PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل مصرف بیش از حد ترافیک

in-fo
2015/01/16, 16:42
سلام
حدود چند ماهی هست که اینترنت محدود گرفتم ( قبلش نامحدود بودم ) که این چندروزه حسابی از ترافیکم داره مصرف میشه به طوری که 2روز پیش 7 گیگ ترافیک خریدم الان شده 4 گیگ درصورتی که نه دانلودی انجام شده نه کسی از خانواده ازش استفاده کرده ( فقط یک دستگاه متصله ) و نه بازی آنلاین انجام دادم سرویس های ویندوز هم غیرفعال کردم ( ویندوز 8 ) ولی احساس میکنم خود به خود دوباره فعال میشن
مودم وای فایه و اینترنت هم 2مگ مخابرات هستش
ممنون میشم بررسی کنید

old gamer
2015/01/16, 16:45
نمیتونی صفحه ترافیک و مصرفت زو ببینی؟ سایت پشتیبانی چیزی نداره؟ شما باید بررسی کنی ما فقط راهنمایی میکنیم

in-fo
2015/01/16, 16:53
نمیتونی صفحه ترافیک و مصرفت زو ببینی؟ سایت پشتیبانی چیزی نداره؟ شما باید بررسی کنی ما فقط راهنمایی میکنیم

تنها چیزی که اونا دادن یک آی پی یه که با وارد کردن یوزر و پسورد فقط ترافیک رزرو شده و مقدار روز باقی مانده رو نشون میده با اون هزینه هایی که برای مصرف ترافیک خرج کردیم یعنی مثلا اگه ترافیک بخرم توی اون قسمت مینویسه که درفلان ساعت و روز فلان قدر ترافیک خریدم همین

old gamer
2015/01/16, 16:59
کاش میتونستی از یه شرکت خصوصی مثل پیشگامان بگیری. نمیدونم مرکز مخابراتیت کجاست ولی اشتراک از مخابرات خیلی دردسر داره

in-fo
2015/01/16, 17:03
کاش میتونستی از یه شرکت خصوصی مثل پیشگامان بگیری. نمیدونم مرکز مخابراتیت کجاست ولی اشتراک از مخابرات خیلی دردسر داره
میدونی آخه هرشرکتی هرجایی خوب سرویس نمیده ما خونمون اهوازه ولی به خاطر یه سری مشاغل رفتم یکی از شهر های خوزستان اینجا هم مخابرات بیشتر جواب میده
البته آسیاتک هم همینطور دیگه مجبور شدم برم مخابرات

old gamer
2015/01/16, 17:07
خصوصی ها در بدترین حالت از مخابرات بهترن. چون کسی هست که میتونی تماس بگیری و مشکلتو بگی و پهنای باند بیشتر درخواست کنی

in-fo
2015/01/16, 17:09
خصوصی ها در بدترین حالت از مخابرات بهترن. چون کسی هست که میتونی تماس بگیری و مشکلتو بگی و پهنای باند بیشتر درخواست کنی
بازم هر شهری با بقیه شهر ها فرق داره این خصوصی ها هم گله میکنن که بهشون پهنای باند نمیدن درضمن فک نکنم پهنای باند هم افزایش بدن مگه اینکه پارتی باشه

old gamer
2015/01/16, 17:17
من هربار که با پشتیبانی تماس گرفتم مشکلم حل شده ولی خب بهتره بجای تاسف دنبال دلیل مشکل بگردیم. بله در مناطق مختلف کیفیت سرویسها متفاوته، من خودم هم منزل هم مغازه پیشگامان دارم اما چون مرکز مخابراتی ها فرق میکنه کیفیت سرویس هم فرق داره

Reza Eshraghi
2015/01/16, 17:22
تنها چیزی که اونا دادن یک آی پی یه که با وارد کردن یوزر و پسورد فقط ترافیک رزرو شده و مقدار روز باقی مانده رو نشون میده با اون هزینه هایی که برای مصرف ترافیک خرج کردیم یعنی مثلا اگه ترافیک بخرم توی اون قسمت مینویسه که درفلان ساعت و روز فلان قدر ترافیک خریدم همین

