Phantom
2011/12/25, 12:19
جناب سرو دوست گرامی استاد عزیز
تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد !!!!!
اگر کسی چیزی را نمیداند اخباری رو نشنیده از تازه ها خبر ندارد دلیل بر آن نیست بر جهالت خود پافشاری کند !!!
اول خوب بررسی کند ! یا دگیری نماید چند روزی در فرومها به چرخ زدن و چند ماهی در اینترنت تحقیق نماید !!! وبعد با استناد به عمل روز دنیا ودانسته های خود اقدم به درفشانی نموده وهمه را از اطلاعات ناب و دست اول خود مستفیذ نماید !!!!
گفته یکی از بزرگان ( باید حرف خارج شده از دهان را هم چو راز پنداشت اگر رازی را برملا کنی اثر راز می شوی)

اگر نوشته های بنده را خوانده باشید از دعوا ومجادله پرهیز دارم !!! و همگان را به آرامش و تفکر دعوت می کنم !!!!
چشم لحاظ میشود از تذکر بجای شما ممنون من خبر رو ملایم تر علام میکنیم تا دوستان ملایم تر رفتار کنند تعصبی رفتار نکنند !!

باتشکر و سپاس
هزاران درود برتو ما کوچک شما و همه کاربران سایت هستیم ولی محظ اطلاع شما سرور گرامی به این جمله خودتان توجه فرمایید:
دلیل بر آن نیست بر جهالت خود پافشاری کند
خوب شما اگه بجای کلمه جهالت از وازگانی چون بی اطلاعی یا نا آگاه استفاده کنید متن هایتان بیشتر به دل مینشیند پس نوع ادبیات بسیار مهم و قابل تعمق میباشد
با آرزوی پیروزی روز افزونتان

Advanced Micro Devices
2011/12/25, 15:52
هزاران درود برتو ما کوچک شما و همه کاربران سایت هستیم ولی محظ اطلاع شما سرور گرامی به این جمله خودتان توجه فرمایید:
دلیل بر آن نیست بر جهالت خود پافشاری کند
خوب شما اگه بجای کلمه جهالت از وازگانی چون بی اطلاعی یا نا آگاه استفاده کنید متن هایتان بیشتر به دل مینشیند پس نوع ادبیات بسیار مهم و قابل تعمق میباشد
با آرزوی پیروزی روز افزونتان

دوست عزیز و گرامی سرور بزرگوار چشم طوری مینویسم با صلیقه شما همخوانی داشته باشد

سر بلند چو سرو -استوار چو کوه -زلال چو چشمه ساران باشید
یا حق

Soheil.DVBHS
2011/12/25, 17:03
سلام.
از قدیم گفتن هر چقدر پول بدی همون قدر آش میخوری.اینتل درسته گرونه ولی ارزش داره.
زنده باد اینتل و اینتلیا.
موفق باشید.

Advanced Micro Devices
2011/12/25, 18:09
سلام.
از قدیم گفتن هر چقدر پول بدی همون قدر آش میخوری.اینتل درسته گرونه ولی ارزش داره.
زنده باد اینتل و اینتلیا.
موفق باشید.

دوست گلم به عمل کار بر آید به سخنرانی نیست!!!!!!!! حتما با وجود شش هسته 8429 فرکانس اینتل آیوی بریج بوده که اورکلاک شده ؟ آره ؟
فکر میکنم 400 هزار تومان قیمت مناسبی هست ؟درسته ؟

الباقیش اضافی هست !!!
شرکت بابام نیست که حمایت کنم سرعت بیشتر هزینه کمتر = سرمایه گذاری بهتر
یا اینتل یا ای ام دی !!
اینتل با ارزان کردن و پائین آوردن قیمت و تولید مدهای ارزان تر نشون داد که قیمت بالا اون بی جا بوده ودیگه مردم دنیا به دنبال هزینه کمتر هستند وکسی پول اضافی برای پردازنده خرج نمیکنه وبه دنبال بازارهای بهتره موبایل - تبلت و ....... !!! پس به این نتیجه رسیده در آینده بازار از آن ای ام دی هست اونم با اون قمیتهای ارزونش !!!!!!!اینتل داره با قیمت وکیفیت اون رقابت میکنه پس حرف شما عزیز گرامی غیر کارشناسی و غیر فنی هست اگر گرون خریدی مفت باختی شرکتی که داری ازش طرفداری میکنی ومفتی تبلیغ اون رو میکنی این رو فهمید امیدوارم شما هم متوجه بشه ؟

یا حق

s@j@d
2011/12/25, 18:54
دوست گرامی من 15 سال هست ای ام دی دارم و بی تعصب بگم برای کسانی که حرفه ای هستند فرقی نمی کنهIntel - amd باید ببنید متناسب با نیاز شما چیه قطعه ای به کار شما می آید کیفیت ملا ک دوام نیست با کیفیت ترین قطعات با یک شک کوچک به جهان نیستی رفتن پس اینو اون ندارن ساخته دست بشر همیشه مثل خودش فنا پذیره

یا حق

آقا جان کی گفته اینتل گرونه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اینتل قیمتش همینه و هر قطعه با قیمتش متناسبه . یعنی همون قدری که کیفیتش بیشتره قیمتش هم بیشتره (یعنی پولش دقیقا برابر با کیفیت و کاراییش)
ولی ای ام دی کیفیتش پایین تره و قیمتش هم به تبعیت از کیفیتش پایین تر باید باشه...
وقتیی ای ام دی سی پی یو دقیقا هم سطح اینتل زد و قیمتش پایین تر بود اونوقت میشه گفت که اینتل گرونتره ولی ای ام دی ارزونتره ..
مقایسه شما مثل این میمونه که بگیم مثلا نوکیا ان8 (مثلا اصلی ) 500 هزار تومنه ولی چین ان8 زده با 90هزار تومن . کاملا متفاوت

Castiel
2011/12/25, 19:11
به نظر من مقایسه این دو شرکت در پردازنده های قدرتمند کاملا اشتباه است، چون ای ام دی در بخش High-end اصلا وضعیت و تنوع خوبی ندارد، اما اینتل محصولات این بخش را با تنوع و کیفیت مناسبی عرضه می کند. اما به هر حال AMD هم قدم بر عرصه این محصولات گذاشته است که جای تقدیر دارد.

