PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل محدود شدن سرعت دانلود در ساعات رایگان

farzad93
2015/01/18, 11:42
با سلام
اینترنت من شاتل 512 هستش.سرعت دانلود من 250 کیلو بایت هستش.
اینم تست اسپید تست هستش:
35819

چند شبه که سرعت دانلود منو از ساعت 1-3 شب به 30 کیلو بایت و از ساعت 3-8 به 90 کیلوبایت محدود میکنن.به پشتیبانی پیام فرستادم،زنگ زدم ولی جوابی که به من دادن اینه که چون مشترکین تمایل زیادی به دانلود در این ساعات دارن سرعت دانلود در این ساعات افت می کند.حالا من نمیدونم واقعا اینا کاربرو چی فرض کردن که همچین جوابی میدن بماند.اگه اینطوریه پس چرا قبل این چند روز اینطوری نبود؟؟

تصمیم هم گرفته بودم که با شاتل فسخ کنم اما تا اونجایی که من می دونم همه ی ispهای خصوصی به همین شکل هستن و می ترسم که همچین پینگی رو به من ندن.
اگر هم از مخابرات بخوام بگیرم تا اونجایی که تو محل تحقیق کردم پینگ خیلی افتضاحی داره و پینگ هم واسه من خیلی مهمه.
چیزی که جالبه اینه که وقتی در ساعات رایگان از اسپیدتست از سرورهای دیگه تست سرعت میگیرم سرعت محدوده اما وقتی از تهران و سرور خود شاتل تست میگیرم سرعت دانلود رو بدون تغییر و همون 250 کیلوبایت نشون میده.
سرعت upstream و downstream مودم در ساعات رایگان هم هیچ فرقی با ساعات روزانه نداره.
حالا راهی هست که بشه به عنوان مثال با تغییر ip یا dns از محدودیت سرعت دانلود در ساعات رایگان خلاص بشم؟

Mohammad Ali X
2015/01/18, 12:11
سلام دوست عزیز. اولاً در جای اشتباهی تاپیک زدید. باید در بخش سوالات و مشکلات نرم افزاری (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) مطرح میکردید. ثانیاً حرف شما درست این مشکل فقط مربوط به شاتل نیست اکثر ISP ها این مشکل را دارند. من خودم شبا با سرعت 1.3MB بر ثانیه دانلود دارم ولی بعضی از شبا سرعت دانلود 1/3 یا حتی 1/6 میشه!! مشترک آسیاتک هم هستم. بیشتر مشترکین ای دی اس ال در ایران شبا دانلود میکنن به دلیل رایگان بودن و یه نکته را در نظر بگیرید، مشترکین شاتل خیلی زیاد شده به طبع کیفیت خدمات دهی به مشترکین هم کاهش پیدا میکند.

magiteq
2015/01/18, 13:20
دوست عزیزم من بهترین پینگ ها رو با سرویس های مخابرات دیدم , بنده زمانی ساعت 1 به شب با سرورهای روس و المان پینگ زیر 100 داشتم!!!
دوست عزیزم سرعت رسمی شما برای دان باید 64 کیلوبایت باشه که تا زمانی سرعت کمتر از این نشه رسما نمیتونی اعتراضی هم بکنی
همین الان شاتل خط شما رو 2 مگ بسته نیابد انتظار داشته باشی شب هم با همین سرعت دان کنی
ا

farzad93
2015/01/18, 13:38
دوست عزیزم من بهترین پینگ ها رو با سرویس های مخابرات دیدم , بنده زمانی ساعت 1 به شب با سرورهای روس و المان پینگ زیر 100 داشتم!!!
دوست عزیزم سرعت رسمی شما برای دان باید 64 کیلوبایت باشه که تا زمانی سرعت کمتر از این نشه رسما نمیتونی اعتراضی هم بکنی
همین الان شاتل خط شما رو 2 مگ بسته نیابد انتظار داشته باشی شب هم با همین سرعت دان کنی
ا

