PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش راه اندازی Wireless Repeater برای تقویت سیگنال وایرلس

ErfanDL
2015/02/07, 10:46
با عرض سلام و احترام خدمت دوستان عزیز @};-

36433

در این بخش نحوه پیکربندی و راه اندازی یک Access Point بر روی مد Wireless Repeater را می آموزیم.

========

Wireless Repeater چیست ؟

Repeater یا تکرار کننده سیگنال حالتی در Access Point میباشد که شما میتوانید به وسیله آن سیگنال های روتر یا اکسس پوینت اول را تقویت کنید. برای مثال فرض کنید در یک ساختمان هستید و این ساختمان 200 متر میباشد اما روتر شما بیشتر 100 متر توانایی سیگنال دهی ندارد برای رفع این مشکل در جایی که سیگنال ضعیف میشود میتوان یک Repeater گذاشت تا سیگنال های ضعیف تقویت شوند و بتواند وسعت بیشتری از منطقه را تحت پوشش قرار دهد.

========

قابلیت های حالت Repeater:

بالا بردن امنیت شبکه های وایرلس
تقویت سیگنال های وایرلس
پوشش وسیع سیگنال های وایرلس در یک منطقه

========

برای راه اندازی Repeater نیاز به سخت افزارهای زیر دارید:

مودم یا روتر ADSL با قابلیت شبکه وایرلس که در یک نقطه خاص سیگنال آن ضعیف میشود.

Access Point وایرلس با قابلیت Wireless Repeater ( تمام Access Point ها این قابلیت را دارند )

========

راه اندازی:

نکته: تنظیمات در تمام اکسس پوینت ها با برندهای مختلف یکسان میباشد و فقط از نظر ظاهری با یکدیگر تفاوت دارند.

1- برای راه اندازی Repeater ابتدا وارد تظیمات Access Point شوید که قصد دارید عمل Repeater را برای شما انجام دهد:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

2- به تنظیمات وایرلس بروید ( معمولا این قسمت Basic Settings یا Basic Wireless نام دارد ):

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

3- از قسمت Mode اکسس پوینت را روی Universal Repeater یا Wireless Repeater قرار دهید:

4- از قسمت Band یا Module Band یا Data Rate یکی از استانداردهای های A - B - G - N را انتخاب کنید ( میتوانید به صورت MIX انتخاب کنید مثلا 2.4 GHz B+G+N ) من در اینجا B+G انتخاب میکنم و این نکته هم بگم که استاندارد N از همه قویتر میباشد.

5- از قسمت ESSID یا SSID یک نام برای اکسس پوینت خود انتخاب کنید تا در موقع جستجوی شبکه ها نام شبکه شما نمایان شود:

6- از قسمت Channel باید کانالی که در روتر یا مودم ADSL شما استفاده میشود و میخواهید امواج آن را تقویت کنید در این قسمت وارد کنید. ( اگر Channel در روتر اول 6 باشد باید در اکسس پوینت Repeater هم 6 بگذارید )

نکته مهم در رابطه با کانال ها: بهترین و Clean ترین کانال ها در شبک وایرلس از نظر کیفیت و کارایی و قدرت 1 - 6 - 11 میباشند.

7- در قسمت ROOT AP SSID باید نام شبکه وایرلسی که میخواهید سیگنال آن را تقویت کنید وارد کنید:

8- وارد قسمت Security یا Wireless Security شوید و پسورد و حالت امنیتی روتری که میخواهید سیگنال آن را تقویت کنید وارد کنید:

9- وارد تنظیمات IP اکسس پوینت شوید سپس در قسمت Default Geteway باید IP روتر اول را وارد کنید و در بخش DNS باید 4.2.2.4 یا 8.8.8.8 را وارد کنید در غیر این صورت اینترنت بر روی Repeater شما وجود نخواهد داشد:

با موفقیت توانستیم سیگنال های روتر را تقویت کنیم.

========

نمایی از نقشه شبکه:

آنالیز شبکه:

========

موفق باشید @};-

منبع: انجمن تخصصی SakhtafzarMag

kenzo
2015/02/07, 10:59
دستت درد نکنه دوست عزیز خیلی به درد من می خوره این آموزش تو کف بودم

Reza Eshraghi
2016/03/14, 11:20
سلام عرفان جان
یک سؤال برام پیش اومده
میشه از دو تا مودم- روتر- اکسس پوینت برای این کار استفاده کرد ؟
مثلاً مدل ضعیف تر (از نظر وایرلس ) به عنوان مودم باشه و مدل قویتر کار Repeater انجام بده و امواج رو تقویت کنه در نقاط کور که قدرت ضعیف میشه ؟!
به طور خاص بخوام مدل ذکر کنم W8951ND و W8968 تی پی لینک میشه باهاشون چنین کاری کرد؟!

ErfanDL
2016/03/14, 11:46
سلام عرفان جان
یک سؤال برام پیش اومده
میشه از دو تا مودم- روتر- اکسس پوینت برای این کار استفاده کرد ؟
مثلاً مدل ضعیف تر (از نظر وایرلس ) به عنوان مودم باشه و مدل قویتر کار Repeater انجام بده و امواج رو تقویت کنه در نقاط کور که قدرت ضعیف میشه ؟!
به طور خاص بخوام مدل ذکر کنم W8951ND و W8968 تی پی لینک میشه باهاشون چنین کاری کرد؟!

اگه گزینه Range Booster داشته باشه که بعید میدونم میشه. ولی اگه نداره میتونی Custom Firmware از شرکت OPEN-WRT روش نصب کنی که این قابلیت رو داشته باشه

Reza Eshraghi
2016/03/14, 11:54
اگه گزینه Range Booster داشته باشه که بعید میدونم میشه. ولی اگه نداره میتونی Custom Firmware از شرکت OPEN-WRT روش نصب کنی که این قابلیت رو داشته باشه

8968 فقط بخشی به نام Wireless Bridgeداره
بعد این فریمور کاستوم گارانتی رو از بین نمی بره ؟!

invoker
2016/03/14, 12:05
8968 فقط بخشی به نام Wireless Bridgeداره
بعد این فریمور کاستوم گارانتی رو از بین نمی بره ؟!