Advanced Micro Devices
2011/12/25, 20:19
آقا جان کی گفته اینتل گرونه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اینتل قیمتش همینه و هر قطعه با قیمتش متناسبه . یعنی همون قدری که کیفیتش بیشتره قیمتش هم بیشتره (یعنی پولش دقیقا برابر با کیفیت و کاراییش)
ولی ای ام دی کیفیتش پایین تره و قیمتش هم به تبعیت از کیفیتش پایین تر باید باشه...
وقتیی ای ام دی سی پی یو دقیقا هم سطح اینتل زد و قیمتش پایین تر بود اونوقت میشه گفت که اینتل گرونتره ولی ای ام دی ارزونتره ..
مقایسه شما مثل این میمونه که بگیم مثلا نوکیا ان8 (مثلا اصلی ) 500 هزار تومنه ولی چین ان8 زده با 90هزار تومن . کاملا متفاوت

داداش گلم شما انقدر به خودت فشار آوردی که محصول یک کمپانی آمریکایی رو کیفیت و رقابت تنگاتنگی با کمپانی آمریکایی اینتل داره رو با گوشی های بی کیفیت ساخت چین مقایسه کنی؟ باید بیگم اینجا ایران، این سایت سخت افزاره، وشما هم در انتهای سال 2011 میلادی هستی !!! دلت از کجا پره من نمی دونم !!!!! دفاع شما غیر کارشناسی می باشد !!!! چند ساله اطلاعات خودت رو UP date نکردی ؟ دوست گلم

Advanced Micro Devices
2011/12/25, 20:24
به نظر من مقایسه این دو شرکت در پردازنده های قدرتمند کاملا اشتباه است، چون ای ام دی در بخش High-end اصلا وضعیت و تنوع خوبی ندارد، اما اینتل محصولات این بخش را با تنوع و کیفیت مناسبی عرضه می کند. اما به هر حال AMD هم قدم بر عرصه این محصولات گذاشته است که جای تقدیر دارد.

دوست گرامی نظر شما برای خودتون محترمه هر کی هر چیز دوست داره استفاده میکنه بحث کارشناسی کنید نه تحریک اذهان عمومی !!
میزان ترازو هست نه نظرات منو شما دوست گلم !!!!

Yaser_Aramesh
2011/12/25, 20:28
دوست گرامی نظر شما برای خودتون محترمه هر کی هر چیز دوست داره استفاده میکنه بحث کارشناسی کنید نه تحریک اذهان عمومی !!
میزان ترازو هست نه نظرات منو شما دوست گلم !!!!
شما چرا عصبی میشید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Advanced Micro Devices
2011/12/25, 20:34
دوستان گرامی دلیل قیمت بالای اینتل بابت مسائل سیاسی هست نه اینکه کیفیت لطفا بحث کارشناسی کنید !!!!! احساسات برای علوم مهندسی مثل هواداری از تیم فوتبال هست کمکی به کسی نمی کند که هیچ از هدف فروم سایت هم دور خواهیم شد !!!

با تشکر از تمام دوستان عزیز

*hit m@n*
2011/12/25, 20:40
دوستان گرامی دلیل قیمت بالای اینتل بابت مسائل سیاسی هست نه اینکه کیفیت لطفا بحث کارشناسی کنید !!!!! احساسات برای علوم مهندسی مثل هواداری از تیم فوتبال هست کمکی به کسی نمی کند که هیچ از هدف فروم سایت هم دور خواهیم شد !!!

با تشکر از تمام دوستان عزیز

چه ربطی به سیاست داشت !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

با تشکر

Advanced Micro Devices
2011/12/25, 20:45
شما چرا عصبی میشید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دوست گلم عصبی نیستم ولی بعد از کلی بحث و ارائه دلیل های گوناگون توسط کارشناسان سایت بعضی از دوستان از اول بحث رو دنبال نمی کنند و مثل صاعقه با ارائه نظرات احساساتی وغیر کار شناسی جمع بندی بحث تاپیک رو بهم میریزند
هر کس میخواد نظر ارائه کنه باید با دلیل باشه وپشتوانه علمی اگر بدون دلیل ارائه کنه یعنی به قصد بحث علمی که نیامده هیچ قصد مجادله دارد و احساسات در نظر ایشان دخیل بوده نه علم رو دارد بنظر شما اینطور نیست ؟
اگر مشتا ق بحث علمی هستید موضوع مطرح کنید با هم بحث میکنیم نظر بی فایده مانع از کسب علم هست !!!!!

s@j@d
2011/12/25, 21:00
داداش گلم شما انقدر به خودت فشار آوردی که محصول یک کمپانی آمریکایی رو کیفیت و رقابت تنگاتنگی با کمپانی آمریکایی اینتل داره رو با گوشی های بی کیفیت ساخت چین مقایسه کنی؟ باید بیگم اینجا ایران، این سایت سخت افزاره، وشما هم در انتهای سال 2011 میلادی هستی !!! دلت از کجا پره من نمی دونم !!!!! دفاع شما غیر کارشناسی می باشد !!!! چند ساله اطلاعات خودت رو UP date نکردی ؟ دوست گلم

حالا شما چرا اینقدر تعصب داری من نمیدونم . من خودم ای ام دی دارم .
عزیزم، من که چیز خاصی نگفتم . فقط گفتم که مقایسه قیمت این دو تا با هم بی ربطه .
یعنی اینی که میگن ای ام دی ارزون تر از اینتله درست نیستش آخه .چون کانفیگ های متفاوتی دارن قیمتشون هم تفاوت داره . شما اگه هر کانفیگی از اینتل رو نگاه کنی متوجه میشی که چقدر تفاوت تو هم گافیگش در ای ام دی هست پس بنابراین باید هم تفاوت قیمت وجو داشته باشه .
من که نخواستم از برند خاصی طرفداری کنم که شما اینقدر ناراحت شدی .

