PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تصاویر قطعات iSteve

iSteve
2014/12/15, 20:47
سلام@};-

در این تاپیک میخوام همراه با عکس، مهمون ها و بچه هام و همسر و دوست دخترامو به شما معرفی کنم :D

البته به دلیل اینکه میخوام جنبه ی علمی هم داشته باشه سعی میکنم جداگانه هر کدوم رو بررسی کنم و یا دو سه تا باهم.
امیدوارم لذت ببرید و استفاده کنید@};-

iSteve
2014/12/15, 21:30
ابتدا از آرشیو قطعاتم شروع میکنم :D
3469434695

یکی یکی معرفیشون میکنم:
پردازنده ی IBM RP300 مربوط به سال 1995 با ولتاژ دیفالت 2.9 ولت!!!
3467434675

پردازنده ی intel i486 مربوط به سال 1989 :D
3467634677

پردازنده ی AMD با ساپورت Windows 95 با ولتاژ دیفالت 3.45 ولت :o
3467834679

اینم سوکت 478 اینتل :)
34680

========================

و اینم پیرمرد قطعات بنده است:
3468134682

یک cpuی اینتل مدل i386 مربوط به سال 1985 یعنی چیزی نزدیک به 34 سال پیش :D

به علاوه ی یک رم 8 مگابایتی هم به این عتیقه ها اضافه کنید!
3468334684
برای اینکه سوالی پیش نیاد، در مورد دوتا عکس اول که گذاشتم، اون قطعه ی سیاه رنگ گوشه ی بالا سمت راست، یک چیپ پل جنوبی مادربرد هست.
@};-

iSteve
2014/12/15, 22:25
پرده برداری از یک قطعه ای که تا الان secret بود!

3468534686

مادربرد Foxconn Black Ops سوکت 775 با چیپست X48، یکی از بهترین X48های دنیا!
توسط این ماردبرد ولتاژها رو میشه تا حد مرگبار به قطعات داد! مثلا برای cpu میشه تا 2.4v ولتاژ داد!!!b-)
اینم از امکانات هیجان انگیز این ماردبرد:

34687

میشه در سه حالت Air و Water و LN2 چیپست X48 و به دنبال اون مدار تغذیه و پل جنوبی رو خنک کرد!
برای حالت Water یک بلاک با دو نوع سایز مختلف و برای حالت LN2 یک پات پلاستیک فشرده و مستحکم داخل جعبه موجوده:

34689346903469134700

البته برای حالت Air یک فن کوچیک هم داخل جعبه تدارک دیده شده! کارایی این فن واقعا عالیه و حجم زیادی از هوا رو جابه جا میکنه:

34692

واقعا برد غولیه! بایوس فونیکسی که داره مثل بقیه ی فونیکس ها در عین مسخرگی و سختی خیلی معرکه اس، مدار تغذیه ی 8 فاز قدرتمندی داره که توسط یک کنترلر بسیار پیشرفته حتی در فرکانس های بسیار بالا بدون هیچ مشکلی تغذیه رو انجام میده.
وقتی روشنش میکنم داد میزنه میگه "من برای کاربرد روزمره ساخته نشدم بی شعور!!!"

34693

اینم از وضعیت کنونی سیستم:

34698

بدون کیس! تا تمام قطعات رو هر موقع دلم خواست لمس کنمشون.
اگه یک روز قطعاتم رو نوازش نکنم خوابم نمیبره :)

پی نوشت:
باید از حاج مرتضی(morteza.p) و مخصوصا نوید عزیزم بابت این مادربرد تشکر ویژه کنم@};-
اگه نوید (.SouSHIanT.) به بنده اینقدر لطف نداشت الان این مادربرد واسه من نبود.

اینم یک عکس هنری خوشگل از عزیزدلم:

34699

ترجیح میدم در یک پست جداگانه چندتا عکس همراه با توضیحات ازش بذارم.
@};-

iSteve
2014/12/16, 11:27
صرفا جهت Fun ...!
تصویری از ساختمون شرکت اینتل در مشهد(البته اکثرا cpuهای نوید .SouSHIant. هستن) :
34702
اینم شکار مسخره بازیهای من توسط دوستم! (میخواست عکس بگیره منم شکلک درآوردم اونم نامرد سریع از دریچه ی سطح پشتی Die یک پردازنده عکس گرفت)
34703
ایشون همین دوستم هستن که گفتم!
34704
البته مغزش از یک cpuی AMD تشکیل شده:
34708
بدون شرح!
34706
میزم در حالی که سرم به شدت شلوغ بود! (اون گوشی روی میز گوشی بنده است)
34707
در ادامه بررسی و تصاویر قطعات دیگه ام رو میذارم@};-

iSteve
2014/12/16, 20:28
تصاویر DFI خوشگله:

34711

یک ماردبرد DFI LanParty Ultra Tweak P45-T3RS !!! یا به اختصار DFI LP UT P45-T3RS هم بهش میگن :)
به قول آقا بهزاد عزیز از سری الترا توییک شرکت DFI طراحی شده برای Pro یوزرها.

34712

سوکت 775 با چیپست P45، مدار تغذیه ی 8 فاز کاملا دیجیتال، ساپورت رم تا فرکانس 1800مگاهرتز (الکیه! من تا 1900 رسوندم! مرتضی پورحسین هم تا 2100 رسونده میگفت هنوز جا داره)، قابلیت تنظیم ولتاژ cpu تا 2ولت، پشتیبانی از Cross FireX سه مسیره در حالت X8-X8-X8 و دو مسیره در حالت X16-X16.

34713

PCB هشت لایه با کیفیت... چیزی که در ابتدا نظر آدمو جلب میکنه کیفیت ساخت معرکه ی این مادربرد هست. یک نکته ی دیگه هم در این برد دیده میشه، اینکه در اطراف سوکت cpu هیچ خازن دست و پا گیری وجود نداره، اطراف سوکت به طرز بسیار ماهرانه ای خلوت طراحی شده تا برای نصب پات نیتروژن و عایق بندی و... اورکلاکرها رو اذیت نکنه.

34714

و سیستم خنک کنندگی خوب، که همیشه خنک کار میکنه، وزن مین به خاطر همین هیت سینک ها سنگین شده.
34715

در قسمت هیت سینک مدار تغذیه، جایی برای نصب ایرکولر جدا برای تقویت کولینگ مادربرد تدارک دیده شده:
34716

من با مادربردهای خیییییلی زیادی کار نکردم، ولی هیچ مادربردی رو ندیدم که به اندازه ی این مادربرد پایداری فوق العاده ای داشته باشه!
یعنی واقعا باید پایداری این مادربرد رو ستود!
از یک طرف وقتی باهاش اورکلاک میکنیم باید ولتاژ کمتری به قسمت های مختلف نسبت به بقیه ی مادربردها بدیم! که این خودش یک نکته ی قابل تامل و امتیاز فوق العاده بزرگیه. حیف که دیگه DFI مادربرد دسکتاپ تولید نمیکنه :(
به نظرم با هیچ مینی نمیشه فرکانسی رو که این میتونه، استیبل کنه! اما در زمینه ماکسیموم فرکانس درآوردن بردهای رده بالا و معروف گیگابایت و Asus به واسه ی بایوسشون بهتر عمل میکنن.
بایوس این برد هم فونیکس هست! (زندگی من با فونیکس گره خورده!)

اینها هم کارت صداهای من هستن:
3471934720

کارت صدای عکس سمت راستی همون کارت صدای داخل جعبه ی مادربرد DFI LP UT P45-T3RS هست که متاسفانه خرابه!
کارت صدای سمت راستی در عکس دوم(عکس سمت چپ) یک Creative X-Fi ultra gamer هست که اگه دقت کنید دوتا از پایه های PCI-E این کارت آب شده :( ولی هنوز چک نکردم ببینم سالمه یا نه.
کارت صدای سمت چپ آخر (روش با سبز نوشته sonar) کارت صدای داخل جعبه ی برد Foxconn Black Ops هست که خوشبختانه سالمه!!!

iSteve
2014/12/23, 02:44
اینم سیستمی که اولین روزهای فعالیتم رو تو این فروم باهاش میگذروندم:

3487634877348783487934880

cpu: pentium D925
main: Giga G41 MT-S2
ram: 2x2GB

یادش بخیر، اولین بار با همین مین و همین cpu اورکلاک کردم. مادربردی که میبینید در همون تجربه های اول بر اثر ولتاژ زیاد ماسفتش ترکید(جریانشو قبلا توضیح داده بودم هنوزم ممکنه بعضی دوستان قدیمی یادشون باشه) که بعدش بردم آواژنگ و در کمال ناباوری گفتن هنوز گارانتی داره!
از تمام قطعاتی که در تصاویر میبینید الان فقط بدنه ی خالی کیس رو یادگاری نگهداشتم.
LEDهای کنار رم، همون LEDهای جلوی کیس بودن که کنده بودمشون اونجا :)

iSteve
2015/02/04, 23:04
:D سیستم کنونی...