رضا جان تا جایی که من میدونم اپدیت خوده فریمور هم گرانتی رو از بین میبره چه برسه به اینکه از فریمور های دست کاری شده استفاده کنی ...

Reza Eshraghi
2016/03/14, 12:10
رضا جان تا جایی که من میدونم اپدیت خوده فریمور هم گرانتی رو از بین میبره چه برسه به اینکه از فریمور های دست کاری شده استفاده کنی ...

چنین موردی اتفاق نمیفته تا زمانی که فریمور اشتباه زده نشه ! (در مورد فریمور اصلی ) کاستوم شاید ولی اصلی هرگز .مگر اینکه اشتباه زده بشه یا در حین آپدیت مثلاً برق قطع بشه که اون هم کل دستگاه خراب میشه !

ErfanDL
2016/03/14, 13:28
چنین چیزی صحت نداره :|

چنین موردی اتفاق نمیفته تا زمانی که فریمور اشتباه زده نشه ! (در مورد فریمور اصلی ) کاستوم شاید ولی اصلی هرگز .مگر اینکه اشتباه زده بشه یا در حین آپدیت مثلاً برق قطع بشه که اون هم کل دستگاه خراب میشه !
بریج به درد نمیخوره. بله گارانتی از بین میره ولی میتونی با فلش فریمور کارخانه ای به حالت اول برگردی

M.Sadegh.M
2016/03/14, 14:04
سلام و سپاس از شما به خاطر آموزش

آیا میشه از مودم 2750 دی لینک به عنوان repeater استفاده کرد؟
من تنظیمات مودم را سرچ کرد چیزی پیدا نکردم.

سپاس

ErfanDL
2016/03/14, 14:24
سلام و سپاس از شما به خاطر آموزش

آیا میشه از مودم 2750 دی لینک به عنوان repeater استفاده کرد؟
من تنظیمات مودم را سرچ کرد چیزی پیدا نکردم.

سپاس

سلام
خیر

.:majid:.
2016/03/14, 14:46
آقا خیلی ممنون استفاده کردم
برای ایجاد اکسس پوینت از کارت شبکه میشه استفاده کرد؟
ممنون

ErfanDL
2016/03/14, 14:58
آقا خیلی ممنون استفاده کردم
برای ایجاد اکسس پوینت از کارت شبکه میشه استفاده کرد؟
ممنون

بله میشه از نرم افزارهایی مثل Connectify Hotspot استفاده کنید

internet
2016/07/09, 02:55
با سلام

میخوام مودم D-LINK DSL-2640U رو از طریق WIFI به مودم TP-LINK TD-W8951ND که از طریق خط تلفن به اینترنت وصل شده (ADSL)، وصل کنم. بطوریکه مودم اول (D-LINK) نقش تقویت کننده آنتن دهی رو ایفا کنه و بتونه اینترنت رو از طریق WIFI ارائه بده. ولی تنظیمات مودم D-LINK رو نمیدونم چجوری با TP-LINK ست کنم.
دوتا مودم wireless رو به همدیگه وصل کرد با توجه یه اینکه مودم اول در جهت اتصال اینترنت باشه و مودم دوم در جهت تقویت آنتن دهی!
به طور کلی مودم اول در اتاق 1 باشه و مودم دوم در اتاق 2 باشه و نحوه اتصال این دو بدون کابل باشه.
ساده ترش اینه که با مودم یک به اینترنت وصل میشی و این مثلا تا فاصله اتاق 2 آنتن دهی داره و اتاق 3 نمیتونه از اینترنت استفاده کنه بعدش با استفاده از مودم شماره دو قدرت موج و آنتن دهی رو افزایش میدیم تا اتاق شماره 3 هم بتونه از wifi استفاده کنه؟ یعنی از اتاق 1 به 2 و از 2 به 3.
تصویر زیر رو ببینید؛
46574

ErfanDL
2016/07/09, 14:32
با سلام

میخوام مودم D-LINK DSL-2640U رو از طریق WIFI به مودم TP-LINK TD-W8951ND که از طریق خط تلفن به اینترنت وصل شده (ADSL)، وصل کنم. بطوریکه مودم اول (D-LINK) نقش تقویت کننده آنتن دهی رو ایفا کنه و بتونه اینترنت رو از طریق WIFI ارائه بده. ولی تنظیمات مودم D-LINK رو نمیدونم چجوری با TP-LINK ست کنم.
دوتا مودم wireless رو به همدیگه وصل کرد با توجه یه اینکه مودم اول در جهت اتصال اینترنت باشه و مودم دوم در جهت تقویت آنتن دهی!
به طور کلی مودم اول در اتاق 1 باشه و مودم دوم در اتاق 2 باشه و نحوه اتصال این دو بدون کابل باشه.
ساده ترش اینه که با مودم یک به اینترنت وصل میشی و این مثلا تا فاصله اتاق 2 آنتن دهی داره و اتاق 3 نمیتونه از اینترنت استفاده کنه بعدش با استفاده از مودم شماره دو قدرت موج و آنتن دهی رو افزایش میدیم تا اتاق شماره 3 هم بتونه از wifi استفاده کنه؟ یعنی از اتاق 1 به 2 و از 2 به 3.
تصویر زیر رو ببینید؛
46574

سلام دوست عزیز

مودم دوم رو باید روی حالت روتر قرار دهید و یک کابل از پشت مودم اول به پشت مودم دوم متصل کنید

internet
2016/07/09, 15:59
سلام دوست عزیز

مودم دوم رو باید روی حالت روتر قرار دهید و یک کابل از پشت مودم اول به پشت مودم دوم متصل کنید
منظورتون برای تنظیماته اولیه هست یا کلا باس همیشه به کابل متصل باشه ؟ چون من گفتم اتصال بدون کابل میخوام!

