PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گوشی رفرش ؟‌ خرید یا نخرید ؟

Oneshot Milad
2014/12/28, 21:33
سلام

نظرتون رو درمورد گوشی های رفرش میخواستم بدونم و اینکه رفرش ینی چی و اینکه خریدش میارزه یا نه

ممنونم .

SAMAN
2014/12/28, 21:34
سلام

نظرتون رو درمورد گوشی های رفرش میخواستم بدونم و اینکه رفرش ینی چی و اینکه خریدش میارزه یا نه

ممنونم .

فکر کنم " ریفر " منظورتون باشه درسته ؟

Oneshot Milad
2014/12/28, 21:37
فکر کنم " ریفر " منظورتون باشه درسته ؟

((عروسی که حتما دعوت میکنم :D ))

refurbished منظورمه

Dan
2014/12/28, 21:47
سلام

ممنونم .
کالا های Refurbished اون دسته از محصولاتی هستند که به فروشنده ، نمایندگی ، کارخانه و ... برگشت داده میشه و قبل از اینکه مورد استفاده قراره بگیره تعمیر میشه و با برچسب Refurbished دوباره به فروش میرسه.
چون کالا های Refurbished توی ایران گارانتی نمیشن خدمات پس از فروش رسمی ندارن. اینکه خوبه یا نه بیشتر به نوع محصولش بستگی داره ولی در کل نخریدنش ریسک کمتری داره.
توی بعضی از دستگاه ها نسخه های Refurbished آمار خرابی بالایی دارن مثل لومیا 920

Oneshot Milad
2014/12/28, 21:53
کالا های Refurbished اون دسته از محصولاتی هستند که به فروشنده ، نمایندگی ، کارخانه و ... برگشت داده میشه و قبل از اینکه مورد استفاده قراره بگیره تعمیر میشه و با برچسب Refurbished دوباره به فروش میرسه.
چون کالا های Refurbished توی ایران گارانتی نمیشن خدمات پس از فروش رسمی ندارن. اینکه خوبه یا نه بیشتر به نوع محصولش بستگی داره ولی در کل نخریدنش ریسک کمتری داره.
توی بعضی از دستگاه ها نسخه های Refurbished آمار خرابی بالایی دارن مثل لومیا 920

خب این کالاها که به کارخونه برگشت داده میشن .. تست و بازبینی میشن و دوباره برگشت داده میشن به بازار دیگه درسته ؟

پس نباید دیگه مشکلی داشته باشن . . ؟

Dan
2014/12/28, 22:10
خب این کالاها که به کارخونه برگشت داده میشن .. تست و بازبینی میشن و دوباره برگشت داده میشن به بازار دیگه درسته ؟

هم آره و هم نه. Refurbished دو دسته میشه یکی Factory Refurbished هست که توسط خود سازنده دوباره تعمیر و بازبینی میشه که نظارت خوبی روی این محصولات هست اما یک سری از محصولات رو افرادی در خارج از مجموعه سازنده اصلی محصول تعمیر میکنن. روی این ها نظارت دقیقی انجام نمیشه. تخفیف قیمت نوع دوم در بعضی مواقع خیلی بیشتره و بخاطر همین واردات این نوع محصول زیاده. دستگاه هایی که نرخ خرابی بالایی دارن بیشتر جزء این دسته هستند که بخاطر سود بیشتر وارد کننده های سود جو توی بازار به وفور موجوده.

SAMAN
2014/12/28, 22:10

خیلی وقتا تعمییر میشن ولی پرفورمنس 100 سابق رو ندارن !

Oneshot Milad
2014/12/28, 22:16
اوهوم . پس برا من که بیشتر کارم تماس و اسمس هست و هیچ کار دیگه ندارم .. میتونه خوب و بصرفه باشه ( نبست به گوشی های چینی )

ممنونم دوستان :)‌ موفق باشید :)

Dan
2014/12/28, 22:21
اوهوم . پس برا من که بیشتر کارم تماس و اسمس هست و هیچ کار دیگه ندارم .. میتونه خوب و بصرفه باشه ( نبست به گوشی های چینی )

ممنونم دوستان :)‌ موفق باشید :)
بله در صورتی که اگر مشکلی پیش اومد توی قسمت هایی مثل دوربین باشه که استفاده نمیشه. اگر صفحه نمایش خراب بشه فرقی نمیکنه چه کاربردی داشته باشی.

Oneshot Milad
2014/12/28, 22:24
بله در صورتی که اگر مشکلی پیش اومد توی قسمت هایی مثل دوربین باشه که استفاده نمیشه. اگر صفحه نمایش خراب بشه فرقی نمیکنه چه کاربردی داشته باشی.

صفحه نمایش باشه :/ که خب تعویض میشه دیگه :D والا همین گوشی خودم اصب تا شب خاموشه کلا مصرف بالایی از گوشی ندارم کلا

SAMAN
2014/12/28, 22:24
ولی در کل نگیری بهتره ......

اعصاب ت اروم تره ......

من مواردی که دیدم غالبا به مشکل خوردن مجدد ......

Oneshot Milad
2014/12/28, 22:27
ولی در کل نگیری بهتره ......

اعصاب ت اروم تره ......

من مواردی که دیدم غالبا به مشکل خوردن مجدد ......

خب پس زیاد نمیشه اعتماد کرد .. ولی یکی از دوستانم لومیا 1520 خریده رفر کارخونه بوده . خیلی عالی کار میکنه چند ماهی هست داره و مشکلی بر نخورده . نصف قیمت هم خریده از کشور چین .

نمیدونم واالا :/ چ بگویم . .

Lycas
2014/12/29, 01:32
حالا شما چ مدلی مد نظر داری داداش ؟ حتما چیز خوبیه که اینقد فکرت رو مشغول کرده !؟

Yaser_Aramesh
2014/12/29, 02:24
Lumia 525 من هم Refurbished هست (البته آل دیجیتالی ها قبل از فرستادن نگفتن نامردا . در پاسخ کسانی هم که گفته بودن چرا نگفتین Refurbished ان گفته بودن باید در قسمت پیام هنگام سفارش میپرسیدید که بررسی میشد و پاسخ داده میشد ! ) ولی خب خدا رو شکر هیچ مشکلی تا حالا نداشته . یه مشکل داشت که خودم براش پیش آوردم که اون هم 2 ماهه دیگه اصلا پیش نیومده (از کار افتادن سیم کارت . آخه من اولش چندین بار سیم کارت کامل رو چپوندم توش و اصلا حواسم نبود که [-( میکرو میخوره !‌ )

Asus.Fonepad
2014/12/29, 09:27
به نظرم بیشتر تمایل داری بخری هر چقدرم که دوستان بگن ریسکش بالا هه و .... تو دلت افتاده بخری
مبارکت باشه
راستی خریدی خراب شد بگو چی خریدی چند خریدی و کجاش خرابه در جریان باشیم

Oneshot Milad
2014/12/29, 10:59
قصد خرید لومیا 1520 رو دارم . تا ببینم که چی میشه . حتما اطلاع میدم