PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : این سیستم چگونه over clock میشود؟

saman_rm
2014/12/21, 12:01
سلام
مشخصات سیستم این هستش
مادر بورد asus p5q deluxe
cpu intel q9650 با فن دیپ کول مدل کروز
رم کورسیر دومیناتور 4 عدد دوال 2 گیگ جمعا 8 گیگ با cl5 5.5.5.15
هارد 2 ترا وسترن مدل RE edition enterprise
و پاور گرین 1200 وات
گرافیک nvidia GTX 295
و کیس از لحاظ تهویه در شرایط خوبی میباشد

و حالا سوال من اینه که من چطوری میتونم این سیستم رو اور کلاکش کنم فقط تونستم سرعت cpu که نرمالش 3.0 گیگ بود رو به 3.6 برسونم اما سرعت رم ها رو چطوری میشه برد بالا یه چیز های دیگه رو تو همین حالت که فقط سی پی یو اور هستس دماش بین 28 تا 32 میره!

از اساتید فن بسیار ممنون میشم به من کمک کنید

با تشکر.

عکس
34840

ARMIN
2014/12/21, 13:00
فرکانس رمهتون چقدره؟

یک Valid با نرم افزار CPUz میگیرید بی زحمت و لینکش رو بگذارید؟

saman_rm
2014/12/21, 13:56
عکس در پست 1 گذاشتم فرکانس رم ها هم 1024 روش نوشته

iSteve
2014/12/21, 15:21
سیستم جالبی دارید! زمان خودش High End بوده :)

اون 1024 که فرمودین حجم حافظه ی هر ماژول رم هست، فرکانس رم های شما در حالت دیفالت 1066MHz هست(الان هم داره با فرکانس 1066 کار میکنه).

در قسمت تنظیمات رم داخل بایوس، شما باید command rate رم ها رو از مقدار 2T به 1T تغییر بدین تا کاراییشون بیشتر بشه.
برای افزایش فرکانس رم ها باید FSB رو افزایش بدین و اگه ناپایداری به علت فرکانس پردازنده رخ داد، ضریب پردازنده رو کمتر کنید.
البته افزایش FSB خودش نیاز به اندک افزایش FSB termination یا VTT داره، همچنین نیاز هست پله پله (و در هر پله به اندازه ی 0.02v) به ولتاژ NB اضافه کنید.

میتونید مقداری دیگه به cpu فرکانس بدین، البته باید حداکثر دمای cpu رو همواره چک کنید، در تصویری که گذاشتین فرکانس و ولتاژ نسبتا خوبی دادین همیشه باید با کمترین ولتاژ اورکلاک رو انجام بدین و دقیقا به اندازه ولتاژ بدین چون ولتاژ اضافی باعث کندتر شدن سیستم و حرارت اضافی میشه.
برای بیشتر کردن فرکانس cpu باید غیر از افزایش FSB، به cpu هم کم کم (هر بار به اندازه ی 0.02v) ولتاژ بدین و دما رو همش چک کنید. همچنین نیاز هست کم کم به VTT و NB و SB و Ram و... هم به میزان اندک و منطقی ولتاژ بدین. برای اینکه بدونید دقیقا چقدر ولتاژ باید بدین، حتما مطالعه و مشورت های فراوانی انجام بدید.

در نهایت کارت گرافیک شما هم پتانسیل اورکلاک خوبی داره، کارت گرافیک رو هم میتونید با استفاده از برنامه ی EVGA Prec***onX اورکلاک کنید. برای اینکار باید ابتدا کم کم به مموری فرکانس بدین تا زمانی که ناپایداری مشاهده کنید. سپس کم کم به core فرکانس بدین تا زمانی که ناپایداری ببینید. تست پایداری گرافیک رو میتونید توسط نرم افزار MSI Kombustor بگیرید.
@};-

فقط به عرایض بنده بسنده نکنید و حتما در این مورد مطالعه های بیشتری انجام بدین تا از اورکلاک لذت ببرید.

saman_rm
2014/12/21, 16:36
ممنون از پاسختون من توی بایوس چیزی به عنوان
command rate یا شبیهش پیدا نکردم منتظر نظرات بقیه دوستان و اساتید دیگر نیز هستیم

ممنونم از همگی

iSteve
2014/12/21, 16:48
command rate یا CR ... چیزی پیدا نکردین که مقدارش بین سه حالت 1T و 2T و Auto باشه؟
@};-

saman_rm
2014/12/21, 17:06
خیر پیدا نکردم

AliYar
2014/12/21, 17:32
خیر پیدا نکردم

سلام دوست عزیز،

واقعا بهتر و کامل تر از این که ناصر جان گفتن نمیشه توضیح داد قضیه رو.

فقط جسارتا این رو اضافه کنم که برای دیدن بسیاری از تنظیمات در بایوس که مربوط به تنظیمات دستی پردازنده و رم و اینها میشه در اون سری مادربرد ها اگر اشتباه نکنم باید در تنظیمات بایوس، AI Overclock Tuner رو به حالت Manual تغییر بدید. امیدوارم به نتیجه مطلوب برسید :)

saman_rm
2014/12/21, 18:57
بله به حالت منوال بردم ولی همچین اپشنی توش نبود

saman_rm
2014/12/21, 18:58
بایوس مادر بورد ساخت american atrend هستش

iSteve
2014/12/21, 19:39
خیر پیدا نکردم
دوست عزیزم، به نظرم اورکلاک به درد شما نمیخوره.
چنین چیزی که این گزینه وجود نداشته باشه غیرممکنه. پس قطعا و بدون شک میتونم بگم شما هیچ توجهی به عرایض بنده نکردین و به خودتون زحمت ندادین دنبال گزینه هایی که گفتم بگردید و برای اینکه نظر بقیه رو بپرسید و منو وادار کنید بیشتر توضیح بدم میفرمایید" نه وجود نداره".
اورکلاک کردن چیزی نیست که بشه با کم حوصلگی و بی توجهی بهش پرداخت بنابراین بنده از ادامه ی مشاوره به شما چشم پوشی میکنم.
موفق باشید@};-

saman_rm
2014/12/22, 18:27
ممنون از راهنماییتون ولی این گزینه وجود نداره همه گزینه های تایمینگ رو رو منوال گذاشتم اصلا این گزینه توش نیستش

SAMAN
2014/12/22, 18:31
ممنون از راهنماییتون ولی این گزینه وجود نداره همه گزینه های تایمینگ رو رو منوال گذاشتم اصلا این گزینه توش نیستش

اقا امکان ش هست از تمام منو های بایوس عکس بندازی ؟

Mostafa98
2014/12/22, 19:49
برنامه intel extreme tuning utility رو نصب کنید و با اون امتحان کنید.