PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رفع مشکل امنیتی وایرلس در مودم ها و روترهای TP-Link

ErfanDL
2015/02/09, 10:49
36466
با عرض سلام و احترام خدمت دوستان عزیز @};-

در این قسمت با آموزش رفع مشکل امنیتی وایرلس, مودم ها و روترهای شرکت TP-Link در خدمت شما هستیم.

در مودم ها و روترهای TP-Link سرویسی به نام QSS یا Quick Security Service وجود دارد. این سرویس که برای شبکه وایرلس بوده یک باگ امنیتی دارد که به نفوذ گران اجازه نفوذ به شبکه بیسیم رو در کمتر از 10 ثانیه خواهد داد.

هنوز دلیلی برای فعال بودن این سرویس در مودم ها و روترهای TP-Link ارائه نشده که چرا این سرویس بر روی روترهای این شرکت به صورت مخفی فعال بوده !

========

برای غیر فعال کردن این سرویس مراحل زیر را انجام دهید:

1- فعال کردن سرویس Telnet Client در سیستم عامل ویندوز:

برای فعال کردن این سرویس به مسیر Control Panel > Programs > Turn Windows features on or off بروید

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

سپس تیک گزینه Telnet Client را بزنید و روی OK کلیک کنید:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

2- روی Strat کلیک کنید و کلمه CMD را تایپ کنید و برنامه CMD را اجرا کنید:

3- دستور Telnet ***.***.***.*** را وارد کنید ( به جای ***.***.***.*** باید IP مودم خود را وارد کنید برای مثال telnet 192.168.1.1 ) سپس دکمه اینتر را بزنید تا وارد محیط خط فرمان مودم یا روتر شوید:

4- در قسمت username کلمه admin را تایپ کنید:

5- در قسمت password کلمه admin را تایپ کنید ( دقت کنید که در این قسمت کلمات تایپ میشوند ولی شما نمیبینید پس با دقت تایپ کنید ):

محیط CLI یا خط فرمان روتر:

6- برای غیر فعال سازی سرویس QSS دستور زیر را تایپ کنید سپس اینتر را بزنید:

wlctl set --qss off

دقت کنید که همه کلمات به صورت کوچک وارد شده اند

7- با موفقیت توانستیم سرویس QSS را غیر فعال کنیم:

8- برای اطمینان بیشتر از این که این سرویس غیر فعال شده است دستور زیر را وارد کنید:

wlctl show

اگر مانند تصویر زیر روبه روی QSS کلمه Disable را دیدید یعنی سرویس QSS با موفقیت غیر فعال شده است

========

موفق باشید @};-

منبع: انجمن تخصصی SakhtafzarMag

AliZCh
2015/02/13, 19:58
آقا من تا خط فرمان مودم مشکلی ندارم ولی از اون ب بعد هر چی میزنم دستورو اینو میزنه:

36652
خط فرمان مودم من با تصویر شما یکم فرق داره ( اون Conf ) رو نداره
راهنمایی لطفا@};-

in-fo
2016/03/27, 16:30
سلام
مرحله اولش که میگید به این ادرس برید
برای فعال کردن این سرویس به مسیر Control Panel > Programs > Turn Windows features on or off بروید
من میرم وقتی روی turn ... کلیک میکنم این پنجره باز میشه که سفیده !
توی مرحله cmd هم وقتی telnet 192.168.1.1 میزنم هم این ارور رو میده ( من با همین ای پی وارد تنظیمات مودم میشم )

ErfanDL
2016/03/27, 18:51
سلام
مرحله اولش که میگید به این ادرس برید
من میرم وقتی روی turn ... کلیک میکنم این پنجره باز میشه که سفیده !
توی مرحله cmd هم وقتی telnet 192.168.1.1 میزنم هم این ارور رو میده ( من با همین ای پی وارد تنظیمات مودم میشم )
سلام

دوست عزیز احتمالا ویندوزتون مشکل داره با لینوکس میتوانید تست کنید

in-fo
2016/03/27, 19:34
سلام

دوست عزیز احتمالا ویندوزتون مشکل داره با لینوکس میتوانید تست کنید
نمیدونم شاید از ویندوز باشه
متاسفانه به دلیل مشغله زیاد و یه سری مشکلات نمیتونم لینوکس نصب کنم

rezaei76
2016/03/27, 19:39
از طریق تنظیمات وایرلس مودم هم میشه غیر فعال کرد.45949

ErfanDL
2016/03/27, 20:24
از طریق تنظیمات وایرلس مودم هم میشه غیر فعال کرد.45949

بله ولی این آموزش مربوط به مودم هایی هست که در تنظیمات این گزینه را ندارند مثل W8970 و W8980