PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظر بیل گیتس و ایلان ماسک در مورد هوش مصنوعی

Yaser_Aramesh
2015/02/06, 01:08
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

بنیانگذار شرکت عظیم مایکروسافت نیز به جمع افرادی پیوست که از آینده هوش مصنوعی و عواقب آن ابراز نگرانی می کنند و نگران از دست رفتن کنترل این تکنولوژی در آینده هستند. مدیر ارشد تحقیقات مایکروسافت در باره هوش مصنوعی نظر دیگری دارد و فعالیت در این زمینه را بدون ریسک می داند و همچنین افزوده است : من فکر میکنم ما باید در زمینه پیشرفت و طراحی سیستم هایی با هوش مصنوعی بالا خیلی تلاش کنیم ، در این صورت در نهایت می توانیم از مزایای فوق العاده ماشین های هوشمند در تمام زمینه های زندگی استفاده کنیم.

اما گیتس مخالفت خود با این نظریه اعلام کرده است و گفته است من جزو آن دسته از افرادی هستم که درباره این هوش فوق بشری و مصنوعی نگران هستم، به نظر من ماشین ها باید بتوانند کارهای بسیاری برای ما انجام دهند اما باید در هر صورت تحت کنترل ما باشند و داشتن هوشی مانند انسان و فراتر از آن نگران کننده است و در نهایت می تواند خطرناک باشد، او همچنین موافقت خود با ایلان ماسک در این زمینه را اعلام کرد و افزود که برایش عجیب است و نمی داند چرا دیگران احساس نگرانی در باره این موضوع نمیکنند.

ادامه ی خبر را در وبسایت سخت افزار بخوانید : لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

FAZEL77
2015/02/06, 02:36
یاد فیلم I, Robot 2004 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) افتادم :-s

Yaser_Aramesh
2015/02/06, 03:34
واقعا هم باید نگران بود.به نظر من کاملا ممکنه اتفاقی همچون فیلم ترمیناتور رخ بده و ماشین ها علیه انسان ها وارد جنگ بشن.انشاالله در فرصتی مناسب مطلب جالبی رو در این زمینه خدمت همه ی عزیزان ارائه خواهم کرد.

درضمن خدمت دوستان عرض کنم Elon Musk خالق سرویس PayPal هم هست.
به نظرم میتونه برای خیلی ها مقوله جالب توجهی باشه (در واقع باید برای همه باشه!) . دوستان نظراتتون رو ارائه بدید.

AH64-E
2015/02/06, 13:51
اگه هوش مصنوعی به صورت علمی و کاربردی (تخصصی) استفاده بشه خیلی خوبه ، مخصوصا تو زمینه علمی پزشکی من در دوران تحصیلم (ارشد) با استفاده از الگوریتم های فازی و ژنتیک تونستیم برای درمان سرطان سینه راه حل های رو ایجاد کنیم ، ما با استفاده از این الگوریتم ها برای شناسایی و تشخیص به موقعه سرطان خوش خیم یا بد خیم به صورت ماشینی این کارها رو انجام بدیم. این تئوری بر مبنای محاسبات عددی بر روی مقادیر تولید شده توسط تابع عضویت برای هر یک از متغیرهای زبان شناختی عمل می نماید

NAVID OC
2015/02/06, 15:31
اگه هوش مصنوعی به صورت علمی و کاربردی (تخصصی) استفاده بشه خیلی خوبه ، مخصوصا تو زمینه علمی پزشکی من در دوران تحصیلم (ارشد) با استفاده از الگوریتم های فازی و ژنتیک تونستیم برای درمان سرطان سینه راه حل های رو ایجاد کنیم ، ما با استفاده از این الگوریتم ها برای شناسایی و تشخیص به موقعه سرطان خوش خیم یا بد خیم به صورت ماشینی این کارها رو انجام بدیم. این تئوری بر مبنای محاسبات عددی بر روی مقادیر تولید شده توسط تابع عضویت برای هر یک از متغیرهای زبان شناختی عمل می نماید

با تشکر از دوست و استاد بزرگوار ... باید عرض کنم که برای کشف الگوریتم های پیچیده تغییر ژنوم ویروس HIV هم می شود راه حل پیدا کرد.
امید است با این روش بیماری ایدز در آینده نزدیک درمان شود.

saeid1989
2017/05/13, 10:21
سلام میشه بیشتر درباره هوش مصنوعی توضیح بدین ممنون

meelad
2017/05/13, 16:28
سلام میشه بیشتر درباره هوش مصنوعی توضیح بدین ممنون

سلام؛
تعریف ناقص و ساده اش میشه تحلیل اطلاعات و شرایط و تصمیم هوشمندانه توسط کامپیوتر یا گروهی از کامپیوترها. (مثل انسان هم با کسب اطلاعات بیشتر تجربه پیدا میکنه و هوشمندتر میشه)

راستی تاپیک قدیمی رو بالا اوردین، البته خیلی هم اتفاق بزرگ و بدی انجام نشده. :emoji_smiley-12: