PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جمله های آموزنده عکاسی از عکاسان مشهور دنیا !

Oneshot Milad
2015/01/28, 12:53
این قسمت McCullin

36191

او میگوید :

«عکاسی برای من به معنای نگاه کردن نیست و من آن را حس کردن می‌دانم. اگر نتوانید آنچه که می‌بینید را حس کنید، هرگز بینندگان از دیدن عکستان حس نخواهند داشت.»

خب میتوان از گفته ای این عکاس بزرگ این نکته را درنظر گرفت که :

ثبت احساسات در عکاسی به معنای عاطفی یا رمانتیک بودن عکس شما نیست بلکه به معنای داخل کردن سلایق و درکتان از سوژه یا هم حسیتان با آن در عکس است. همچنین ثبت احساسات می‌تواند به معنای نشان دادن حس و حال سوژه یا خودتان در آن روز ‌باشد.
عکس مشهور McCullin از سربازی در جنگ Hue سال ۱۹۶۸، که به هزاران کیلومتر دورتر خیره شده ، بهتر از هر عکسی می‌تواند تاثیر و داستان جنگ را برای شما نقل کند.

برای به کارگرفتن این گفته و حس کردن رفتارهای عکاسی دان مک کالین :

این امر به حسی که شما می‌خواهید انتقال دهید بستگی دارد
ولی به یاد داشته باشید که نورپردازی روشن حس مثبت و زنده بودن و از طرف دیگر تاریک بودن عکس چه به صورت طبیعی چه به صورت مصنوعی حس غم انگیز یا حتی ترسناکی به بیننده انتقال می‌دهد.

سعی کنید حس سوژه‌ی عکستان را نیز ثبت کنید. برای اینکار آنها را ترقیب کنید تا خودشان باشند و یا اینکه با دقت بر چشمانشان فوکوس نمایید. البته اینکار در حرف خیلی آسان است، ولی همانطور که گفتم نیازمند هم حسی با سوژه می‌باشد.

نشانه رفتن و عکس گرفتن کافی نیست، شما باید قبل از هرکاری خود را با حس و حال سوژه یکی کنید، آنها را بشناسید و درک و فهم خود را از وضعیتشان نشان دهید. مطمئن باشید حتی لبخندتان به یک غریبه می‌تواند تاثیر بسیاری بر عکس شما داشته باشد.
(( برگرفته از سایت لنزک ))