36358

به زودی عکس های بیشتری رو میذارم.

و اما نیروگاه برق شخصیم رو معرفی میکنم...
XFX Core Edition PRO 850W

3642636427

دوست 3 کیلویی من :D
که در شاخه ی تک ریل 12v+ مقدار 70A خروجی میده!
36428

واقعا پاور معرکیه. خیلی دوسش دارم:x
@};-

iSteve
2015/02/06, 21:30
سلام، اینم عکسای بیشتر :)

3641736418364193642036421364223642336424

روی مدیریت کابلها اصلا کار نکردم چون راستش اصلا وقت این کارو نداشتم :D همینجوری بستمش.

کانفیگ:
Cpu-------------------------- intel E8600
Main---------------- Foxconn Black Ops
Ram----------------- OCZ ReaperX HPC
VGA--------------------- Zotac 9800GTX
PSU------- XFX core edition PRO850W
HDD------------------------ seagate 1TB
ODD-------- Asus Green DVD-RW 24X
Case--------------------------- Green X3

چند روزی هم مادربرد دیگه امو روی کیس گذاشتم:
36425

اینم روی مدیریت کابلها کار نکردم. ولی انصافا با این ماردبرد قشنگ شده بود. حیف که اون لحظه دوربین خوب نداشتم و گرنه از اینم عکسای قشنگ میگرفتم. فقط همین یکیش قابل تحمل بود! بقیه ی عکساش کیفیتشون افتضاح بود!

کانفیگ: (cpu و main و psu فرق داشتن.)
Cpu---------------------------- intel E5500
Main-------- DFI LanParty UT P45-T3RS
Ram------------------ OCZ ReaperX HPC
VGA---------------------- Zotac 9800GTX
PSU----------------------- Corsair VS650
HDD------------------------- seagate 1TB
ODD--------- Asus Green DVD-RW 24X
Case---------------------------- Green X3

با قطعات فقیرانه هم میشه سیستم زیبایی جمع کرد :)
الان نقش کیس و LED رو در زیبایی سیستم درک میکنم!
@};- @};- @};-

iSteve
2015/02/06, 21:36
عشق جدیدم :) کاغذ اعداد خودشو درآوردم و یکی دیگه طراحی کردم، بعدش چاپش کردمو گذاشتم روی این ساعته.

37911

اینم چندتا عکس دیگه از سیستم کنونی، همینجوری :)

37903 37904 37905

iSteve
2015/03/31, 04:06
نوشیدن چای حاوی نیتروژن مایع ... در کنار آقا فریبرز و جمعی از بچه ها :D

38122

چندتا عکس که قبلا نذاشته بودم از تست های قدیمی... برای کاملتر شدن پست و تاپیک:)

3790637907

داخل پات:
37908

کمبود امکانات :D ... از کتری خیلی بهتر جواب میداد!!! :)) اینقدر به خاطر کتری با نوید قوامی خندیدیم!
37909

اینم نتیجه ای که اون روز گرفتم:
37910
رضایت بخش نبود اما لذت خودشو داشت.

iSteve
2015/04/12, 23:34
اندر احوالات اینجانب، در جستجوی یک cpu با بچنامبر استثنایی ... :D

38123

همگی intel E8400 هستن، اونی که وسط گذاشتمش یک intel i386 هست، که توضیحاتشو تو پست دوم دادم.
@};-

Armadilo
2015/06/09, 01:16
خیلی زیباست مدل واترکولر رو میشه ذکر کنید با قیمت

iSteve
2015/06/10, 18:37
خیلی زیباست مدل واترکولر رو میشه ذکر کنید با قیمت
واتر کولر Custom هست دوست عزیزم،

cpu block: D-Tek Fusion V2
pump: Swiftech MCP35X
Reservoir: Swiftech MCRES Micro Rev2
@};-

