PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اپدیت بایوس

Meysam_M69
2014/12/20, 11:53
سلام من بایوس سیستمم اپدیت کردم حالا سیتمم روشن میشه تصویر بالا نمیاد فن کولرمم کار نمیکنه باید پیکار کنم ؟
مادربردم giga h97 d3h
پردازنده i5 4690k

Mohammad Ali X
2014/12/20, 11:59
سلام من بایوس سیستمم اپدیت کردم حالا سیتمم روشن میشه تصویر بالا نمیاد فن کولرمم کار نمیکنه باید پیکار کنم ؟
مادربردم giga h97 d3h
پردازنده i5 4690k

سلام.سیم مانیتور به مادربورد وصله یا کارت گرافیک؟از داخل بایوس امتحان کردید ببینید فن فعال میشه یا نه؟

Meysam_M69
2014/12/20, 12:09
سلام.سیم مانیتور به مادربورد وصله یا کارت گرافیک؟از داخل بایوس امتحان کردید ببینید فن فعال میشه یا نه؟ بله وصله اصن تصویر نمیاد بالا

Mohammad Ali X
2014/12/20, 12:10
بله وصله اصن تصویر نمیاد بالا

متوجه نشدم به کارت گرافیک وصله یا مادربورد؟

Meysam_M69
2014/12/20, 12:12
متوجه نشدم به کارت گرافیک وصله یا مادربورد؟
کارت ندارم به مادربرد وصله

Mohammad Ali X
2014/12/20, 12:15
کارت ندارم به مادربرد وصله

شما داخل بایوس شو و اونجا در قسمت CPU گرافیک مجتمع( IGPU) را فعال کن.بعدشم فن سی پی یو را فعال کن.

old gamer
2014/12/20, 12:16
باید بایوس رو ریست کنید. کلر سیموس. سیستم رو خاموش کنید باطری مینیورد رو در بیارید،پین های کلیرسیموس روی مینیورد پیدا کنید و بهش اتصال کوتاه بدید احتمالا درست میشه

Meysam_M69
2014/12/20, 12:17
شما داخل بایوس شو و اونجا در قسمت CPU گرافیک مجتمع( IGPU) را فعال کن.بعدشم فن سی پی یو را فعال کن.

دوست خوبم اصن تصویر بالا نمیاد که برم داخل بایوس یعنی مانیتورم روشن نمیشه

Mohammad Ali X
2014/12/20, 12:20
دوست خوبم اصن تصویر بالا نمیاد که برم داخل بایوس یعنی مانیتورم روشن نمیشه

کاری که آقا امین گفت را انجام بدین ببینید درست میشه.

Meysam_M69
2014/12/20, 12:23
باید بایوس رو ریست کنید. کلر سیموس. سیستم رو خاموش کنید باطری مینیورد رو در بیارید،پین های کلیرسیموس روی مینیورد پیدا کنید و بهش اتصال کوتاه بدید احتمالا درست میشه

چطوری اتصال کوتاه بدم

old gamer
2014/12/20, 12:27
چطوری اتصال کوتاه بدم

اگه پین هاشو پیدا کردی یا یه جامپر داره که باید جاشو عوض کنی

Meysam_M69
2014/12/20, 12:30
کاری که آقا امین گفت را انجام بدین ببینید درست میشه.

این کارم کردم کلیر سیموس زدم بازم بالا نمیاد من بایوسم f5 بود بعد یکی بایوس f5 مود شده بهم داد گفت با این اپدیت کن پردازنت بهترین عملکردو با مادربردت خواهد داشت از داخل سیستمم با برنامه easy tune خود گیگابایت اپدیت کردم فک کنم پیشتیبانشو سیو نکردم

old gamer
2014/12/20, 12:30
جامپرو چند ثانیه برمیداری میذاری رو حالت کلیر سیموس بعد میذاری سر جاش و سیستمو روشن میکنی

Mohammad Ali X
2014/12/20, 12:33
این کارم کردم کلیر سیموس زدم بازم بالا نمیاد من بایوسم f5 بود بعد یکی بایوس f5 مود شده بهم داد گفت با این اپدیت کن پردازنت بهترین عملکردو با مادربردت خواهد داشت از داخل سیستمم با برنامه easy tune خود گیگابایت اپدیت کردم فک کنم پیشتیبانشو سیو نکردم

شما باتری مادربورد را در آوردی و جا زدی؟جای جامپر ها را عوض کردی؟اگر هر کدام از این ها جواب نداد باید بایوس مادربوردتون دانگرید بشه.