ErfanDL
2016/07/09, 16:18
منظورتون برای تنظیماته اولیه هست یا کلا باس همیشه به کابل متصل باشه ؟ چون من گفتم اتصال بدون کابل میخوام!
کابل برای همیشه هست. برای اتصال بدون کابل شما اجبارا به ریپیتر نیاز دارید

internet
2016/07/09, 16:37
کابل برای همیشه هست. برای اتصال بدون کابل شما اجبارا به ریپیتر نیاز دارید
خب الان دو مودم انتن دار هستن و اینجوری دوتاشون تو یه اتاق هستن!
بعد نمیشه یکیش رو به عنوان تکرار کننده تایین کرد ؟ همون مک ادرس هاشون رو توی هم ست کرد با ip و تنظیمات دیگه منظورم هست.

ErfanDL
2016/07/09, 17:05
خب الان دو مودم انتن دار هستن و اینجوری دوتاشون تو یه اتاق هستن!
بعد نمیشه یکیش رو به عنوان تکرار کننده تایین کرد ؟ همون مک ادرس هاشون رو توی هم ست کرد با ip و تنظیمات دیگه منظورم هست.
خیر عزیز نمیشه. حتما ریپیتر میخواد

internet
2016/07/13, 16:39
خیر عزیز نمیشه. حتما ریپیتر میخواد
خب الان تنها استفاده از این دو مودم وایرلس فقط قابلیت Bridge هست ؟
این کار تاثییری توی انتن دهی و پنهای باند برای استفاده کنندگان داره ؟

ErfanDL
2016/07/13, 20:33
خب الان تنها استفاده از این دو مودم وایرلس فقط قابلیت Bridge هست ؟
این کار تاثییری توی انتن دهی و پنهای باند برای استفاده کنندگان داره ؟
دپست عزیز برای اینکه مشکلتون حل بشه باید ریپیتر تهیه فرمایید

parsa60
2019/03/02, 11:41
سلام
میخوام مودمی که در طبقه چهارم وجود داره در هر طبقه تا زیر زمین به اینترنت وصل بشه،لطفا دیوایس مورد نیاز برای این سناریو که ترجیحا دی لینک یا تی پی لینک باشه رو معرفی کنید.
و اینکه طبق آموزشی که اینجا گذاشتین روتر های دوم و سوم و... هم همین تنظیمات رو باید داشته باشن؟
دوتا سوال راجب همین آموزش هست،نام و رمز همه ی روتر ها میتونه یکسان باشه درسته؟و اینکه روترهای بعد از مودم حتما باید با کابل بهم وصل بشن؟

ErfanDL
2019/03/03, 09:20
سلام
میخوام مودمی که در طبقه چهارم وجود داره در هر طبقه تا زیر زمین به اینترنت وصل بشه،لطفا دیوایس مورد نیاز برای این سناریو که ترجیحا دی لینک یا تی پی لینک باشه رو معرفی کنید.

و اینکه طبق آموزشی که اینجا گذاشتین روتر های دوم و سوم و... هم همین تنظیمات رو باید داشته باشن؟

دوتا سوال راجب همین آموزش هست،نام و رمز همه ی روتر ها میتونه یکسان باشه درسته؟و اینکه روترهای بعد از مودم حتما باید با کابل بهم وصل بشن؟

سلام.
شما به یک اکسس پوینت قوی نیاز دارید که بتونه طبقات مورد نظر را تحت پوشش قرار دهید. لطفا بودجه مورد نظر را اعلام فرمایید تا با توجه به بودجه، اکسس پوینت را معرفی کنم.
تمامی اکسس پوینت ها باید تنظیماتشان مثل هم باشند و نیازی به کابل شبکه نیست.

parsa60
2019/03/03, 11:07
سلام.
شما به یک اکسس پوینت قوی نیاز دارید که بتونه طبقات مورد نظر را تحت پوشش قرار دهید. لطفا بودجه مورد نظر را اعلام فرمایید تا با توجه به بودجه، اکسس پوینت را معرفی کنم.
تمامی اکسس پوینت ها باید تنظیماتشان مثل هم باشند و نیازی به کابل شبکه نیست.

منظورت یک اکسس پوینت قویه یا هر طبقه یک اکسس پوینت؟

ErfanDL
2019/03/03, 12:31
منظورت یک اکسس پوینت قویه یا هر طبقه یک اکسس پوینت؟

اگر میخواهید با یک اکسس پوینت مشکل حل بشه پیشنهاد میکنم روتر میکروتیک مدل RB951Ui تهیه فرمایید و در طبقه میانی نصب کنید. اگر سمت محصولات tplink و dlink رفتید روی 2 تا اکسس پوینت حساب کنید.

parsa60
2019/03/03, 12:53
اگر میخواهید با یک اکسس پوینت مشکل حل بشه پیشنهاد میکنم روتر میکروتیک مدل RB951Ui تهیه فرمایید و در طبقه میانی نصب کنید. اگر سمت محصولات tplink و dlink رفتید روی 2 تا اکسس پوینت حساب کنید.

ممنونم،من پیشنهاد میدم خودشون سبک سنگین میکنن که کدومشو میخوان
اگر میکروتیک خریداری بشه توی کدوم طبقه نصب بشه؟تنظیمات خاصی باید روش انجام داد؟یا صرفا یک اکسس پوینت هست که با کابل باید بهش وصل بشه و اینترنت رو منتشر کنه؟
تی پی لینک چه مدلی مد نظرتونه؟در طبقات بصورت یک درمیان نصب بشه ینی؟مُد پیشنهادی wds هست؟