اینکه خوب بستگی به منطقه و مخابرات منطقه داره که تو منطقه ما پینگ مخابرات اکثر ساعات افتضاحه.خودمم قبل این مخابرات 256 داشتم واسه پینگ رفتم شاتل.من نزدیک 2ساله که مشترک شاتلم.قبلا این مشکلو نداشتم.الان چند روزه که اینطوری شده.

h.davoudi
2015/01/18, 13:41
کاملا طبیعی و منطقی هست این مورد و جای برای شکایت نداره.
در ساعات رایگان هم داره سرعت بیشتر از سرویس به شما ارائه میده.

magiteq
2015/01/18, 14:07
اینکه خوب بستگی به منطقه و مخابرات منطقه داره که تو منطقه ما پینگ مخابرات اکثر ساعات افتضاحه.خودمم قبل این مخابرات 256 داشتم واسه پینگ رفتم شاتل.من نزدیک 2ساله که مشترک شاتلم.قبلا این مشکلو نداشتم.الان چند روزه که اینطوری شده.

شما میتونی از اکانت های تبدیل اینترنت به اینترانت هم استفاده کنی برای افزایش سرعت دانلود شبانه
که باید یک اکانت مجزا بخری
از سایت godping میتونی این اکانت رو بخری

farzad93
2015/01/19, 13:49
بالاخره شاتل کار خودشو کرد.
سرعتمو از ساعت1-8 به 8 کیلوبایت محدود کرده.
منم به پشتیبانی زنگ زدم به من میگن که چون شما زیاد دانلود داشتی سرویس شما در این ساعات با کاربراهای عادی شر شده. جالبه در مورد مدت زمان این وضعیت سوال کردم که این وضعیت تا کی ادامه داره به من میگن که معلوم نیست باید مصرفتونو تو این ساعات کمتر کنید تا به حالت اولیه بر گرده و بستگی به مصرف شما در این ساعات داره. (آخه خودتون سرعت منو به 8 کیلوبایت محدود کردین.من با این سرعت وبگردی هم نمیتونم بکنم چه برسه به دانلود).
خلاصه گفت ممکنه 2-3 روز یا 2-3 هفته طول بکشه و بستگی به مصرف شما در این ساعات داره.
اینا حتی حاضر نیستن حداقل مشتری رو مطلع کنن که این وضعیت تا چه مدت ادامه داره.چون من رسما تو ساعات رایگان اینترنت ندارم. اینه رسم مشتری مداری که خود شاتل شعارشو میده؟؟؟

دوستان حالا با این وضعیت چه پیشنهادی دارین؟
چیکار کنم؟؟

Mohammad Ali X
2015/01/19, 14:10
بحث و جدال با isp ها جزء ضرر به خودتون هیچ فایده ای نداره، پیشنهاد میکنم برای اینکه آسوده خاطر شوید از یه شرکت دیگر خدمات اینترنت پرسرعت را دریافت کنید.آسیاتک،داتک، پیشگامان توسعه ارتباطات ، مخابرات ،پارس آنلاین و صبانت isp های خوبی هستند. اگر در شهرتون هر کدام از این isp ها خدمات داره از یکی از آی اس پی های بالا سرویس اینترنت پرسرعت بگیرید . فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Mostafa98
2015/01/19, 14:53
شاتل از نظر شبانه مناسب نیست ولی محدودیت برای سرور های داخلی نمیگذارن.
سرعتش هم مثل روزه.

farzad93
2015/01/19, 15:12
شاتل از نظر شبانه مناسب نیست ولی محدودیت برای سرور های داخلی نمیگذارن.
سرعتش هم مثل روزه.

نه.متاسفانه الان واسه من چه سرور داخلی چه خارجی سرعتم 8 کیلوبایته.

SAMAN
2015/01/19, 20:40
مخابرات چه مشکلی داره که از شرکت های خصوصی سرویس میگیرین ؟

farzad93
2015/01/19, 21:09
تو پست اول هم گفتم که پینگ واسه من خیلی مهمه و مخابرات تو منطقه ما پینگش افتضاحه.واسه همین هم شاتل گرفتم.