Meysam_M69
2014/12/20, 12:34
جامپرو چند ثانیه برمیداری میذاری رو حالت کلیر سیموس بعد میذاری سر جاش و سیستمو روشن میکنی
باتری در اوردم بعد پین کلیر سیموس پیدا کردم یه جامپر از سیستم قدیمم از رو هاردم ورداشتم به پین کلیر سیموس زدم بعد دکمه روشن شدن کیس فشار دادم ولی سیستمم روشن نشد

Meysam_M69
2014/12/20, 12:44
شما باتری مادربورد را در آوردی و جا زدی؟جای جامپر ها را عوض کردی؟اگر هر کدام از این ها جواب نداد باید بایوس مادربوردتون دانگرید بشه.

چطوری باید دانگرید بشه

old gamer
2014/12/20, 12:50
میشه از پین کلیر سیموس عکس بگیری بذاری؟

magiteq
2014/12/20, 12:51
هزاران بار گفته شده بایوس درایور نیست که دم به دم اپدیت کنید , وقتی شما با سیستم فعلی مشکلی نداشتید , برای چی اپدیت کردی؟؟؟؟؟؟
عمکرد بهینه یعنی چی؟؟؟؟؟
برد شما دارای دو بایوس هست

Mohammad Ali X
2014/12/20, 12:52
چطوری باید دانگرید بشه

مادربورد را با قطعاتی دیگر در بایوس یا در محیط سیستم عامل بوت میکنند سپس با نرم افزار های مخصوص این کار اقدام به فلش و دانگرید مادربورد میکنند.

Meysam_M69
2014/12/20, 12:53

من وقتی باتری در اوردم یه اتصال کوتاه به کلیر سیموس زدم حالا باید دکمه روشن شدن کیسم فشار بدم یا نه باید کار دیگه ای بکنم

Mohammad Ali X
2014/12/20, 12:56
من وقتی باتری در اوردم یه اتصال کوتاه به کلیر سیموس زدم حالا باید دکمه روشن شدن کیسم فشار بدم یا نه باید کار دیگه ای بکنم

شما چند تا عکس از مادربورد اینجا قرار بده.

Meysam_M69
2014/12/20, 12:58
هزاران بار گفته شده بایوس درایور نیست که دم به دم اپدیت کنید , وقتی شما با سیستم فعلی مشکلی نداشتید , برای چی اپدیت کردی؟؟؟؟؟؟
عمکرد بهینه یعنی چی؟؟؟؟؟

اشتباه کردم میشه درستش کرد یا باید ببرم گارانتی

Mohammad Ali X
2014/12/20, 13:02
اشتباه کردم میشه درستش کرد یا باید ببرم گارانتی

شما یه نگاه اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) بنداز.این دفترچه مادربورد شماست و به صورت شماتیک جای جامپر ها را مشخص کرده.

Meysam_M69
2014/12/20, 13:08
شما یه نگاه اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) بنداز.این دفترچه مادربورد شماست و به صورت شماتیک جای جامپر ها را مشخص کرده.

دوست عزیز طبق همین دفترچه که گداشتی من باتری در اوردم بهد یه اتصال کوتاه به همین جایی که رو دفتر چه هست زدم حالا باید چیکار کنم ادامشو بهم بگو

Mohammad Ali X
2014/12/20, 13:15
دوست عزیز طبق همین دفترچه که گداشتی من باتری در اوردم بهد یه اتصال کوتاه به همین جایی که رو دفتر چه هست زدم حالا باید چیکار کنم ادامشو بهم بگو

شما وقتی که باتری را در آوردی و جامپر را رو حالت کلر سیموس بزار و بعد باتری را جا بزن سپس سیستم را روشن کن.