ErfanDL
2019/03/03, 12:58
ممنونم،من پیشنهاد میدم خودشون سبک سنگین میکنن که کدومشو میخوان
اگر میکروتیک خریداری بشه توی کدوم طبقه نصب بشه؟تنظیمات خاصی باید روش انجام داد؟یا صرفا یک اکسس پوینت هست که با کابل باید بهش وصل بشه و اینترنت رو منتشر کنه؟
تی پی لینک چه مدلی مد نظرتونه؟در طبقات بصورت یک درمیان نصب بشه ینی؟مُد پیشنهادی wds هست؟
میکروتیک طبقه دوم نصب بشه فکر کنم پوشش کافی رو میده. تنظیمات خاصی نداره فقط وقتی خریداری کردید RouterOS و Firmware را آپدیت کنید سپس تنظیمات هم در حال no default configuration ریست کنید و از قسمت وایرلس setup repeater را تنظیم کنید.
تی پی لینک هم مدل WA801ND را پیشنهاد میکنم. خیر wds برای بریج زدن بین دو اکسس پوینت استفاده میشه در حالت repeater باید تنظیم بشه

parsa60
2019/03/03, 18:54
میکروتیک طبقه دوم نصب بشه فکر کنم پوشش کافی رو میده. تنظیمات خاصی نداره فقط وقتی خریداری کردید RouterOS و Firmware را آپدیت کنید سپس تنظیمات هم در حال no default configuration ریست کنید و از قسمت وایرلس setup repeater را تنظیم کنید.
تی پی لینک هم مدل WA801ND را پیشنهاد میکنم. خیر wds برای بریج زدن بین دو اکسس پوینت استفاده میشه در حالت repeater باید تنظیم بشه

قیمت روتر میکروتیک معرفی شده حدود 750 تا 850 هست،و روتر tplink هم حدود 240
از نظر قیمتی و سادگی تی پی لینک میصرفه
از نظر امکانات قطعا میکروتیک،ولی پوشش کاملشو یکم با شک گفتی،واسه همین احتمالش هست که توی طبقات پایینتر آنتن نده،اینجوری کارمون ایراد پیدا میکنه
دوتا روتر تی پی لینک رو نگفتی توی کدوم طبقات قرار بگیرن؟
(یه سوال ذهنمو درگیر کرده عرفان جان،ریپیتر اول رو از survey به مودم اصلی کانکت میکنیم،ریپیتر دوم قطعا مودم اصلی رو نمیبینه که بخواد ریپیتش کنه،باید از surveyریپیتر دوم ،ریپیتر اول انتخاب بشه؟
این وسط نام و پسورد ها یکسان میتونه باشه و در هر طبقه اگر سیگنال وای فای فعلی قطع بشه به ریپیتر نزدیکترین طبقه اتوماتیک کانکت میشه؟)

ErfanDL
2019/03/03, 19:21
قیمت روتر میکروتیک معرفی شده حدود 750 تا 850 هست،و روتر tplink هم حدود 240
از نظر قیمتی و سادگی تی پی لینک میصرفه
از نظر امکانات قطعا میکروتیک،ولی پوشش کاملشو یکم با شک گفتی،واسه همین احتمالش هست که توی طبقات پایینتر آنتن نده،اینجوری کارمون ایراد پیدا میکنه
دوتا روتر تی پی لینک رو نگفتی توی کدوم طبقات قرار بگیرن؟
(یه سوال ذهنمو درگیر کرده عرفان جان،ریپیتر اول رو از survey به مودم اصلی کانکت میکنیم،ریپیتر دوم قطعا مودم اصلی رو نمیبینه که بخواد ریپیتش کنه،باید از surveyریپیتر دوم ،ریپیتر اول انتخاب بشه؟
این وسط نام و پسورد ها یکسان میتونه باشه و در هر طبقه اگر سیگنال وای فای فعلی قطع بشه به ریپیتر نزدیکترین طبقه اتوماتیک کانکت میشه؟)
951Ui حدود 2500 متر مربع رو پوشش میده. شکی در مورد پوشش 951Ui ندارم چون تستش کردم تو طبقه دوم بزاریش تا زیر زمین هم آنتن میده ولی خب قیمتش بالاست. آنتن های تی پی لینک رو به صورت افقی تنظیم کن که طبقات رو بتونه پوشش بده. به نظرم تو طبقه سوم و اول بذاری بهتره البته بازهم باید تستش کنی ببینی کجا بهتر آنتن میدن چون نویز محیط و ترافیک شبکه های دیگر وای فای تاثیر میذاره روش.
رپیتر دوم باید به رپیتر اول متصل بشه.
بله نام و پسوردها باید یکسان باشه وقتی قطع بشه به نزدیکترین اکسس پوینت متصل میشه. البته این مورد توسط کلاینت باید پشتیبانی بشه اگه بخواهی از سمت اکسس پوینت این عمل انجام بشه که به اصطلاح wifi roaming نام داره این قابلیت باید از میکروتیک استفاده کنی که خود میکروتیک کاربرها را بدون قطعی شبکه به نزدیکترین وای فای پاس میده.

AH64-E
2019/03/04, 07:21
951Ui حدود 2500 متر مربع رو پوشش میده. شکی در مورد پوشش 951Ui ندارم چون تستش کردم تو طبقه دوم بزاریش تا زیر زمین هم آنتن میده ولی خب قیمتش بالاست. آنتن های تی پی لینک رو به صورت افقی تنظیم کن که طبقات رو بتونه پوشش بده. به نظرم تو طبقه سوم و اول بذاری بهتره البته بازهم باید تستش کنی ببینی کجا بهتر آنتن میدن چون نویز محیط و ترافیک شبکه های دیگر وای فای تاثیر میذاره روش.
بله نام و پسوردها باید یکسان باشه وقتی قطع بشه به نزدیکترین اکسس پوینت متصل میشه. البته این مورد توسط کلاینت باید پشتیبانی بشه اگه بخواهی از سمت اکسس پوینت این عمل انجام بشه که به اصطلاح wifi roaming نام داره این قابلیت باید از میکروتیک استفاده کنی که خود میکروتیک کاربرها را بدون قطعی شبکه به نزدیکترین وای فای پاس میده.

درود

عرفان جان، منظورت این مدل هستش : RB951Ui-2HnD .