Advanced Micro Devices
2011/12/25, 21:12
حالا شما چرا اینقدر تعصب داری من نمیدونم . من خودم ای ام دی دارم .
عزیزم، من که چیز خاصی نگفتم . فقط گفتم که مقایسه قیمت این دو تا با هم بی ربطه .
یعنی اینی که میگن ای ام دی ارزون تر از اینتله درست نیستش آخه .چون کانفیگ های متفاوتی دارن قیمتشون هم تفاوت داره . شما اگه هر کانفیگی از اینتل رو نگاه کنی متوجه میشی که چقدر تفاوت تو هم گافیگش در ای ام دی هست پس بنابراین باید هم تفاوت قیمت وجو داشته باشه .
من که نخواستم از برند خاصی طرفداری کنم که شما اینقدر ناراحت شدی .

یکی از این برتری های گران قیمت و تنظیمات خاص رو با دلیل و مدرک ارائه کن ؟ بحث میکنیم! امروز نتونستی ارائه کنی وقتی داشتی ارائه کن !

s@j@d
2011/12/25, 21:24
ببين دوست عزيز . شما اول اينی که بهت ميگم انجام بده تا خودت کاملا متوجه بشی بعد بيا تا با هم بحث کنم . البته بحث منطقی نه از زو تعصب و طرفداری.
شما برو يه سيستم ای ام دی ببند و يه سيستم دقيقا هم کانفيگش اينتل . يعنی دقيقا هم کانفيگ باشن سی پی يوها . بعدش بشین هرجوری که دوست داشتی تست بگیر ازشون . چه اورکلاک چه معمولی چه با نرم افزار چه با زمان و خلاصه هرچیزی و هر طوری که دوست داری .
بعدش خودت کاملا متوجه این میشی که هم کانفیگ ای ام ای خیلی ضعیف تره
حالا برو یه کانفیک پایین تر از اینتل بذار . بعد میبینی که تازه برابر میشن . وقتی که این دو تا سی پی یو را قیمت بگیری میبینی که اینتل با کانفیگ پایین تر قیمت حتی کمتری نسبت به کانفیگ بالاتر ای ام دی داره . درحالی که کارآيي یکسانی نشون دادن .

majid4310
2011/12/25, 22:35
ببين دوست عزيز . شما اول اينی که بهت ميگم انجام بده تا خودت کاملا متوجه بشی بعد بيا تا با هم بحث کنم . البته بحث منطقی نه از زو تعصب و طرفداری.
شما برو يه سيستم ای ام دی ببند و يه سيستم دقيقا هم کانفيگش اينتل . يعنی دقيقا هم کانفيگ باشن سی پی يوها . بعدش بشین هرجوری که دوست داشتی تست بگیر ازشون . چه اورکلاک چه معمولی چه با نرم افزار چه با زمان و خلاصه هرچیزی و هر طوری که دوست داری .
بعدش خودت کاملا متوجه این میشی که هم کانفیگ ای ام ای خیلی ضعیف تره
حالا برو یه کانفیک پایین تر از اینتل بذار . بعد میبینی که تازه برابر میشن . وقتی که این دو تا سی پی یو را قیمت بگیری میبینی که اینتل با کانفیگ پایین تر قیمت حتی کمتری نسبت به کانفیگ بالاتر ای ام دی داره . درحالی که کارآيي یکسانی نشون دادن .

به تجربه برام ثابت شده که همچین چیزی واقعیت نداره.

Advanced Micro Devices
2011/12/25, 22:44
فنی با دلیل و مدرک گلم اینها رو ما 10 سال پیش انجام دادیم ولی نتیجه که شما میگیرید رو نگرفتیم !!!!
انگار به یکی که اپل داره بگی آی مک اپل بدرد نمیخوره چون گرافیک نمیشه با اون کار کرد باور نداری بگیر امتحان کن !!!!!!

s@j@d
2011/12/28, 14:26
به تجربه برام ثابت شده که همچین چیزی واقعیت نداره.

پسرم تجربه ات اشتباه بوده . این برای هر کسی واضح و روشنه که هر کانفیگ سی پی یو اینتل قوی تر از همان کانفیگ مدل ای ام دی هستش .

Hessam
2011/12/30, 14:43
سلام دوستان؛
من یه سوال دارم:
اینکه چرا راندمان سی پی یوی Core i5 نسبت به Core i7 در بازی ها بهتره؟:-?
من بارها بارها در نتیجه ی تست هایی که از این سی پی یو ها به عمل اومده رو مشاهده کردم و همیشه (فقط در بازی)، سی پی یو های کور آی 5 عملکرد بهتری داشت!:-B
اگه امکان داره، به سوالم پاسخ بدید...
خیلی ممنون.

golabettruter
2011/12/30, 18:04
درود
بیشتر به خاطر اینه که یا بازی از دو هسته پشتیبانی نمیکنه یا فرکانس cor i5 از cor i7 بالا تره وگر نه مثلا 2600K در 90 درصد از بازیها از COR I5 2500K سریعتره @};-

Arsn
2011/12/30, 20:36
پسرم تجربه ات اشتباه بوده . این برای هر کسی واضح و روشنه که هر کانفیگ سی پی یو اینتل قوی تر از همان کانفیگ مدل ای ام دی هستش .

مخالفم صد در صد ! با تمام کسانی که نظر مینویسن : لطفا نظراتتون را از این حالت کلی گرایانه خارج کنید !

برای رده پردازنده های بالای 280 تومن با اینتل موافقم و دیگر هیچ ! اثبات میکنم !

تو بودجه زیر 100 تومن AMD Athlon X2 255

تو بودجه تا 130 تومن X4 640

تا 180 تومن Phenom 2 X6 1055

تو 220 تومن Phenom 2 X6 1100 T

تا اینجا 1100 از 2500K هم برتر است به خصوص اگر اور بشه (اور خورش با فن استاک تا 4 گیگاهرتز است و تا 3.8 ولتاژ نمیخواد !)

فقط و فقط 2600k میتونه از AMD پیشی بگیره و اون هم به دلیل عملکرد فعلی 8150 است !

