PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت عظیم ترین حافظه جانبی جهان (ibm)

real-gallant
2011/12/20, 15:27
چندی پیش شرکت ibm که از اسطوره ها صنعت سخت افزار هست با اعلان خبر شوکه کنه ای گفت که موفق به ساخت هارددیسکی با ظرفیت 120ptb شده که دنیا توی یک لحظه ایستاد !!!! همونطور که میدونید هر 1 پتا بایت برابر با 1024 ترابایت هست
حالا شما با رقم122.880 ترابایت می خواهید چه کاری انجام بدین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟
ولی این حافظه جدید بی عیب هم نیست این حافظه انقدر سرعت گردش موتور هاش بالا و انقدر حرارت تولید میکنه که نیاز هست به لوله کشی آب شهری وصلش کنید تا خوب خنک بمونه !!!!!!!!:d اینم یه مشکلی که ibmداره برای تجاری سازی و نانو سازی اون خیلی فعالیت میکنه

نظرات فراموش نشه !!!!

Phantom
2011/12/20, 15:57
لطفا مصرف برق و همینطور آب را هم محاسبه کنید ؟!

doom2009
2011/12/20, 20:09
باید از یک نیروگاه برق اتمی استفاده شده باشه برای تامین برق مورد نیاز این چنین سیستمی مگه نه ؟

Yaser_Aramesh
2011/12/20, 20:32
عالیه.من عاشق حجم زیادم.البته اگه قراره داغ کنه بترکه که پس به درد نمیخوره ولی مطمعنم به زودی خداترش میاد.

real-gallant
2011/12/21, 10:52
حتماً مصرف برق هارد خفنی مثل این زیاده ولی هیچ چیز راجع به مصرفش نوشته نشده بود چون این پروژه آژمایشگاهای از فاز یک به فاز دو منتقل شده که برای رفع نقایص و همچنین انبوه سازی اون اقدامات خواصی انجام بشه تا بتونند واد بازارش کنند بخاطر همین هم فقط مثل همیشه گفته من ساختم ولی شما فرض کنید یه هارد چهار ترا براتو در میاد 300 هزار تومان 120 پتا چند در میاد که شامل 122880 ترا بایت هست ؟ فکر نکنم ندیده های ماهم بتونند بخرنش ولی من چنتا تحقیق را جع به پروژه های هوشمند و کوانتومی خوندم که دارند روی هارد دیسک های مبتنی بر هوش مصنوعی و با استفاده از سیتمهای طبیعی مثلا مایعات داره توی چنتا کشور انجام میشه که یه هارد درست کنند که اصلا کوچک ترین واحد حافظه اون یه چیزی شبیه به سیستم مانیتور های ال سی دی باشه یعنی شبیه به کریستال مایع میگن این دیگه HI endشه که هرچی توش بریزی دیگه پر نمیشه ولی چیزی راجع به موفقیتهای بدست آمده کشور یا گروهی از دانشمندان در این ضمینه منتشر نشده اگر هم درست شده باشه کسی رو نکرده یا اگر رو کرده من ندیدم! ولی خیلی جالب بود مثل مغز انسان یک حافظه بزرگ درست بشه !!! فکرشو بکن چی میشه ؟؟؟؟؟