سلام رضا جان .
1. مجری مخابرات توی خوزستان سپنتا هست ؟
2. سرویس BITS مهمترین سرویسی هست که باید کامل غیر فعالش کنی . ( Background Intelligent Transfer Service )
خیلی از موارد کامل غیر فعال نمیشه
تا چه قسمتیش رو انجام دادی تا بقیه کار رو توضیح بدم و کامل غیر فعال کنی ؟
3. دسترسی APP های مترو هم بستی ؟
4.آنتی ویروست آپدیت میشه ؟
5. نرم افزارهای مدیریت پهنای باند مثل BW Meter رو شنیدم خیلی راحت تر میشه باهاشون مدیریت کرد ( هنوز خودم سراغش نرفتم )

in-fo
2015/01/16, 17:36
سلام رضا جان .
1. مجری مخابرات توی خوزستان سپنتا هست ؟
2. سرویس BITS مهمترین سرویسی هست که باید کامل غیر فعالش کنی . ( Background Intelligent Transfer Service )
خیلی از موارد کامل غیر فعال نمیشه
تا چه قسمتیش رو انجام دادی تا بقیه کار رو توضیح بدم و کامل غیر فعال کنی ؟
3. دسترسی APP های مترو هم بستی ؟
4.آنتی ویروست آپدیت میشه ؟
5. نرم افزارهای مدیریت پهنای باند مثل BW Meter رو شنیدم خیلی راحت تر میشه باهاشون مدیریت کرد ( هنوز خودم سراغش نرفتم )

1. درست اطلاعی ندارم ولی فک کنم آشنای اول باشه
2. اتفاقا احساس میکنم همین سرویس bits ــه که دوباره خود به خود فعال میشه
رضا جان اگه منظورت از " تا چه قسمتی " همین background intelligent transefer service هستش که تا قسمتی رفتم که باید Reset failCount after رو 1000 تنظیم شه
3.همشون رو بستم ( از اون روش کلیک راست و off کردن )
4.آنتی ویروس نصب نیس
5.از نرم افزار مدیریت پهنای باند استفاده میکنم ولی نه bw meter و از net balancer استفاده میکنم و فقط اجازه دسترسی فایرفاکس رو بهش دادم

AliYar
2015/01/16, 17:48
سلام دوست عزیز،

گفتنی هارو دوستان گفتن، فقط موردی به نظرم رسید که عرض می کنم.

به نظرم ویندوز هشت استفاده می کنید. اگر مشکوک هستید که سرویس هایی که از پهنای باند استفاده می کنن غیر فعال نشدن و در همچنان در پس زمینه کار می کنن می تونید از طریق سرویس Resource Monitor این مساله رو کنترل کنید.

از طریق Task Manager می تونید Resource Monitor رو اجرا کنید و در داخل پنچره اون می تونید روی تب Network برید و ببینید چه سرویس ها / اپلیکیشن هایی به اینترنت وصل هستند و ترافیک دارند یعنی در واقع دارن دانلود و آپلود می کنن.

in-fo
2015/01/16, 17:56
سلام دوست عزیز،

گفتنی هارو دوستان گفتن، فقط موردی به نظرم رسید که عرض می کنم.

به نظرم ویندوز هشت استفاده می کنید. اگر مشکوک هستید که سرویس هایی که از پهنای باند استفاده می کنن غیر فعال نشدن و در همچنان در پس زمینه کار می کنن می تونید از طریق سرویس Resource Monitor این مساله رو کنترل کنید.

از طریق Task Manager می تونید Resource Monitor رو اجرا کنید و در داخل پنچره اون می تونید روی تب Network برید و ببینید چه سرویس ها / اپلیکیشن هایی به اینترنت وصل هستند و ترافیک دارند یعنی در واقع دارن دانلود و آپلود می کنن.

ممنون اطلاع دارم ولی چیز هایی که توی resource monitor نشون میده معمولا سرویس های ویندوز هستن مثل svchost که اینا هم استفاده هاشون معمولا در حد 1 تا 5 بایته

Mostafa98
2015/01/16, 18:07
از فایر وال استفاده کنید.
من با eset همه چیز رو غیر فعال کردم جز chrome و idm.
ترافیک دیگه هدر نمیره.

AliYar
2015/01/16, 18:12
ممنون اطلاع دارم ولی چیز هایی که توی resource monitor نشون میده معمولا سرویس های ویندوز هستن مثل svchost که اینا هم استفاده هاشون معمولا در حد 1 تا 5 بایته

خواهش می کنم :)

دوست عزیز هر سرویسی بخواد از امکانات شبکه و اینترنت سیستم استفاده کنه سیستم عامل در این قسمت که عرض کردم وضعیت رو نشون میده، نه فقط سرویس های ویندوز. حالا می خواد مرورگر باشه، نرم افزار کاربردی باشه، سرویس آپدیت نرم افزار سکیوریتی باشه، کلاینت تورنت باشه یا هر چیز دیگه ای.