Meysam_M69
2014/12/20, 13:18
شما وقتی که باتری را در آوردی و جامپر را رو حالت کلر سیموس بزار و بعد باتری را جا بزن سپس سیستم را روشن کن.
بعدش چیکار کنم ادامشو تا اخرش بگو یه دفعه انجام بدم نتیجشو بگم

Mohammad Ali X
2014/12/20, 13:20
بعدش چیکار کنم ادامشو تا اخرش بگو یه دفعه انجام بدم نتیجشو بگم

بعد از اینکه سیستم را روشن کردی به بایوس برو و یکبار تمام تنظیمات را چک کن.بعدشم سیستم میاد بالا.

Meysam_M69
2014/12/20, 13:22
بعد از اینکه سیستم را روشن کردی به بایوس برو و یکبار تمام تنظیمات را چک کن.بعدشم سیستم میاد بالا.

کلیر سیموس کی در بیارم

Mohammad Ali X
2014/12/20, 13:24
کلیر سیموس کی در بیارم

شما یکبار کلید را زدی لازم نیست کلید را در بیاری.

Meysam_M69
2014/12/20, 14:11
شما یکبار کلید را زدی لازم نیست کلید را در بیاری.

دوس عزیز نشد اصن باتری در میارم جامپر تو کلیر سیموس میزنم اص کیسم روشن نمیشه دیگه

Mohammad Ali X
2014/12/20, 14:23
دوس عزیز نشد اصن باتری در میارم جامپر تو کلیر سیموس میزنم اص کیسم روشن نمیشه دیگه

باتری را در آوردی و جا زدی ایندفعه جامپر را بر گردون سر جای قبلی .دست به کلر سیموس هم نزن سیستم را روشن کن ببین بالا میاد یا خیر.

Meysam_M69
2014/12/20, 14:29
باتری را در آوردی و جا زدی ایندفعه جامپر را بر گردون سر جای قبلی .دست به کلر سیموس هم نزن سیستم را روشن کن ببین بالا میاد یا خیر.

داداش منظورت از جامپر چیه

Mohammad Ali X
2014/12/20, 14:36
داداش منظورت از جامپر چیه

عزیز من مطمئنی دفترچه مادربورد را دقیق خوندی؟؟

347933479434795

Meysam_M69
2014/12/20, 14:41
عزیز من مطمئنی دفترچه مادربورد را دقیق خوندی؟؟

347933479434795

اره عزیز از اینا رو مین بردم نیست خودم از هارد سیستم قدیمیم ورداشتم زدم به کلیر سیموس
رو مینم یکی کلیر سیموس هست یکی spdif-o که روشون هیچی نیست فقط من به کلیر سیموس الان یه دونه زدم

Mohammad Ali X
2014/12/20, 14:50
اره عزیز از اینا رو مین بردم نیست خودم از هارد سیستم قدیمیم ورداشتم زدم به کلیر سیموس
رو مینم یکی کلیر سیموس هست یکی spdif-o که روشون هیچی نیست فقط من به کلیر سیموس الان یه دونه زدم

مگه میشه مادر بوردت جامپر نداشته باشه.
از اول کاری را که میگم درست انجام بده.جامپری را که از هارد قبلی گذاشتی بردار.باتری مادربورد را در بیار و دوباره جا بزن.سیستم را روشن کن.
پ.ن:قبل از در آوردن باتری سیستم را خاموش کن وکلید پاور را از پشت قطع کن.
موفق باشید.

Meysam_M69
2014/12/20, 15:52
مگه میشه مادر بوردت جامپر نداشته باشه.
از اول کاری را که میگم درست انجام بده.جامپری را که از هارد قبلی گذاشتی بردار.باتری مادربورد را در بیار و دوباره جا بزن.سیستم را روشن کن.
پ.ن:قبل از در آوردن باتری سیستم را خاموش کن وکلید پاور را از پشت قطع کن.
موفق باشید.

