PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی میخوام= برای سرویس اینترنت مخابرات

Saeid59
2015/01/29, 14:57
سلام:

راجع به اینترنت محدود مخابرات سوال داشتم

سرویس Ultra 2048~4096 میخوام بردارم-24GB -سه ماهه 108000 تومن(بدون عوارض 8% و رانژه کردن)

1- منظور از 4096~2048 اولی سند و دومی رسیو هستش؟
یا اینکه کلا سرویس 2 مگ منظوره؟

2- ضریب اشتراک ش چقدره؟ (البته یادم رفت از نماینده مخابرات بپرسم)
- ( نکنه اینم مثل ISP فعلی م - 1 به 8 باشه؟)

3- تو لیست تعرفه ها نوشتند برای ثبت نام اولیه باید سه ماهه بردارم

4 - کلا برای من که به امید سرعت بهتر برای دانلود شبانه میخوام ISP فعلی رو ترک کنم-
آیا واقعا تعریف و تمجیدهایی که از مخابرات شنیدم -واقیت داره ؟ و سرویس ش واقعا خوبه و می ارزه؟(چون سه ماهه باید بردارم و اگه ناراضی باشم مجبورم سه ماه تحملش کنم !)

با تشکر از راهنمایی های عزیزان

magiteq
2015/01/29, 15:37
منظور اینکه پهنای باند برای شما باز هست تا 4 مگابیت , بسته به شرایط اشتراک UP میشه به چنین پهنای باندی
حداقل هم 2 مگابیت هست
ضریب اشتراک دقیق مشخص نیست , اگر 1 به 8 بود که الان نباید وضعیت پینگ و سرعت دانلود تک کانکشن مخابرات داغون بود
برای سرویس محدود گفته شده 1 به 8 و برای نامحدود 1 به 10
ولی بیشتر از اینهاست
شما حداقل 1 به 10 حساب کن
اینکه کیفیت به چه شکل هست , دیگه بستگی به مرکز مخابراتی منطقه شما داره
برای من که از سرویس نامحدود 1 مگابیت استفاده میکنم مناسب هست و البته مشکلات هم زیاد داره
و خدمات مخابرات هم عملا 0 هست.

Saeid59
2015/01/29, 19:44
منظور اینکه پهنای باند برای شما باز هست تا 4 مگابیت , بسته به شرایط اشتراک UP میشه به چنین پهنای باندی
حداقل هم 2 مگابیت هست
ضریب اشتراک دقیق مشخص نیست , اگر 1 به 8 بود که الان نباید وضعیت پینگ و سرعت دانلود تک کانکشن مخابرات داغون بود
برای سرویس محدود گفته شده 1 به 8 و برای نامحدود 1 به 10
ولی بیشتر از اینهاست
شما حداقل 1 به 10 حساب کن
اینکه کیفیت به چه شکل هست , دیگه بستگی به مرکز مخابراتی منطقه شما داره
برای من که از سرویس نامحدود 1 مگابیت استفاده میکنم مناسب هست و البته مشکلات هم زیاد داره
و خدمات مخابرات هم عملا 0 هست.

خب اینکه خیلی داغون تر از سرویس فعلی منه!!!!!!!!!!!!
من از این شرکت فعلی ناراضی نیستم ولی گهگاه سرعت دانلود شبانه ش به صورت آنرمال میاد پایین
مثلا سرویسی که الان استفاده میکنم 4 مگ محدود هستش که شبانه سرعت دانلود حداکثر 220 میره
بعضی وقت ها هم میاد روی 70 کیلو. !!!

بعدش هم مخابرات تو این لیست تعرفه ها -نامحدود بیشتر از 512 نمیده!

با این اوصاف -به نظر شما بهتر نیست همین جایی که هستم بمونم و تکون نخورم ؟؟؟ ;)

magiteq
2015/01/30, 14:05
خب اینکه خیلی داغون تر از سرویس فعلی منه!!!!!!!!!!!!
من از این شرکت فعلی ناراضی نیستم ولی گهگاه سرعت دانلود شبانه ش به صورت آنرمال میاد پایین
مثلا سرویسی که الان استفاده میکنم 4 مگ محدود هستش که شبانه سرعت دانلود حداکثر 220 میره
بعضی وقت ها هم میاد روی 70 کیلو. !!!

بعدش هم مخابرات تو این لیست تعرفه ها -نامحدود بیشتر از 512 نمیده!