یعنی اگر بالای 350 میخواین هزینه کنید اینتل وگرنه AMD

Castiel
2011/12/30, 20:47
علی جان amd در حال حاضر پردازنده بالای 240 هزار تومان ندارد.البته اگر 8150 وارد کشور شود می تواند به جمع 300 هزار تومانی ها و شاید هم بالاتر بپیوندد.
در کل اینتل و amd دو برند بیشتر نیستند, هر کدام برای کاربران مناسب است, اما برخی کاربران با دید حود, یک پردازنده را برای کاربرد خود مناسب می بینند.

Phantom
2011/12/31, 08:22
مخالفم صد در صد ! با تمام کسانی که نظر مینویسن : لطفا نظراتتون را از این حالت کلی گرایانه خارج کنید !

تا اینجا 1100 از 2500K هم برتر است به خصوص اگر اور بشه (اور خورش با فن استاک تا 4 گیگاهرتز است و تا 3.8 ولتاژ نمیخواد !)

فقط و فقط 2600k میتونه از AMD پیشی بگیره و اون هم به دلیل عملکرد فعلی 8150 است !

درود بر تو علی رضا جان خوب شد وارد شدی متاسفانه بحث داشت به بیراهه میرفت من خودم اینتلی هستم ولی از مباحثه های علمی خوشم میاد و همیشه حقیقت رو به نفع هرکی باشه میپذیرم قبل ورود شما مبحث از حالت علمی خارج و داشت به سمت دعواهای تعصبی و غیر علمی میرفت از مطالبت فیض بردیم سپاس

sajjadsa
2012/01/01, 07:30
پردازنده های i7 از اونجا که هسته های بیشتری دارن فرکانس هر تک هسته شون پایین تره. ولی بازی ها معمولا از 2 و به ندرت تا 3 هسته پردازنده رو بیشتر درگیر نمیکنن. برای همین اون پردازنده ای که فرکانس هر تک هسته اش بالاتره برنده است. یعنی دقیقا همون چیزی که core i5 هست.

TideHunter
2012/01/02, 15:36
با همه ی افرادی که صفحه ی اول سایت و بعضیا تو صفحه های بعد نظر دادن مخالفم یعنی چی که قیمت نمی تونه ملاک باشه . به من بگید ارزش خرید یعنی چی ؟ من به خاطر پولی که میدم عملکرد می خوام مثلا وقتی که می تونم با 200 تومن پول یه چهار هسته ای بگیرم تا چند سال دیگه نیاز به ارتقاع نداشته باشم برای چی باید برم i3 بگیرم که دو تا هسته بیشتر نداشته باشه و فرکانسشم پایین تر باشه ؟تازه از نظر پشتیبانی محصولات قدیمی واقعا AMD از INTEL سرتره . من نمی دونم چرا بعضیا فقط به فکر برندن . توی بحث مادربرد هم ما با همچین مشکلاتی مواجهیم .

Hessam
2012/01/02, 17:22
بعضی ها هم میگن به خاطر تکنولوژی جدید "Sandy Bridg" هست.
درسته؟

sniper.ghost.warrior2
2012/01/02, 21:19
با سلام خدمت سروران گرامی
از این که من تازه وارد اظهار نظر میکنم ببخشید شما سروان از لحاظ بار علمی از من بهتر هستید
ولی میخواستم پیشنهادی رو مطرح کنم که هم این جدل ها رو کم کنیم، هم برای بهتر فهمیدن ما تازه کارها بهترموثر باشه.
لطفابرای تمام گفته های خودمون Document کافی ارائه بدیم وتفسیر غیر فنی رو از صفحه پردازنده ها بیرون ببریم و با کمال تواضع
تفسیر وتعبیر رو به عهده خواننده بگذاریم
در عوض در گذاشتن لینکهای مرتبط و راهنما فعالیت بیشتری داشته باشیم ، اینطوری کاربر در تصمیم گیری آزاده و انتخاب و راهنمایی بیهوده نیست
باتشکر از دوستان

Editor In chief
2012/01/02, 21:30
نظر خوبی این دوست عزیز داد و به نظرم بهترین کار ممکنه است.

sajjadsa
2012/01/03, 05:36
هر دو سندی بریج هستند. سری Sandy Bridge اصولا در بازی ها بازدهی خیلی بالایی داره.

FARID
2012/01/06, 23:29
با سلام خدمت همه ی دوستان گل

ظاهرا شاهد خاتمه یافتن بحث و جدل ها بین طرفدارهای دو برند هستیم

به نظر من بحث علمی مبتنی براهین عقلی و نظری !!! در مورد این دو برند واقعا میتونه مفید و راهگشای خیلی از دوستان برای انتخاب پردازنده ی متناسب با نیاز و قیمت باشه.

باز هم از نظر من در این بین هیچ کدوم از برند ها برتری مطلق ندارند و هر کدوم در جنبه و کاربردهای مختلف میتونند ارجعیت بر دیگری داشته باشند.

شخصا از تمامی صاحب نظران خواهش میکنم تا بیان و بررسی بیشتری رو در این ضمینه داشته باشن که باز هم به نظر من طرفدارهای زیادی داره.

به همین خاطر از اونجایی که شخصا طرفدار amd هستم , برای تحریک اذحان عمومی و شروع مجدد بحث هم که شده تصویر زیر رو قرار میدم.امیدوارم که مفید واقع بشه:)>-

3711

3712

s@j@d
2012/01/07, 00:01

دوست گرامی فرمایش شما کاملا درسته . ولی فعلا (در این بحث) موضوع اصلا قیمت نیست که دوست عزیز .
موضوع سر کانفیگه و کارایی دو کانفیگ یکسان از هر دو برند . شما کاری به پولش نداشته باشین فقط و فقط به یکسان بودن کانفیگش و کاراییشون فکر کنید

مثلا دو cpu از دو برند amd , intel که دارای سرعت یکسان ، کش یکسان ، تعداد هسته یکسان و ... باشند ،
کدومشون قوی تر ، پرسرعت تر و خنک تر هستن و پرفورمنس بالاتری دارن ؟

Arsn
2012/01/07, 10:25
دوست گرامی فرمایش شما کاملا درسته . ولی فعلا (در این بحث) موضوع اصلا قیمت نیست که دوست عزیز .
موضوع سر کانفیگه و کارایی دو کانفیگ یکسان از هر دو برند . شما کاری به پولش نداشته باشین فقط و فقط به یکسان بودن کانفیگش و کاراییشون فکر کنید

مثلا دو cpu از دو برند amd , intel که دارای سرعت یکسان ، کش یکسان ، تعداد هسته یکسان و ... باشند ،

خیلی منطق باحالی داری !