اقا یکی منو راهنمایی کنه من باید چیکار کنم اشتباه کردم سیستمم بالا نمیاد هر کاری دوستان گفتن انجام دادم

Mohammad Ali X
2014/12/20, 16:00
اقا یکی منو راهنمایی کنه من باید چیکار کنم اشتباه کردم سیستمم بالا نمیاد هر کاری دوستان گفتن انجام دادم

دوست گلم نارحت نشو مشکلتون حل میشه.
ابتدا کامپیوتر را خاموش کن.کلید پاور را هم قطع کن.باتری مادربورد را در بیار.بدون اینکه پاور را روشن کنی کلید پاور کیس را 10 تا 15 ثانیه نگه دار.بعدش باتری را جا بزن.سپس کلید پاور را بزن و سیستم را روشن کن.

Meysam_M69
2014/12/20, 16:03
دوست گلم نارحت نشو مشکلتون حل میشه.
ابتدا کامپیوتر را خاموش کن.کلید پاور را هم قطع کن.باتری مادربورد را در بیار.بدون اینکه پاور را روشن کنی کلید پاور کیس را 10 تا 15 ثانیه نگه دار.بعدش باتری را جا بزن.سپس کلید پاور را بزن و سیستم را روشن کن.
جامپر تو کلیر سیموس نباشه

Mohammad Ali X
2014/12/20, 16:07
جامپر تو کلیر سیموس نباشه

آقا دست به جامپر نزن! هر کاری را که قبلاً انجام دادی را به حالت اول برگردان.بعدش کاری را که تو پست 37 گفتم انجام بده.

Meysam_M69
2014/12/20, 16:30
آقا دست به جامپر نزن! هر کاری را که قبلاً انجام دادی را به حالت اول برگردان.بعدش کاری را که تو پست 37 گفتم انجام بده.
بازم نشد عزیز کیسم روشن میشه همه فنهام کار میکنه به غیر از فن cpu فقط یه صدای خیلی ضعیف از بلندگو که رو مینم هست میاد مثل دید دید دید

sahar66
2014/12/20, 16:43
بازم نشد عزیز کیسم روشن میشه همه فنهام کار میکنه به غیر از فن cpu فقط یه صدای خیلی ضعیف از بلندگو که رو مینم هست میاد مثل دید دید دید

خب شاید مشکل از همونه

فن cpu رو چک کنید

Meysam_M69
2014/12/20, 16:49
خب شاید مشکل از همونه

فن cpu رو چک کنید
فن نو هست بعد از اپدیت بایوس این مشکل به وجود اومد

sahar66
2014/12/20, 16:56
فن نو هست بعد از اپدیت بایوس این مشکل به وجود اومد

اساتید محترم سایت روش های مختلفی رو برای پاک کردن بایوس و برگشتن به حالت قبل بهتون گفتن شما با دقت انجام دادین یا اینکه بعضی از جاها شو متوجه نشدین؟ اخه متوجه شدم در بعضی از پست هاتون پرسیدید که بعد از خارج کردن باتری باید چیکار کنید

sahar66
2014/12/20, 17:07
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

اول کامیپوترتون رو خاموش کنید بعدش کیس رو باز کنید و جامپر رو پیدا کنید

جامپر دارای سه خط یا میشه گفت سه میله هست اگه جامپر رو پیدا کردین ی لحظه جامپر رو حرکت بدین بعدش دکمه پاور رو همونجوری که کامپیوتر خاموشه برای 10 تا 15 ثانیه نگه دارین بعدش کاور جامپر رو محلش رو تغییر بدین

اگه اینجوری مشکلتون حل نشد می تونین از روش برداشتن باتری استفاده کنین که اونم اساتید اشاره کردن

یعنی باتری رو در بیارین و پاور کیس رو همونجوری که خاموش نگه دارین برای 10 تا 15 ثانیه

بعد باتری رو سرش جاش بذارین

بعد کامپیوتر رو روشن کنید.

sahar66
2014/12/20, 17:08
خب شاید مشکل از همونه

فن cpu رو چک کنید

اما میشه نوع بوق خطا رو بیشتر شرح بدین؟ ی بوق ممتد؟ کوتاه؟ چجوریه؟ اخه هر بوق بایوس ی مفهومی داره