اگر نه میشه مدل دقیقش بگی .

با سپاس.

ErfanDL
2019/03/04, 07:58
درود

عرفان جان، منظورت این مدل هستش : RB951Ui-2HnD .

اگر نه میشه مدل دقیقش بگی .

با سپاس.سلام بهزاد جان. بله همین مدل هست

Sent from my C6833 using Tapatalk

AH64-E
2019/03/04, 09:53
درود

ممنون.

عرفان جان این مدل می تونه ساختمان چهار طبقه از طریق Wireless جوابگو باشه .

تو تنظیمات Wireless باید TX Power تنظیم بشه که بتونه این چهار طبقه جواب بده یا خیر ؟ و چه مقداری باید داشته باشه ؟

ErfanDL
2019/03/04, 15:23
درود

ممنون.

عرفان جان این مدل می تونه ساختمان چهار طبقه از طریق Wireless جوابگو باشه .

تو تنظیمات Wireless باید TX Power تنظیم بشه که بتونه این چهار طبقه جواب بده یا خیر ؟ و چه مقداری باید داشته باشه ؟

خواهش میکنم بهزاد جان. Tx power رو حالت all rated و مقدارش بین 20 تا 30 باید تنظیم بشه. رو هر مقداری پوشش قوی گرفتی تنظیم کن.

parsa60
2019/03/04, 22:19

پس با این حساب،میکروتیک میتونه پوشش کاملی داشته باشه
حالا نیاز هست که تنظیماتی رو برای حالت رومینگ انجام داد؟
امکانش هست تفاوت بین ریپیتر و wds رو بگی؟منظورم موارد استفاده ی اصلی این دوتاس،بیشترین سناریو استفاده از wds کجاست؟

(همونطور که قبلا عرض کردم خدمتت، در روتر های دیلینک از قابلیت wds+ap استفاده شده بود که همون حالت رومینگ و پوشش رو در کل طبقات ایجاد کرده بود) من قبلا، راجب این موضوع با کارشناس های ساپورت تی پی لینک صحبت کرده بودم wds رو پیشنهاد نکرده بودند و پیشنهادشون همون،پاورلاین های ریپیتر بود.
49166

ErfanDL
2019/03/05, 08:55
پس با این حساب،میکروتیک میتونه پوشش کاملی داشته باشه
حالا نیاز هست که تنظیماتی رو برای حالت رومینگ انجام داد؟
امکانش هست تفاوت بین ریپیتر و wds رو بگی؟منظورم موارد استفاده ی اصلی این دوتاس،بیشترین سناریو استفاده از wds کجاست؟

(همونطور که قبلا عرض کردم خدمتت، در روتر های دیلینک از قابلیت wds+ap استفاده شده بود که همون حالت رومینگ و پوشش رو در کل طبقات ایجاد کرده بود) من قبلا، راجب این موضوع با کارشناس های ساپورت تی پی لینک صحبت کرده بودم wds رو پیشنهاد نکرده بودند و پیشنهادشون همون،پاورلاین های ریپیتر بود.
49166

پارسا جان wds برای ارتباط چند اکسس پوینت به یک دیگر استفاده میشه که اکسس پوینت ها به یک شبکه می توانند متصل شوند ولی حالت رومینگ نداره و بیشتر این مورد برای شبکه های فیکس استفاده میشه. در واقع پوششی هست بین چند نقطه برای ارتباط کابلی. حالتی که شما مد نظرت هست wds dynamic mesh هست که فقط میکروتیک این قابلیت رو داره و کلاینت ها بدون قطعی بین اکسس پوینت ها سویچ میشن.
پاورلاین هم به جای کابل شبکه از شبکه برق برای ارتباط استفاده میکنه اگر از پاورلاین استفاده کردی باید در حالت bridge تنظیم کنی.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

من پیشنهاد میکنم یک عدد اکسس پوینت تی پی لینک تهیه فرمایید و در طبقه سوم نصبش کنید و امتحان کنید اگه جواب نگرفتید 2 تا تهیه کنید. این مورد هم در نظر بگیرید با افزایش تعداد repeater ها سرعت شبکه افت پیدا میکند.

parsa60
2019/03/07, 01:36
پارسا جان wds برای ارتباط چند اکسس پوینت به یک دیگر استفاده میشه که اکسس پوینت ها به یک شبکه می توانند متصل شوند ولی حالت رومینگ نداره و بیشتر این مورد برای شبکه های فیکس استفاده میشه. در واقع پوششی هست بین چند نقطه برای ارتباط کابلی. حالتی که شما مد نظرت هست wds dynamic mesh هست که فقط میکروتیک این قابلیت رو داره و کلاینت ها بدون قطعی بین اکسس پوینت ها سویچ میشن.
پاورلاین هم به جای کابل شبکه از شبکه برق برای ارتباط استفاده میکنه اگر از پاورلاین استفاده کردی باید در حالت bridge تنظیم کنی.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

من پیشنهاد میکنم یک عدد اکسس پوینت تی پی لینک تهیه فرمایید و در طبقه سوم نصبش کنید و امتحان کنید اگه جواب نگرفتید 2 تا تهیه کنید. این مورد هم در نظر بگیرید با افزایش تعداد repeater ها سرعت شبکه افت پیدا میکند.

ممنونم
تی پی لینک که بهش اشاره کردی در طبقه سوم نصب بشه همون مدلیه که بهش اشاره کرده بودی؟(اگر در نقطه یا طبقه ای نصب بشه که کمترین انتن از روتر اصلی وجود داره مناسب است؟)

حالا این wds که در روتر های غیر میکروتیک وجود داره،نقطه ضعفی هم داره؟
یعنی اگر توسط کابل در چندین نقطه نصب و بهم متصل بشن ،مثل ریپیتر با افزایش تعداد ،سرعت افت میکنه؟(پرسش راجب wds صرفا برای اطلاعات بیشتره)

ErfanDL
2019/03/07, 16:52
ممنونم
تی پی لینک که بهش اشاره کردی در طبقه سوم نصب بشه همون مدلیه که بهش اشاره کرده بودی؟(اگر در نقطه یا طبقه ای نصب بشه که کمترین انتن از روتر اصلی وجود داره مناسب است؟)

حالا این wds که در روتر های غیر میکروتیک وجود داره،نقطه ضعفی هم داره؟
یعنی اگر توسط کابل در چندین نقطه نصب و بهم متصل بشن ،مثل ریپیتر با افزایش تعداد ،سرعت افت میکنه؟(پرسش راجب wds صرفا برای اطلاعات بیشتره)

بله همون مدل خوبه. بهتره جایی نصبش کنین که حداقل 30% آنتن رو دریافت بکنه.

نقطه ضعفش اینه که تعداد اتصالات محدودی داره تو تی پی لینک بیشتر 10 الی 20 تا شبکه wds نمی توانید ایجاد کنید در میکروتیک محدودیتی وجود نداره.

parsa60
2019/03/08, 11:38
بله همون مدل خوبه. بهتره جایی نصبش کنین که حداقل 30% آنتن رو دریافت بکنه.

نقطه ضعفش اینه که تعداد اتصالات محدودی داره تو تی پی لینک بیشتر 10 الی 20 تا شبکه wds نمی توانید ایجاد کنید در میکروتیک محدودیتی وجود نداره.

عرفان جان دو تا سوال
گفتی قابلیت رومینگ رو میکروتیک داره،اگر از این تی پی لینک(بصورت ریپیتر) استفاده بشه،وقتی به روتر قبل وصلی و میرسی به جایی که روتر اول قطع میشه،در صورتی که نام و پسورد ها یکسان باشه خودش اتوماتیک وصل میشه به روتر اون طبقه؟(درسته گفتی اینو فقط میکروتیک داره ولی منظورم اینه روتر تی پی لینک با یک تاخیری درنهایت وصل خواهد شد که دستی نزنی؟)

و اینکه اگر بستر کابلی باشه بازم wds رو پیشنهاد نمیکنی برای این چهارطبقه؟(چون از صحبت های قبلیت اینو متوجه شدم که اگر شبکه خیلی بزرگ نباشه و بسترت کابل باشه میشه از wds استفاده کرد،این روتر تی پی لینکی که گفتی wds هم داره؟)

ErfanDL
2019/03/08, 12:49
عرفان جان دو تا سوال
گفتی قابلیت رومینگ رو میکروتیک داره،اگر از این تی پی لینک(بصورت ریپیتر) استفاده بشه،وقتی به روتر قبل وصلی و میرسی به جایی که روتر اول قطع میشه،در صورتی که نام و پسورد ها یکسان باشه خودش اتوماتیک وصل میشه به روتر اون طبقه؟(درسته گفتی اینو فقط میکروتیک داره ولی منظورم اینه روتر تی پی لینک با یک تاخیری درنهایت وصل خواهد شد که دستی نزنی؟)

و اینکه اگر بستر کابلی باشه بازم wds رو پیشنهاد نمیکنی برای این چهارطبقه؟(چون از صحبت های قبلیت اینو متوجه شدم که اگر شبکه خیلی بزرگ نباشه و بسترت کابل باشه میشه از wds استفاده کرد،این روتر تی پی لینکی که گفتی wds هم داره؟)

بله به صورت خودکار وصل میشه ولی قطعیش محسوسه.

گزینه wds تو روترهای tplink و dlink فقط برای ارتباط کابل به کابل هست در واقع از وایرلس فقط برای backbone استفاده میکنه. گزینه wds dynamic mesh در میکروتیک هم کلاینت ها میتوانند ازش استفاده کنند هم به عنوان backbone کارایی داره. این مورد در tplink به صورت static تعریف میشه یعنی باید مک ادرس اکسس پوینت ها را در اکسس پوینت دیگر تعریف کنید.

parsa60
2019/03/08, 16:20
بله به صورت خودکار وصل میشه ولی قطعیش محسوسه.

گزینه wds تو روترهای tplink و dlink فقط برای ارتباط کابل به کابل هست در واقع از وایرلس فقط برای backbone استفاده میکنه. گزینه wds dynamic mesh در میکروتیک هم کلاینت ها میتوانند ازش استفاده کنند هم به عنوان backbone کارایی داره. این مورد در tplink به صورت static تعریف میشه یعنی باید مک ادرس اکسس پوینت ها را در اکسس پوینت دیگر تعریف کنید.

یه چیزی ذهنمو درگیر کرده
یه wds only داریم یه wds+ap
اینکه فرمودید توسط کابل بهم وصل میشن منظورتون wds+ap است که مک آدرس روترهای دیگه رو هم باید در هر روتر تعریف کرد؟
چون توی قابلیت wds only فقط از طریق وایرلس بهم وصل میشن و اتصالشون بهم توسط کابل نیست،درست میگم؟(در تنظیمات wds در روتر های تی پی لینک جایی برای وارد کردن مک روترهای دیگه نیست،فقط با زدن survey و پیدا کردن روتراصلی بهش متصل میشه)
این اکسس پوینتی که معرفی کردین مثل اینکه در بعضی ورژن هاش wds داره،که فکر میکنم wds only باشه

ErfanDL
2019/03/08, 17:47
یه چیزی ذهنمو درگیر کرده
یه wds only داریم یه wds+ap
اینکه فرمودید توسط کابل بهم وصل میشن منظورتون wds+ap است که مک آدرس روترهای دیگه رو هم باید در هر روتر تعریف کرد؟
چون توی قابلیت wds only فقط از طریق وایرلس بهم وصل میشن و اتصالشون بهم توسط کابل نیست،درست میگم؟(در تنظیمات wds در روتر های تی پی لینک جایی برای وارد کردن مک روترهای دیگه نیست،فقط با زدن survey و پیدا کردن روتراصلی بهش متصل میشه)
این اکسس پوینتی که معرفی کردین مثل اینکه در بعضی ورژن هاش wds داره،که فکر میکنم wds only باشه
tplink ندیدم ap+wds داشته باشه ولی dlink داره. WDS هم فقط پل ارتباطی بین چند شبکه کابلی هست. حالت wds+ap هم پل ارتباطی بین کابل هست هم کلاینت های وایرلس میتوانند بهش متصل بشن.

parsa60
2019/03/08, 22:03
tplink ندیدم ap+wds داشته باشه ولی dlink داره. WDS هم فقط پل ارتباطی بین چند شبکه کابلی هست. حالت wds+ap هم پل ارتباطی بین کابل هست هم کلاینت های وایرلس میتوانند بهش متصل بشن.