با این اوصاف -به نظر شما بهتر نیست همین جایی که هستم بمونم و تکون نخورم ؟؟؟ ;)

روزانه 4 مگ که دیگه شبانه همون پهنای باند رو بهت نمیدن!! یا اگر هم بدن , موقت هست , یعنی مثلا 6 ماه کمتر یا بیشتر. بعد از اون افت میکنه
شما تمام شب ها پهنای باند رو مانیتور میکنی که میگی بعضی وقت ها میاد رو 70؟
اگر میخوای سرعت تا حد امکان ثابت باشه و از حداکثر ظرفیت شبکه استفاده کنی , تعداد کانکشن رو در IDM رو 32 بزار , در صورتی که اپلودسنتر پشتیبانی بکنه.
نظر من رو بخوای , 512 نامحدود بهترین انتخاب هست , 24/7 میزاری برای دانلود , شب بیداری و غیره هم نداره.
پینگش هم خوب هست
بازهم میگم , بسته به منطقه تا حدی کیفیت خدمات متفاوت هست

Saeid59
2015/01/30, 19:59
روزانه 4 مگ که دیگه شبانه همون پهنای باند رو بهت نمیدن!! یا اگر هم بدن , موقت هست , یعنی مثلا 6 ماه کمتر یا بیشتر. بعد از اون افت میکنه
شما تمام شب ها پهنای باند رو مانیتور میکنی که میگی بعضی وقت ها میاد رو 70؟
اگر میخوای سرعت تا حد امکان ثابت باشه و از حداکثر ظرفیت شبکه استفاده کنی , تعداد کانکشن رو در IDM رو 32 بزار , در صورتی که اپلودسنتر پشتیبانی بکنه.
نظر من رو بخوای , 512 نامحدود بهترین انتخاب هست , 24/7 میزاری برای دانلود , شب بیداری و غیره هم نداره.
پینگش هم خوب هست
بازهم میگم , بسته به منطقه تا حدی کیفیت خدمات متفاوت هست

1-کمابیش اطلاع دارم که پهنای باند شب ها متفاوت هست - (شب ها :ضریب اشتراک بالاتر=پهنای باند و سرعت دانلود کمتر)
البته بین سرویس های مختلف -سوییچ می کنم-مثلا اگه این سرویس 4 مگ محدود باشه سرویس بعدی مثلا 2 مگ محدود انتخاب میکنم دوباره ماه بعدش برمیگردم 4 مگ و به همین ترتیب(البته نمیدونم تاثیر داره به اینکه پهنای باند موقت نباشه و زیاد محدود نکنند)
-بعضی وقت ها هم که بتونم هزینه کنم نامحدود 1 یا 2 مگ هم برداشتم. (چون این شرکتی که هستم نامحدود ش خیلی گرون تره نسبت به مخابرات -1 ماهه 512 نامحدود 106 تومن! که البته مدعی هستش ضریب اشتراک 1 به 2 نهایت 1 به 4 داره)

2- تمام شب ها که نه ولی حداقل هفته ای 3 بار رصد کردم که اینجوری شده!(اومده رو 70)

سوال= 512 که از نظر تئوری باید سرعت دانلودش 128 کیلوبایت باشه -برا من با این ISP حداکثر 85 کیلوبایت هستش - مخابرات چقدره؟

در کل ملاک من برای انتخاب سرویس بعدی یا اگه تغییر ISP بدم -اینا هستند طبق جدول : ( که خواهش میکنم عنایت بفرمایین و با توجه به اولویت های من - نظر قطعی تون رو در رابطه با انتخاب یا عدم انتخاب مخابرات بگید-لطفا
(تبصره 1:سرعت دانلود سرویس مخابرات رو هم مثل سرویس 512 این شرکت 85 فرض کردم -4 مگ فعلی من هم 220 کیلو فقط 6 ساعت شبانه-)
(تبصره2 : در سرویس نامحدود متوسط 2 ساعت از 24 ساعت رو برای استراحت کامپیوتر کنار گذاشتم یعنی 22 ساعت ملاک منه)
(تبصره 3: سه ماهه مقایسه کردم چون ثبت نام اولیه مخابرات نوشته باید سه ماهه باشه!)

36246

اینم بگم که بصورت تجربی معیاری از میزان حجم دانلود شده در ساعت برای سرویس نامحدود512 و در طی 6 ساعت شبانه برای سرویس محدود 4 مگ شرکت فعلی دارم که از روی اون حساب کردم و با درصد بالا مطمئنم!

