PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش ساخت IP ثابت - ( Dynamic IP to Static IP )

ErfanDL
2015/02/05, 12:18
با سلام خدمت دوستان عزیز @};-

در این قسمت می آموزیم که چگونه IP خود را به یک IP ثابت یا Static تبدیل کنیم.

========

IP ها به دو نوع تقسیم میشوند:

Static و Dynamic

Static IP: همان IP ثابت میباشد که در شبکه جهانی اینترنت به صورت دائمی ثبت میشود و از هر جای دنیا قابلیت پینگ کردن IP میسر میباشد. در IP Static, اگر کاربری مودم خود را ریست کند آی پی کاربر به هیچ عنوان تغییر نخواهد کرد و ثابت خواهد بود.

Dynamic IP: همان IP پویا میباشد که در شبکه جهانی اینترنت به صورت موقت ثبت میشود و از هرجای دنیا قابل پینگ کردن میباشد. در این نوع IP اگر کاربر مودم خود را ریست کند یا ارتباط وی با ISP دچار اختلال شود IP کاربر تغییر میکند.

مزیت های IP ثابت نسبت به IP پویا:

در IP ثابت کاربر میتواند بدون محدودیت از سرویس های مختلفی مثل Remote Desktop, Remote Router Config, Remote managment, FTP Server, Web Server و ... استفاده کند. بدین معنا که کاربران IP ثابت با داشتن IP ثابت خود میتوانند بسیار راحت و سریع از امکانات مختلف آن استفاده کنند اما کاربرانی که IP پویا دارند باید حتما IP خود را چک کنند تا آدرس IP خود را بیابند و در صورتی که ISP آی پی های پویا دچار مشکل شود IP تغییر خواهد کرد.

========

توضیحات:

در این آموزش IP کاربران توسط سرویس DDNS به IP ثابت تبدیل میشود. DDNS یا Dynamic DNS که IP کاربر را به یک هاست متصل میکند و کاربر با داشتن نام هاست خود میتواند از امکانات IP ثابت استفاده کند

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. و Free Dynamic DNS - Managed DNS - Managed Email - Domain Registration - No-IP (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

این قابلیت توسط دو هاست dlinkddns و noip به صورت رایگان امکان پذیر میباشد که باید در یکی از سایت های بالا ثبت نام کنید و از این امکان استفاده کنید

برای مثال IP من 5.52.201.36 میباشد و من در سایت Free Dynamic DNS - Managed DNS - Managed Email - Domain Registration - No-IP (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) ثبت نام میکنم حال این سایت یک هاست به من میدهد که این هاست به IP من متصل میشود و هاست من فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. میباشد که شبیه به یک وبسایت هست

من با زدن نام هاستم ( فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. ) میتوانم با IP مودم یا روتر خودم ارتباط برقرار کنم و یا از امکانات Remote Desktop و... استفاده کنم.

========

آموزش:

آموزش برای سایت Noip:

1- وارد سایت Free Dynamic DNS - Managed DNS - Managed Email - Domain Registration - No-IP (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) شوید سپس برای خود یک حساب کاربری ایجاد کنید

2- با حساب کاربری خود Sign in شوید

36371

3- سپس روی Manage host کلیک کنید

36372

4- روی Add Host کلیک کنید

36373

5- در قسمت Hostname یک نام برای هاست خود انتخاب کنید و مقابل آن دامنه No-ip.biz یا No-ip.org را انتخاب کنید

36374

6- در قسمت IP Address آی پی اینترنت خود را وارد کنید ( برای بدست آورد IP اینترنت خود وارد سایت گوگل شوید و عبارت my ip را جستجو کنید )

36375

7- روی Add Host کلیک کنید تا هاست, دامنه و IP شما ثبت شود

36376

8- وارد تنظیمات مودم یا روتر شوید و از قسمت Maintenance روی Dynamic DNS یا DDNS کلیک کنید

36377

9- از قسمت Server Address سایت Noip را انتخاب کنید, در بخش Host Name نام هاستی که در Noip ایجاد کردید را وارد کنید ( erfandl.no-ip.biz ) و در قسمت Username و Password نام کاربری و رمز عبوری که در سایت noip ایجاد کردید وارد کنید سپس تنظیمات را ذخیره کنید

36378

تبریک IP شما ثابت شد حتی اگر IP مودم شما تغییر کند هاست noip آی پی جدید شما را شناسایی میکند و آن را در سرور خود تغییر میدهد شما فقط نیاز دارید نام هاستی که ساختید را در اختیار داشته باشد و با پینگ کردن آن IP خود را بدست آورید

========

آموزش برای سایت DlinkDDNS:

این سایت توسط سرورهای Dlink پشتیبانی میشود

1- وارد سایت فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) شوید

2- روی Get Start کلیک کنید

36379

3- سپس یک حساب کاربری ایجاد کنید و Sign in شوید

4- روی Add Host کلیک کنید

36380

5- در قسمت Host Name یک نام برای هاست خود انتخاب کنید و در قسمت New IP Address آی پی اینترنتی خود را وارد کنید سپس روی Save کلیک کنید

36381

6- وارد تنظیمات مودم یا روتر شوید و از قسمت Maintenance روی Dynamic DNS یا DDNS کلیک کنید

36377

7- از قسمت Server Address سایت dlinkddns.com را انتخاب کنید, در بخش Host Name نام هاستی که در dlinkddns ایجاد کردید را وارد کنید ( erfandl.no-ip.biz ) و در قسمت Username و Password نام کاربری و رمز عبوری که در سایت dlinkddns ایجاد کردید وارد کنید سپس تنظیمات را ذخیره کنید

36383

تبریک IP شما ثابت شد حتی اگر IP مودم شما تغییر کند هاست dlinkddns آی پی جدید شما را شناسایی میکند و آن را در سرور خود تغییر میدهد شما فقط نیاز دارید نام هاستی که ساختید را در اختیار داشته باشد و با پینگ کردن آن IP خود را بدست آورید

========

موفق باشید @};-

منبع: انجمن تخصصی SakhtafzarMag

کپی برداری از این مطلب با ذکر منبع بلامانع میباشد

Morteza-DM
2016/05/25, 22:07
درود
روی میکروتیک هم میشه؟ چطوری باید وارد کنیم ؟

ErfanDL
2016/05/25, 22:33
درود
روی میکروتیک هم میشه؟ چطوری باید وارد کنیم ؟

میکروتیک رو باید براش اسکریپت noip بنویسید

Morteza-DM
2016/05/25, 22:50
امکانش هست که بگید چطوری باید بزنم ؟

Morteza-DM
2016/05/26, 09:57

این اسکریپ رو مشاهده کنید . انجام دادم ولی عمل نکرد .
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.