PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : زوم انفجاری و خلق تصاویر خاص

Oneshot Milad
2015/01/13, 14:16
سلام

آموزش زوم ناگهانی یا همون زوم انفجاری رو به شما آموزش میخوام بدم

شما با دوربین های موبایل سری لومیا یا سری های جدید گوشی های موبایل که امکان کم شدن سرعت شاتر رو هم دارن
میتونین این کار رو انجام بدین

خب بریم سر اصل مطلب

شما باید به خوبی سرعت شاتر و زوم دوربین رو کنترل کنید !

برای گرفتن چنین عکسی :

35682

باید سرعت شاتر رو در 1.125 تنظیم کنین

و وقتی دکمه شات رو فشار میدین باید به سرعت و هم زمان و هماهنگ با گرفتن شات زوم کنید !

به این عکسها دقت کنید :

35683

35684

35685

یکم به تمرین نیاز هست

میبینید که در این عکس ها سرعت شاتر تغییر کرده

مثلا اولین عکس سرعت روی 1.25 هست

و عکس بعدی 1.100

و عکس اخری هم 1.200

شما باید وقتی که دکمه رو فشار میدین سریع زوم کنید !

با کمی تمرین و گرفتن چند شات به این ترفند عکاسی پی خواهید برد ..

سوالی بود در همین تاپیک جواب میدم .

35686

VSH-Katana
2015/01/13, 17:47
جالبه خیلی
میلاد جان نرم افزار اندروییدی نمیشناسی بتونه همچین کاری بکنه؟

SAMAN
2015/01/13, 18:58
برای نوکیا های قدیمی مثل c7 همچین امکانی وجود نداره ؟

Oneshot Milad
2015/01/13, 19:05
ببینید دوربین باید سرعت شاتر رو پایین بیاره

موبایل هایی که این امکان رو دارن

s5 , z2 3 و سری لومیا ..

باید سرعت شاتر رو پایین بیارید و ناگهان موقع گرفتن عکس دستتون رو ببرید سمت سوژه اگه موبایل هست .

meelad
2015/01/14, 13:02
جالبه خیلی
میلاد جان نرم افزار اندروییدی نمیشناسی بتونه همچین کاری بکنه؟
با اینکه منظورت اونیکی میلاد هستش اما من جواب میدم!
برای گوشی اندرویدی نیست (خیلی گشتم!) اما شاید برنامه ای برای آیفون باشه که این افکت رو داشته باشه.

Oneshot Milad
2015/01/14, 14:33
اهان منظورتون افکت هست ..

افکت که میشه عکس معمولی رو با فتوشاپ هم به این حالت دراورد اما این کار و این عکسها به صورت فیزیکی گرفتم .

AliYar
2015/01/14, 15:49
سلام و احترام خدمت همه دوستان،

میلاد جان دو سوال در مورد این تکنیک داشتم.

سوال اول: با دوربین های دیجیتالی هم قابل اجرا هست؟ بیشتر منظورم DSLR هست که زوم اپتیکال دارن، نتیجه میشه گرفت؟ اگر شدنی هست، میشه لطفا در مورد سرعت شاتر و f stop برای اونا هم توضیح بدی.

سوال دوم: اینکه با قابلیت قفل کردن فوکوس و بعد تغییر زوم در لحظه چکاندن شاتر چی؟ میشه برای رسیدن به همین نتیجه با اونا هم بازی کرد؟

Oneshot Milad
2015/01/14, 17:26
سلام و احترام خدمت همه دوستان،

میلاد جان دو سوال در مورد این تکنیک داشتم.

سوال اول: با دوربین های دیجیتالی هم قابل اجرا هست؟ بیشتر منظورم DSLR هست که زوم اپتیکال دارن، نتیجه میشه گرفت؟ اگر شدنی هست، میشه لطفا در مورد سرعت شاتر و f stop برای اونا هم توضیح بدی.

سوال دوم: اینکه با قابلیت قفل کردن فوکوس و بعد تغییر زوم در لحظه چکاندن شاتر چی؟ میشه برای رسیدن به همین نتیجه با اونا هم بازی کرد؟

سلام حال شما خوبه ؟ :)

خب درمورد اینکه با دوربین dslr میشه یا نه .. بهترین حالتی که میشه به این عکسها رسید با این مدل دوربین ها است

شما باید وقتی دکمه شاتر رو فشار میدین سریع به صورت دستی لنز رو زوم کنین .. ارتباط زیادی به فکوس نداره

مهم ترین مسئله هماهنگ کردن زوم و سرعت شاتر هست ..

سرعت شاتر معمولا به صورت تجربی باید بدست بیارید چون میبینید که کشش عکسها کم و زیاد هست

من معمولا روی سرعت شاتر 1.100 میذارم .. و یکم زومم رو سریع تر انجام میدم که میشه این عکس :

35713

ببینید در این عکس کاری که کردم این بود با این مشخصات :
35714

که وقتی دکمه شاتر رو فشار دادم زوم سریع انجام دادم و در عین حال کمی به سمت چپ دوربین رو مایل کردم که میبینید

کشش عکس به سمت چپ هست .. و نتیجه عکسی شده که میبینید !

AliYar
2015/01/14, 23:24
سلام میلاد جان،

خیلی ممنون از وقتی که گذاشتی و توضیحاتت و همین طور تنظیماتی که فرستادی.

باید سر فرصت برم سر وقت دوربین و آزمایش کنم ببینم چی از کار در میاد. :)

Oneshot Milad
2015/01/16, 00:45
خواهش میکنم

دوستان اگه تجربیاتشون رو هم در همین تاپیک بذارن ممنون میشم .

saba.bano
2015/01/20, 14:16
شاتر دوربین کدو قسمت تنظیمات هستش؟
احتیاج به نرم افزار خاصی هست؟؟

ویدئو پروژکتور (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)-ویدئو پروژکتور (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)-کیت هوشمند (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Oneshot Milad
2015/01/29, 23:32
اگه دوربین Dslr دارین مود رو در حالت دستی قرار بدین و اگه محرکه ی روی دوربین رو حرکت بدین سرعت شاتر تغییر پیدا میکنه

اگه گوشی موبایل دارین که اطلاعات زیادی ندارم اما میدونم سری لومیا تنظیمات برای شاتر داره

و اگه دوربین کامپکت که اکثرا در داخل خود تنظیمات دوربین هست ( اگه این قابلیت رو داشته باشه )‌

اصولا سرعت شاتر اینجوری نشون داده میشه :‌ مثلا :‌ 1.100