نهایتا:
با این اوصاف و مقایسه جدول -از لحاظ هزینه در 3 ماه هر دو تقریبا برابر ولی حجم دانلود شده در پایان 3 ماه برای سرویس نامحدود مخابرات حدود تقریبی 51 گیگ بیشتر هستش ولی این مقدار بیشتر در ازای 3.5 برابر بیشتر روشن ماندن کامپیوتر حاصل شده !!!
آیا به استهلاک سیستم میصرفه بغیر از هزینه برق مصرفی؟
(ممکنه بفرمایید از سیستم های کم مصرف یا میکرو پی سی و یا دست دوم قدیمی کم مصرف استفاده کن که از دوستان زیادی شنیدم-ولی فرض بر اینه که هزینه اضافی پرداخت نشه و میخوام با این سیستم فعلی سر کنم!)

آیا باز هم با این ملاک های من = 512 نامحدود مخابرات رو توصیه میفرمایین؟؟؟

SAMAN
2015/01/30, 20:06
1-کمابیش اطلاع دارم که پهنای باند شب ها متفاوت هست - (شب ها :ضریب اشتراک بالاتر=پهنای باند و سرعت دانلود کمتر)
البته بین سرویس های مختلف -سوییچ می کنم-مثلا اگه این سرویس 4 مگ محدود باشه سرویس بعدی مثلا 2 مگ محدود انتخاب میکنم دوباره ماه بعدش برمیگردم 4 مگ و به همین ترتیب(البته نمیدونم تاثیر داره به اینکه پهنای باند موقت نباشه و زیاد محدود نکنند)
-بعضی وقت ها هم که بتونم هزینه کنم نامحدود 1 یا 2 مگ هم برداشتم. (چون این شرکتی که هستم نامحدود ش خیلی گرون تره نسبت به مخابرات -1 ماهه 512 نامحدود 106 تومن! که البته مدعی هستش ضریب اشتراک 1 به 2 نهایت 1 به 4 داره)

2- تمام شب ها که نه ولی حداقل هفته ای 3 بار رصد کردم که اینجوری شده!(اومده رو 70)

سوال= 512 که از نظر تئوری باید سرعت دانلودش 128 کیلوبایت باشه -برا من با این ISP حداکثر 85 کیلوبایت هستش - مخابرات چقدره؟

در کل ملاک من برای انتخاب سرویس بعدی یا اگه تغییر ISP بدم -اینا هستند طبق جدول : ( که خواهش میکنم عنایت بفرمایین و با توجه به اولویت های من - نظر قطعی تون رو در رابطه با انتخاب یا عدم انتخاب مخابرات بگید-لطفا
(تبصره 1:سرعت دانلود سرویس مخابرات رو هم مثل سرویس 512 این شرکت 85 فرض کردم -4 مگ فعلی من هم 220 کیلو فقط 6 ساعت شبانه-)
(تبصره2 : در سرویس نامحدود متوسط 2 ساعت از 24 ساعت رو برای استراحت کامپیوتر کنار گذاشتم یعنی 22 ساعت ملاک منه)
(تبصره 3: سه ماهه مقایسه کردم چون ثبت نام اولیه مخابرات نوشته باید سه ماهه باشه!)

36246

اینم بگم که بصورت تجربی معیاری از میزان حجم دانلود شده در ساعت برای سرویس نامحدود512 و در طی 6 ساعت شبانه برای سرویس محدود 4 مگ شرکت فعلی دارم که از روی اون حساب کردم و با درصد بالا مطمئنم!

نهایتا:
با این اوصاف و مقایسه جدول -از لحاظ هزینه در 3 ماه هر دو تقریبا برابر ولی حجم دانلود شده در پایان 3 ماه برای سرویس نامحدود مخابرات حدود تقریبی 51 گیگ بیشتر هستش ولی این مقدار بیشتر در ازای 3.5 برابر بیشتر روشن ماندن کامپیوتر حاصل شده !!!
(ممکنه بفرمایید از سیستم های کم مصرف یا میکرو پی سی و یا دست دوم قدیمی کم مصرف استفاده کن که از دوستان زیادی شنیدم-ولی فرض بر اینه که هزینه اضافی پرداخت نشه و میخوام با این سیستم فعلی سر کنم!)

اقا به نظرم 1 مگ نامحدود مخابرات بگیر خیلی خوبه ........