40305 40306

iSteve
2015/10/20, 00:04
سلام، خوبین؟ @};-
چند هفته ی پیش یه OC Party کوچیک من و نوید جان داشتیم که نتایج خوبی گرفتیم که همچنان تست گیری ما ادامه داره و هنوز چیزی در HWBOT ثبت نکردیم تا کارمون تموم بشه.
اما در این بین عکسای جالبی گرفتیم که گفتم با شما هم به اشتراک بذارم، امیدوارم لذت ببرید ;)

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
اینم منم که دارم خرابکاری میکنم! به محض اینکه نوید دید دارم روی چیپست مادربردش نیتروژن میریزنم فریاد کشید :D
(اینکارو برای پایداری بهتر مادربرد انجام دادم)

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
ایشون هم نوید قوامی عزیزم .SouSHIanT. هست که داره به خلقت آتش می اندیشه!!!

توضیح کوتاهی در مورد عکسها:
از شعله ی آتیش برای گرم کردن و سپس باز کردن پات نیتروژن و همچنین کنترل دمای پات استفاده میکردیم.

اگه سوال دیگه ای داشتید در خدمتم.
@};-

Devileytion
2015/10/20, 09:00
سلام، خوبین؟ @};-
چند هفته ی پیش یه OC Party کوچیک من و نوید جان داشتیم که نتایج خوبی گرفتیم که همچنان تست گیری ما ادامه داره و هنوز چیزی در HWBOT ثبت نکردیم تا کارمون تموم بشه.
اما در این بین عکسای جالبی گرفتیم که گفتم با شما هم به اشتراک بذارم، امیدوارم لذت ببرید
;)

اینم منم که دارم خرابکاری میکنم! به محض اینکه نوید دید دارم روی چیپست مادربردش نیتروژن میریزنم فریاد کشید :D
(اینکارو برای پایداری بهتر مادربرد انجام دادم)

ایشون هم نوید قوامی عزیزم .SouSHIanT. هست که داره به خلقت آتش می اندیشه!!!توضیح کوتاهی در مورد عکسها:

از شعله ی آتیش برای گرم کردن و سپس باز کردن پات نیتروژن و همچنین کنترل دمای پات استفاده میکردیم.
اگه سوال دیگه ای داشتید در خدمتم.
@};-
به به. ماشالله به این اقتدار! ناصر جان برای رفع کولد باگ شعله میگیرین رو پات دیگه نه؟ مشعل ایزوگامه تو تصویر؟ :دی

!Mr. DB
2015/10/20, 09:56
نوشیدن چای حاوی نیتروژن مایع ... در کنار آقا فریبرز و جمعی از بچه ها :D

38122

چندتا عکس که قبلا نذاشته بودم از تست های قدیمی... برای کاملتر شدن پست و تاپیک:)

3790637907

داخل پات:
37908

کمبود امکانات :D ... از کتری خیلی بهتر جواب میداد!!! :)) اینقدر به خاطر کتری با نوید قوامی خندیدیم!
37909

اینم نتیجه ای که اون روز گرفتم:
37910
رضایت بخش نبود اما لذت خودشو داشت.

پات چقدر آشناست :دی

iSteve
2015/10/20, 18:31
به به. ماشالله به این اقتدار! ناصر جان برای رفع کولد باگ شعله میگیرین رو پات دیگه نه؟ مشعل ایزوگامه تو تصویر؟ :دی
آره ایمان جان، این مشعل برای کارهای جزئی ایزوگام معمولا استفاده میشه، به پیک نیک وصلش کردیم :)
آره دقیقا! وقتی سیستم کلد باگ میده با گرم کردنش، باگ رو رفع میکنیم. البته در اکثر تصاویر سیستم تستمون AMD بود، و حتما میدونید که AMD کلد باگ نداره، و ما در اونجا از مشعل برای پایین اوردن دما و سپس باز کردن پات و تعویض cpu استفاده میکردیم.