Meysam_M69
2014/12/20, 17:09
اساتید محترم سایت روش های مختلفی رو برای پاک کردن بایوس و برگشتن به حالت قبل بهتون گفتن شما با دقت انجام دادین یا اینکه بعضی از جاها شو متوجه نشدین؟ اخه متوجه شدم در بعضی از پست هاتون پرسیدید که بعد از خارج کردن باتری باید چیکار کنید
خب من الان باید چیکار کنم چطوری درست کنم

sahar66
2014/12/20, 17:11
خب من الان باید چیکار کنم چطوری درست کنم

شما اول ی بار دیگه طبق تصوصیری که ارسال کردم انجام بدین و لطفا بگین بوق خطایی که از مادربردتون شنیده میشه چجوریه؟

تعداد بوق چندتاست؟

کوتاه یا بلند بوق؟

ایا بوق بلند و کوتاه همزمان داره؟

Meysam_M69
2014/12/20, 17:13
اما میشه نوع بوق خطا رو بیشتر شرح بدین؟ ی بوق ممتد؟ کوتاه؟ چجوریه؟ اخه هر بوق بایوس ی مفهومی داره

خیلی ضعیف و ممتد هم نیست بوقش بصورت دید دید فاصله دار هست

sahar66
2014/12/20, 17:20
خیلی ضعیف و ممتد هم نیست بوقش بصورت دید دید فاصله دار هست

تعداد بوق ها رو ذکر نکردین

تا اینجا از گفته ی شما اینطور برداشت میشه کرد که بوق ضعیف و فاصله داره و کوتاه

منظورم اینه ندتا بوق میزنه که متوقف میشه؟

Meysam_M69
2014/12/20, 17:22
شما اول ی بار دیگه طبق تصوصیری که ارسال کردم انجام بدین و لطفا بگین بوق خطایی که از مادربردتون شنیده میشه چجوریه؟ تعداد بوق چندتاست؟ کوتاه یا بلند بوق؟ ایا بوق بلند و کوتاه همزمان داره؟ من همه کارهایی که بالا گفته شده بود انجام دادم ولی درست نشد باید ببرم گارانتی؟

sahar66
2014/12/20, 17:29
من همه کارهایی که بالا گفته شده بود انجام دادم ولی درست نشد باید ببرم گارانتی؟

اگه ده بوق میزنه : CMOS هم مشکل داره . یعنی یه چیزی روی motherboard مانع از کارکردن درست CMOS میشوه.

اگه پنج بوق میزنه : CPU با مشکل مواجه شده که اونم باید چک کنین

شما باید ببنید که تعداد بوق ها چجوریه چون هر بوق ی معنی خاص داره من این دو نمونه رو براتون از معنی بوق ها گذاشتم که بهتر متوجه بشین.

در مورد گارانتی هم من نمیدونم چون کاربر ساده ی انجمن هستم بهتره از اساتید محترم انجمن سوال کنید.

Meysam_M69
2014/12/20, 17:58
تعداد بوق ها رو ذکر نکردین

تا اینجا از گفته ی شما اینطور برداشت میشه کرد که بوق ضعیف و فاصله داره و کوتاه

منظورم اینه ندتا بوق میزنه که متوقف میشه؟

اون اسپیکری کمه روی مین هست تق تق میکنه بوقم نمیزنه

Meysam_M69
2014/12/20, 18:11
عمکرد بهینه یعنی چی؟؟؟؟؟
اقا من باید چیکار کنم هر راهی که گفتن انجام دادم نشد یعنی مادربردم از بین رفت

aryaiee
2014/12/20, 19:50
اقا من باید چیکار کنم هر راهی که گفتن انجام دادم نشد یعنی مادربردم از بین رفت
دوست من
IC شما در موقع پروگرام به مشکل برخورده است.یا باید عوض بشود و یا با دستگاه programer مجدد برنامه ریزی شود.بدید به شرکت گارانتی کننده و یا یک تعمیرگاه معتبر.
حتی اگر این مورد هم نباشد باز با یک دستگاه ساده دیباگر متوجه میشوند ایراد از کجاست.ختم تاپیک.