من 1090 دارم ، با همین کش ، همین فرکانس ، همین تعداد هسته اینتل مدل 980x را زده (اگه اشتباه نکنم) با قیمت 5 برابر !

خب بر فرض 980x سریعتر باشه (ماکزیمم 20 درصد) ×!

کدوم به صرفه تره ؟ کدوم عقلانی تره ؟

مثل رستوران رفتن میمونه ! نایب و رفتاری هر دو غذا عالی به شما میدن (مثال است) ، اما رفتاری از شما 60 تومن میگیره و نایب 25 تومن ! هر دو عالی هستن ، اما شاید رفتاری کمی به شما برنج اضافه بده !

کدوم را ترجیح میدین ؟

این که فاکتور قیمت نخواد وارد بازی بشه اصلا معقولانه نیست و بحث کردن دربارش بیهوده است !

من هیچ چیز را مطلق نمیپذیرم (فقط خدا مطلقه!) ، اگه دقت کرده باشید برای سیستم هایی که معرفی میکنم و اکثر بچه ها تحسینش میکنند با توجه به کاربرد اینتل یا amd میبندم !

برای کار فتوشاپ برتری کامل با اینتل است پس اینتل ! برای تنظیم صدا من amd میبندم !

کلا بستگی به کاربرد داره !

FARID
2012/01/07, 13:00

با تشکر از دوستان

چند نکته در مورد حرف این دوست عزیزمون که باید بگم
اونم اینکه از نطر من بحث در مورد این دو برند بدون در نظر گرفتن فاکتور قیمت کاری بس عبث و اساسا بی نتیجه هستش
در ضمن فاکتور هایی که شما مد نطرتون هست اصلا جامع نیست (حالا سوای قیمت)
فاکتور هایی مثل سری(خوانواده) پردازنده,حد اکثر فرکانس پشتیبانی شده برای رم (از طرف integrated memory controler),تعداد ترانزیستورهای به کار رفته,تعداد واحد هایی پردازشی و شاید چند فاکتور دیگه که من ازش بی خبر باشم.
اجازه بدین بک مثال عینی بزنم.من خودم از پردازنده ی زیر استفاده میکنم
AMD Athlon 64X2 3800
512 KB l2 cache
2000 Mhz
2 core
بیایید این پردازنده رو با یک پردازنده ی اینتل پنتیوم با مشخصات زیر مقایسه کنیم
Pentuium 4 ??????
1 MB l2 cache
2800 Mhz
2 core

طبق نظر شما باید پردازنده ی اینتل قوی تر باشه اما همونطوری که شاید خودتان هم بدانید و دوستان هم تائید می فرمایند و همینطور خودم به شخصه دیدم پردازنده amd به مراتب بهتر عمل میکند
چون اساسا معماری ایم دو خوانواده هیچ ربطی به هم ندارد و چیزی که مشهور است نیاز کمتر پردازنده های amd به cache هستش که به وضوح مشخص هست

به نظر من فاکتور قیمت به تنهایی جایگاه یک پردازنده رو بین این فاکتور هایی که ما اصولا بهش بی توجه هستیم مشخص میکند و با توجه به اون نتیجه ی مقایسمون دقیق تر خواهد بود
در ضمن همونطور که گفتم بحث نسبی هستش و بهترین نتیحه ای که میشه گرفت انتخاب متدی برای انتخاب پردازنده با توجه به نیاز و صرفه اقتصادی خواهد بود نه برتری مطلق یک برند.

امیدوارم تونسته باشم قانعتون کرده باشم

Castiel
2012/01/07, 14:18
با تشکر از دوستان

اونم اینکه از نطر من بحث در مورد این دو برند بدون در نظر گرفتن فاکتور قیمت کاری بس عبث و اساسا بی نتیجه هستش
فاکتور هایی مثل سری(خوانواده) پردازنده,حد اکثر فرکانس پشتیبانی شده برای رم (از طرف integrated memory controler),تعداد ترانزیستورهای به کار رفته,تعداد واحد هایی پردازشی و شاید چند فاکتور دیگه که من ازش بی خبر باشم.
AMD Athlon 64X2 3800
512 KB l2 cache
2000 Mhz
2 core
Pentuium 4 ??????
1 MB l2 cache
2800 Mhz
2 core

طبق نظر شما باید پردازنده ی اینتل قوی تر باشه اما همونطوری که شاید خودتان هم بدانید و دوستان هم تائید می فرمایند و همینطور خودم به شخصه دیدم پردازنده amd به مراتب بهتر عمل میکند
چون اساسا معماری ایم دو خوانواده هیچ ربطی به هم ندارد و چیزی که مشهور است نیاز کمتر پردازنده های amd به cache هستش که به وضوح مشخص هست

به نظر من فاکتور قیمت به تنهایی جایگاه یک پردازنده رو بین این فاکتور هایی که ما اصولا بهش بی توجه هستیم مشخص میکند و با توجه به اون نتیجه ی مقایسمون دقیق تر خواهد بود
در ضمن همونطور که گفتم بحث نسبی هستش و بهترین نتیحه ای که میشه گرفت انتخاب متدی برای انتخاب پردازنده با توجه به نیاز و صرفه اقتصادی خواهد بود نه برتری مطلق یک برند.

ولی دوست عزیز با حرف شما موافق نیستم، چون به تجربه ضعف پردازنده های Athlon در برابر سری پنتیوم اینتل را دیده ام.

Arsn
2012/01/07, 14:29
آدم باید حرف حق را بزنه!