بیشتر استفاده کننده ها بصورت وایرلس هستند
پس اگر مدل تی پی لینکی که معرفی نمودین خریداری بشه فقط میشه بعنوان اکسس و ریپیت استفادش کرد و در صورتی که از wds بخواییم استفاده ای کنیم این وسط دیگه کسی نمیتونه بصورت وایرلس به روتر های دوم و سوم متصل بشه،درست فهمیدم؟
لطفا یک مدل هم از دیلینک معرفی کنید که هم بشه از ریپیت اون استفاده کرد و هم wds+ap، که علاوه بر اتصالات کابلی،کاربران وایرلس هم بتونن بهش وصل بشن
ضمنا عرفان جان،قاعدتا مد ریپیت،هم وایرلس ها میتونند وصل بشن و هم کابلی ها،درسته؟

ErfanDL
2019/03/08, 22:30
بیشتر استفاده کننده ها بصورت وایرلس هستند
پس اگر مدل تی پی لینکی که معرفی نمودین خریداری بشه فقط میشه بعنوان اکسس و ریپیت استفادش کرد و در صورتی که از wds بخواییم استفاده ای کنیم این وسط دیگه کسی نمیتونه بصورت وایرلس به روتر های دوم و سوم متصل بشه،درست فهمیدم؟
لطفا یک مدل هم از دیلینک معرفی کنید که هم بشه از ریپیت اون استفاده کرد و هم wds+ap، که علاوه بر اتصالات کابلی،کاربران وایرلس هم بتونن بهش وصل بشن
ضمنا عرفان جان،قاعدتا مد ریپیت،هم وایرلس ها میتونند وصل بشن و هم کابلی ها،درسته؟

بله فقط به عنوان ریپیتر میشه استفاده کرد.
دیلینک مدل DAP-1360 قابلیت wds rpeater داره.
بله در ماد ریپیتر هم کابل میتونه متصل بشه هم وایرلس.

قیمت DAP1360 حدود 350 هست اگه واقعا میخوای انقدر هزینه کنی پیشنهاد میکنم میکروتیک مدل hAP Lite رو تهیه کنی که قابلیت های بیشماری هم داره. قیمتش حدود 440 هست.

parsa60
2019/03/09, 00:22
بله فقط به عنوان ریپیتر میشه استفاده کرد.
دیلینک مدل DAP-1360 قابلیت wds rpeater داره.
بله در ماد ریپیتر هم کابل میتونه متصل بشه هم وایرلس.

قیمت DAP1360 حدود 350 هست اگه واقعا میخوای انقدر هزینه کنی پیشنهاد میکنم میکروتیک مدل hAP Lite رو تهیه کنی که قابلیت های بیشماری هم داره. قیمتش حدود 440 هست.

ممنونم ازت
اگر قرار به خرید تجهیزات میکروتیک باشه، با توجه به اینکه قبلا فرمودین یدونه خریداری بشه در صورت پاسخگو نبودن دوتا تهیه بشه،اگر نیاز به دوتا hap lite بشه فکر میکنم همون 951 که قبلا پیشنهادش دادی خریداری بشه مفیدتره

در مورد دیلینک 1360، یجا دیدم قابلیت کمتری داشت 49175
ولی چیزی که در دیتاشیتش هست یه چیز دیگس 49177 یعنی توی ورژن های متفاوتی ارائه میشه که بعضیاش قابلیت کمتری داره یا قبلیه فریمورش قدیمی بوده؟

توی دیتاشیتش بریج و بریج+اکسس داره،این دو ، عملکردی شبیه به wds و wds+ap دارند؟

ErfanDL
2019/03/09, 09:49
ممنونم ازت
اگر قرار به خرید تجهیزات میکروتیک باشه، با توجه به اینکه قبلا فرمودین یدونه خریداری بشه در صورت پاسخگو نبودن دوتا تهیه بشه،اگر نیاز به دوتا hap lite بشه فکر میکنم همون 951 که قبلا پیشنهادش دادی خریداری بشه مفیدتره

در مورد دیلینک 1360، یجا دیدم قابلیت کمتری داشت 49175
ولی چیزی که در دیتاشیتش هست یه چیز دیگس 49177 یعنی توی ورژن های متفاوتی ارائه میشه که بعضیاش قابلیت کمتری داره یا قبلیه فریمورش قدیمی بوده؟

در مورد دیلینک ۱۳۶۰، یجا دیدم قابلیت کمتری داشت
این نسخه قدیمی هست.

یعنی توی ورژن های متفاوتی ارائه میشه که بعضیاش قابلیت کمتری داره یا قبلیه فریمورش قدیمی بوده؟
بله تو نسخه فیرمور و سخت افزار قابلیت ها متفاوته.

دوست عزیز شما اصلا wds رو از ذهنت دور کن. شما فقط قصد دارید سیگنال رو تقوت کنید اصلا نیازی به wds ندارید شما. همون 951Ui رو بگیر خیال خودت رو راحت کن.

parsa60
2019/03/09, 10:00
این نسخه قدیمی هست.

بله تو نسخه فیرمور و سخت افزار قابلیت ها متفاوته.

دوست عزیز شما اصلا wds رو از ذهنت دور کن. شما فقط قصد دارید سیگنال رو تقوت کنید اصلا نیازی به wds ندارید شما. همون 951Ui رو بگیر خیال خودت رو راحت کن.