با توجه به هزینه ی برق برای دانلود زیاد با 512 باید مدت بیشتری کامپیوتر روشن بمونه و هزینه ی بیشتر نسبت به 512 رو باید بایت هزینه ی برق بدید !

Saeid59
2015/01/30, 20:12
اقا به نظرم 1 مگ نامحدود مخابرات بگیر خیلی خوبه ........

با توجه به هزینه ی برق برای دانلود زیاد با 512 باید مدت بیشتری کامپیوتر روشن بمونه و هزینه ی بیشتر نسبت به 512 رو باید بایت هزینه ی برق بدید !

متاسفانه بالاتر از 512 نمیده
پس بهتره همین 4 مگ فعلی رو 12 روز دیگه که سرویس م تموم میشه=3 ماه دیگه تمدید کنم-نه ؟؟؟؟؟؟؟؟
(چون 4 مگ ش 3 ماهه س)

SAMAN
2015/01/30, 21:17
متاسفانه بالاتر از 512 نمیده
پس بهتره همین 4 مگ فعلی رو 12 روز دیگه که سرویس م تموم میشه=3 ماه دیگه تمدید کنم-نه ؟؟؟؟؟؟؟؟
(چون 4 مگ ش 3 ماهه س)

نه 512 ی نامحدود رو بگیر بعدا اینترنتی ارتقا میدی !

سرویس محدود اصلا نگیر جز اعصاب خوردی چیزی نداره .....

magiteq
2015/01/30, 22:15

36246

نهایتا:

نامجدودهای isp ها به غیر از مخابرات , اگر شیر 1 به 1 باشه برای 1 مگ حدود 250 تا 300 تومن هست , خرید پهنای باند isp یا pap ها از زیر ساخت برای 1 مگابیت , حدود 350 تومن , و طبیعتا وقتی که به شکل نامحدود با ضریب اشتراک پایین به شما سرویس بشه باید هم همچین قیمتی داشته باشه.
512 سرعت دانلود 64 کیلوبایت هست , یعنی یک فایل 400 مگی حدود 2 ساعت طول میشه دانلودش.
با توجه به نسبت تایم روشن بودن سیستم و میزان دانلود , خرید نامحدود به صرفه نیست و سرویس فعلی مناسب هست

Mohammad Ali X
2015/01/30, 22:23
سرویس 2 مگابیت بر ثانیه آسیاتک ( سرویس حجمی ماهانه-دانلود شبانه 2 تا 8 صبح رایگان) اگر در شهر شما جوابگو باشه خیلی خوب میشه، تقریباً 48 تومن هزینه سرویسه ، دانلود هم با سرعت 1.390 مگابایت ماکزیمم
در شب هم سرعت به همین رواله، تعداد شِیر های آسیاتک کمتر از ISP های دیگه است( فعلاً البته!) در کل سرویس خوبیه البته بستگی به منطقه وشهر شما دارد دوست عزیز.
صد البته باید کیفیت خط هم خوب باشه.

Saeid59
2015/02/03, 00:49
سرویس 2 مگابیت بر ثانیه آسیاتک ( سرویس حجمی ماهانه-دانلود شبانه 2 تا 8 صبح رایگان) اگر در شهر شما جوابگو باشه خیلی خوب میشه، تقریباً 48 تومن هزینه سرویسه ، دانلود هم با سرعت 1.390 مگابایت ماکزیمم
در شب هم سرعت به همین رواله، تعداد شِیر های آسیاتک کمتر از ISP های دیگه است( فعلاً البته!) در کل سرویس خوبیه البته بستگی به منطقه وشهر شما دارد دوست عزیز.
صد البته باید کیفیت خط هم خوب باشه.