حسام جان و آقا فرید هر دوی شما دارید بی راه قضاوت میکنید !

فرید جان پردازنده AMD دو هسته واقعی است ولی پنتیوم4 تک هسته است که یک هسته مجازی هم داره ! پس مقایسه بلکل غلطه ! (Hyper threading)

درضمن Athlon از 4Pentium سریعتره ! هم معماری ، هم تعداد هسته ، هم کش ، هم .... کاملا غیر قابل مقایسه اند!

Castiel
2012/01/07, 14:32
علی جان من این اختلاف کارایی را تجربه کرده ام، این در صورتی است که در کل پردازنده Athlon باید قدرتمند تر از پنتیوم باشد،این درست که معماری و خیلی موارد دیگر در این دو پردازند متفاوت است، اما به نوعی در همه شرایط این دو پردازنده در یک سطح با یکدیگر مقایسه می شوند/

Arsn
2012/01/07, 14:48
حسام جان : مسله اینجاست که آتلون پردازنده 32 دلاری با فرکانس 2.17 تک هسته هم داره ! شاید شما با پنیتوم3 گیگاهرتزی مقایسه کردیش ! (حتی 2 هسته 1.8 گیگاهرتزی هم داره !)

آتلون 4 هسته ای هم داره ! بستگی داره ، چی را با چی مقایسه کنیم تا آزمایشمو درست باشه !

راستی من قبلا هم گفته بودم ، بر فرض این که دو پردازنده AMD/intel دقیقا مشخصات یکسان داشته باشند پردازنده اینتل سریعتره ، به خاطر مسله بازده بهتر کلاک اینتل است !

مثال مفهومی میزنم : یعنی اینتل با 1 بسامد کامل بین 0 و1 حدود 1 پردازش انجام میده ولی AMD با یک کلاک 0 و 1 حدود 0.7 پردازش میکنه !

دلیلی برتری اینتل توی تست های تک هسته ( تو فتوشاپ هم همین موثره ) همین بازده بالاتر کلاک است !

به عبارتی 3400 مگاهرتز AMD شاید با 3000 مگاهرتز اینتل برابری کنه و این به خاطر معماری ضعیف تر AMD است !

حالا AMD برای حفظ کارایی چی کار میکنه ؟ تعداد هسته ها را افزایش میده !

عقیده من : زمانی فرا میرسه که سوییچ کردن به لول های ساخت پردازنده با تعداد هسته بیشتر به فناوری مثلا 10 نانومتری نیاز داره و اونقدر هزینه بالا میره که AMD دیگه نمیتونه به تعداد هسته هاش اضافه کنه پس مجبور به تغییر معماری میشه !

شرکت AMD الان و تا4 سال آینده کارش خوبه و خریدنش کاملا عقلانی ولی ....

اصلا فکر میکنید چرا 3960X حدود 20 درصد افزایش کارایی داشت ! معماری اینتل هم داره ضعیف عمل میکنه و نیاز به تعویض داره ، چون "بازده کلاک " کفاف گوی تعداد هسته نیست !

عقیده من : شرکت های ساخت پردازنده الان تو سال 2012 یه جورایی توی برزخ گیر کردند ، چون یواش یواش باید به فکر تغییر معماری کلی بیفتند (بخصوص AMD) که اون هم با توجه به نیاز فعلی بازار ها و سرعت پایین نیاز برای پردازش خیلی براشون تو اولویت نیست !

Castiel
2012/01/07, 14:53
علی جان پردازنده بنده پنتیوم 2.4 بوده و پردازنده دوستم Athlon 6000 بوده، دوست بنده با رم DDR3، کارت گرافیک 9800 و من با رم DDR2 و کارت گرافیک 7100
در این شرایط روی بازیهای مختلف این موضوع را تست کردیم که در کمال ناباوری پردازنده Athlon 6000 در اجرای بازیها دچار مشکل بود.

Arsn
2012/01/07, 17:18
علی جان پردازنده بنده پنتیوم 2.4 بوده و پردازنده دوستم athlon 6000 بوده، دوست بنده با رم ddr3، کارت گرافیک 9800 و من با رم ddr2 و کارت گرافیک 7100
در این شرایط روی بازیهای مختلف این موضوع را تست کردیم که در کمال ناباوری پردازنده athlon 6000 در اجرای بازیها دچار مشکل بود.

مطمنن مشکل جای دیگه بود ! (در ضمن 6000 با مسیر هایپرترنسپرت 2000 کار میکنه و وقتی شما بهش 5200 میدی دچار افت کارایی میشه و باید از بایوس براش 2000 ست بشه ! )

کی میتونه باور کنه پردازنده 3 گیگاهرتزی دو هسته ای دو مگ کش از پردازنده تک هسته 2.4 ببازه !

یه مثال برات میزنم : بنده پنتیوم4 با کلاک 2.4 داشتم که به 3 اور شده بود ، با amd 1.8ghz دو هسته ای مقایسه کردیمش ! با تفاوت فاحش 1.8 تو تبدیل ویدیو برنده شد !

همین الان هم x4 640 آتلون جزو پردازنده های خوب است و اصلا نمیشه با پنتیوم و سلرون و... مقایسه اش کرد ! آتلون 640 را با q8300 مقایسه میکنند نه با پنتیوم

Castiel
2012/01/07, 18:27
مطمنن مشکل جای دیگه بود ! (در ضمن 6000 با مسیر هایپرترنسپرت 2000 کار میکنه و وقتی شما بهش 5200 میدی دچار افت کارایی میشه و باید از بایوس براش 2000 ست بشه ! )

کی میتونه باور کنه پردازنده 3 گیگاهرتزی دو هسته ای دو مگ کش از پردازنده تک هسته 2.4 ببازه !

یه مثال برات میزنم : بنده پنتیوم4 با کلاک 2.4 داشتم که به 3 اور شده بود ، با amd 1.8ghz دو هسته ای مقایسه کردیمش ! با تفاوت فاحش 1.8 تو تبدیل ویدیو برنده شد !

