PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در هارد کامپیوتر

castlevania
2014/12/30, 20:23
سلام به همه دوستان عزیز سخت افزاری@};- چند وقتیه یه مشکل خیلی عجیب برای هاردم پیش اومده و بعد از کلی تلاش الان دیگه رسما از پیدا کردن راه حل ناامید شدم و گفتم دوستان باتجربه بهتر میتونن کمک کنن

این عکس رو هنگام کار در ویندوز گرفتم:(هاردم 1ترای سیگیت هست و بصورت AHCI هست)
35092
همونطور که میبینید response time هارد خیلی بالا رفته حدود 2500 !! که بعضی وقتها تا 10000 هم میره. واین باعث شده توی بازیهایی مثل as Unity و Farcry4 لگ داشته باشم.
جهت اطمینان از اینکه از ویندوز نباشه دوباره ویندوز ریختم . با hd tune کلی از هارد تست گرفتم و اصلا و ابدا مشکلی دیده نشد. بعد با دیفراگر تمام درایوها رو دیفرگ کردم.هیچگونه ویروسی هم نداره هارد.پورت اتصالی هارد رو هم عوض کردم و آپدیت ویندوز رو هم غیرفعال کردم .با تمام اینکارها بازم تاثیری نداشت. فریمور هارد هم جدید بود و نیازی به تغییر نداشت.

شاید بگین که لگ تو بازی از هارد نیست ولی من مطمئن هستم از هارده چون سیستم دوستم هم تقریبا با مال من یکیه.(سی پی یو بنده 4790K هست و مال ایشون 4770K بدون اورکلاک)( رم هامون هم 8 گیگ هست) کارت گرافیکم رو بردم انداختم رو کامپیوتر دوستم و بازی Unity رو اجرا کردیم ( نسخه هامون یکی بود) بازی با آخرین تنظیمات و FXAA عین هلو اجرا میشد.یه ساعت هم اونجا نشستم بازیش کردم کوچکترین لگی ندیدم در حالیکه من از شدت لگ نمیتونم 10 دیقه بازی رو تحمل کنم. تنها تفاوتی که در سیستم من و دوستم بود هاردش بود. مال من 1ترای سیگیت هست و مال دوستم دوتا سیگیت بصورت raid0 که response time برا ایشون 30 بود!! الان یه ماهه این مشکلو دارم و نتونستم هیچ بازی رو درست و حسابی بازی کنم:((:D

راه حلی برای رفع این مشکل پیدا میشه به نظرتون؟!:-?
ممنون:x@};-

ErfanDL
2014/12/30, 21:01
سلام به همه دوستان عزیز سخت افزاری@};- چند وقتیه یه مشکل خیلی عجیب برای هاردم پیش اومده و بعد از کلی تلاش الان دیگه رسما از پیدا کردن راه حل ناامید شدم و گفتم دوستان باتجربه بهتر میتونن کمک کنن

این عکس رو هنگام کار در ویندوز گرفتم:(هاردم 1ترای سیگیت هست و بصورت AHCI هست)
35092
همونطور که میبینید response time هارد خیلی بالا رفته حدود 2500 !! که بعضی وقتها تا 10000 هم میره. واین باعث شده توی بازیهایی مثل as Unity و Farcry4 لگ داشته باشم.
جهت اطمینان از اینکه از ویندوز نباشه دوباره ویندوز ریختم . با hd tune کلی از هارد تست گرفتم و اصلا و ابدا مشکلی دیده نشد. بعد با دیفراگر تمام درایوها رو دیفرگ کردم.هیچگونه ویروسی هم نداره هارد.پورت اتصالی هارد رو هم عوض کردم و آپدیت ویندوز رو هم غیرفعال کردم .با تمام اینکارها بازم تاثیری نداشت. فریمور هارد هم جدید بود و نیازی به تغییر نداشت.

شاید بگین که لگ تو بازی از هارد نیست ولی من مطمئن هستم از هارده چون سیستم دوستم هم تقریبا با مال من یکیه.(سی پی یو بنده 4790K هست و مال ایشون 4770K بدون اورکلاک)( رم هامون هم 8 گیگ هست) کارت گرافیکم رو بردم انداختم رو کامپیوتر دوستم و بازی Unity رو اجرا کردیم ( نسخه هامون یکی بود) بازی با آخرین تنظیمات و FXAA عین هلو اجرا میشد.یه ساعت هم اونجا نشستم بازیش کردم کوچکترین لگی ندیدم در حالیکه من از شدت لگ نمیتونم 10 دیقه بازی رو تحمل کنم. تنها تفاوتی که در سیستم من و دوستم بود هاردش بود. مال من 1ترای سیگیت هست و مال دوستم دوتا سیگیت بصورت raid0 که response time برا ایشون 30 بود!! الان یه ماهه این مشکلو دارم و نتونستم هیچ بازی رو درست و حسابی بازی کنم:((:D

راه حلی برای رفع این مشکل پیدا میشه به نظرتون؟!:-?
ممنون:x@};-

سلام دوست عزیز

تنها راه فکر کنم مودینگ بایوس مادربورد و ریختن فریمور مود شده ساتا باشه

castlevania
2014/12/30, 21:09
سلام دوست عزیز

تنها راه فکر کنم مودینگ بایوس مادربورد و ریختن فریمور مود شده ساتا باشه
=))
آره والا فکر کنم تنها راهش این باشه.:D داستانی شده این مشکلات کامپیوتری ما هم...

ErfanDL
2014/12/30, 21:11
=))
آره والا فکر کنم تنها راهش این باشه.:D داستانی شده این مشکلات کامپیوتری ما هم...
:D

اگر خواستید بگین تا براتون مود کنم مودل مادربورد هم بگید

aryaiee
2014/12/30, 21:11
دوست من response time خیلی بیش از حد بالاست!ممکنه ایراد از پلاتر ها نباشه کلا.حالا یا برد خود هارد خراب باشه و یا داخلی.اما به نظرم مشکل الکترونیکی الویت دارد.

AliYar
2014/12/30, 22:09
درود بر همگی،

بنده هم با امیرحسین جان موافقم. بیشتر به نظر می رسه کنترلر برد هارد درایو شما مشکل داشته باشه تا مشکل مکانیکی.

میدوارم مشکلتون حل بشه :)

Lycas
2014/12/30, 23:15
داداش اصلا شاید مشکل نرم افزاری باشه !!! اول نرم افزار سیستمت رو چک کن بعد دست به اقدام سخت افزاری بزن O_o
تعویض ویندوز ضرری نداره یک بار امتحان کن !!!

SAMAN
2014/12/30, 23:23
یه شات هم با نرم افزار Hdd Sentinel بگیر .......

castlevania
2014/12/31, 15:36
ممنون از همه دوستان بابت راهنماییشون@};-

داداش اصلا شاید مشکل نرم افزاری باشه !!! اول نرم افزار سیستمت رو چک کن بعد دست به اقدام سخت افزاری بزن O_o
تعویض ویندوز ضرری نداره یک بار امتحان کن !!!
والا یکبار کلا هارد رو فرمت کردم و از اول آخرین نسخه ویندوز 8.1 رو روش ریختم...

یه شات هم با نرم افزار Hdd Sentinel بگیر .......
بفرما سامان جان:

35165 35166

نمودار کلا از جدول خارج شده:D
امیدی بهش هست؟