حتی می تونید پورت هایی که سرویس ها / نرم افزارهایی مختلف باز نگه میدارن و روی اونها مشغول listening هستن و همچنین تمام کانکشن های TCP رو هم ببینید. یعنی اگر مشکوک به فعالیت اینترنتی سرویسی هستید باید مدتی این تب Network رو در این قسمت زیر نظر بگیرید.

اصولا اپلیکیشن/ کد / برنامه ای اگر بخواد، به صورت مخفیانه و مستقل از نظارت سیستم عامل، از شبکه/اینترنت استفاده کنه باید به سلامت سیستم شک کرد. این جور فعالیت های مخفیانه روی شبکه معمولا کار تروجان ها و روت کیت ها و بدافزارهایی از این دست هست.

MEHRIAN
2015/01/16, 18:22
منم همین مشکل رو داشتم
احتمال میدم بخاطر این باشه سرعت اینترنت بالاس .
منم ازهمین سرویس استفاده میکردم که فهمیدم ترافیکم داره کم میشه بدون اینکه دانلود کنم وقتی دیدم اینجوریه روی خط یکی از دوستام اینترنت سرعت پایین گرفتم و فقط با سرعت پایینه وب گردی کردم با اون یکی دانلود .
میتونید سرعت اینترنتت رو با نرم افزار محدود کنید

Reza Eshraghi
2015/01/16, 18:22
بدون شرح به روایت تصویر : 8->

35771

یوزرتون پسورد داشته باشه ولی پسورد غلط وارد کنید
35772

35773

in-fo
2015/01/16, 18:38
بدون شرح به روایت تصویر : 8->

35771

یوزرتون پسورد داشته باشه ولی پسورد غلط وارد کنید
35772

35773

ممنون قبلا اینکارو انجام داده بودم ولی توی قسمت لوگین نه D: و همونطور که گفتم لامصب دوباره از حالب disable به enable تغییر کرده بود

ErfanDL
2015/01/16, 18:38
ویندوز 8 سرویسی داره به نام AKAMAI یه جورایی اطلاعات جمع میکنه برای ماکروسافت کلا ویندوز 8 حالشه. یا 7 نصب کنید یا چند روز دیگه صبر کنید 10 نصب کنید

in-fo
2015/01/16, 18:39
منم همین مشکل رو داشتم
احتمال میدم بخاطر این باشه سرعت اینترنت بالاس .
منم ازهمین سرویس استفاده میکردم که فهمیدم ترافیکم داره کم میشه بدون اینکه دانلود کنم وقتی دیدم اینجوریه روی خط یکی از دوستام اینترنت سرعت پایین گرفتم و فقط با سرعت پایینه وب گردی کردم با اون یکی دانلود .
میتونید سرعت اینترنتت رو با نرم افزار محدود کنید

سرعت قبلی 512 بود که اواخر که خواستم تغییرش بدم باز همین مشکل رو پیدا کرد

in-fo
2015/01/16, 18:43
خواهش می کنم فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

دوست عزیز هر سرویسی بخواد از امکانات شبکه و اینترنت سیستم استفاده کنه سیستم عامل در این قسمت که عرض کردم وضعیت رو نشون میده، نه فقط سرویس های ویندوز. حالا می خواد مرورگر باشه، نرم افزار کاربردی باشه، سرویس آپدیت نرم افزار سکیوریتی باشه، کلاینت تورنت باشه یا هر چیز دیگه ای.

حتی می تونید پورت هایی که سرویس ها / نرم افزارهایی مختلف باز نگه میدارن و روی اونها مشغول listening هستن و همچنین تمام کانکشن های TCP رو هم ببینید. یعنی اگر مشکوک به فعالیت اینترنتی سرویسی هستید باید مدتی این تب Network رو در این قسمت زیر نظر بگیرید.

اصولا اپلیکیشن/ کد / برنامه ای اگر بخواد، به صورت مخفیانه و مستقل از نظارت سیستم عامل، از شبکه/اینترنت استفاده کنه باید به سلامت سیستم شک کرد. این جور فعالیت های مخفیانه روی شبکه معمولا کار تروجان ها و روت کیت ها و بدافزارهایی از این دست هست.