همین الان هم x4 640 آتلون جزو پردازنده های خوب است و اصلا نمیشه با پنتیوم و سلرون و... مقایسه اش کرد ! آتلون 640 را با q8300 مقایسه میکنند نه با پنتیوم
وقتی دوستم به من گفت نمیتونم Call of Duty 2 را بازی کنم،خودم باور نکردم و رفتم روی سیستم دوستم بازی را تست کردم که با افت شدید فریم مواجه بود. رزولوشن و تمام تنظیمات یکسان بود. در بازی Most Wanted نیزبه همین گونه بود.

VSH-Katana
2012/01/07, 21:36
از نظر من نصبت بین ایتل و ای ام دی مثل لامبورگینی به نیسان gtrهست که شما میتونی با قیمتی که میشه نیسان رو خرید و تبدیل به یه غول کرد پول دو چرخ لابورگینی گالاردو هست در حالی که. نیسان سریعتره در بعضی جاهها و بعضی مواقغع یکسان اما لابورگینی ماشین سریعتر هم دارهو قویتر که فقط هفتاد تا هشتاد تا سریع تره
حالا رو اینتل و ای ام دی هم این مساله وجود داره شما هر کدوم رو بردارید. یک بازده داره داما با قیمت متفاوت ولی شما میتونی قویترین رو از اینتل برداری
این یه مثال خیلی ساده و غیر علمی بود حالا دوستان اگه مشکلی میبینن بگن تا علمیش کنم

sniper.ghost.warrior2
2012/01/08, 00:36
از سروان گرام کسی هست که بتواند برای گفته های خود
مستندات علمی و قانع کننده با منطقی بر پایه علم ارائه کنند؟
اگر مقایسه یا ملامسه ای صورت می گیرد به صورت علمی ارائه کنید تا
کار بران بیشتر اهنمایی بشوند و با یافته های شما بهتر آشنا بشوند
با تشکر

sniper.ghost.warrior2
2012/01/08, 00:50
دوستانی که علاقه مند به خرید این پردازنده هستند با پیام خصوصی اعلام کنند تا براشون قیمت پردازنده ها و نام و آدرس فروشگاه رو مشخص کنم
8120 -8100 - 6100 - 4100
باتشکر

doom2009
2012/01/08, 05:32
دوست عزیز چرا بصورت پیام خصوصی مگر بصورت قاچاق وارد تهران شده ؟

sniper.ghost.warrior2
2012/01/08, 07:02
با سلام خدمت دوستان گرامی
برای تجارت وتبلیغ نام فروشگاه در این فروم عضو نشدم
باتشکر

Castiel
2012/01/08, 08:50
دوس عزیز تاپیک شما دارای تخلفات زیر است:
1- عدم درج برچسب
2- قرار گیری در محل نامناسب که به بازارچه انتقال داده شد
3- هدف شما فروش پردازنده است و طبق قوانین بازارچ محصولات باید همراه با قیمت و عکس از محصول در دسترس شما قرار گیرد.

Arsn
2012/01/08, 12:17
دوستان ما نمیتونیم برای کوچکترین حرفی که بینمون رد و بدل میشه بخوایم بنچمارک و... بزاریم ! به صورت معمول همه شما براتون جا افتاده است که مثلا 2600k از x4 965 سریعتره پس لزومی به مدرک و دلیل نیست ولی من از این به بعد جاهایی که روش شک و شبهه هست را بنچمارک یا .. میزارم

doom2009
2012/01/08, 12:33
ببخشید چرا پستهای اینجانب حذف شد اینجانب خدای نکرده قصد اهانت به کسی را نداشتم کوچیک همه هستم فقط اشاره اینجانب به اشتباه تایپی بوده که درست آن را مرقوم نموده ام با تشکر

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دو تا پست پشت هم با محتوای یکسان کپی شده از sniper بود که اسپم تشخیص داده شده Arsn

s@j@d
2012/01/09, 16:45
با تشکر از دوستان

الف )
AMD Athlon 64X2 3800
512 KB l2 cache
2000 Mhz
2 core
Pentuium 4 ??????
1 MB l2 cache
2800 Mhz
2 core

ب)

ج)

جواب شما در مورد قسمت الف
عجب شما مقایسه های حرفه ای دارین ها . و متاسفانه نه تنها نتونستین منا قانع کنین بلکه فکر کنم کسایی که حداقل اطلاعات در مورد سی پی یو داشته باشن اصلا حرف شما را قبول ندارن . میدونی چرا ؟
دوست عزیز شما چیرو با چی دارین مقایسه میکنین ؟ اصلا ربطی به هم نداره . شما فقط به core 2 ای که پائین هر پردازنده نوشتین نگاه میکنین و میگین هر دوشون دو هسته ای هستن و برا خدوتون هم مقایسشون میکنین ؟ هر وقت شما تفاوت این دو سی پیو رو کاملا فهمیدی اون وقت بیا مقاسشون کن . شما دو تا چیز کاملا بی ربط رو آوردی و مقایسه میکنی داداش من ؟انگار شما کلا از مرحله پرتین .

دوستان گرامی همه شما درست میگین . اگر مسئله قیمت هم در نظر بگیریم انتخاب ها فرق میکنه تا اینکه بخواهیم بدون در نظر گرفتن قیمت انتخاب کنیم .
دوستان فعلا شما کاری اصلا به قیمت نداشته باشین (لااقل تو این کامنت) و اینکه وقتی دو سی پی یو دقیقا هم کانفیگ هم کانفیگ هم کانفیگ هم کانفیگ هم کانفیگ هم کانفیگ هم کانفیگ هم کانفیگ هم کانفیگ هم کانفیگ از دو برند اینتل و ای ام دی موجود باشن در اکثر قریب به اتفاق (90 درصد مواقع) برند هم کانفیگه اینتل قوی تر و بهتر از هم کانفیگش تو amd هستش .

