PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : همه بیان اینجا،هرکی بلده بگه،فردا امتحان سخت افزار دارم

30khande
2014/12/26, 13:08
سلام پس فردا امتحان دارم چند سوال میگم جوابمو بدین؟

1................یک کنترل است که بین پردازنده و حافظه اصلی و کارت گرافیک قرار گرفته است؟

الف: HVB
ب: ICH
ج: PCI
د: MCH
2.کدام یک از گذر گاه های زیر بیشتر به اجزای خیلی سریع سیستم وصل میشود؟

الف: گذرگاه سیستم
ب: گذرگاه محلی
ج: گذرگاه ورودی خروجی
د: گذرگاه دستگاه ای جانبی خاص

3.مهم ترین ارتباط در رایانه کدام یک از ارتباط های زیر میباشد؟

الف: ارتباط پردازنده با حافظه اصلی
ب: ارتباط حافظه اصلی با حافظه جانبی
ج: ارتباط پردازنده با حافظه جانبی

aryaiee
2014/12/26, 14:09
دوست عزیز حداقل اگر کپی مکینید درست ویرایش کنید.مدیریت رز بلاگ چیه یگه؟تاپیک شما به بخش تحصیلی منتقل شد.

سوال 1:MCH

سوال 2:باید قاعدتا گذرگاه سیستمی یا SYSTEM BUS باشد چون بیشتر از همه با قطعات پر سرعت کار دارد.در ضمن سوال یکم ایراد داره چون گذرگاه سیستم همون گذرگاه محلی میشه.

سوال 3:الف

Yaser_Aramesh
2014/12/26, 16:01
تو کتاب سخت افزار سوم کامپیوتر منظور از گذرگاه محلی گذرگاه داخل CPU هست که اجزای cpu رو به هم متصل میکنه . بنابراین جواب صحیح سوال دوم گذرگاه محلی هست چون ارتباط سریعتر حافظه های ثبات (Register) که سریعترین قطعه ی سیستم هستند + حافظه های نهان (Cache) و ALU (واحد محاسبه و منطق) و ..... رو فراهم میکنه که از سریعترین قسمت های سیستم هستند .

البته درست نیست که از عبارت گذرگاه محلی برای گذرگاه داخل پردازنده استفاده بشه چون Local Bus در واقع همون System Bus هست.

گذرگاه سیستم : گذرگاه اصلی سیستم که ارتباط CPU و حافظه ی اصلی (RAM) رو برقرار میکنه.

aryaiee
2014/12/26, 16:21
تو کتاب سخت افزار سوم کامپیوتر منظور از گذرگاه محلی گذرگاه داخل CPU هست که اجزای cpu رو به هم متصل میکنه . بنابراین جواب صحیح سوال دوم گذرگاه محلی هست چون ارتباط سریعتر حافظه های ثبات (Register) که سریعترین قطعه ی سیستم هستند + حافظه های نهان (Cache) و ALU (واحد محاسبه و منطق) و ..... رو فراهم میکنه که از سریعترین قسمت های سیستم هستند .

البته درست نیست که از عبارت گذرگاه محلی برای گذرگاه داخل پردازنده استفاده بشه چون Local Bus در واقع همون System Bus هست.

گذرگاه سیستم : گذرگاه اصلی سیستم که ارتباط CPU و حافظه ی اصلی (RAM) رو برقرار میکنه.

البته یاسر جان سوالات 2 رو همونطور که عرض کردم مقداری ایراد داره.مبحث گذرگاه خیلی پیچیده تر از این حرف هاست و در حال حاضر حتی با تکنولوژی های جدید هم برخی مطالب کتاب دبیرستان رو نمیشه سند گرفت چون منسوخ شده اما متاسفانه هنوز نوشته میشود.مثل رابط ها و BUS های که ترکیب شده اند.(هرچند خودم هم عرض کردم نوشتن این 2 به عنوان 2 پاسخ مجزا اشتباه است)
نوع اول را " گذرگاه سیستم " و یا " گذرگاه محلی " می گویند. گذرگاه فوق پردازنده و حافظه
از طریق یک پل( ISA و PCI را به یکدیگر مرتبط می نماید. سایر گذرگاه ها نظیر گذرگاه هاي
گذرگاه) ارتباطی به " گذرگاه سیستم " مرتبط می گردند.
همزمان با افزایش سرعت پردازنده و حافظه ، ضرورت ایزوله کردن سرعت بین پردازنده و
بعنوان DIB(Dual Independent Bus) حافظه بیشتر احساس گردید. بدین منظور گذرگاه
گذرگاه سیستم" را " ، DIB جایگزینی مطمئن براي گذرگاه سیستم مطرح گردید. تکنولوژي
تبدیل کرد. BackSide و FrontSide تغییر و آن را به دو گذرگاه دیگر تبدیل کرد.

(برگرفته از کتاب مهندس شاهین پناهی)

30khande
2014/12/26, 16:27
خیلی ممنون از همه ی دوستان...