PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Lytro و انقلاب عکاسی!!

+Aren
2011/10/27, 10:48
چون فعلا انجمن اخبار وجود نداره این خبر رو همینجا میزارم!
دوربین جدید Lytro یک قابلیت استثنایی دارد! دوربین جدید Lytro از نوع Light Field است و تمام اشعه های نوری که در محیط وجود دارد را دریافت و ثبت می کند. این به معنی امکان فوکوس روی تصویر بعد از عکس برداریست! البته فواید دیگری نیز دارد!

256

در دوربین های فعلی بعد از فوکوس بر روی جزء خاص تصویر سایر اجزا با فاصله ی متفاوت مات خواهند شد! و دیگر امکان تغییر نقطه فوکوس نیست!
عکس ها با فشار شاتر به صورت آنی پردازش می شوند و عکس های گرفته شده کاملتر از قبل هستند و دارای جزییات بیشتری هستند!
یک نکته جالب دیگر موتور نمایش این تصویر به صورت آنلاین هست که به همراه خود عکس منتقل می شود و برای دیدن تصاویر نیاز به نصب نرم افزار خاصی نیست!

در اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) می توانید تعدادی عکس گرفته شده با این دوربین رو مشاهده کنید و با کلیک روی قسمتهای مختلف عکس فوکوس دوباره رو ببینید!
فوق العاده است نه؟
سپاس

Phantom
2011/10/27, 12:04
دوست عزیز با درود تجربه جالبیه اساس کارش باید اینگونه باشه که در هنگام عکس برداری باچند حالت فوکوس عکس رو به صورت چند لایه ذخیره می کنه و سپس هنگام کلیک کردن لایه فوکوس شده آن نقطه رو نمایش میده البته در حد 4 یا پنج لایه

NinIX
2011/10/27, 13:05
قابلیت خیلی بی نظیری است از دیدن عکس ها می توان به راحتی متوجه شد ...

+Aren
2011/10/27, 14:24
دوست عزیز با درود تجربه جالبیه اساس کارش باید اینگونه باشه که در هنگام عکس برداری باچند حالت فوکوس عکس رو به صورت چند لایه ذخیره می کنه و سپس هنگام کلیک کردن لایه فوکوس شده آن نقطه رو نمایش میده البته در حد 4 یا پنج لایه
من همچین فکری نمی کنم!
می شه تعریف دقیقی از فوکوس بدهید؟
اگر دقت کنید وقتی بر روی یک جز تصویر فوکوس می کنیم اشعه های نوری سایر اجزا را محدود می کنیم! حالا اگر این محدودیت را برداریم چه می شود؟
سپاس

sezar
2011/10/27, 14:42
بسيار جالب بود! حالا نمايش اين تصاوير در تلويزين چجوريه؟

+Aren
2011/10/27, 15:06
فکر کنم مانند یک تصویر معمولی! البته فکر کنم دوربین و pc رو که وصل کنی به tv بتونی مرکز فوکوس رو عوض کنی! مثل همین الان!
اما خود تلویزیون فکر کنم در آینده فقط تلویزیون های هوشمند بتونند همچین کاری بکنند!
سپاس

Phantom
2011/10/27, 15:24
من همچین فکری نمی کنم!
می شه تعریف دقیقی از فوکوس بدهید؟
اگر دقت کنید وقتی بر روی یک جز تصویر فوکوس می کنیم اشعه های نوری سایر اجزا را محدود می کنیم! حالا اگر این محدودیت را برداریم چه می شود؟
سپاس
عزیز گرامی برای اینکه درک بهتری از واژه فوکوس یا وضوح یابی پیدا کنیم در حالت عادی شما کافیه از فاصله چند سانتیمتری و با یک چشم انگشت خودتون رو نگاه کنین طبیعتا انگشت شما در چشم شما تصویر واضحی داره ولی فواصل دورتر از انگشت شما تار دیده میشه حال اگه شما در همین حالت به فاصله دورتر بنگرین تصاویر دور فوکوس شده و انگشت شما مات یا تار میشه برای مثال
در تصویر زیر بر روی جسم نزدیک به دوربین فو کوس شده این جسم واضح است و فضای پشت سرش تار شده که هرچه این فاصله بیشتر بشه تار شدنم بیشتر میشه
276
خوب حال به تصویر دوم نگاه کنیم در اینجا بر روی جسم اخری فوکوس( وضوح یابی) شده پس اجسام جلوتر به ترتیب مات و تار تر به چشم میان
277
خوب حال اگر ما این دو تصویر از یک موضوع باشه میتونیم دو لایه متفاوت داشته باشیم که هر گاه برروی قسمت مورد نظر کلیک کنیم لایه مورد نظر ما را نمایش دهد و جالب اگر در تصاویر معرفی شده شما تصویری از مردی گلف باز هم هست وقتی روی این این مرد یا چوب گلف کلیک کنید فقط یک حالت ووقتی روی زمین گلف از فاصله های مختلف یا حتی پرچم کلیک کنید فقط یک حالت ودر نتیجه دو حالت نمایش بیشتر نداریم در حالی که در طبیعت و واقعیت شما از یک محدوده (در لنزهای نرمال حدود 25سانتیمتر)(لنزهای ماکرو در حد چند سانتیمتر ) (ودر لنزهای تله فتو از یک تا دو سه متری) شرو ع میشه و تا بی نهایت شما نقاط فو کوس دارین پس به نظر من (البته این نظر و ایده من هست ) در سوژه های مختلف از حد اقل دو حالت یا چهار پنج نقطه فوکوس شده عکس گرفته می شود و سپس در هنگام پخش لایه کلیک شده نمایش داده می شود
پیروز و سر بلند باشید