جواب شما در مورد قسمت ب
دوست خوبم مسلمه که بین این دوتا ای ام دی بهتر و قوی تره چون دو هسته فیزیکی داره نه دو هسته مجازی ولی اینتل سری p تک هسته ای فیزیکی هستش نه دو هسته ای البته دو هسته مجازی داره. بین این دوتا خیلی تفاوت هست

ببخشید من و فکر کنم خیلی از دوستان اصلا متوجه این قسمت از نوشتتون نشدیم که فرمودین :

چون اساسا معماری ایم دو خوانواده هیچ ربطی به هم ندارد و چیزی که مشهور است نیاز کمتر پردازنده های amd به cache هستش که به وضوح مشخص هست . (مشهود است . نه مشهور است مگه بازیگر سینماس؟)

چییییییییییییییییییی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یعنی چون کشش کمتره بهتر عمل کرده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جلل خالق شما اصلا معماری و دیزاین سی پی یو رو زیر سوال بردی خوب داداش گلم . این چیه که میگی ؟؟؟؟؟؟؟ زشته باباجون .

جواب شما در مورد قسمت ج
فقط به نظر شما قیمت تو انتخاب مهمه ؟ به نظر من یا بقیه قیمت مهم نیست ؟
منم میدونم که قیمت مهمه ولی بحث سر چیز دیگه ای هستش که شما متاسفانه اصلا متوجش نشدی .

VSH-Katana
2012/01/09, 21:28
اگه دو پردازنده ای ام دی و اینتل رو که هم کانفینگ باشن مقایسه کنیم اینتل برنده اس اما و قتی فاکتور قیمت رو وارد کنیم اینجاست که اینتل باید با پردازنده دیگه از ای ام دی مقایسه بشه و در این مقایسه به احتمال زیاد ای ام دیه که برنده میشه

FARID
2012/01/10, 18:36
جواب شما در مورد قسمت الف
عجب شما مقایسه های حرفه ای دارین ها . و متاسفانه نه تنها نتونستین منا قانع کنین بلکه فکر کنم کسایی که حداقل اطلاعات در مورد سی پی یو داشته باشن اصلا حرف شما را قبول ندارن . میدونی چرا ؟
دوست عزیز شما چیرو با چی دارین مقایسه میکنین ؟ اصلا ربطی به هم نداره . شما فقط به core 2 ای که پائین هر پردازنده نوشتین نگاه میکنین و میگین هر دوشون دو هسته ای هستن و برا خدوتون هم مقایسشون میکنین ؟ هر وقت شما تفاوت این دو سی پیو رو کاملا فهمیدی اون وقت بیا مقاسشون کن . شما دو تا چیز کاملا بی ربط رو آوردی و مقایسه میکنی داداش من ؟انگار شما کلا از مرحله پرتین .

دوستان گرامی همه شما درست میگین . اگر مسئله قیمت هم در نظر بگیریم انتخاب ها فرق میکنه تا اینکه بخواهیم بدون در نظر گرفتن قیمت انتخاب کنیم .
دوستان فعلا شما کاری اصلا به قیمت نداشته باشین (لااقل تو این کامنت) و اینکه وقتی دو سی پی یو دقیقا هم کانفیگ هم کانفیگ هم کانفیگ هم کانفیگ هم کانفیگ هم کانفیگ هم کانفیگ هم کانفیگ هم کانفیگ هم کانفیگ از دو برند اینتل و ای ام دی موجود باشن در اکثر قریب به اتفاق (90 درصد مواقع) برند هم کانفیگه اینتل قوی تر و بهتر از هم کانفیگش تو amd هستش .

جواب شما در مورد قسمت ب
دوست خوبم مسلمه که بین این دوتا ای ام دی بهتر و قوی تره چون دو هسته فیزیکی داره نه دو هسته مجازی ولی اینتل سری p تک هسته ای فیزیکی هستش نه دو هسته ای البته دو هسته مجازی داره. بین این دوتا خیلی تفاوت هست

ببخشید من و فکر کنم خیلی از دوستان اصلا متوجه این قسمت از نوشتتون نشدیم که فرمودین :

چون اساسا معماری ایم دو خوانواده هیچ ربطی به هم ندارد و چیزی که مشهور است نیاز کمتر پردازنده های amd به cache هستش که به وضوح مشخص هست . (مشهود است . نه مشهور است مگه بازیگر سینماس؟)

چییییییییییییییییییی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یعنی چون کشش کمتره بهتر عمل کرده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جلل خالق شما اصلا معماری و دیزاین سی پی یو رو زیر سوال بردی خوب داداش گلم . این چیه که میگی ؟؟؟؟؟؟؟ زشته باباجون .

جواب شما در مورد قسمت ج
فقط به نظر شما قیمت تو انتخاب مهمه ؟ به نظر من یا بقیه قیمت مهم نیست ؟
منم میدونم که قیمت مهمه ولی بحث سر چیز دیگه ای هستش که شما متاسفانه اصلا متوجش نشدی .

دوست محترم
مطمئنا هر اجتماعی هنجار هایی واسه خودش داره و از نظر من یکی از اساسی ترین هنجار ها برای یک انجمن مجازی (نه لزوما یک انجمن مجازی)،استفاده از الفاظ مناسب برای رسوندن منظور هستش(که جزو اصول اخلاقی به شمار میاد)، نه تایپ مستقیم چیزی که از احساسات شما نشئات میگیره.چیزی که متاسفانه بیشتر از حد انتضار در این انجمن رخ میده.
شخصا دیگه پاسخی به پست ها ی شما نخواهم داد.حتی اگه روی صحبتتون با من باشه.

Castiel
2012/01/10, 18:59
تاپیک به طور کامل بسته شد

aminva2006
2012/01/18, 21:28
سلام
يك بنچ مارك جالب بدستم رسيد كه اميدوارم اطلاعاتش درست باشه
و اگه درست باشه جاي اميدواري بسيار زيادي هست
3 تا عكس به هم وصل كردم كه منظورم رو برسونم
تو اينجا به نظر ميرسه كه 8150 خيلي بهتر از 1100 هست (اميدوارم كه اينگونه باشه)
تاريخ بررسي را هم 18 ژانويه 2012 زدن (همين امروز)
از دوستان صاحب نظر و اهل فن ميخوام كه يك بررسي كنن و نتيجه را به ما اعلام كنه
با تشكر

4600