اون قسمت آخر رو صرفا برای اطلاعات خودم خواستم بدونم ،نمیخوام پیادش کنم:emoji_smiley-28:
فرمودین wds دو شبکه کابلی رو بهم متصل میکنه و اگر با ap باشه وایرلس هم میتونه بهش کانکت شه،واسه همین پرسیدم بریج و بریج بعلاوه ap هم همین کارو میکنه؟(اگر عملکرد متفاوتی دارند که پرسیده باشم کارشون چیه)

ErfanDL
2019/03/09, 14:12
اون قسمت آخر رو صرفا برای اطلاعات خودم خواستم بدونم ،نمیخوام پیادش کنم:emoji_smiley-28:
فرمودین wds دو شبکه کابلی رو بهم متصل میکنه و اگر با ap باشه وایرلس هم میتونه بهش کانکت شه،واسه همین پرسیدم بریج و بریج بعلاوه ap هم همین کارو میکنه؟(اگر عملکرد متفاوتی دارند که پرسیده باشم کارشون چیه)

بله عزیز. تفاوت بریج این هست که فقط دو اکسس پوینت می توانند به یکدیگر متصل شوند. و در حالت bridge ap کلاینت ها هم میتوانند متصل شوند.

parsa60
2019/03/12, 17:56
بله عزیز. تفاوت بریج این هست که فقط دو اکسس پوینت می توانند به یکدیگر متصل شوند. و در حالت bridge ap کلاینت ها هم میتوانند متصل شوند.

سلامی مجدد
قبلا cd image رو از قسمت x86 دانلود میکردیم برای vmware و تا اونجا که خاطرم هست لایسنس 0 بود و استفاده کامل برای 24 ساعت
فکر میکنم OVA لایسنس 6 داشت و محدودیتی نداشت،عرفان جان کدومو برا مجازی ساز پیشنهاد میکنی؟49193

راهی هست وایرلس رو هم بشه بصورت مجازی داشت یا حداقل بشه باهاش کار کرد؟
آخه قدیما (البته واژه قدیما رو باید برای چند ماه پیش بکار ببریم!!!!!) hap lite حدود 95 بود،الان به لطف و زحمات شبانه روزی آقایون!!! باید حدود 400 تومن هزینه کنی براش.

ErfanDL
2019/03/12, 19:02
سلامی مجدد
قبلا cd image رو از قسمت x86 دانلود میکردیم برای vmware و تا اونجا که خاطرم هست لایسنس 0 بود و استفاده کامل برای 24 ساعت
فکر میکنم OVA لایسنس 6 داشت و محدودیتی نداشت،عرفان جان کدومو برا مجازی ساز پیشنهاد میکنی؟49193

راهی هست بشه وایرلس رو هم بشه بصورت مجازی داشت یا حداقل بشه باهاش کار کرد؟
آخه قدیما (البته وازه قدیما رو باید برای چند ماه پیش بکار ببریم!!!!!) hap lite حدود 95 بود،الان به لطف و زحمات شبانه روزی آقایون!!! باید حدود 400 تومن هزینه کنی براش.

سلام پارسا جان. من image رو پیشنهاد میکنم. البته نسخه های ک..ر..ک شده هم داره که محدودیت ندارم. وایرلس هم یک کارت شبکه usb که چیپست atheros داشته باشه جواب میده مدل tplink WN722N خیلی خوب جواب میده با میکروتیک. برای مجازی سازی هم virtualbox بهترینه. قبل از نصب routeros حتما وایرلس رو به لیست usb های virtualbox اضافه کن

parsa60
2019/03/12, 20:06
سلام پارسا جان. من image رو پیشنهاد میکنم. البته نسخه های ک..ر..ک شده هم داره که محدودیت ندارم. وایرلس هم یک کارت شبکه usb که چیپست atheros داشته باشه جواب میده مدل tplink WN722N خیلی خوب جواب میده با میکروتیک. برای مجازی سازی هم virtualbox بهترینه. قبل از نصب routeros حتما وایرلس رو به لیست usb های virtualbox اضافه کن

ممنونم ازت
پس باید حتما یه کارت فیزیکی باشه تا در مجازی ساز بشه اددش کرد.گفتم شاید اگه مودم روتر وایرلس داشته باشه یجورایی بشه ازش استفاده کرد
:emoji_smiley-28:

این کارت شبکه هم ناراضی نداشته مثل اینکه،و ورژن 1 اون رو تعریف زیادی کردن ازش.

با virtualbox نتونستم خیلی راحت باشم، خیلی وقته vmware استفاده میکنم، فکر میکنم باید توی این نرم افزار هم بشه این کارت رو اضافه کرد درسته؟

حالا عرفان جان، این OVA ضعفی چیزی داره که ایمیجش رو پیشنهاد میدی؟

ErfanDL
2019/03/12, 23:12
ممنونم ازت
پس باید حتما یه کارت فیزیکی باشه تا در مجازی ساز بشه اددش کرد.گفتم شاید اگه مودم روتر وایرلس داشته باشه یجورایی بشه ازش استفاده کرد
:emoji_smiley-28:

این کارت شبکه هم ناراضی نداشته مثل اینکه،و ورژن 1 اون رو تعریف زیادی کردن ازش.

با virtualbox نتونستم خیلی راحت باشم، خیلی وقته vmware استفاده میکنم، فکر میکنم باید توی این نرم افزار هم بشه این کارت رو اضافه کرد درسته؟

حالا عرفان جان، این OVA ضعفی چیزی داره که ایمیجش رو پیشنهاد میدی؟

بله نیاز به کارت فیزیکی هست.
کارت 722N واقعا در نوع خودش بی نظیر هست.
تو vmware هم میتونی usb اضافه کنی مشکلی نداره.
فرقی نداره زیاد ova یا iso روی ماشین مجازی. iso چون قابلیت نصب داره بیشتر برای سیستم فیزیکی خوبه.