Phantom
2011/10/27, 15:32
دوست بسیار گرامی در تلویزیونهای معمولی یا سه بعدی چیز خاصی را نمایش نخواهند داد و عادی خواهند بود ولی احتمالا در اسمارت tvها تصاویری هم مانند آنچه در اینجا دیدین به نمایش در بیاد
پیروز و سر بلند باشید

Alexilver
2011/10/28, 01:17
سلام

اساس کارش رو اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)توضیح داده.
در عکسبرداری ساختار لنز و زاویه برخورد نور به سنسور (یا فیلم) تصاویر متفاوتی ایجاد می کنه.
و وقتی ما فوکوس می کنیم به خاطر محدودیت لنز فقط شعاع های نور با زاویه خاصی (که از اجسام در فاصله مشخصی اومدن) تصویر واضح روی سنسور تشکیل میدن.
کاری که Lytro به گفته خودشون کرده اون ساختار لنز جدید و سنسوری هست که زاویه برخورد نور رو هم ثبت می کنه و بعد با استفاده از این داده ها و نرم افزارهای خاص این عکسا به دست میان.

Phantom
2011/10/28, 16:35
سلام

اساس کارش رو اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)توضیح داده.
در عکسبرداری ساختار لنز و زاویه برخورد نور به سنسور (یا فیلم) تصاویر متفاوتی ایجاد می کنه.
و وقتی ما فوکوس می کنیم به خاطر محدودیت لنز فقط شعاع های نور با زاویه خاصی (که از اجسام در فاصله مشخصی اومدن) تصویر واضح روی سنسور تشکیل میدن.
کاری که Lytro به گفته خودشون کرده اون ساختار لنز جدید و سنسوری هست که زاویه برخورد نور رو هم ثبت می کنه و بعد با استفاده از این داده ها و نرم افزارهای خاص این عکسا به دست میان.
احسن دوست من این دقیقا همون چیزیه که منم میگم یعنی همانطور که در تصاویر دوتا گل میدیدین در تصویر اول گل اولی ودر تصویر دوم گل دومی در محدوه فوکوس (وضوح یابی ) قرار گرفتن همانطور که شما گفتین با نرم افزار مخصوص این تصاوبر دیده می شوند که درست همان چیزی است که من گفتم البته سعی می کنم یک نمونه اش را براتون درست کنم تا خودتان ببینید.
پیروز و سر بلند باشید

Phantom
2011/10/31, 15:22
خوب عزیزان قول داده بودم یک نمونه برایتان درست کنم سعی میکنیم با کمک هم طرز کار این پدیده را بیامزیم
368
این تصویر شماره یک بود(در بالا)
369
اینم تصویر شماره دوبود
370
اینم سومین تصویر ما پس تصویر ما سه لایه ای خواهد بود
ما برای اینکه بتونیم تصویر کامل و آموزنده ای باشه همه تصاویر از مشخصات سایز هم سانی بر خوردارند خوب حالا باید شما یک نسخه فتو شاپ داشته باشین فرقی هم نداره کدام نسخه سپس اول تصویر شماره 3(آخری )را کپی کنید با کلیک راست کردن ماوس حالا در فتو شاپتان یک صفحه باز کنید یعنی از کیبورد ctrl+nرا می گیریم بعد Enterحالا یکه صفحه دقیق با مشخصات تصویر کپی شده داریم بعد ctrl+vتا تصویر در صفحه ایجادیpastمی کنیم به همین تر تیب تصاویر شماره 2 و بعد 1 را به فتو شاپ انتقال دهید توجه فرمایید تر تیب انتقال باید در هر صورت تصویر شماره 2 در وسط دو شماره دیگر قرار بگیرد
خوب حالا شما یک تصویر سه لایه ای دارید با یک Back ground پالت لایه های شما باز است که هیچ در غیر اینصورت از منوی windowروی layers
کلیک کنید تا این پالت باز شود برای اینکه تعداد لایه ها بیش از حد نشود و کمتر سر در گم شوید لایه آخر زیرین که باید همین تصویر شماره 3 باشد که بعد از بک گراوند اولین لایه است را بوسیله کلیک راست بر روی آن (روی پالت لایه ها) یا از منوی layer با ماوس merge down کنید یا پس از انتخاب لایه با ماوس دکمه ctrl+eحالا با کلیک چپ روی شکل چشم کنار هر لایه (باید از لایه های بالا یی شروع کنید) میتونید مشابه همان تصاویر((لایترو)) ببینید البته طبیعیه در اونجا نر م افزار تصاویر را نرم و ملایم و طبیعی تر جایگزین می کند ولی اساس کارش همین خواهد بود البته این نکته را گوش زد کنم چون ای تصاویر به صورت فشرده هستند ابتدا روی هر تصویر کلیک کنید بعد تصویر بزرگ را کپی کنید
امید وارم تونسته باشم مطلب رو رسونده باشم
منتظر نظرات و پیشنهاد های گرانقدر تان هستم