اتفاقا همین شرکتی که سرویس 4 مگ محدود ش رو استفاده میکنم نماینده آسیاتک هستش -(اسما-ولی راست یا دروغ ش رو نمیدونم)
با هزینه ماهانه 39000 تومن-که ضریب اشتراک پایین 1 به 2 داره-ولی سرعت دانلود حداکثر 220 کیلوبایت هستش.
این سرعتی که شما میفرمایید برای 2 مگ >> واقعیه - خیلی زیاد نیست به نظرتون!
چون من قبلا سرویس 8 مگ محدود شاتل هم استفاده کردم که حداکثر متوسط 800-700 میرفت ولی چون پینگ افتضاح و ضریب اشتراک متغیر داشت -عطایش رو به لقایش بخشیدم.-پس فکر کنم خط م از لحاظ ساپورت سرعت تا 8مگ مشکلی نداره.
البته اینم بگم که من در کل از این شرکت به اصطلاح نماینده آسیاتک راضیم و این در عمل در کیفیت و خدمات و پاسخگویی ش مشهوده.
هدف م از مطرح کردن این تاپیک اینه که از تجربیات دوستان در مورد شرکت های مختلف خصوصا مخابرات مطلع بشم و با دید باز انتخاب مناسب داشته باشم برای سرویس بعدی.... البته اگه نظر واحدی وجود داشته باشه که هر کی ساز خودش رو میزنه و نظر قاطعی وجود نداره
با این توضیحات فکر نمی کنم عوض کردن شرکت به نیت سرعت بهتر - در شرایطی که کمابیش ازش رضایت دارم -به صلاح باشه .
چون تجربه شاتل و ... چند شرکت دیگه رو داشتم و باز برگشتم به ISP فعلی م -
در مجموع هم به این نتیجه رسیدم که شرکت ها با اعداد و ارقام کذایی -بازار گرمی میکنن و همه ش بوق تبلیغاتی هستش و الا در عمل همشون از یه قماش ن.
حوصله ندارم از چاله در بیام بیفتم تو چاه بعدش باز ببینم همون آشه و همون کاسه !!
نظرتون ؟؟؟

Mohammad Ali X
2015/02/03, 11:34
اتفاقا همین شرکتی که سرویس 4 مگ محدود ش رو استفاده میکنم نماینده آسیاتک هستش -(اسما-ولی راست یا دروغ ش رو نمیدونم)
با هزینه ماهانه 39000 تومن-که ضریب اشتراک پایین 1 به 2 داره-ولی سرعت دانلود حداکثر 220 کیلوبایت هستش.
این سرعتی که شما میفرمایید برای 2 مگ >> واقعیه - خیلی زیاد نیست به نظرتون!
چون من قبلا سرویس 8 مگ محدود شاتل هم استفاده کردم که حداکثر متوسط 800-700 میرفت ولی چون پینگ افتضاح و ضریب اشتراک متغیر داشت -عطایش رو به لقایش بخشیدم.-پس فکر کنم خط م از لحاظ ساپورت سرعت تا 8مگ مشکلی نداره.
البته اینم بگم که من در کل از این شرکت به اصطلاح نماینده آسیاتک راضیم و این در عمل در کیفیت و خدمات و پاسخگویی ش مشهوده.
هدف م از مطرح کردن این تاپیک اینه که از تجربیات دوستان در مورد شرکت های مختلف خصوصا مخابرات مطلع بشم و با دید باز انتخاب مناسب داشته باشم برای سرویس بعدی.... البته اگه نظر واحدی وجود داشته باشه که هر کی ساز خودش رو میزنه و نظر قاطعی وجود نداره
با این توضیحات فکر نمی کنم عوض کردن شرکت به نیت سرعت بهتر - در شرایطی که کمابیش ازش رضایت دارم -به صلاح باشه .
چون تجربه شاتل و ... چند شرکت دیگه رو داشتم و باز برگشتم به ISP فعلی م -
در مجموع هم به این نتیجه رسیدم که شرکت ها با اعداد و ارقام کذایی -بازار گرمی میکنن و همه ش بوق تبلیغاتی هستش و الا در عمل همشون از یه قماش ن.
حوصله ندارم از چاله در بیام بیفتم تو چاه بعدش باز ببینم همون آشه و همون کاسه !!
نظرتون ؟؟؟

ببینید دوست عزیز. بار ها در این انجمن گفته شده شهر به شهر، منطقه به منطقه سرویس های ای دی اس ال فرق میکنه. مصلاً مخابرات تو یه شهر خیلی خوبه ولی تو یه شهر دیگه افتضاح!! این موضوع در مورد تمامی isp ها صدق میکند و به نظر من با توجه به شرایط فعلی باید تمامی سرویس های ای دی اس ال شهر و منطقتون را امتحان کنید و هر کدام که جواب داد را به عنوان سرویس ایده عال انتخاب کنید. توجه داشته باشید زمانی پارس آنلاین بهترین isp بود اما با افزایش یافتن مشترکین و کاهش دادن خدماتش تبدیل به یکی از عذاب آورترین isp ها شد! ولی باز هم تأکید میکنم منطقه به منطقه فرق میکنه. یکی تو تهران میگه پارس آنلاین افتضاحه یکی تو شهر دیگر میگه عالیه!!
باز هم نظر شما محترمه. @};-