PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با نصب ویندوز روی SSD با USB

Meysam Raz
2015/01/29, 15:41
سلام دوستان همونطوریکه میدونید هارد SSD رو نباید درایو درایو کرد و باید یک تیکه باشه
من موقع خرید SSD طبق این تاپیک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) حرفه ای ، پیش رفتم و بدون هیچ مشکی ویندوز نصب شد و ...
اما یک چند وقتیه میخوام با USB ویندوز بریزم نمیشه و موقع نصب ازم میخواد SSD رو فرمت و دو تیکه کنم تا همون درایو بوت 100 مگی رو درست کنه
جالب اینجاست که وقتی از روی CD ویندوز رو نصب میکنم این ارور رو نمیده و ویندوز رو نصب میکنه ، اصلا انگار نه انگار
یک جورایی انگار دستوری که از DVD رام میگیره رو اجرا میکنه اما از USB اونقدر حساب نمیبره و ناز میکنه:D
من فلش 64 گیگی usb3 رو با WiNToBootic از روی ISO ویندوز7 که توی هارد دارم آماده میکنم و با رفتن توی بایوس مادربرد z77 v pro انتخابش میکنم تا بوت بشه ( فقط SSD و فلش و DVD رام وصل هستن و بقیه هارد ها از مادربرد جدا شدن )
شَکم به تنظیمات بایوس هستش یا شایدم نسخه ویندوز
میخوام ببینم کسی به این مشکل خورده ؟
نسخه های ویندوز فرق میکنه ؟
Meysam Raz
2015/01/29, 16:03
سلام
چه نیازی هست وقتی DVD-ROM دارید با فلش ویندوز بریزید که این خطا رو بده ؟
برای ویندوز 7 یک ابزار بوتیبل ساز و رایت خود مایکروسافت داره که هم ایمیج رو روی DVD میزنه و هم فلش رو بوتیبل می کنه .
یک سرچ بزنید پیداش می کنید .
اسمش اینه :
Windows USB/DVD Tools
سلام و ممنون
راستش هم سرعتش بیشتره و هم دیگه نیازی به نگهداری دیسک نیست و ... که قطعا خودتون بهتر میدونید
خلاصه میخواستم ویندوز رو روی DVD رایت کنم اما متوجه شدم حجم ویندوز از DVD من بیشتره

36212
برای همین میخواستم از روی USB وصل کنم

Meysam Raz
2015/01/29, 16:51
بله . اکثر ویندوز های AIO روی DVD 9 باید رایت بشن
در مورد فلش با نرم افزاری که گفتم تست کنید
متاسفانه فرقی نکرد و همونطوریه با همون ارور
حالا یک وین 8.1 گذاشتم دانلود اون تموم بشه چک میکنم ببینم با USB میشه 8.1 ریخت یا نه
اگر بشه کلا بیخیال 7 میشم ، فرقی برام ندارن
تشکر ;;)

AliYar
2015/01/30, 03:14
سلام دوست عزیز،

ممکنه دقبقا متن پیام خطایی که دریافت می کنید رو بگید؟

Meysam Raz
2015/01/30, 06:43
سلام دوست عزیز،

ممکنه دقبقا متن پیام خطایی که دریافت می کنید رو بگید؟
آقا من یک تشکر بکنم
اگر شما این ارور رو نمیخواستید دوباره نمیرفتم سراغش و راهش رو پیدا نمیکردم :)>-
خلاصه اینکه مشکل حل شد و نیاز به تغییر تنظیمات بایوس بود .
اروری که موقع نصب ویندوز میگرفتم این بود :
Setup was unable to create a new system partition or locate a existing system partition. See the Setup log files more information

توی عکس من SSD رو فرمت نکردم تا ویندوز الانم نپره و فقط برای تست و عکس گرفتن از ارور اینو میزارم :

36235

1.برای حل مشکل اول رفتم به سربرگ advanced قسمت USB Configuration و از قسمت Mass Storage اون Auto رو که جلوی اسم فلشم هستش به Forced FDD تغییر دادم :

36236
2.بعد از اون رفتم توی سربرگ Boot و روی Hard Drive BBS

36237

و تمام هارد ها به جز فلشم رو disabled کردم

36238

خلاصه با این دوتا کار مشکل حل شد و حالا سیستم از USB هم مثل DVD رام حساب میبره :D
جالبه اگر برگردید به بوت شکل فلش ( به خاطر تغییر اون قسمت mass storage تغییر کرده ) و این شکلی شده :

36239

الان دیگه اون ارور اول کار نمیاد و میشه SSD رو یک تیکه نگه داشت
قبل از این کار باید دستی خودم از توی بایوس فلش رو انتخاب میکردم تا بوت بشه اما با این کار خود سیستم مثل موقعی که اصلا هارد ویندوز دار ندارید میره برای نصب و نیازی به انتخاب فلش هم نیست .
3.دیگه میدونید و لازم نیست بگم بعد از نصب ویندوز تنظیمات قسمت بوت رو برگردونید