منم که آنتی ویروس نصب نکردم احتمال میدم کار تروجان باشه ( البته 10 درصد احتمال میدم )

ویندوز 8 سرویسی داره به نام AKAMAI یه جورایی اطلاعات جمع میکنه برای ماکروسافت کلا ویندوز 8 حالشه. یا 7 نصب کنید یا چند روز دیگه صبر کنید 10 نصب کنید
لپ تاپ مشخصات آنچنانی نداره و رمش 4 ــه سی پی یو core i3 هستش و تقریبا مال 3سال پیشه و چون برنامه سنگین زیاد روش نصبه ویندوز سون هم چون سنگینه جوابگو نیست براش ویندوز 10 هم تفاوت آنچنانی با 8 و 8.1 نداره و بیشتر سعی کردن قابلیت جدید بهش اضافه کنن و به قول خودشون رفع باگ های قبلی ویندوز 10 رو روی سیستم جدید نصب میکنم و اگه خدا راضی باشه نسخه اورجینالش رو ( البته اگه قیمت بالا نباشه )
امیدوارم مصرف ترافیک جزء شون باشه

in-fo
2015/01/18, 00:27
همچنان در حال خورده شدن حجم
یه مشکل دیگه هم دارم الان مثلا توی بازی آنلاین وقتی میرم پینگ خیلی خوبه ولی برای چند ثانیه پینگ یهو میره بالا مثلا توی سرور ایرانی اگه 20 باشه یهو میره 1000 که مال تایم اوت باید باشه این مشکل رو چطور حل کنم ؟ اگه جای نامناسب مطرح کردم لطفا انتقال بدید

magiteq
2015/01/18, 00:45
همچنان در حال خورده شدن حجم
یه مشکل دیگه هم دارم الان مثلا توی بازی آنلاین وقتی میرم پینگ خیلی خوبه ولی برای چند ثانیه پینگ یهو میره بالا مثلا توی سرور ایرانی اگه 20 باشه یهو میره 1000 که مال تایم اوت باید باشه این مشکل رو چطور حل کنم ؟ اگه جای نامناسب مطرح کردم لطفا انتقال بدید

پینگ که نوسان داره و برای نوسان های زیاد , معمولا سرور بازی کیک میکنه
ره حلی نداره مگر خرید V...P...N کاهش پینگ
به طور کلی برای داشتن یک تجربه انلاین مناسب , هیچ راه حلی نیست مگر موردی که گفتم

in-fo
2015/01/18, 01:02
پینگ که نوسان داره و برای نوسان های زیاد , معمولا سرور بازی کیک میکنه
ره حلی نداره مگر خرید V...P...N کاهش پینگ
به طور کلی برای داشتن یک تجربه انلاین مناسب , هیچ راه حلی نیست مگر موردی که گفتم

این مشکل هم دقیقا مثل خورده شدن حجم خیلی زیاد نیست که اتفاق افتاده یعنی حدود 2هفته پیش فیکس فیکس بود این سرویس چیز پی ان که شما گفتید برای سرور های خارجی بیشتر کاربرد داره و توی سرور های ایرانی به هیچ وجه تاثیری نداره خودم به شخصه از این سرویس ها خریدم هنوز هم دارمش منتها زمانی که پینگ حسابی میره بالا توی سرور های خارجی ازش استفاده میکنم وگرنه توی سرور ایرانی پینگ خوبه خوبه ولی متاسفانه این تایم خون مارو فاسد کرده
مثلا من الان توی سرور ایرانی پینگم بین 20 تا 80 متغیره و توی سرور خارجی جدیدا 100 تا 150 بیشتر نمیره ولی هر چندثانیه یه تایم اوت میده هم سرور ایرانی و هم خارجی که پینگ یهو میره 1000 حتی بالاتر اصن یه وضعیه بازی کردن بر ما حرام شده و زهر مار شده D: مخابرات هم دوستان بهتر از من میدونن که 2020 چه پشتیبانی افتضاحی داره وقتی هم برمیدارن تنها جوابی که میدن اینه که مشکل از ما نیست ! یکی هم نیست بیاد خط رو چک کنه منم که زیاد سر در نمیارم واقعا نمیدونم باید چیکار کنم