پات چقدر آشناست :دی
:D
آره سعید جان پات خودتونه داداشم، بابت اینکه پات خودتو اونجا به من قرضی دادی ممنونم;)

فکر میکردیم کسی نیاد این عکسارو ببینه ولی حالا که ظاهرا دوستان خوششون اومده انشاالله امشب یکی دوتا ویدئو از تست هامون میذارم@};-

iSteve
2015/11/12, 23:26
اینم چندتا ویدئویی که قولشو داده بودم.

o8X6I

ntiAc

KQufE

به خاطر کیفیت کم ویدئوها عذرخواهی میکنم، مجبور شدم برای اینکه دوستان اذیت نشن حجم و کیفیتشون رو کم کنم.
@};-@};-

invoker
2015/11/13, 18:46
کاشکی لینک دانلودشون هم میزاشتی .... :(

iSteve
2015/11/14, 09:06
کاشکی لینک دانلودشون هم میزاشتی .... :(

توضیحاتی در مورد ویدئوها:

ویدئوی اول: در اینجا داشتیم روی sempron 145 کار میکردیم، روی فرکانس 6.1GHz در حالی که داشت با اقتدار تست پاس میکرد یهویی بلواسکرین داد و حالمون رو گرفت! البته بعدش مشکلو رفع کردیم :)
ویدئوی دوم: همون پلتفرم رو داریم بازش میکنیم تا با یه پلتفرم دیگه تست بزنیم.
ویدئوی سوم: داشتیم نیتروژن های اضافه رو هدر میدادیم :D در حالی که روی پات آتیش گرفته بودیم، روی آتیش و پات گرم نیتروژن میریختیم! همینجوری الکی!
@};-

mustang GT
2015/11/14, 13:30
به به داداش ناصر گل
تنها تنها دیگه میری پارتی. . . . .
قسمت نشد ماهم یه پارتی بریم!!!!
شوخی کردم.مارو چه به پارتی!!!
زیر دستمال کاغذی ها چی زدی به مین بورد؟؟؟؟شبیه خمیر بازیه!!!:D

iSteve
2015/11/14, 20:03
به به داداش ناصر گل
تنها تنها دیگه میری پارتی. . . . .
قسمت نشد ماهم یه پارتی بریم!!!!
شوخی کردم.مارو چه به پارتی!!!
زیر دستمال کاغذی ها چی زدی به مین بورد؟؟؟؟شبیه خمیر بازیه!!!:D
سلام کامیار جان خوبی؟ از مادربرد خوشگلت چه خبر؟ ;)
والا شما نیستی و گرنه دوست دارم شماهم تو جمع ما باشی عزیز.

زیر دستمال کاغذی ها خمیر عایق زدیم. برای عایق کاری از "پاک کن خمیری" استفاده میکنیم.

44374

پاک کن خمیری رنگ های مختلفی داره(مثل رنگ زرد- قرمز- خاکستری- آبی و...) تو عکس بالا پاک کن خمیری زرد رنگ رو به قیمت هر عدد 2هزار تومن خریدم. از این پاک کن خمیری معمولا برای پاک کردن زغال طراحی و مداد کنته استفاده میشه، پاک کن خمیری رو از لوازم تحریری ها باید تهیه کنی. گاهی اوقات شنیدم که بهش "خمیر پاک کن" یا "خمیر طراحی" هم میگن.

عکس زیر مربوط به فرجام عزیز هست:

44375
@};-

invoker
2015/11/14, 20:18
سلام کامیار جان خوبی؟ از مادربرد خوشگلت چه خبر؟ ;)
والا شما نیستی و گرنه دوست دارم شماهم تو جمع ما باشی عزیز.

زیر دستمال کاغذی ها خمیر عایق زدیم. برای عایق کاری از "پاک کن خمیری" استفاده میکنیم.

44374

پاک کن خمیری رنگ های مختلفی داره(مثل رنگ زرد- قرمز- خاکستری- آبی و...) تو عکس بالا پاک کن خمیری زرد رنگ رو به قیمت هر عدد 2هزار تومن خریدم. از این پاک کن خمیری معمولا برای پاک کردن زغال طراحی و مداد کنته استفاده میشه، پاک کن خمیری رو از لوازم تحریری ها باید تهیه کنی. گاهی اوقات شنیدم که بهش "خمیر پاک کن" یا "خمیر طراحی" هم میگن.

عکس زیر مربوط به فرجام عزیز هست:

44375
@};-

ناصر جان

این پاک کن تو سوکت های مادربرد نمیره ؟ :-?

iSteve
2015/11/14, 20:22
ناصر جان

این پاک کن تو سوکت های مادربرد نمیره ؟ :-?
بعد از اینکه cpu رو گذاشتیم و گیره ی سوکت رو بستیم باید خمیر بزنیم.
زمان باز کردنش هم باید ابتدا خمیر رو از اطراف سوکت جمع کنیم بعدش cpu رو میتونیم برداریم.
@};-